Rüyada “Rüyada Yangın Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Yangın Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada görülen yangın, rüya sahibinin mevcut durumuna göre farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Rüya sahibi, rüyasında gördüğü yangından herhangi bir zarar almıyorsa zenginleşeceğine delalet eder. Aynı zamanda bu rüya hane içindeki mutluğa işaret etmektedir. Zor ve sıkıntılı günlerin atlatılacağı, ferah ve aydınlık günlere adım atılacağının habercisidir.  Çok büyük ve her yere yayılmış bir yangın görmek iş adamları için daha büyük paralar kazanacakları işler yapacakları ve sonsuz başarılar kazanacakları şeklinde yorumlanır. Ayrıca büyük bir yangın çıktığını gören kişi eğer sanatçı ise toplum tarafından saygınlık kazanacağına işarettir. Eğer rüya sahibi geçimini deniz üzerinden yapan bir kimse ise; bu rüya, kişiye hayırlı yolculukların kendisini beklediğini haber verir.

Rüyada Yangın Görmek Ne Anlama Gelir? (İmam Nablusi)

Rüyada yangın görmek İmam Nablusi tarafından heyecanlı bir haber alınacağı şeklinde yorumlanmıştır. İmam Nablusi’ye göre rüyada yangın görmek ayrıca;

 • Zor günlerin geride kalacağına,
 • Kişinin hayırlara nail olacağına,
 • Yüksek itibar kazanmaya,
 • Rüya sahibinin zenginleşeceğine

Şekillerinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Evin Yandığını Görmenin Psikolojiye Göre Yorumu Nedir?

Rüyada evin yandığını görmek psikolojiye göre kişinin ruhsal açıdan sorunları olduğuna işaret eder. Huzursuzluktan kaynaklı stresin kişiyi yorduğuna ve karar alma sürecinde çeşitli zorluklar yaşadığına işaret etmektedir. Psikolojiye göre bilinçaltının çok zorda kaldığı durumlarda kişiye rüyalar aracılığı ile göndermeler yaptığı araştırmalarla bilinen bir durumdur. Bu yüzden gördüğünüz her rüyanın psikolojik olarak da bir alt yapısı bulunmaktadır. Rüyada eğer kişi kendi evinin yandığını görüyorsa, kişinin evi olarak tasvir edilen şeyin aslında iç dünyası olduğunu söylemek mümkündür.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Orman Görmek neye işarettir? İslami Kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz. 

Rüyada Yanan Bir Konak Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada yanar vaziyette görülen konak, rüya sahibini tedirgin edecek habere delalettir. Alınacak olan bu haber, rüya sahibinin yakın çevresinden değil çok uzaklardan gelecek olan bir haberdir. Ancak uzak çevreden de olsa, gelecek bu haber rüya sahibini endişelendirmeye yetecektir.

Rüyada Kendi Evinin Yandığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kendi evinin yandığının görülmesi, bazı âlimler bu rüyayı kişinin işlerinde uğrayacakları zarar olarak yorumlamaktadırlar. Rüya sahibinin kendi evinde çıkan yangın, kişinin sağlık durumunun bozulacağına da işaret edebilir. Ancak eğer rüya sahibi rüyasında evin içindeki eşyalarının yandığını görüyorsa, bu rüya başarıya yorulur. Kişinin başlattığı her işte çok büyük menfaatler elde edeceğini ve çok başarılı birisi olacağına işaret eder. Aynı zamanda bu rüya sadık bir eş ve çocuklar olarak da yorumlanmaktadır. Bazı dini kaynaklara göre görülen ev, kişinin kendi iç durumunu da yansıtabilir. Kişinin psikolojik olarak buhranda olduğuna veya depresyona girdiğine işaret etmektedir.

Rüyada Yangından Duman Çıkmasını Görmek Ne Anlama Gelir?

Yangından dumanlar çıkmasını görmek rüya sahibini ve çevresini ilgilendiren birçok olayın meydana geleceğini haber vermektedir. Ancak bazı dini tabircilerin yorumlarına göre, rüyada görülen dumanın rengi oldukça önemlidir. Eğer kişinin rüyasında gördüğü yangından beyaz dumanlar çıkıyorsa; kişinin çevresindeki herkesi ilgilendiren bir olayın meydana geleceğine dair uyarıdır. Ancak eğer görülen duman siyah ise bu rüya pek hayra yorulmaz. Siyah dumanın rüyada görülmesi bazı âlimlerce dert olarak yorumlanmıştır. Eğer bu siyah durman yangından yükseliyorsa, rüya sahibini bekleyen büyük kederlere ve dertlere işaret eder.

Rüyada Yangından Alev Çıkması Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada görülen yangından alev çıkması, rüya sahibinin zengin olacağı anlamına gelir. Alev görmek bazı dini kaynaklarca zenginlik alameti olarak yorumlanmıştır. Kişiye beklenmeyen bir yerden gelecek olan mala veya ailesinden kalacak olan mirasa işaret eder. Rüyada görülen alevler eğer kişiyi yakmıyorsa, rüya hayra yorulur. Ancak kişinin alevlerden yanması birçok dini kaynakta sıkıntı olarak açıklanmıştır.

Rüyada Orman Yangını Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada görülen orman yangını genellikle kıtlık olarak yorumlanır. Rüyayı gören kişinin yaşadığı bölgede bir kıtlık olacağına ve birçok kişinin zarar göreceğine işaret eder. Bazı âlimler rüyada görülen ormanı topluluk olarak açıklamaktadırlar. Rüyada ormanın yanması ise topluma gelebilecek olan zarar olarak yorumlanır.

Rüyada Yangının Başka Yerlere Sıçradığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada yangının başka yerlere sıçraması, kişiye gelecek olan büyük bir haberi temsil eder. Uzaktan alınacak olan bu haberin, mutlu bir haber olduğuna ve kişiyi oldukça neşelendireceğine delalet eder.

Rüyada Yangın Söndürmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada söndürülen yangın, genellikle hayırlı olayların yaşanacağına yorulmaktadır. Rüya sahibinin rüyasında yangın söndürmesi huzura ve mutluluğa kavuşacağına işarettir. Aynı zamanda güzel günlerin pek yakın olduğunun da habercisidir. Eğer rüya sahibinin çıkmazda olduğu bir durum varsa, çıkış yolunu bulacağına ve hayatını yoluna sokacağına delalet eder. Ayrıca bazı âlimler bu rüyayı şu şekilde yormuşlardır;

 • Kişinin mesleğinde ilerleyeceğine ve başarılı olacağına,
 • Hayatındaki sorunlara çözümler bulacağına,
 • Önemli ve büyük avantajlar yakalayacağına,
 • Ekonomik sorunların biteceğine,
 • Aydınlık ve refah günlerin geleceğine,
 • Bütün problemlerin tek tek çözüleceğine

Rüyada Çıkan Yangını Söndürmeye Çalışmak Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada bir yangını söndürmeye çalışmak, rüya sahibinin hırslı ve başarılı bir kişi olduğu anlamına gelir. Bu rüyayı gören kişi, tüm zorluklarla baş etmede oldukça usta olan, amaçları doğrultusunda yaşayan ve kendine olan inancı sayesinde her işin üstesinden gelebilecek olan bir kişidir. Yangını söndürmeye çalışmak da bu kişinin azmini işaret eder. Bazı dini âlimlerce bu rüya, kişinin başarmak istediklerini eninde sonunda başaracağı şeklinde yorulmuştur.

Rüyada Su ile Yangın Söndürmeye Çalışmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada bir kişinin su ile yangın söndürmeye çalışması, iş birliği şeklinde yorumlanır. Rüya sahibinin büyük işler başaracağı, hayırlı işlere adım atacağı ve karşılaştığı bir sorunu kolayca çözeceği anlamlarına gelir. Bu rüya yüksek mevkili birinin, kendisine çok faydası dokunacağına ayrıca rüya sahibinin bu kişiden gördüğü destek sayesinde problemlerini kolayca aşacağına ve hayatının feraha ulaşacağına delalet eder.

İtfaiye tabiri için, Rüyada İtfaiye Görmek neye işarettir? Yazımızdan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Yangını Üfleyerek Söndürmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüya sahibinin rüyasında yangını üfleyerek söndürmesi, verilen emeklerin ve çalışmaların karşılığının mutlaka alınacağı haberini vermektedir. Bu rüyayı gören kişi hayır ve mutluluk dolu olaylar yaşacaktır. Aynı zamanda bu rüya, kişiye getirecek olan bolluğu ve bereketi de işaret eder.

Rüyada Bir Başkasının Evinin Yandığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Bir başkasının evinin yandığını görmek, rüya sahibini akrabaları ile arasını bozacak bir olay yaşayacağına ve akrabalar arasında çıkacak olan soğukluğa işaret eder. Bazı âlimlerin yorumlarına göre ise bu rüya, rüya sahibinin hane içinde bir takım problemler yaşayacağının işareti olarak yorumlanmıştır. Rüyayı gören kişinin eşi veya çocukları ile bir tür anlaşmazlığa düşeceğine ve bu anlaşmazlığın huzursuzluğa döneceğine alamettir. Rüyayı gören kişinin bu sorunu doğru bir şekilde halletmesi ve bazı konularda hoş görülü davranması gerekir. Ayrıca aile içinde yaşanan bu husumetin ayrılıklara yol açacağına ve çeşitli tartışmalara sebep olacağına işaret etmektedir.

Rüyada Eski Bir Evin Yandığını Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada görülen eski bir evin yanması, rüya sahibinin arkadaşları ile arasında oluşacak bir husumete delalettir. Kişinin arkadaşları ile huzursuzluk yaşayacağının ve aralarında küslük oluşacağının habercisidir. Ayrıca bu rüyayı yorumlayan bazı din adamlarına göre;

 • Kişinin maddi sıkıntılardan kurtulacağına ve refaha ulaşacağına,
 • Rüyayı gören kişinin maneviyata yöneleceğine,
 • Rüya sahibine zarar verecek kişilerden uzaklaşılacağına,
 • Kişinin büyük bir mutluluk ve huzura kavuşacağı

Şeklinde yorumları bulunmaktadır.

Rüyada Hortumla Yangın Söndürdüğünü Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada hortumla söndürülen yangın, rüya sahibinin arka arkaya sorunlar yaşayacağına ve ekonomik anlamda sıkıntılarının başlayacağına işarettir. Bu rüya, kazançların yarı yarıya düşeceği şeklinde de yorumlanmaktadır. Bazı âlimler bu rüyayı ayrıca;

 • Bir kişinin vesile olması ile gerçekleşecek olan bir evliliğe,
 • Yardım almaya ya da yardımda bulunmaya,
 • Yapılan bir iş başvurusu varsa başvurunun kabul edileceğine ve kişinin yeni bir iş sahibi olacağına,
 • Rüya sahibinin sağlığının bozulacağına ve hastalanacağına,
 • Borçların ödeneceğine,
 • Güzel ve hayırlı işler yapacağına ve bu sayede çok büyük makamlara erişeceğine,
 • Huzurlu ve sakin bir hayat süreceğine,
 • Hane içindeki tartışmaların ve huzursuzlukların biteceğine,
 • Mutlu günlerin geleceğine,
 • Sıkıntılı bir durumdan kurtulup refah günlerin yaşanacağına,
 • Bekleyen bir işin neticeleneceğine

Şekillerinde yormuşlardır.

Rüyada İş Yerinde Yangın Çıktığını Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada iş yerinde yangın çıkması, rüya sahibinin beklenmeyen bir sebeple üzüntü duyacağına ve sıkıntıya düşeceğine işaret etmektedir. Ayrıca bu rüya, kişinin eline geçecek olan paraya da delalet eder. Bazı dini kaynaklar ise rüyada iş yerinin yanmasını şu şekilde tabir etmektedirler;

 • Rüya sahibinin hayırlı bir kul olacağına ve hayırlı ameller işleyeceğine,
 • Kişinin dardan feraha çıkacağına,
 • Sağlık sorunları yaşayacağına,
 • Çok başarılı işler yapacağına,
 • Bereketin ve bolluğun artacağına,
 • Pişman olunabilecek hataların yapılacağına ve sonrasında kişinin tövbe edeceğine,
 • Mutluluk kapılarının ardına kadar açılacağına ve kişinin bu yolda karşısına çıkan engelleri teker teker aşacağına,
 • Düşmanlardan uzak olunacağına ve güvenli bir yaşamın rüya sahibini beklediğine,
 • Rüya sahibinin varsa yaşadığı üzücü bir olayın tez zamanda sona ereceğine ve kısmetinin artacağına,
 • Sevinçli haberler alınacağına,
 • Romantik ilişkilerinde karşılıksız aşk yaşamayacağına

Şekillerinde tabirleri mevcuttur.

Tüp görmenin tabiri için, Rüyada Tüp Görmek neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Komşunun Evinde Yangın Çıktığını Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

Bir kimse rüyasında komşusunun evinde yangın çıktığını görürse, rüya sahibinin yeni bir ev alacağına veya bir başka semte taşınacağına işaret eder. Ayrıca bu rüya, zorlukların aşılarak huzurlu bir yola girileceğine ve bu yolun kişinin hanesini aydınlatacağına delalettir. Ancak birçok âlime göre bu rüya, yeni bir çevre edinmeye veya sosyal çevrenin değiştirilmesine yorulmaktadır.  Aynı zamanda kişinin hayattaki gayelerini ön planda tutacağı ve bu sayede çok başarılı olacağı şeklinde tabirlerde mevcuttur.

Rüyada Mahallede Yangın Çıktığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada mahallede görülen yangın, rüya sahibinin iş amaçlı olarak çeşitli seyahatlere çıkacağına ve bu seyahatten herkesi mutlu edecek olan bir haberle döneceğine işaret eder. Fakat bu rüya bazı büyük dini âlimler tarafından, rüyayı gören kişinin hayırlı bir kul olarak insanları doğru yola çağıracağına ve rüya sahibinin dünya hayatının nimetlerini bırakıp ahret hayatına yöneleceği şeklinde tabir edilmiştir.

Rüyada Okulda Yangın Çıktığını Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüya sahibinin rüyada bir okulda yangın çıktığını görmesi toplum tarafından sevilen biri olduğuna işaret etmektedir. Aynı zamanda toplumda sözünün geçen ve hatırının sayılan biri olduğu anlamlarına da gelir. Bu kişi ileride daha önemli konumlara gelerek herkese sözünü dinleten biri olacaktır.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani