Rüyada “Rüyada El Öpmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada El Öpmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada el öptüğünü görmek, rüya sahibi için hayırlı olan rüyalardan bir tanesidir. Bu rüya kişinin yaptığı her işte başarılı olacağına, kazandığı her paranın bereket olacağına ve hayırlı evlatlara sahip olacağına delalet eder. Rüyada öpülen el, ayrıca itibar kazanmaya ve toplum tarafından çok sevilen biri olmaya da işarettir. Genel olarak hem âlimler tarafından hem de din büyükleri tarafından bu rüya hayırlı rüya olarak tabir edilmiştir. Ayrıca kişinin rüyada kimin elini öptüğü oldukça önem arz etmektedir. Çünkü görülen rüyaların anlamları rüyada görülen kişilere ve rüyanın içeriğine göre oldukça değişir. Özellikle rüyada eli öpülen kişi bir büyükse daha da hayırlı anlamlara gelmektedir. Bu yüzden rüyayı gören kişiler önemli detayları hatırlayarak, rüyalarının anlamlarına bu şekilde bakmalıdırlar.

Rüyada Hiç Tanımadığı Birinin Elini Öpmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada tanımadık birinin elini öpmek, rüya sahibinin insanlar arasında her zaman iyi olarak anıldığına işaret eder. Bu rüya, rüyayı gören kişinin çevresinde sevildiğini ve saygı gördüğünü anlatan güzel rüyalardan bir tanesidir. Aynı zamanda bu rüya kişinin çevresinin genişleyeceğine ve daha fazla insanlarla bir arada bulunacağına işaret etmektedir. Bazı tabirciler ise tanışılan bu kişilerden birçok menfaatlerin görüleceği ve birçok yardımın alınacağı şeklinde bu rüyayı yorumlamışlardır.

Rüyada Ölen Birinin Elini Öpmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada ölmüş birinin elinin öpülmesi, rüya sahibinin toplumda güvenilir bir insan olduğuna ve çevresindeki herkesin takdirini kazandığına işaret eder. Genel anlamda ölen kişinin elinin öpülmesi saygınlık ve takdir kazanmakla yorumlanmaktadır. Ancak görülen kişinin rüya sahibine olan yakınlığına ve uzaklığına göre rüyanın anlamı değişmektedir.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Babanın Elini Öpmek neye işarettir? İslami Kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz. 

Rüyada Annenin Elini Öpmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada annenin elini öptüğünü görmek, rüya sahibinin hayattan ne kadar beklentisi varsa hepsini karşılayacağına ve kişinin başarı yönünden kendisiyle gurur duyacağına işaret eder. Bu rüya hayırlı rüyalar arasında yer almaktadır. Bazı âlimlere göre rüyada annenin elinin öpülmesi;

 • Rüya sahibinin tüm dertlerine çare bulacağına,
 • Mevcut sorunlarını çözeceğine,
 • Çok önemli işlerde yer alacağına ve büyük işlere imza atacağına,
 • Başarılı olacağına,
 • Yüklü miktarlarda para kazanacağına ve eline geçen tüm fırsatları zekice değerlendireceğine,
 • Sıkıntılarından kurtulacağına,
 • Özgüveninin yapacağı işlerle artacağına ve kendisine güveneceğine,
 • Verdiği kararlarda yanılgıya düşmeyeceğine ve doğru adımları atacağına,
 • İsteklerinin gerçekleşeceğine,
 • Aile içinde huzura kavuşacağına,
 • Mutlu ve huzurlu günlerin çok yakında geleceğine,
 • Akrabalarla yaşanan sorunların çözüleceğine ve huzursuzlukların gideceğine,
 • Hayırlı evlatlara sahip olunacağına,
 • Sağlık sorunlarının ortadan kalkacağına ve kişinin hızla iyileşeceğine,
 • Kendisine birinin yardım edeceğine ve bu kişi sayesine tüm sorunları aşacağına

Şekillerinde yormaktadırlar.

Rüyada Babanın Elini Öpmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada babanın elinin öpülmesi, rüya sahibinin aile bağlarına çok düşkün olan birisi olduğuna işaret eder. Rüya sahibin aile hayatına kıymet veren ve ailesini daima koruyan biri olduğu şeklinde de bazı yorumlar mevcuttur. Ayrıca bu rüya, rüya sahibinin hayatı boyunca hayırlı amellerde bulunacağına ve aile büyüklerini memnun eden bir kimse olduğuna işaret etmektedir. Genel olarak kişinin ailesini her türlü kötülükten korumasına ve ailesi için elinden gelen tüm çabayı gösterdiğine delalet eder. Ayrıca rüyada babasının elini öpen kimse maddi ve manevi olarak rahatlama yaşar. Baba elini öpmek en az anne elini öpmek kadar hayırlı olan rüyalardan bir tanesidir.

Rüyada Eşinin Elini Öpmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada kişinin eşinin elini öpmesi, rüya sahibinin çok mutlu bir aile hayatına sahip olacağına ve eşinin de hayırlı bir insan olduğuna delalettir. Aynı zamanda bu rüya, rüya sahibinin aile içinde yaşayacağı mutluluğa ve huzura da işaret eder. Kişinin sıkıntılı günleri geride bırakacağı ve aile hayatında huzura ve saadete kavuşacağı şeklinde bazı dini kaynaklarda yorumları bulunmaktadır. Ayrıca bazı dini kaynaklar bir kocanın rüyasında karısının elini öptüğünü görmesini, eşinin hayırlı bir evlada gebe kalacağı şeklinde yorumlamışlardır.

Rüyada Sevgilinin Elini Öpmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada sevgilinin elinin öpüldüğünün görülmesi rüya sahibinin sevgilisine karşı olan muhabbetini ve düşkünlüğünü göstermektedir. Bu rüya aynı zamanda sevgilisini çok seven ve ona karşı çok hassas olan bir kişi ile de yorumlanmaktadır. Bazı kaynaklar ise bekâr olan kişiler için bu rüyayı evlilik olarak müjdelemişlerdir. Eğer rüyayı gören kişi evli ise hayırlı bir evlada sahip olacaktır.

Rüyada Bir Kişiye Elini Öptürmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada bir kişinin başka birine elini öptürmesi, rüya sahibinin düşmanları karşısında kazanacağı zaferleri müjdeler. Aynı zamanda rüyayı gören kişinin mantıklı kararlar veren biri olduğuna, zekâsı ile birçok önemli kararlar aldığına ve iş hayatında çok başarılı olacağına yorulmaktadır. Bazı âlimler bu rüyayı kişinin özel hayatına da yormaktadır. Özel hayata göre yoran âlimlerin yorumları ise şu şekildedir;

 • Kişinin özel hayatında sorunlar olduğuna fakat bunların üstesinden hayırlısı ile geleceğine,
 • Rüya sahibini üzen kişilerin pişman olar rüya sahibinden özür dileyeceğine,
 • Rüyayı gören kişinin yaşayacağı bazı olaylarda alçak gönüllü davranacağına,
 • Eşi ile arasındaki muhabbetin artacağına,
 • Hane içinde birçok sevinçli durum yaşanacağına

Şekillerinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Düşmanın Elini Öpmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada düşmanın elinin öpüldüğünün görülmesi rüya sahibinin çok hayırlı haberler alacağına ve hayatında sevindirici olayların yaşanacağına delalettir. Yaşanan bu sevindirici gelişmelerle rüya sahibinin sağlıklı kararlar vereceğine ve verdiği bu kararlardan pişmanlık duymayacağına yorulur. Bazı dini tabirciler ise bu rüyayı;

 • Kişinin kendisine hayrı dokunmayacak işlere kalkışacağına ve başarısızlık yaşayacağına,
 • Aile hayatında huzursuzlukların çıkacağına ve kısa sürede bu durumdan kurtulacağına,
 • Kimsenin çalışmak istemediği alanlarda çok başarılı olunacağına,
 • Kaçırılan bir iş fırsatını yakalamaya,
 • Dertlerden şifa bulmaya,
 • Romantik ilişkilerden yana şanslı olacağına,
 • Ekonomik anlamda rahatlamaya ve zengin bir hayata sahip olmaya,
 • Ailenin sahip olduğu kazançların ve gelirlerin artacağına,
 • Hayırlı iş kapılarının açılacağına,
 • Aile içinde mutluk verici bir olay yaşanacağına,
 • İleride çok mutlu ve huzurlu bir hayata sahip olacağınıza gibi şekillerde yorumlamaktadırlar.
Erkek Bebek Öpmek tabiri için, Rüyada Erkek Bebek Öpmek neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Yaşlı Birinin Elini Öpmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada yaşlı bir kimsenin elini öpmek, yeni arkadaşlıklar edinileceğine ve kişinin çevresinin genişleyeceğine işaret eder. Rüya sahibinin geçmişte yaşadığı ne varsa hepsini arkada bırakacağına, bol kazançlı işler yapacağına ve yakın çevresi ile birlikte büyük işler başaracağına delalettir. Ayrıca rüya sahibinin sahip olduğu düşmanları ve onu çekemeyen yakın çevresindekileri de alt edeceği şeklinde yorumlarda bulunmaktadır. Bu rüya hane içindeki rızkın artışı ile de tabir edilmektedir. Bazı din büyükleri rüyada yaşlı birini elini öpmeyi, rüya sahibinin kazancının artarak hane içindeki kişilerin geçimlerini rahat sağlanılacağına dair rivayetlerde bulunmuşlardır. Ayrıca uzun zamandır yapılamayan ve aksayan işlerin yapılacağına dair yorumlarda mevcuttur.

Rüyada Akrabanın Elini Öpmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada bir akrabanın elinin öpülmesi eski husumetlerin yakın zamanda tekrar gündeme gelmesiyle kişinin huzurunun kaçmasına işarettir. Arıca akraba içinde yaşanan huzursuzlukların bir aile büyüğü sayesinde son bulmasına ve geçimsizliklerin sona ermesine delalet eder. Bu rüya kişinin yardımsever biri olduğunu da göstermektedir. Ayrıca rüya sahibinin adaletli, mert ve dürüst bir insan olduğu anlamına da gelmektedir. Bazı âlimler tarafından bu rüya, kişinin hak ve hukuk konularında çok dikkatli davrandığı ve Allah’ın sevdiği kullarından biri olduğu şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Amca Elini Öpmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada amca elinin öpülmesi, rüya sahibinin geçmişte birçok konuda haksızlığa uğradığına ve kendisini haksızlığa uğratan kişilerin ondan af dileyeceklerine delalet eder. Bu rüya düşmanlardan kurtulmaya, aydınlığa ve feraha ulaşmaya, mutsuz günlerin bitip huzurlu günlerin yakında geleceğine işaret etmektedir. Bazı dini kaynaklar ise amca elini öpmeyi, kişinin sıkıntılarının artmasına ve sorunlar yaşamasına yormaktadırlar. Ayrıca rüya sahibinin elindeki imkânları kaybedip günden güne malını kaybedeceği şeklinde yorumlayan tabircilerde bulunmaktadır.

Rüyada Oğlunun Elini Öpmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada kendi oğlunun elini öptüğünü görmek, rüya sahibinin sevdiği insanla çok mutlu olacağına, sıkıntılarından kurtulacağına, büyük adımlar atarak iş hayatında çok başarılı olacağına, ruhsal açıdan huzura kavuşacağına ve sağlığının yerinde olacağına işaret eder. Bazı âlimlere göre ise bu rüya;

 • Kişinin çalışma hayatında güzel gelişmeler yaşayacağına,
 • Sosyal açıdan meşguliyetinin artacağına,
 • Rüya sahibinin sorunlarına kısa sürede çözümler bulacağına,
 • Tüm işlerinin yolunda gideceğine,
 • Kazançların artacağına

Şeklinde yorulmuştur.

Rüyada Kardeşinin Elini Öpmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada bir kişinin kardeşinin elini öpmesi, huzurlu ve mutlu bir aileye sahip olunacağı anlamına gelmektedir. Bu kişinin çok huzurlu bir yuvaya sahip olacağına ve eşinin de çok hayırlı bir eş olacağına işaret eder. Bazı dini kaynaklarda ise bu rüya;

 • Kişinin bir işten dolayı kazancının artmasına,
 • Yakın bir zamanda huzur bozucu bir olayla karşılaşacağına,
 • Kişinin yanlış adımlar atacağına ve bir takım işlerde başarısız olacağına,
 • Borçlanacağına,
 • Sağlığını kaybedip hastalanacağına,
 • Bekâr kişilerin evleneceğine,
 • Karanlıktan aydınlığa çıkacağına,
 • Uzun yıllar boyu sürecek zenginliğe

Anlamlarına gelmektedir.

Bebek Öpmek tabiri için, Rüyada Bebek Öpmek neye işarettir? Yazımızdan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada El Öpmek Ne Anlama Gelir? (İmam Nablusi)

İmam Nablusi’ye göre rüyada el öpmek, hayırlı olarak yorumlanır. Rüyayı gören kişinin acil bir ihtiyacı varsa onun karşılanacağına, düşmana karşı zaferler kazanacağına, yeni kişilerle tanışarak dostlar edinileceğine ve uzun zamandır yapmak istediklerini yapacağına işaret eder. İmam Nablusi rüyayı gören kişinin, hayırlı bir evlat olacağını ve ilerde çok büyük işler yapacağını belirtmiştir. Genel olarak dini kaynakların birçoğunda el öpmek hayırlı anlamlara gelmektedir. Fakat rüyaların anlamı herkes için aynı olmadığından kişinin gördüğü rüyanın içeriği ve kişinin o anki durumu oldukça önem arz eder.

Rüyada El Öpmenin Psikolojik Yorumu Nedir?

Rüyada el öpmek psikolojik olarak kişinin özgüven yetersizliğini işaret etmektedir. El öpen kişilerin genelde bir eksiklik duygusundan kaynaklandığı düşünülmektedir. Bu yüzden rüyasında el öpen kişilerin ailesindeki istekleri karşılamakta zorluk çektiği ve ailesinin beklentilerini sağlayamadığı anlamına gelir. Bazen de kişinin içsel durumu aşırı mükemmeliyetçiliğe doğru kayar. Rüyasında el öpen kişi aşırı mükemmeliyetçi olduğundan sürekli olarak yaptığı işlerin başarısız olacağını düşünerek kendisine haksızlık etmesi anlamına da gelebilir. Bu yorumlar için kesin denilebilecek bir kaynak yoktur. Fakat yapılan bazı çalışmalar el öpmenin, rüyalarda kişinin bilinçaltından kaynaklanan bir aidiyet duygusu ve öz güven eksikliğine işaret etmektedir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani