Rüyada “Kedi” Görmek

Kedi
Rüyada Kedi Görmek, Rüyada Yavru Kedi Görmek, Rüyada Kedi Beslemek, Rüyada Kedi Sevmenin İslami anlamı. Rüyada kedi yavrusu görmenin ne anlama geldiğini yazımızdan okuyabilirsiniz.

Kediyi rüyada görmek; düşmanlık, evlat, hırsızlık, zina ve vefasızlık, feryat ve figan, zevce için cefa olarak 7 farklı yorumla tabir edilebilmektedir. Etrafınızdaki riyakar ve sinsi düşmanın, çocuk sahibi olunacağının ya da uğursuzluğun habercisi olabilmektedir. Fakat rüyada kedi görmenin yorumu; kedinin türü, sayısı, rengi, rüyayı kimin gördüğü gibi birçok faktöre göre değişiklik göstermektedir.

İslami Rüya Alimlerine Göre Rüyada Kedi Görmenin Tabiri

Rüya tabircilerinin, rüyada kedi görmek ile ilgili farklı yorumlamaları bulunmaktadır.

 • Allame Meclisi’nin tabirine göre rüyada kedi öldürmek, ferahlık ve genişliğe çıkılacağının habercisidir.
 • İmam Cafer Sadık (a.s)’ın tabirine göre rüyada kedi görmenin beş farklı anlamı bulunmaktadır;
  • İmansız bir kişi
  • Hırsız
  • Hastalık
  • Savaş ve husumet
  • Şefkatli bir kadın
 • İbn-i Sîrîn ’in tabirine göre rüyada görülen kedi, yakınınızda olan fesat ve hırsız bir kişiyi temsil etmektedir. Rüyada evde kedi görmek, evinize hırsız gireceğinin habercisidir. Kedinin evinizdeki bazı yiyeceklerden yediğini görmek ise hırsızın evinizden bir şeyler çalacağına işarettir. Rüyanızda kediyi öldürüyorsanız, hırsızı etkisiz hale getireceğinize işarettir.
 • Kirmanî ’ye göre sabah namazından sonra rüyada kedi görmek, 6 gün sürecek bir hastalığın habercisidir. Rüyada kedi öldürmek ve derisini yüzmek hırsızlıkla elde edilecek bir mal alacağınızın işaretidir.
 • Çağdaş Ulema ’nın tabirine göre rüyada kedi görmek; ümitsizlik ve ikiyüzlülük habercisidir. Farklı şekillerde görülen kedi rüyaları için Çağdaş Ulema şu tabirleri yapmıştır;
  • Rüyada kedi ısırması ve tırmalaması; tehlikeli bir düşmanın habercisidir.
  • Rüyada kedi okşamak; layık olmayan birine gereğinden fazla değer gösterdiğinizi işaret etmektedir.
  • Rüyada kedinin birine sürtündüğünü görmek; sahip olduğunuz iyi niyetin kötüye kullanılacağına ve kötü niyetli kişiler tarafından aldatılacağınız anlamına gelmektedir.
  • Rüyada anne kedi ve yavrularını bir arada görmek; rahatsızlık ve endişe habercisidir.
  • Rüyada kedi sesi ya da iniltisi duymak; birinin dedikodusunu yapacağınız ve gereksiz şeyler konuşacağınız anlamına gelmektedir.
 • Rüyada kedi görmek diyanet arşivlerinde hizmetçi olarak yorumlanmaktadır. Rüyada dişi kedi görmek hizmetçi ve koruyucu olarak anlamlandırılmaktadır.
 • Nablusi ’nin tabirine göre rüyada kedi görmek; zina sonucu dünyaya gelen ve ıssız bir yol üzerinde bırakılmış kız çocuğunun habercisidir.

Rüyada Birden Fazla Kedi Görmek

Rüyada birden fazla kedi görmek, rüya tabircileri tarafından genel olarak olumsuz şekilde yorumlanmaktadır. Etrafınızda yaşanacak hoş olmayacak olayların ya da size zarar vermek isteyen kişilerin habercisidir. Rüyada görülen birden fazla kişi hane içerisinde ise hane içerisinde yaşanacak telaş ve karmaşa olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada birden fazla kedi görmenin olumlu yorumu ise; iki bebek sahibi olunacağı ya da ikiz bebek sahibi olacak birinden haber alacağı şeklinde yapılmaktadır. Rüyada birden fazla görmenin farklı yorumları ise şu şekildedir;

 • Eğer rüyanızda birden fazla kedi kovalıyorsanız, yakın çevrenizde size karşı düşmanlık besleyen kişilerden kurtulacağınıza işarettir.
 • Rüyada birden fazla kedi ölüsü görmek; bir hastalıkla mücadele edileceğinin habercisi olabilmektedir. Üst üste geçirilecek olan hastalılardan dolayı güçsüz kalmak, uzun süre hastalıklarla mücadele etmek olarak yorumlanmaktadır.
 • Rüyada birden fazla kedi beslemek; sizin tarafınızdan sevilen ve iyilik gören kişilerin bulunduğunun simgesi olarak yorumlanmaktadır.
 • Rüyada birden fazla siyah kedi görmek; üst üste yaşanacak üzücü ve endişe verici olaylar olarak tabir edilmektedir.
 • Rüyada birden kedi sevmek; size karşı düşmanlık besleyen kişilerin yakınınızda olduğuna işarettir. Bu kişilerin size karşı iyi görünerek güveninizi kazanmaya çalıştıkları şeklinde tabir edilir.

Rüyada Kedi Kovalaması Görmek

Rüyada kedi kovalamak; iş hayatında kazanılan başarıların, aile ile olan mutluluğun ve kazanılan paranın kıskanıldığına dair bir işarettir. Kıskanan kişi tarafından kötü bir işin içerisine çekilmek istenildiği olarak yorumlanmaktadır. Ancak rüyayı gören kişinin bu durumdan kurtulacağının habercisidir. Rüyada kedi kovalandığını görmenin farklı yorumları ise şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Rüyada evden kedi kovalamak; hane içerisinde olan kötü niyetli bir kişinin bulunduğunun ve bu kişi zarar vermeden haneden uzaklaştırılacağının işaretidir.
 • Rüyada beyaz kedi kovalamak; rüya sahibini kıskanan bir kişinin bulunduğuna fakat bu kişinin ona zarar veremeyecek kadar cesaretsiz olduğuna işarettir. Bu kötü niyetli kişinin riya sahibe zarar vermek için hakkın dedikodu çıkaracağının habercisidir.
 • Rüyada kara kedi kovalamak; rüya sahibinin iş ya da sosyal hayatında kötü planları olan bir kişinin olduğunun habercisidir. Kişinin kendini ve ailesini koruması gerektiğine alamet eder.
 • Rüyada yavru kedi kovalamak; rüya sahibinin sevdiği kişilerin hatası yüzünden kötü duruma düşeceği şeklinde yorumlamaktadır.

Rüyada Kedi Yavrusu Görmek

Rüyada kedi yavrusu görmek rüya sahibinin aradığı huzur ve mutluluğa kavuşacağı anlamına gelir ve gelecekte çok mutlu olacağının habercisidir. Bazı alimlerin tabirlerinde ise rüya sahibinin bir düşmanına delalet etmektedir. Rüya sahibinin gördüğü yavru kedi kendi kedisi ise evlilik yapacağı veya bu konuda ilerleme kaydedeceği anlamına gelmektedir. Rüyada yavru kedi görmenin İslami anlamında rüya sahibinin emek vermesi halinde başarılı işlere imza atacağına işaret etmektedir. Ayrıca yakın bir arkadaşından zarar görebileceği olarak yorumlanmaktadır. Rüyalarda farklı şeklerde yavru kedi görmenin anlamlarını şu şekilde sıralanabilmektedir;

 • Rüyada beyaz kedi yavrusu görmek; rüya sahibinin iş ve aile ortamında sıkıntı yaşayabileceğini bu durumda sabır ve azim göstermesi gerektiğine işaret etmektedir.
 • Rüyada yavru kedi sevmek; rüya sahibinin hayata pozitif yönleri ile bakan ve hiçbir şekilde umudunu kaybetmeden yoluna devam eden kişi olduğunun işaretidir.
 • Rüyada yavru kedi öldürmek; rüya sahibinin aile huzurunda, mal ve mülkünde gözü olan kötü niyetli birisi olduğuna işaret etmektedir. Aynı zamanda iş hayatında çalıştığı veya ortağı olduğu bir kişi ile problem yaşayabileceği anlamına gelmektedir.
 • Rüyada yavru kedi emzirmek; rüya sahibinin maddi ve manevi yönlerde sıkıntı yaşadığı bir dönemde yanında kendisine destek olacak birisi olacağı anlamına gelmektedir.
 • Rüyada yavru kediye süt vermek; rüya sahibinin almak istediği bir eşyayı alacağına ve eline yüklü miktarda para geçeceği anlamına gelmektedir. Aynı zamanda rüya sahibinin çektiği sıkıntıların sona ereceğine ve rahata ve huzura kavuşacağına anlamına gelmektedir.
 • Rüyada kedi yavrusundan korkmak, rüya sahibi bekar ise evlilik yolunda karar vereceğine, evli ise sıkıntılarının sona ereceğine ve mutluluk yaşayacağına işaret etmektedir.

Rüyada Yavru Kedi Beslemek

Rüyada yavru kedi beslemek, rüya sahibinin kendi işini kurmak için adım atacağını ve iş hayatında gerçekleştirmek istediği hedeflerin zamanının geldiğine işaret etmektedir. İş hayatında daha önce yardımda bulunduğu kişilerden destek alacağına delalettir.

Rüyasında kedi yavrularını beslemenin İslami anlamında ise kişiler hayırların en güzeline vesile oldukları için yaşamları boyunca bolluk ile yaşayacaklarına işaret etmektedir. Yapacakları atılımların sonunu hayırlı olacağına delalet etmektedir.

Rüyada Yavru Kedi Kurtarmak

Rüyada yavru kedi kurtarmak; rüya sahibinin öz güven sorunları olduğunu ve kendini her konuda yeteneksiz gördüğünü işaret etmektedir. Rüya sahibinin çok çalıştığı ve stres altında olduğu için sevdiklerini ihmal ettiği şeklinde yorumlanır. Rüyasında yavru kedi kurtaran kişinin uğraşlarına son vermesi gerektiği ve bu şekilde her şeyin eskisi olacağının habercisidir.

Rüyada yavru kedi kurtarmak olumlu olarak; çaresizlik ve sorunların sona ereceğine ve kişinin kendisi için hayırlı fırsatlar elde edeceğine işarettir. Sevilen kişilerle yaşanan sorunların son bulacağının habercisidir. Rüyada yavru kedi kurtarmak, farklı rüya tabircileri tarafından şu şekilde yorumlanmıştır;

 • Rüyada yavru kedi kurtarmak; rüya sahibinin yaşamındaki her şeyin tersi şekilde ilerleyeceğinin habercisidir.
 • Rüya sahibi evli ise; eşler arasında soğuk rüzgarlar eseceğine alamet etmektedir.
 • Rüya sahibi anne ya da baba ise; kızına sahip çıkacağına ve onu desteklemekten vazgeçmeyeceğine işaret eder. Babanın kışı ile ilgili çok sert eleştiriler ile karşılaşacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada Yavru Kedi Sevmek

Rüyada yavru kedi sevmek; rüya sahibinin kendiyle barışık bir kişi olduğu şeklinde yorumlanmaktadır. En kötü durumlarda dahi yoluna devam edebilen, her kötü duruma olumlu yönünden bakabilen bir kişi olduğunu işaret eder. Bunun yanı sıra rüya sahibinin çocuklarından ve eşinden yakınlık göreceği şeklinde de yorumlanmaktadır.

Rüyada Erkek Kedi Görmek

Rüyada erkek kedi görmek; güç ve kudretin habercisi olarak yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin dik duruşu ve azimli çalışmaları sayesinde ileriye dönük sağlam adımlar atacağının işaretidir. Kendini ve ailesini güvence altına alarak başarılı işler yapılacağını müjdelemektedir. Bazı yorumcular tarafından, rüya sahibinin doğru adımlar atacağına ve ihtiyaç sahibi birçok kişiye yardım edeceği şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada erkek kedi görmek ve sevmek; iş hayatında dost gibi davranan kişilere karşı dikkatli olunması gerektiği konusunda bir uyarı olarak da yorumlanmaktadır. Rüyada erkek kedi hane içerisinde görülürse, yakın zamanda bir erkek çocuk olacağının habercisidir. Rüyada erkek kedinin görülmesi farklı şekillerde yorumlanabilmektedir. Bunlardan bazıları şu şekildedir;

 • Rüyada erkek kedi yavrusu görmek; rüya sahibinin sevdiği kişileri ihmal ettiği şeklinde yorumlanmaktadır. Bunun yanı sıra rüyada görülen erkek yavru kedi, bekarlar için evliliğe, hane içerisinde mutlu haberler almaya ve hamile kişiler için hayırlı bir evlada işarettir.
 • Rüyada erkek kedinin doğurduğunu görmek; rüya sahibinin hayatında her şeyin alt üst olacağına işarettir. Bu rüya İslami rüya alimlerine göre, rüya sahibinin çok günah işleyerek şeytanın yolunda ilerleyeceği, Allah’ın buyruklarını görmezden gelerek kötülüğe yöneleceği şeklinde yorumlanmaktadır.
 • Rüyada erkek kedi sevmek; çok güzel haberler alınacağına ve mutluluğa işarettir.

Rüyada Gri Kedi Görmek

Rüyada gri kedi görmek; rüya sahibinin hayatında olan olumsuz durumlarında düzeleceğini, olumlu olan durumların daha da iyi olacağına işaret etmektedir. Rüya sahibi işsiz ise ve iş arıyorsa, kısa zamanda iş sahibi olacağını müjdelemektedir. Eğer rüya sahibi iş sahibi ise daha fazla para kazanacağını müjdelemektedir.

Rüyada görülen gri kedi bazı yorumcular tarafından aynı çatı altında yaşanılan kişiler tarafından ihanetin habercisidir. İmam Nablusi ’nin rüya tabirine göre rüyasında gri kedi gören kişi hem manevi hem de maddi açıdan hayırlı haberler alacaktır.  Rüyada gri kedi görmenin farklı yorumları ise şu şekildedir;

 • Rüyada gri kedi sevmek; rüya sahibinin çok yakınındaki birinden zarar göreceği anlamına gelmektedir.
 • Rüyada gri kedi tırmalaması hem olumlu hem de olumsuz olarak farklı şekillerde yorumlanabilmektedir. Olumsuz olarak rüya sahibinin temiz kalpli gibi görünen bir düşmanı olduğu şeklinde yorumlanır. Olumlu olarak rüya sahibinin hayatında bir düşmanının eksileceği şeklinde yorumlanmaktadır.
 • Rüyada gri kedi ısırması; rüya sahibinin düşmanı tarafından zarar göreceğine işaret etmektedir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. Gökhan özdemir dedi ki:

  Yatağımda bir fındık faresi gördüm ama beni görünce aşşağı indi arkasından bakayım dedim birde baktım yatağın dibinde bir kedi sessizce takip ediyordu fareyi sonra peşinden gitti

 2. Sevket dedi ki:

  Merhaba rüyamda beyaz kedi gördüm kedi evimin kapısından içeri giriyordu. Pamuk gibi beyaz ve tüyleri parlıyordu miyavlayarak üzerime atladı kucağıma aldım sevdim tabiri nedir yorumlarsanoz çok memnun olurum.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani