Rüyada “Rüyada Alev Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Alev Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada ateş görmek hem olumlu hem de olumsuz yorumlar ile açıklanmaktadır. Kabul edilen yoruma göre kişi büyük sıkıntılar yaşayacaktır fakat sonunda istediği mutluluğa kavuşacaktır. Diğer bilinen yorum ise rüyasında ateş gören kişilerin gerçek hayatta acele rızık peşinde koştuğudur. İmam Nablusi Hz. bunu iki yönden de açıklamıştır. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; aksilik ve zararın meydana gelmesi fakat sonucun iyi olması anlamına gelmektedir. Ateş müjde ve bereket anlamına gelebileceği gibi bazen savaş, korku, zarar, günah ve hapis anlamına da gelmektedir. İmam Nablusi Hz. tarafından belirtilen diğer rüyada alev yorumları ise şu şekildedir:

 • Kışın ateşte ısınmak zenginliğe delalet etmektedir.
 • Yakın ateşte ısınmak korkuya delalet etmektedir.
 • Ateş üzerinde et kızartmak dedikoduya delalet etmektedir.
 • İnsan vücudundan ateş çıkması sevgi ve ilgiye delalet etmektedir.
 • Dağ başında yakılan ateş Allah’a yakınlık istemeye delalet etmektedir.
 • Tandır ateşi evdeki kadının hamile kalmasına delalet etmektedir.
 • Evin önünde bulunan dumansız ateş Hacca gitmenin habercisidir.

İmamı Caferi-i Sağdık Hz. de rüyada görülen alev hakkında yorum yapmıştır. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; rüyada ateş görmek fitneye, fesata, tedbirsizliğe, korkuya, belaya, kudrete, nasihata, harama, vebaya, endişeye, emniyete, şevkete, cezaya, ilime, geçime, kötü söze, pişmanlığa vb. şeylere delalet etmektedir.

Rüyada Ateş Yaktığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada ateş yakmaya çalıştığını görmek, rüyayı gören kişinin emin adımlar ile hayatına devam etmektedir. Kişi her zaman sağlam temeller kullanarak adımlarını atmaktadır. Bu sağlam temeller sayesinde sırtı hiçbir zaman yere gelmeyecektir. Başka insanları etkileyebilecek olan durumlar onu etkilemeyecektir. Bu şekilde mutlu ve huzurlu bir hayat yaşamaya devam edecektir.

Rüyada Alev Söndürdüğünün Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada ateş görmek ve söndürmek, rüyayı gören kişinin öngörüleri sayesinde büyüyebilecek bir olayı durdurmasının habercisidir. Kişi başka biriyle tartışma yaşayacaktır. Bu tartışmanın büyüyüp kavgaya dönme ve bazı sıkıntılara yol açma ihtimali vardır. Fakat kişi bunu engelleyip kavgadan kurtulacaktır. Böylece durumlar kötü bir sonuca bağlanmayacakır. Bir diğer yorum göre ise rüyada ateş söndürmek dinden çıkmak anlamına da gelmektedir.

Rüyada Alevde Yandığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada alevde yandığını gören kişi gerçek hayattaki hal ve hareketlerine dikkat etmelidir. Rüyayı gören kişi gerçek hayatta insanları kıran ve kötü sonuçlar doğuran davranışlar sergilemektedir. Bu durum çevresindeki insanların artık dayanma gücünü zorlamıştır. Kişi bu hareketlerine devam ederse çevresindeki insanlar onunla bağlarını koparacaktır ve kişi yalnız kalacaktır.

Rüyada alevlerde yanmadığını gören kişi gerçek hayatta herkes tarafından sevilen ve iyi kalpli olan biridir. Bu kişiye çevresindeki kötü insanlar zarar vermek istese de veremeyecektir. Çünkü bu kişi korunmaktadır.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Balık Görmek neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Alev Topu Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada alev topu görmek, rüyayı gören kişi için olumlu şekilde yorumlanan rüyalardan biridir. Kişi uzun zaman maddi durumunun daha iyi olmasını istemektedir. Bu rüya ile beraber kişiye büyük bir miktar para gelecektir. Kişi istediğinden de çok paraya sahip olacaktır ve sonuç olarak zengin olacaktır.

Rüyada Harlı Alev Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada alevli ateş görmek, rüyayı gören kişinin iş hayatında istediği seviyeye gelmesine delalet etmektedir. Kişi uzun zamandır iş hayatında sıkıntı çekmektedir. Bu sıkıntılar için çözüm bulamamaktadır. Fakat sonunda o çözüme kavuşacaktır. İş hayatı düzene girecektir. Bu durum sonucunda hem kendisine hem de patronuna iyi bir gelir sağlamış olacaktır.

Rüyada Ateşe Odun Attığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada ateşe odun atmak, rüyayı gören kişi için olumlu olarak yorumlanmaktadır. Kişi maddi ve manevi sorunlarından kurtulacaktır. İş arıyorsa iş sahibi olacaktır, borcu varsa borcunu ödeyecektir veya hasta ise şifa bulacaktır. Kişi huzurlu ve mutlu bir yaşam sürmeye başlayacaktır. Her zaman helal kazanç ile geçimini sağlayacaktır. Bununla beraber bazı olumsuz yorumlar da bulunmaktadır.

 • Rüyada ateşe odun atan kişi genç bir erkek ise bu kişi dost sandığı biri tarafından ihanete uğrayacaktır.
 • Rüyada ateşe odun atan kişi evli ise eşi ile para yüzünden kavga edebilir.
 • Rüyada ateşe odun atan kişi orta yaşlı ise makam sahibi olacaktır.

Rüyada Yangın Çıktığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada yangın çıktığını veya rüyada bir yerin yandığını görmek üzerine çeşitli yorumlar bulunmaktadır.

 • Rüyada bir konağın yandığını görmek; uzaktan gelecek kötü habere delalet etmektedir.
 • Rüyada kendi evinin yandığını görmek; kişinin maddi ve sağlık alanlarında zarar göreceğine delalet etmektedir.
 • Rüyada eşyaların yandığını görmek; rüyayı gören kişinin başarılı olacağına delalet etmektedir.
 • Rüyada görülen yangınlarda siyah dumanın çıktığını görmek; rüyayı gören kişiyi ve ailesini büyük bir derdin beklediğine delalet etmektedir.
 • Rüyada yangında alev olduğunu görmek; rüyayı gören kişinin kısmetinin açılacağına delalet etmektedir.
 • Rüyada evinin yandığını görmek; rüyayı gören kişinin mutlu bir aileye sahip olacağına delalet etmektedir. Eğer rüyada kişi kendi evini yakarsa gerçek hayatta kötü bir hastalığa yakalanacaktır.
 • Rüyada üzerinin yandığını görmek; rüyayı gören kişinin büyük bir sorun yaşayacağına delalet etmektedir.

Rüyada yangın çıkması ve söndürmek ise rüyayı gören kişinin şansının açılacağına delalet etmektedir. Kişi aynı zamanda iyi haberler alacaktır ve çevresindeki kötü insanları uzaklaştıracaktır.

Rüyada Ateş Üzerinde Yürüdüğünün Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada ateş üstünde yürümek, rüyayı gören kişinin her zaman göz önünde olacağının habercisidir. Kişi adını duyurmaya ve herkes tarafından bilinen biri olmaya başlayacaktır. Tüm rakiplerini geride bırakacaktır. Rakipleri onun oldukça gerisinden gelecektir.

Bu rüya sık görülüyor anlamı için, Rüyada Yangın Görmek neye işarettir? İlgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Rüyada Ateş Başında Toplanıldığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada ateş başında toplanılması ve ateş başında belirli sohbetlerin edilmesi iyi br şekilde yorumlanmaktadır. Bu rüyada bulunan topluluğa bereket gelecektir. Bu toplulukta kişiler şanslı olacaktır ve helal lokma peşinde olacaktır.

Rüyada Ateş Yakıcısı Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada ateş yakan birisini görmek iyi şekilde yorumlanan rüyalardan biridir. Bu rüyayı gören kişinin hayırlı bir hayatı olacaktır. Rahata kavuşacaktır ve ihtiyaçlarını karşılayacaktır. Büyükleriyle yakınlaşacak ve iyi davranacaktır. Diğer bir yoruma göre ise rüyada ateş yakan birini görmek rüya sahibini bilime ve ilime yaklaştıracaktır.

Rüyada Bir Şeyi Yaktığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada yakmak, rüyayı gören kişi için olumlu bir şekilde yorumlanmaktadır. Kişinin birçok maddi ve manevi sorunlar yaşamasından sonra düzlüğe çıkacağına delalet etmektedir. Kişi maddi sorunlar yaşamaktadır. Bu sorunları bir kenarda bırakarak iş hayatında başarıya ulaşacaktır. Çevresinde hayırlı kişiler olacaktır. Bu kişilerden yardım görecektir.

 • Rüyada bir şey yaktığını görmek; rüyayı gören kişinin maddi açıdan iyi bir seviyeye geleceğinin habercisidir.
 • Rüyada eşya yaktığını görmek; olumlu ve olumsuz yorumları bulunmaktadır. Mutluluk ve şans getirebileceği gibi şanssızlık da getirebilir.

Rüyada Ateşte Su Isıttığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada ateşte su ısıttığını gören kişi gerçek hayatta en çok istediği şeye sahip olacaktır. Rüyayı gören kişi kadın ise istediği erkek ile tanışacaktır. Bu erkek hem maddi hem de manevi alanda kendisine yardım edecektir. Rüyayı gören kişi erkek ise istediği kadın ile tanışacaktır. Bu kadın onun hayatını renklendirecektir.

Rüyasında ateşte süt ısıttığını gören kişiler ise çok başarılı bir hayata sahip olacaktır. Maddi sorun yaşamayacaklardır ve her zaman sağlıklı olacaklardır. Ayrıca aileleri de maddi sorun yaşamayacaktır.

Rüyasında ateş üzerinde mısır pişirdiğini gören kişilerin rızıkları artacaktır. Emeklerinin karşılığını alacak ve başarılı bir hayata adım atacaktır. Bu rüyayı gören bir kadın ise yakında çok mutlu olacağı bir haber alacaktır.

Rüyada Kıvılcım Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada kıvılcım görmek, rüyayı gören kişinin bir ayrılık yaşayacağına delalet etmektedir. Kişi aile üyelerinden biriyle ya da sevdiği ile ayrılık yaşayabilir. Bu ayrılık temelli olmayabilir. Kısa bir süreliğine başka bir yere gidilmesi de olabilir.

Rüyada Sönmüş Ateş Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada sönmüş köz görmek, rüyayı gören kişinin hayatında bulunan zengin ve yardımsever birinin ölebileceğine delalet etmektedir. Bu kişi herkes tarafından bilinen ve sayılan biridir. Bu yüzden ölümüne üzülenler fazla olacaktır.

Rüyada Gökyüzünde Ateş Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada gökyüzünde ateş görmek, rüyayı gören kişi ve etrafındakiler için olumsuz bir şekilde yorumlanmaktadır. Ateşin görüldüğü yerde bulunan insanların Allah’a başkaldıracağına delalet etmektedir. Bu durum sonucunca bur yerdeki insanlar sorunlar yaşayacaktır.

Rüyada Çakmak Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada çakmak görmek, rüyayı gören için genelde olumlu bir şekilde yorumlanmaktadır.

 • Rüyasında çakmak gören bekar kısmet bulur ya da kısmeti varsa evlenir.
 • Rüyasında çakmak gören hamilenin çocuğu erkek olacaktır.
 • Rüyada yanan çakmak görmek, rüyayı gören kişinin istediği şeyleri gerçekleştireceğine delalet etmektedir.
 • Rüyada çakmaktan çıkan ateşin etrafa zarar verdiği görülürse gerçek hayatta küçük tartışmalar yaşanabilir.
 • Rüyada çakmak denendiği halde yanmıyorsa rüyayı gören kişi gerçek hayatta bir hayal kırıklığı yaşayacaktır.

Rüyada Yanardağ Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada yanardağ görmek, rüyayı gören kişi için iyi yorumlanmayan rüyalardan bridir.

 • Rüyasında yanardağ gören genç erkek gerçek hayatta bir kızla aşk yaşayacaktır fakat bu aşk mutlu sonuçlanmayacaktır.
 • Rüyasında yanardağ gören orta yaşlı veya yaşlı kişiler istemeden de olsa çevresindeki insanları değiştirmek zorunda kalacaktır.
 • Rüyasında yanardağ gören genç kadın seveceği biriyle evlenecektir fakat bu erkek iyi davranan biri olmayacaktır.
 • Rüyasında yanardağın büyük bir gürültüyle faaliyete geçtiğini gören kişi saygın birisiyle görüşme yapacaktır.
Ateş Görmek tabiri için, Rüyada Ateş Görmek neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Suyun Alev Aldığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada suyun alev alması, rüyayı gören kişi için olumsuz bir şekilde yorumlanmaktadır. Kişi maddi ve manevi olarak sıkıntılara yaşamaya başlayacaktır. Bununla beraber sağlık sorunları da yaşayabilir. Fakat diğer bir yoruma göre rüyasında suyun alev aldığını gören kişinin kötü işler yapacağı belirtilmiştir. Bu işler yüzünden çevresi tarafında dışlanacaktır.

Rüyada Ateşe Taptığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada ateşe tapmak, rüyayı gören kişinin ülkesine karşı olan kişilerle birlik olup ülkesine ihanet edeceğine delalet etmektedir. Eğer rüyada tapılan ateş halı bir ateş ise, kişi gerçek hayatta haram mal peşinde koşacaktır. Kızgın ateşe tapanlar ise gerçek hayatta zalim olacaktır.

Rüyada Ateş Ettiğini Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada silah ile ateş etmek, rüyayı gören kişinin ateş ettiği kişiye iftira etmesine delalet etmektedir. Diğer bir yoruma göre ise rüyayı gören kişi ileride devlette iyi bir makama sahip olacaktır. Kişinin eline büyük bir para geçecektir. Eğer kadın bekar ise evlilik tekliği alabilir. Kadın evliyse ve çocuk sahibi olmak istiyorsa istediğine kavuşabilir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani