Rüyada “Rüyada Balık Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Balık Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada balık görülmesi kısmet olarak yorumlansa da görülen balığın sayısı, cinsi ve rengi gibi bazı nitelikleri rüyanın çok farklı yorumlanmasına neden olmaktadır. Günümüzde en çok yorumlanan konulardan birisi rüyalardır. Rüyada Balık görmek kısmet ve şansı ifade etmektedir. Rüya Alimlerinin görüşüne göre; balık rüyası bolluk ve genişliğin habercisi olarak kabul edilir. Uyuma esnasında insanın bilinçaltına bulunan durumların ortaya çıkması bilim çevrelerinde rüya olarak adlandırılmaktayken; rüya yorumcularına göre ise her bir rüya simgesi rüyayı gören kişinin başına gelen ya da gelecek olan durumların işaretidir.

Karasal ve sıcak bölgelerde yaşayan insanların rüyalarında balık görmesi kedere yorulurken, soğuk bölgelerde oturan insanlar için ise hayra, paraya, kısmete ve mülke yorulmaktadır. Eğer rüyasında balık gören kimse bir kadınsa, çocuk sahibi olacağı ya da evleneceği söylenir. Eğer bir erkek rüyasında balık görürse, kısmetinin artacağı, bol kazanç sağlayacağı ve mutlu bir yuvaya sahip olacağı söylenir.

Kahve falı gibi birçok falda balık simgesi kısmet anlamına gelir. Genellikle hayra yorulur. Dini rüya tabirleri Alimlerince de rüyada balık görmek, en hayırlı rüya olarak nitelendirilmiştir. Nitekim Cafer-i Sâdık’a göre rüyada balık görmek şu dört anlamı simgelemektedir:

 • Gelecek olan ganimet
 • Bakire bir kız
 • Hizmetçi
 • Makam ve mevki sahibi bir insan

Rüyada balık görmenin bazı psikolojik anlamları şunlardır:

 • Genellikle rüyada balık görmek, psikolojik olarak cinsel arzuları simgelediği gibi bazı gereksiz isteklerin de habercisidir.
 • Rüyada yüzen balık görmenin psikolojik anlamı, günlük hayatta çeşitli arayışlarda olan kişilerin bilinçaltı yansımasıdır.
 • Rüyada kaygan balık görmenin psikolojik anlamı, zor günler geçirileceğini işaret eder. Farkında bile olmadan rüya sahibinin içten içe rahatsız olduğu meseleleri de simgelemektedir.
 • Rüya esnasında balık yemenin psikolojik anlamı, şanslı günlerin habercisidir.
 • Rüyada ölü balık görmenin psikolojik anlamı, kişinin yaşamında meydana gelen kayıplarından ötürü diğer başka kayıplar da yaşamaktan korkmasının sonucu olarak karşımıza çıkmaktadır.
 • Rüyada balık olmanın psikolojik anlamı, bastırılmış duyguların açığa çıkmasına delalettir.
 • Rüyada uçan balık görmenin psikolojik anlamı, özgürce hissedilen ve yaşanılan duyguların bir yansıması olarak karşımıza çıkmaktadır.

Rüyada Çok Sayıda Balık Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada çok sayıda balık görmek, kariyerde yaşanacak yükselmenin göstergesidir. Rüyasında balık sürüsü gören insanların mevkisi artar ve işleri genişler. Görülen balık sayısı ne kadar çoksa kısmet de bir o kadar fazla olacaktır.

Çok sayıda balığın suda yüzerek görülmesi ise kısmetli haberlerin geleceğini haber vermektedir. Eğer suda yüzen balıklar suyun üst kısmına çıkıyorsa bir gün gerçekleşmesi arzu edilen emellerin hiç beklenmedik bir anda gerçekleşmesi söz konusu olacaktır. Ayrıca balıkların su yüzüne çıkması gizli şeylerin ortaya çıkacağının göstergesi olduğu gibi, mirasa da işaret etmektedir. Ayrıca balıklar berrak bir suda yüzüyorlarsa, bu rüya gelecek güzel günlerin habercisi olduğu kadar zenginliğin de habercisidir.

Rüyada Balık Olmak

Rüya gören kişinin kendisini balık olarak görmesi, oldukça verimli bir döneme gireceğini işaret etmektedir. Bir başkasının balık olduğunu rüyasında gören kişi ise sağlam bir konuma geleceğini bilmelidir.

Rüyada Balık Tutmak

Esasında rüyada balık tutmak ile rüyada balık avlamak birbirine benzer yorumlara sahiptir. Özellikle rüyada balık tutmak, ele geçecek toplu paraları simgelemektedir. Diğer bazı rüya tabirlerine göre ise şu tür anlamlara gelmektedir:

 • Arayış içinde olan insanlar rüyalarında balık tuttuklarını görebilirler.
 • Emeklerinin karşılığını alacak olan insanlar rüyalarında balık tutabilirler.
 • Çevredeki insanların çeşitli hilelerle rüya gören kişinin mallarını elinden alacağını gösteren rüya simgesi ise su yolunda balık tutmaktır.
 • Rüyada balık oltası görmek ise rüya gören kişinin faydasına olacak şekilde bazı durumlara delalettir.
 • Oltayla balık tutmak rüyada görülmüş ise kötü ruhsal durumlardan kurtulmak söz konusu olacaktır.
 • Rüyada başkaları tarafından olta ile balık tutulduğu görülmüşse, rüya gören kişinin dostlarının artacağı söylenir.

Denizden balık çıkarmak, maddi değeri yüksek bir eşyanın ele geçeceğini göstermektedir. Eğer rüya esnasında balık avlanıyorsa, mutluluk getirecek haberler alınacağı bilinmelidir. Bir başka yoruma göre balık avlamak, beklenmedik yerlerden beklenmedik faydalar sağlanacağına işarettir. Bu noktada balık avlanan suyun nasıl olduğunun da çeşitli anlamları bulunmaktadır. İşte, rüyada balık avlarken suyun bulanık, tatlı ya da tuzlu olup olmamasına göre rüya tabirleri şöyledir:

 • Rüya sırasında avlanılan balığın bulunduğu su bulanık ise, bazı günahlar işleneceğine delalettir.
 • Avlanılan balıklar tatlı sudan çıkıyorsa maddi gelirler elde edilecektir.
 • Tuzlu sudan avlanılan balıklar bazı konularda sıkıntılar çekileceğine işarettir.

Balık avlamak amacıyla ağ atmanın da rüya tabirlerinde anlamı vardır. Ağ ile balık avlamak, her yönden düşünmeden her söylenene inanmanın rüya gören kişiye zarar vereceğinin göstergesidir. Balık yetiştirme tesisi ise endişeli günlerin habercisidir.

Tutulan balığın içinden yüzün çıkmışsa, başarılar nedeniyle insanlar tarafından ilgi görüleceğini gösterir. Eğer rüyada görülen balığın içinden inci çıkarsa, bu, doğacak çocuğun erkek cinsinde olacağına delalettir.

Rüyada elle balık tutmak, hırslı bir şekilde çalışılarak gerçekleşmesi istenilen amaca ulaşılacağı işaret edilir. Bu rüyayı gören kişiler genellikle istedikleri şeyi elde etmeden vazgeçmeyen kişilerdir. Elle balık tutmak, zaferler sonucunda oluşacak mutluluklara gebe olunduğuna işarettir.

Rüyada balık tutmaya gitmek, hile ve tuzağa işarettir. Rüya sahibinin hileli davranışlarla bazı fırsatlar elde edeceği söylenir.

Rüyada derede balık tutmak, kolay yoldan ganimetler elde edileceğini işaret etmektedir.

Rüyada başkasının balık tuttuğunu görmek, erkekler ve kadınlar için farklı anlamlara gelmektedir. Bu rüyayı gören kişi eğer bir kadınsa, bu kişinin hayatında kötüye giden şeyler düzelecektir ve o kişiye zarar veren şahısları hayatından çıkaracağı söylenir. Yok, eğer rüyasında başkasının balık tuttuğunu gören kişi bir erkekse, çevresini küçülteceğini ve hayatında her zaman olmasını istediği kişilere çeşitli faydaları dokunacağı simgelenir.

Rüyada Renkli Balık Görmek

Rüyada süs balığı görmek mala ve mülke işarettir. Renkli süs balıkları, kısmetin ve paranın habercisidir. Rüya yorumcularınca, böyle rüyaları gören kişiler genellikle şanslı kimselerdir ve bazı durumlarda bu şanslarından ötürü nazara gelebilecekleri için geri adım atmayı bilmeleri gerektiği uyarısı yapılır.

Rüyada sarı balık tutmak, ancak çok çalışılarak bazı hedeflere ulaşılabileceğine işaret etmektedir. Tabirciler bu rüyayı gören kimselerin gereken emeğin harcanmaması sonucunda ulaşılmak istenen hedefe karşı hevesin azalması söz konusu olabileceği ve mutsuz bir döneme girileceğini söylerler.

Rüyada Balık Yemek Ne Anlama Gelir?

Rüyayı gören kişi eğer bir kadınsa ve rüyasında balık yiyorsa, bu rüya, o kadının doğumunun kolay gerçekleşeceğine işaret etmektedir. Rüyayı gören kişi erkek ise, şansının açılacağına delalettir.

Rüyada yenilen balığın çeşidine ve niteliğine göre şöyle tabirler bulunmaktadır:

 • Rüyada canlı balık yemek de şerre yorulmaz. Rüyada canlı balık yemek bazı taşınmazlara sahip olunacağını simgelemektedir. Farklı bir rüya tabirine göre ise çocuk sahibi olunacağı söylenir. Eğer yenilen balık tuzluysa, bu rüya da mal sahibi olunacağının göstergesidir. Diğer bir rüya tabirine göre ise, iş gibi nedenlerden dolayı göç söz konusu olacağı simgelenir.
 • Rüya esnasında yenilen kızarmış balık, tanıdık birine misafirliğe gidileceğine delalettir. Bu rüyayı gören kişi genç ise, eğitim amacıyla yer değiştireceği o kişiye nail olmuştur. Bir başka rüya tabirine göre ise balık kızartmak, cinsel problemlere gebe olunduğunun işaretidir.
 • Nihayet, rüyada bayat balık yemek ise, evlenilecek kişinin huylarının kötü olacağına delalettir.
 • Rüyada pis balık yemek, rüya gören kişinin bir başkasına iftira atacağına işarettir ve rüya gören kişi bazı hileler ile başkalarına zarar verebilecektir.
 • Rüyada tuzlu balık görmek, mutsuz günleri haber vermektedir. Eğer rüyada görülen balığın tuzu bayatlamaması için bulunuyorsa gelir seviyesinin artacağına delalettir.
 • Rüyada kokmuş balık yemek, evli kişilerin eşini aldatacağını simgelemektedir.

Rüyada Evde Balık Görmek

Rüyada akvaryumda balık görmek, her işin yolunda gideceğine işarettir. Bir diğer anlama göre, evine balık satın almak, çok kısa sürede gerçekleşecek bir evliliği simgelemektedir.

Rüyada Büyük Balık Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada büyük canlı balık görmek iş ve aşk anlamında şanslı gelecek günlerin çok yakında geleceğini işaret etmektedir. Ayrıca rüyada canlı balık görmek, âşık olunacak kişinin iyi huylu ve namuslu olacağını da göstermektedir. Bir başka rüya tabirine göre ise, rüyada büyük balık görmek kazanılacak mallara ve rüyayı gören kişinin emeklerinin karşılığını alacağına delalettir.

Rüyada büyük balık avlamak, evlenilecek kişinin zengin bir ailenin çocuğu olacağına ve çevrelerinin geniş olacağına delalettir. Bunun tersi olarak rüyada küçük balık avlamak ise geçirilecek bazı sıkıntıların işaretidir denilebilir.

Rüyada Balık Öldürmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada balık öldürmek, kişinin kendisini evine kapatacağına, günlük hayatta da içine kapanık bir dönem geçireceğine delalettir.

Rüyasında balık keserken kendisini gören kişi eğer hasta ise hastalıklarından kurtulacağı o kişiye nail olmuştur.

Rüyada Çeşit Çeşit Görülen Balık Ne Anlama Gelir?

Büyük mutluluklar yaşayan rüya sahiplerinin bazı durumlarda canlarının sıkılacağına delalet olan rüyada çeşit çeşit balık görmek, hayırlı ve şerli birçok olaya gebe olunduğunun işaretidir.

Bazı çeşitlere ve niteliklere göre görülen balıkların anlamı ise şöyledir:

 • Rüyada sazan balığı görmek: Rüyayı gören kişinin evleneceğine işarettir.
 • Rüyada yunus balığı görmek: Maddi durumların değişerek düzeleceğine delalettir. Hayırlı bir rüyadır ve kaygıların gereksizliğini de göstermektedir.
 • Rüyada pisi balığı görmek: Rüya sahibinin etrafındaki bir kişinin kararsızlığına işarettir.
 • Rüyada mühürlü balık görmek: Çeşitli devlet işlerinin gerçekleşeceğine işarettir.
 • Rüyada Kurutulmuş Balık Görmek: Rüya sahibinin sağlığı tehlikede olacaktır. Bu yüzden rüya tabircileri rüyasında kurutulmuş balık gören kimselerin sağlıklarına dikkat etmelerini önerirler.
 • Rüyada İnsana Benzeyen Balık Görmek: Hayırlı insanlarla karşı karşıya gelineceğinin işaretidir.
 • Rüyada yumuşak balık görmek: Olası bir yapılmak istenen hilenin başarı ile sonuçlanacağını simgelemektedir.
 • Rüyada yılan balığı görmek: Zarara delalettir. İşten kovulmalar yaşanabilir.
 • Rüyada ölü balık görmek: Hayal kırıklığının işaretidir. Gerçekleşmesi arzu edilen emellerin şimdilik gerçekleşmeyeceğini gösterir. Dolayısıyla şerre yorulur.
 • Rüyada taze balık görmek: Artacak gelirlerin habercisidir.
 • Rüyada kırmızı balık görmek: Gerçekleşmesi çok istenilen bir emelin gerçekleşeceğine işaret eder.

Rüyada Vücuttan Balık Çıktığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Özellikle ağızdan balık çıkması, rüya sahibinin çok fazla yalan söyleyeceğine işaret etmektedir. Cinsel organdan çıkan balık ise rüya gören kişinin bir çocuğu olacağını ve bu çocuğun da erkek olacağını delalet etmektedir.

Hamile bir kadının rüyasında karnından balık çıktığını görmesi ise doğacak çocuğunun kız cinsinde olacağını işaret etmektedir.

Rüyada Balık Sattığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüya sahibinin alt soyu ve üst soyu için hayırlı gelişmelerin olacağını işaret etmektedir. Özellikle maddi konuda rüya gören kişinin hanesi bereketlenecektir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani