Rüyada “Rüyada Kayısı Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Kayısı Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada görülen kayısı, hayır olarak tabir edilir. Rüyada kayısı görmek rüya sahibinin eşi ile arasındaki muhabbetin artacağına, menfaate ve afiyete işaret eder. Mevsiminde görülmeyen kayısı ise zorluklarla mücadele etmeye, kişinin sıkıntıya düşmesine ve üzüntü sahibi olmaya işaret eder. Bazı âlimler mevsiminde görülmeyen kayısıyı keder olarak yorumlamışlardır. Diğer dini kaynaklara göre ise rüyada kayısı görmek;

 • Rüya sahibinin sevindirici bir haber alacağına,
 • Hane içini aydınlatacak bir olaya,
 • Kişinin mutlu bir yuvaya sahip olacağına,
 • Eşi ile arasındaki bağın kuvvetleneceğine

Şeklinde yorumlanır. Ancak bu rüyanın tam anlamı ile yorumlanabilmesi için kayısının hangi mevsimde görüldüğü ve rüyanın içeri oldukça önemlidir. Sadece ufak bir detayın bile değişmesi rüyanın anlamını oldukça değiştirecektir. Bu yüzden rüyaya ait tüm detaylar hatırlanmaya çalışılmalıdır.

İmam Nablusi’ye Göre Rüyada Kayısı Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada görülen kayısı İmam Nablusi’ye göre hayırlı olaylar ile yorumlanmaktadır. Ancak kayısının görüldüğü mevsim önemlidir. Eğer kayısı mevsiminde görülmüş ise rüya sahibinin hayırlı bir kul olduğuna ve tüm dileklerinin gerçekleşeceğine işaret eder. Ancak rüyada görülen kayısı mevsiminde değilse, o zaman üzüntü ve keder olarak yorumlanmaktadır. Ayrıca bu rüya herkesin kendisine saygı gösterdiği ve faydalandığı büyük bir insanla da tabir edilmiştir. Rüya sahibinin bu kişiden çok fazla yardım göreceğine ve tüm işlerinde hayırlı sonuçlara alacağına dair tabirler bulunur. Ayrıca İmam Nablusi kayısı görmeyi ele geçecek olan büyük bir malla hayırlı işler yapmaya, huzurlu günlerin rüya sahibini beklediğine, dürüst bir eşe, mutluluk verici olayların çok yakın olduğuna ve sağlıklı bir hayata sahip olmaya şeklinde yorumlamıştır. Birçok dini kaynakta da bu rüya hayırlı olarak tabir edilir.

Rüyada Kayısı Yemek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada kayısı yediğini görmek genel olarak rüya sahibinin talihi ile alakalı durumları işaret etmektedir. Kişinin çok şanslı olacağına, işlerinin iyi gideceğine, kazancının artacağına, borçlarını kısa bir sürede kapatacağına ve üzüntülerden kurtulmaya yorulmaktadır. Bazı âlimler bu rüyayı hayırlı ve kazançlı olan bir işe girme ile yorumlamışlardır. Ayrıca sıkıntıların gideceğine, üst mevkilere gelineceğine, hane içinde yaşanacak olan mutluluğa ve refah içinde geçecek olan bir hayata şeklinde yorumlayan kaynaklar da bulunmaktadır.

Rüyada Kayısı Toplamak Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada toplanılan kayısı rüya sahibinin mal elde edeceğine işaret etmektedir. Ayrıca bazı tabirciler bu rüyayı, kişinin ailesinin geçimi için ayırdığı paranın bir kısmı ile iş kuracağını ve kurduğu bu işte büyük başarılara ulaşacağı şeklinde yormuşlardır. Bu sayede rüya sahibi ailesine daha ferah bir hayat sunacaktır. Genel olarak bu rüyanın işaret ettiği en önemli anlam mal ve kazancın artmasıdır. Bazı tabirciler kazanılan bu paranın biriktirilmesi gerektiğine ve kişinin mal satın alması gerektiğine dair uyarıda bulunmuşlardır.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Elma Görmek neye işarettir? İslami Kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz. 

Rüyada Kuru Kayısı Yemek Ne Anlama Gelir?

Rüyada yenilen kuru kayısı, rüya sahibinin işlerinin oldukça açılacağına, hayırlı kazançlar elde edileceğine, süregelen sorunların kısa zamanda halledileceğine, iş hayatında hayırlı adımlar atılacağına ve büyük bir ortaklığa sahip olmaya işarettir. Bu rüya çok büyük bir kısmetle de yorumlanabilir. Bazı âlimler rüyada kuru kayısı görmeyi aile hayatında yaşanacak olan gelişmelerle açıklamaktadır. Kişinin güzel bir yuvaya ve hayırlı evlatlara sahip olacağı da bu rüyanın bilinen yorumlarından biridir.

Rüyada Yeşil Kayısı Yemek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada yeşil kayısı yendiğinin görülmesi rüya sahibinin sağlığı ile yorumlanır. Rüyayı gören kişinin kendisine dikkat etmediğine ve bu yüzden dolayı hastalanacağına işaret eder. Ancak tabirciler, kişinin yaşayacağı bu hastalık durumunun çok uzun sürmeyeceğini ve kolayca iyileşeceğini de belirtmişlerdir. Aynı zamanda bu rüya kişinin işlerinde yaşanacak olan açılmaya ve kazancın artmasına şeklinde yorumlanmaktadırlar. Fakat birçok âlimin ortak düşüncesi rüyada yeşil kayısının hastalıkla ilgili olduğudur.

Rüyada Kayısı Bahçesi Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada kayısı bahçesinin görülmesi rüya sahibinin alanı olmayan bir konudan çok paralar kazanacağı şeklinde yorumlanmıştır. Kişinin başarılı ve donanımlı bir insan olacağına, sıkıntılı olaylar yaşayacağına ancak bu durumun çok uzun sürmeyerek saygı duyulacak bir mevkie yükseleceğine işaret eder. Bazı âlimler bu rüyayı;

 • Akrabalar arasında yaşanacak olan huzursuzluğa ve küslüğe,
 • Eline geçen fırsatların çok iyi değerlendirilmesine,
 • Kişinin kazançlarının artacağına,
 • Tüm sorunlarına çözümler bulacağına,
 • Hayatında alacağı kararlardan pişmanlık duymayacağına,
 • Sağlam adımlar atacağına,
 • Ekonomik olarak rahatlamaya,
 • Çok hayırlı bir evlilik yapmaya,
 • Hayırlı evlatlara sahip olmaya,
 • Huzurun ve mutluluğun artacağına,
 • Hayal kırıklığı yaşanmayacağına,
 • Tüm beklentilerin gerçekleşeceğine

Şeklinde yorumlamaktadırlar.

Rüyada Görülen Şeftali Kayısısı Ne Anlama Gelir?

Rüyada şeftali kayısısının görülmesi rüya sahibinin yakın çevresi ile olan ilişkisinin artacağına ve muhabbetinin çoğalacağına işaret eder. Ayrıca bu rüya, asla dert ve keder çekilmeyeceğine şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin hayatından memnun olarak yaşayacağı ve birçok alanda kendini geliştireceği de rivayet edilmektedir.

Rüyada Kayısı Ağacı Diktiğini Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada bir kişinin kayısı ağacı diktiği görmesi, rüya sahibinin yapmış olduğu ortaklık sayesinde büyük bir kazanç elde edileceğine ve toplum tarafından saygı duyulacağına işaret eder. Ayrıca bu rüya, zor günlerin geçirileceğine, kişinin hayatında olacak olan yeni başlangıçlara, huzurun daima olacağına ve mutluluğa erişme ile yorumlanmaktadır. Bazı dini kaynaklarda bu rüya, sıkıntı ile tabir edilir. Kişinin almakta zorlanacağı bir karar yüzünden çok bunalacağını ve en sonunda bir seçim yapmak zorunda kalacağını tabir etmektedir.

Erik tabiri için, Rüyada Erik Görmek neye işarettir? Yazımızdan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Kayısı Çekirdeğini Diktiğini Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kişinin kayısı çekirdeği dikmesi rüya sahibinin yaşadığı sorunların kısa sürede hallolacağına, mutlu başlangıçlar yapılacağına ve kederlerin yok olacağına delalet eder. Aynı zamanda kişinin eğitim hayatında değişiklikler yaşayacağı ve parasal sorunların sona ereceğine dair yorumlarda bulunmaktadır. Bazı âlimler bu rüyayı;

 • Bir tanıdık ile büyük bir iş kurmaya,
 • Çok büyük kararlar almaya,
 • Yakın dostlar edinmeye,
 • Ruhsal anlamda kişinin çok iyi olacağına,
 • Üzüntülerin sona ereceğine ve mutluluğun yakın bir zamanda geleceğine,
 • Bilgili ve ahlaklı insanlarla karşılaşmaya,
 • Hiç beklenmeyen bir yerden parasal bir yardımın geleceğine ve bu yardımın rüya sahibini rahatlatacağına,

Şeklinde yormuşlardır.

Rüyada Kayısı Çekirdeği Kırmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada kırılan kayısı çekirdeği, rüyayı gören kişinin planladığı bazı işlerin ya da projelerin tutmayacağına işaret etmektedir. Ancak bazı işlerin çok büyük kolaylıklarla halledileceğine dair yorumlarda bulunur. Ayrıca bazı dini âlimler rüyada kayısı çekirdeği kırmayı şu şekilde açıklamışlardır;

 • Rüyayı gören kişinin iç huzurunu yakalayacağına,
 • Allah dostu olacağına,
 • Çok mutlu ve huzurlu olunacağına,
 • Başarılar elde edeceğine,
 • İşinde çok yükseleceğine,
 • Çevresinde kendisine yardım edecek bir sürü dostunun bulunduğuna,

Bazen de bu rüya;

 • Terslikler yaşamaya,
 • Yavaş atılan adımlar yüzünden elden kaçırılacak olan birçok fırsata,
 • Kazancın günden güne düşeceğine,
 • Huzursuzluk verecek olan bazı olayların yaşanacağına,
 • Sıkıntılı günlerin başlangıcına

İşaret etmektedir.

Rüyada Kayısı Çekirdeği Yemek Ne Anlama Gelir?

Rüyada yenilen kayısı çekirdeği, kişinin varsa borçlarını en yakın zamanda ödeyeceğine, psikolojisinin düzeleceğine, hanesine ay doğacağına, içinin aydınlık ve ferah olacağına işaret etmektedir. Bazı âlimler rüyada kayısı çekirdeği yemeyi yeni işlere atılacak olan adımlar olarak nitelendirmişlerdir. Ayrıca bu rüya, ileride çok büyük mutluluklar yaşanacağının ve hayırlı bir ömür geçirileceğinin büyük bir habercisidir. Rüyasında kayısı çekirdeği yiyen kişinin keyfini yerine getirecek olaylar yaşaması muhtemeldir.

Rüyada Kayısı Toplamak Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada kayısı topladığını görmek rüya sahibinin görmüş olduğu değerli bir rüyadır. Birçok âlim rüyada kayısı toplamayı hayra yorar. Rüya sahibinin bu zamana kadar verdiği tüm emeklerinin karşılığını alacağı, hayatta attığı her adımda başarılı olacağı, sıkıntılardan kurtulacağı, büyük güç ve kudrete sahip olacağı şeklinde yorumlanmıştır. Ayrıca bazı kaynaklar bu rüyayı mutluluk ve kolaylıkla geçecek olan bir ömre yormaktadırlar.

Rüyada Kayısı Ağacına Çıktığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kayısı ağacına çıktığının görülmesi kişinin hayatında yaşadığı tüm talihsizliklerin sona ereceğine, kişinin işlerinin açılacağına, yeni bir dönemin başlangıcına ve rüya sahibinin hayatında yaşanacak olan yükselmelere işaret eder. Bu rüyayı yorumlayan birçok âlim, kişinin yükselmesi ile açıklamaktadırlar. Bazı kaynaklar ise rüya sahibinin bol kazançlı işler yaparak toplum tarafından sayılan ve sevilen bir kişi haline geleceği şeklinde yorumlamaktadırlar. Aynı zamanda bu rüya kişinin tüm kısmetleri üstüne çektiğine ve güzel işlere adım atacağına delalet eder.

Kuru Kayısı görmenin tabiri için, Rüyada Kuru Kayısı Görmek neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Kayısı Ağacından Düşmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada bir kişinin kayısı ağacından düşmesi, kişinin talihsizliğinin artacağına işarettir. Ayrıca rüya sahibinin rütbesinin düşmesine, kazançlarda yaşanacak olan sorunlara, aile içinde huzursuzluğun çıkmasına, akrabalarla aranın açılmasına ve kişinin hayatında yaşayacağı bir takım olumsuzluklara işaret etmektedir. Ayrıca bu rüya bazı tabirciler tarafından temkinli olunması gereken durumlar şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyada Kayısı Ağacı Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada görülen kayısı ağacı kişinin tahmin edemediği kadar büyük işler başaracağına ve hayattan ne kadar beklentisi varsa hepsini gerçekleştireceğine şeklinde yorumlanmıştır. Bu rüya, rüyalar arasında hayırlı bir rüya olarak bilinmektedir. Bazı kaynaklar ise bu rüyayı şöyle yorumlar;

 • Rüya sahibinin hayatının huzur ve mutlulukla geçeceğine,
 • Kısmetlerin artacağına,
 • Hayırlı bir evlilik yapmaya,
 • Eşi ile arasındaki muhabbetin ve sevginin artmasına,
 • Zengin veya soylu kişiler ile birlikte olmaya,
 • Karşılaşılan tüm olanaklardan faydalanılmaya

Bazen de bu rüya olumsuz olarak;

 • Kişinin kendi içinde büyük ikilemler yaşayacağına,
 • Kararsız olarak atılacak adımlara,
 • Rüya sahibinin korkuları olduğuna ve bu korkulardan dolayı sağlam adımlar atamayacağına,
 • Başarısızlığa,
 • Rüya sahibinin özgüven eksikliğine ve sürekli başkalarından onay arayan bir kişi olduğuna

Şeklinde yorumlanır.

Rüyada Kayısı Ağacının Çiçek Açtığını Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada çiçek açan bir kayısı ağacı görmek rüya sahibinin evlat özlemi ile yorumlanır. Bu rüyayı gören kişinin evlat hasretinin sona ereceği ve kişinin bu arzusunun yerine gelerek hayırlı bir evlada sahip olacağı anlamına gelmektedir. Aynı zamanda bu rüya, rüya sahibinin temiz niyetlerle başladığı her işten çok fayda göreceğine, hayırlı bir insanla evleneceğine, mutlu bir yuvaya sahip olacağına, çocuklarının ahlakının düzgün olacağına ve hane içerisinde yaşanacak olan güzel olaylara işaret etmektedir. Neredeyse tüm dini kaynaklarda bu rüya hayırlı bir rüya olarak adlandırılır. Bu rüyayı gören kişinin içini temiz ve refah tutması gerekir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. Ferhat yavuz dedi ki:

  Selam rüyada sonbahar da tekrardan yitmis kaysi gördüm ve yedim yorum larsaniz sevinirim

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani