Rüyada “Kıyameti Beklemek” Görmek

Kıyameti Beklemek
Rüyada kıyameti beklemek görmek hangi anlama gelir ve İslami açıklaması nedir? Merak ediyorsanız gerekli bilgilere yazımızdan bakabilirsiniz.

Rüyada kıyamet için beklediğini görmek rüya sahibinin sevmediği bir kimse, bir düşman ile karşılaşması anlamına gelir. Rüyada kıyameti beklemek içindeki farklı unsurlar nedeni ile, farkı şekillerde yorumlanabilir. Kıyameti beklerken ağlamak, kıyameti beklerken cehennem ateşi içinde olmak gibi olumsuz durumlar rüyanın olumsuz yorumlanmasına neden olmaktadır. Kişiler rüyada kıyameti beklediğini gören kişilerin şansı kapanabilir. İmamı Caferi-i Sağdık Hz tarafından yapılan kıyamet bekleme açıklamasında kıyametin beklenmesinin hoş olmadığı söylenmiştir.  Bu rüyayı gören kişinin düşmanları kısa sürede etrafını sarabilir.

Rüyada bir Günahkarın Kıyameti Beklediğini Görmek

Rüyada günahkar kişinin misafiri beklediğini görmek rüya sahibinin yakınında kavga çıkması, kişinin çevresindeki insanların sürekli tartışması anlamlarına gelir. Rüya sahibi çevresinde çıkacak olan bu kavga ve tartışmalar nedeni ile çok yıpranabilir.

Rüyada Eşi ile Kıyameti Beklediğini Görmek

Rüyada eşi ile birlikte kıyameti beklediğini görmek olumlu anlama sahip bir rüyadır. Eş ile beklenilen yer eğer ev ise, rüya sahibinin eşi ile birlikte güzel bir haber alacağı şeklinde yorumlanır. Eğer rüyada iş yerinde, ofis ortamında kıyametin beklendiği görülüyorsa, rüya sahibinin iş yerinde bereketi artar. Kişilerin kazanç miktarları artar. İmamı Gazali Hz.’nin yaptığı yoruma göre eşi ile kıyameti bekleyen kişilerin hayattaki problemleri çözülmeye başlar.

Rüyada Kıyameti Beklediğini ve Ağladığını Görmek

Rüyada kıyameti beklediğini ve bu sırada ağladığını görmek olumsuz anlamı olan rüyaların başında gelir. Ne yazık ki u rüyayı gören kişilerin hayatlarında sıkıntılı bir dönem başlar. Bu nedenle rüyada kıyameti beklemek sırasında ağladığını gören kişi büyük bir maddi kayba uğrar. Kişinin elinde para kalmayacaktır. Bir diğer yoruma göre kişi çok para kayıp ettiği için, haram kazanç elde etme yoluna gidecektir.

Rüyada Dua Ederken Kıyameti Beklediğini Görmek

Rüyada dua edilen sırada kıyameti beklediğini görmek rüyayı gören kişinin küs olan bir kişi ile barışması anlamına gelir. Rüya sahibi uzun zamandır görmediği bir arkadaşını görebilir. Aynı zamanda bu rüyayı gören kişilerin kısmeti açılır. Rüyanın hayırlı anlamlarından:

  • Rüya sahibi bekar ise yeni bir kısmet ile tanışır,
  • Evli ise çocuğu doğabilir,
  • Maddi kazancı artar, işleri iyi gider.

Rüyanın olumsuz anlamları ise:

  • Küs olunan kişinin hayatın içine dahil olması,
  • Rüya sahibinin sabırsızlaşması gelir.

Rüyada Seccade Üzerinde Kıyameti Beklediğini Görmek

Rüyada seccade üzerinde kıyameti beklediğini görmek size ve sevdiğiniz kişilere zarar gelmesi, bir kimsenin kasti olarak size zarar vermek için plan yapması anlamına gelir. Düşmanların vereceği zararlar hastalıklar da olabilir. Rüyada gördüğünüz seccade üzerinde bulunan şekiller rüyanın anlamlarının şekillenmesine yardımcı olur:

  • Seccade üzerine yuvarlak bir şekil görürseniz hastalıklardan zarar görürseniz,
  • Seccade üzerinde çiçek desenleri varsa size zarar verecek olan şey maddiyat olur,
  • Seccade rengi kahverengi tonlarında ise, size ve sevdiklerinize eski bir dostunuz zarar verir.

Rüyada Cehennemde Kıyameti Beklediğini Görmek

Rüyada cehennemde yanarken beklediğini görmek hane içinde problemlerin yaşanması anlamına gelir. Rüya sahibi annesi, babası, varsa abisi ablası ya da kardeşleri ile anlaşamaz. Evde gergin ortam olur. Aile üyeleri ile ortak işe girilebilir. Bu işten maddi anlamda zarar ortaya çıkacaktır. Aile üzerinde kötü niyetli kişilerin enerjileri birikmiştir. Rüyada kıyameti beklemek cehennemde olduğu zaman, kişi kendini olduğundan daha üst görmek ister. Kendi hakkında yapılan eleştirileri kabul etmez. Kendini farklı konumlarda ve durumların içinde şekillendirmek ister. İlişkileri son derece bozulur.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani