Rüyada “Rüyada Öpüşmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Öpüşmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada birisiyle öpüştüğünü görmek genel itibariyle hayırlı bir rüya olarak bilinir. Düşmanları yenmenin alameti olarak bilinir. Ayrıca güç ve saygınlık kazanılacağına da yorulur. Böyle bir rüyayı gören kişinin çevresinin genişleyeceği söylenir. Öpüşmek eyleminin samimiyetinden ötürü rüyada öpüşmek de rüya sahibinin öpüştüğünü gördüğü kişiyle samimiyetini geliştireceği işaret edilir. Fakat hiç görülmemiş biriyle rüyada öpüştüğünü görmek ise özellikle erkekler için hiç beklenmedik bir zamanda evlilik yaşanacağının delaletidir. Öpülen kişinin özelliklerine göre, örneğin genç bir kişiyle öpüşmek sevinçli haberlerin alameti iken yaşlı bir kişiyle öpüşmek rüya sahibinin yaptığı bir hata sonucunda özür dileyeceğine yorulur.

Rüyada birini öpmek genel olarak güzel gelişmeler olacağı anlamına gelmektedir. Kişiler arasındaki samimiyet seviyesinin artacağı, ilişkilerin gelişeceği ve hatta gönül ilişkilerinin gelişeceği işaret edilmektedir.

Rüyada Dudaktan Öpüşmek Ne Anlama Gelir?

Bu rüya şehvetin ve zinanın göstergesi olabildiği gibi, gelişecek olan gönül ilişkilerinin de alametidir. Ancak rüyada öpüşülen kişinin niteliklerine göre de farklı yorumlanmaktadır. Mesela rüya sahibi bekâr ise evleneceğine, evli birinin tanımadığı biriyle dudaktan öpüşmesi günaha girilmesine delalettir. Farklı âlimlere göre ise kısa süreli ilişkilerin işareti olarak bu rüya görülür.

Rüyada birini dudaktan öpmek, öpülen kişi ile sıkı ilişkiler kurulacağına delalettir. Öyle bir sıkı ilişki kurulacaktır ki samimiyet boyutu oldukça yüksek olacak ve o kişiyle çok iyi anlaşılacaktır. Rüyada dudaktan öptüğünü gördüğü kişiyle rüya sahibinin yolları bir defa kesiştikten sonra bir daha hiç ayrılmayacakları söylenir.

Rüyada eski sevgiliyle dudaktan öpüşmek, psikolojik anlamda boşluk yaşayan kişilerin göreceği türden rüyalardandır. Uzun süredir yalnız olan kimseler bu rüyayı görürlerse sıkıntılarını çözmek için kendilerine uygun biriyle karşılaşmaları gerektiği rivayet edilir. Başka tabirlere göre ise zorlu bir dönemin atlatılıp yüksek başarılar kazanılacağına işaret edilir.

Rüyada eski sevgiliyi öptüğünü görmek, bir yoruma göre, yardıma ihtiyacı olan eski sevgiliye yardımcı olunacağına ve onun yaşadığı olumsuzluklardan kurtulmasının sağlanacağına yorumlanmaktadır.

Rüyada Yabancı Biriyle Öpüşmek Ne Anlama Gelir?

Rüya sahibinin cinsiyetine göre farklılık arz etmektedir. Rüyayı gören kişi erkek ise, yakın bir zamanda aşk temelinde inşa edilecek evlilik yapabilir. Rüyada tanımadığı kişiyle öpüşen bir kadın ise, rüya sahibinin iyi kalpli arkadaşlara sahip olacağı söylenir. Tanımadığı biriyle öpüştüğünü gören kişi çok uzağında olan bir tanıdığından güzel haberler alabilir. Başka bir tabire göre ise rüya sahibi yolculuğa çıkacaktır.

Rüyada erkekle öpüşmek, kötü haberler alınacağının göstergesi olabilmektedir. Yeni tanışılan bir ile dost olunacağı anlamına da gelebilmektedir. Başka bir rüya tabirine göre ise olumsuz bir gelişme yaşanılacağına ve rüya sahibinin ve çevresinin bu gelişmeden dolayı üzüleceğine yorulur. Rüyasında yaşlı bir erkeği öpen rüya sahiplerinin uzun süredir gerçekleşmesini istedikleri emeller konusunda olumlu gelişmeler yaşayacakları söylenir.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Öpüştüğünü Görmek neye işarettir? İslami Kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz. 

Rüyada Tanıdık Biriyle Öpüşmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada tanıdık birini görmek güven eksikliğinin işareti olarak kabul edilirken, rüyada tanıdık birini öpmek ise öperek görülen kişiye kısa zamanda kavuşmak anlamı taşır. Hatta rüyada öperken görülen kişi de rüya sahibiyle aynı hisleri paylaşmaktadır. Ayrıca rüyada tanıdık biriyle öpüşmek, bu kişiyle yakın bir zamanda olumlu bir görüşme gerçekleşeceğinin, ayrılık olmuşsa tekrar bir araya gelineceğinin işaretidir.

Rüyada müdürle öpüşmek, oldukça ilginç bir rüyadır. Birçok farklı anlamı bulunmaktadır. Şöyle ki:

 • Rüya sahibin iş konularında deneyimli insanlarla bir araya gelerek ortaklık kuracağına delalettir.
 • Bazı konularda stres yaşanacağına ve bu stresin sonucunda bazı hastalıklar görülebileceğine yorulur.
 • Rüya sahibinin çeşitli sorunlarla karşılaşacağına, fakat kısa sürede bu sorunların biteceğine işarettir.
 • İş seyahatinin söz konusu olabileceğinin de alametidir.
 • Rüya sahiplerinin yetinmeyi bilmemesi söz konusu olduğunda zor günler geçireceğine delalettir.

Rüyada Arkadaşla Öpüşmek Ne Anlama Gelir?

Rüya sahibinin arkadaşına karşı gizli duyguları olduğu anlamına gelebilmektedir. Rüyasında arkadaşıyla öpüştüğünü gören kişilerin derinliklerinde arkadaşına karşı romantik hisleri bulunuyordur. Geleceğe yönelik olarak ise rüya sahibinin arkadaşıyla büyük bir aşk yaşayacağının da alameti olarak görülür. Psikolojik olarak ise duygusal ilişkilerde sevgiden çok saygının ve dostluğun önemsenmesi olarak yorumlanmaktadır. Bu sayede ilişkilerin daha uzun ömürlü olacağı ve hayırlı bir evliliğin söz konusu olabileceği söylenir.

Rüyada yakın arkadaşla öpüştüğünü görmek ise rüyayı gören kişinin yakın arkadaşının hayatında meydana gelecek yeniliklerden ötürü kıskançlık yaşayacağı işaret edilir.

Diğer farklı rüya tabirlerine göre ise şu anlamlara gelmektedir:

 • Rüya sahibinin başına sorunlar geleceğine,
 • Başına gelecek bu sorunların çözümünü bulacağına,
 • Rüya sahibinin beklentilerinin hemen hemen hepsinin gerçekleşeceğine,
 • Rüyayı gören kişinin oldukça riskli işlere girişerek emeline ulaşacağına,
 • Başka bir tabire göre, olumsuz haberler alacağına ve üzüleceğine,
 • Bir başka tabire göre ise, rüya sahibinin muradına ereceğine ve gerçekleşmesini istediği emellerine ulaşacağına,
 • Sorunların çok yakın zamanda ortadan kalkacağına işarettir.

Rüyada Nişanlıyla Öpüşmek Ne Anlama Gelir?

Rüyasında nişanlısıyla öpüştüğünü gören kişinin nişanlısıyla çok mutlu bir yuva kuracağına delalettir. Ayrıca rüya sahibinin yaşamında doğru seçimler yapacağına da işarettir. Bunun dışındaki farklı rüya tabirleri ise şöyledir:

 • Beklenmedik bir rahatsızlık sonucunda tedavi olunacağının göstergesidir.
 • Kısmetin açılacağına ve şansın döneceğine delalettir.
 • Rüyayı gören kişinin sevmediği şeyler yapmasından ötürü keyfinin kaçacağına alamettir.
 • Başka bir tabire göre, kötü arkadaşlıkların sonucunda kötü alışkanlıklar edinileceğine ya da kötü durumlarla karşı karşıya kalınacağına yorulur.
 • Diğer bir tabire göre ise, rüya sahibinin deyim yerindeyse acele işe şeytan karışacağını düşünmeden aceleciliği sonucunda başına işler açacağına işaret edilir.
Biriyle Öpüşmek tabiri için, Rüyada Biriyle Öpüşmek neye işarettir? Yazımızdan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Kadın Kadına Öpüşmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kadın kadına öpüşen insanlar görmek ile rüyada kadın kadına öpüşmek farklı anlamlara gelmektedir. Rüyada kadın kadına öpüşen insanlar görmek, güçlü bir adamdan yardım alınacağına yorulur. Bazı kaynaklarda öngörülenin aksine farklı anlamlar içerse de kast edilmek istenen rüya sahibinin bir davranışından ötürü pişmanlık yaşayacağı söylenir. Rüyada kadın kadına öpüşmek ise aile içinde büyük sorunlar oluşacağına alamettir. En hâkim görüş ise güçlü ve nüfuzlu bir adamdan yardım görüleceği şeklindedir.

Rüyada iki erkeğin dudaktan öpüşmesi oldukça ilginç bir rüya olmanın yanında sanılanın aksine şansın yaver gideceğine ve meslekte iyi işler icra edileceğine delalettir. Maddi zorlukların da geride kalınacağına yorularak oldukça olumlu anlamlar yüklenmektedir.

Rüyada hemcinsini dudaktan öpmek, pişman olunacak bir davranış sergileneceğinin göstergesi olduğu gibi, rüyada aynı cinsten birini öpmek umudun kaybolmasına da yorulmaktadır. Rüyada kadın kadına seviştiğini görmek ise ayıplanacak hareketlerde bulunulacağına ve huzursuz olmaya neden olacak gelişmeler yaşanacağına yorumlanmaktadır. Rüyada kadın kadına sarılmak, maddi anlamda sağlık sorunları oluşacağına, manevi anlamda ise rüya sahibine musibet bulaşacağına yorulmaktadır. Bu rüyayı gören kişinin hayatını gözden geçirmesi tavsiye edilir. Başka bir tabire göre ise önlenemeyecek olan bir durumu kabul etmekle işlerin daha kolaylaşacağı söylenir.

Rüyada Eşiyle Dudaktan Öpüşmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kocasıyla dudaktan öpüştüğünü gören kişilerin maddi anlamda olumsuz bir döneme gireceği söylenir. Ayrıca moral bozukluğu gibi olumsuz anlamlara yorulduğu gibi, yüksek miktarda mala ve mülke sahip olacağına da yorulabilmektedir. Bunun dışındaki farklı tabirler şöyledir:

 • Rüya sahibinin iş hayatının daha da iyi hale geleceğine delalettir.
 • Maddi açıdan sıkıntı yaşayan rüya sahiplerinin çevresindeki insanları bu durumlarından ötürü olumsuz etkileyeceklerine işaret edilir.
 • Bir nedenden ötürü büyük bir beklenti içine girmesi sonucunda hayal kırıklığına uğrayacağına yorulur.
 • Rüya sahibinin yoklukta bulunduğu dönemin ve işsizliğinin geride kalacağına, başarılı bir geleceği olacağına alamettir.
 • Rüya sahibinin ailesindeki kişiler arasında huzur seviyesinin yükseleceğine ve aile düzeninin oluşacağına işaret edilir.
 • Rüya sahibinin hayatına belli konularda çeki düzen vereceği işlerle ilgileneceğine yorulur.
 • Kişinin şansının açılacağına ve cesaretinin artarak korkularının üstüne üstüne gideceğine delalettir.
 • Başka bir tabire göre ise sevinçli haberlerin habercisidir.
 • Sorunların çözüme kavuşması konusunda ise rahat nefes alınacağına yorulur.
 • Ayrıca alın teri ile kazanılan paranın yatırıma dönüştürüleceğine yorumlanmaktadır.
 • Böyle bir rüyayı gören kişinin merhametli bir insan olduğunun göstergesi olduğu kadar iyi niyetli olduğunun da göstergesidir.
 • Rüyada eşiyle öpüştüğünü gören kimse eğer bir kamu görevlisi ise yaşayacağı bir sıkıntıdan sonra sabır göstererek özellikle işine devam edeceği söylenir.

Rüyada Akrabayla Öpüşmek Ne Anlama Gelir?

Rüya akraba ile dudaktan öpüştüğünü gören kimseler için şu farklı tabilerde bulunulur:

 • Rüyada görülen akrabadan gelecek bir haber simgelenmiştir.
 • Rüya sahibinin var olan bir sıkıntısının geçeceğine alamettir.
 • Rüyada akrabasıyla öpüştüğünü gören kişi eğer bekâr bir kimseyse bahtının açılacağına ve mutlu ilişkiler kuracağına yorulur.
 • Rüya sahibinin sevip sevileceğine, yaşayacağı güzel günlere delalettir.
 • Rüyayı gören kişi evli bir kimse ise eşiyle arasını açacak kötü niyetli insanların yanında bulunulacağına yorulur.
İlişkiye Girmek görmenin tabiri için, Rüyada İlişkiye Girmek neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Öpülmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada öpülmek genel görüş olarak yer değişikliğinin ya da göçün simgesi olarak bilinir. Ya tatil ya da iş icabı yer değişikliği olarak yorumlanır. Keyfi bir durum olabileceği gibi, mecburiyetten yer değişikliği de söz konusu olabilecektir. Rüyada öpülmenin farklı rüya tabirlerine göre anlamları şöyledir:

 • Rüyada öpülmek özel hayatla ilişkilendirilen bir rüyadır.
 • Hayırlı gönül ilişkilerine başlanacağının bir işareti olarak kabul edilir.
 • Sağlıklı ve huzurla dolu bir yuva sahibi olunacağının da alameti olabilmektedir.
 • Başka bir tabire göre ise rüyayı gören kişinin sevdiği kişiden alacağı evlenme teklifine ve bu teklif ile çok mutlu olacağına işaret edilir.
 • Rüyada öpüldüğünü gören kişilerin hayatlarında yaşayacakları en güzel duyguları yaşamaya yakın olduğu söylenir.
 • Bu rüyayı gören kişi sabrettiği bir muradına erecektir.

Rüyada gözlerinden öpülmek, rüya sahibinin iyi kimselerle karşılaşacağına tabir edilir. Helal kazanç elde edilerek kazancı hayırlı işlerde kullanmaya delalettir. Rüya sahibinin mutluluğuna kimsenin gölge düşüremeyeceğine de işaret edilmektedir.

Rüyada Öpüşmenin Psikolojik Anlamı Nedir?

Böyle bir rüyayı gören kişinin kolay bir şekilde günaha girebileceği söylenir. Dünyevi istekleri güçlü kişiler rüyalarında öpüştüklerini görürler. Gerçek hayatta sevgili edinmek ya da aşık olmak isteyen kişilerin de böyle rüyalar gördükleri söylenir.

Rüyada öpüştüklerini gören kişiler gerçek hayatlarında romantik kimselerdir. Sevmeye ve sevilmeye ihtiyaç duyan kişiler cinsel açıdan da isteklerinin yansıması olarak rüyalarında öpüştüklerini görebilmektedirler. Günlük hayatlarında bu rüyadaki gibi düşünceleri olan kişiler bilinçaltında öpüşmek olduğu için rüyalarında öpüştüklerini de görebilirler.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani