Rüyada “Rüyada Erik Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Erik Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada görülen erik iki şekilde değerlendirilmektedir; erik eğer mevsiminde görülüyor ise olumlu, mevsiminin dışında görülüyor ise olumsuz anlama sahiptir. Rüyada görülen eriğin; türüne, mevsimine, rengine ve görme şekline göre anlamı değişmektedir. Eriği yerken, toplarken ya da doğrarken görmek gibi birçok şekilde rüya görülebilir ve bu durumlara göre rüya farklı anlamlarda yorumlanır. Dini olarak bakıldığı zaman da eriğin üzüntü ve karamsarlığa yorulduğu görülmüştür. Erik rüyada hangi durumda görülürse görülsün, kişiye biraz ara vermesi gerektiğinin mesajını verir. Yoğunluk ve aşırı meşguliyet ile kişi kendini arka plana atarak sadece işlerine yoğunlaşmış demektir. Kısa bir tatilin iyi geleceği şeklinde de yorumlanır.

Rüyada Erik Topladığını Görmek

Rüyada erik toplamak, rüyayı gören kişinin uzun zamandır hayalini kurduğu ve çok istediği bir olayın gerçekleşeceği şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahibi kendisinin erik topladığını görüyor ise isteklerinin yerine geleceği ve mutlu olacağı bir dönem geçirecektir. Rüyada erik toplamak olumlu anlamlara sahiptir. Kurulan bu hayalin gerçekleşmesi için çok derinlerden gelmesi gerekmektedir. Rüya sahibi eğer bir yakınının erik topladığını görürse bu rüya hem kendisinin hem de o kişinin isteklerinin yerine geleceğine yorumlanır.

Rüyada Erik Görmenin Olumlu Anlamı

Rüyada erik görmek olumlu anlamlara sahiptir. Uzun zamandır kayıp olan bir nesnenin bulunacağına yorulan erik rüyası aynı zamanda işlerin yolunda gideceğinin de habercisidir. Sağlık problemlerine dikkat çeken erik rüyası, sorunların ortadan kalkacağı ve iyileşme sürecine girileceği şeklinde yorumlanır. Helal kazanç, bolluk ve bereket anlamlarına da sahiptir. Miras kalacağı ya da bir yerden toplu bir paranın ele geçeceği anlamına da gelen erik rüyası birçok olumlu anlama sahiptir.

Rüyada Erik Görmenin Olumsuz Anlamı

Rüyada erik görmenin olumsuz anlamı bir hayli fazladır. Rüyada erik topladığını gören kişi eğer gerçek zaman diliminde, erik mevsimi yaşanmıyor ise birçok olumsuz duruma maruz kalacaktır. Rüyada erik görmenin olumsuz anlamlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Yakın bir arkadaş tarafından güvensizlik problemleri yaşanacağı
 • Yakın biri tarafından kötü bir haber getirileceği
 • Yeni sağlık problemlerinin oluşmasına
 • Var olan sağlık problemlerinin kötü duruma gelmesine
 • Beklenmedik olaylara
 • Hakkının yenmesine,
 • Bir süre maddi problemler yaşanacağına delalet etmektedir.
Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Kayısı Görmek neye işarettir? İslami Kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz. 

Rüyada Ağaçtan Erik Koparıp Yemek

Rüyada erik yemek hayra yorulmaktadır. Eğer erik mevsiminde yeniliyor ise birçok güzel olay ile karşılaşılacağının habercisidir. Eğer rüyayı gören kişi hasta ise, sağlık sorunlarının iyileşeceğine delalet eder. Hasta olan birinin erik yediğini görmek de aynı anlama sahiptir. Rüyada erik yemek; şifa, sıkıntıların geçmesi ve mutluluğa yorulmaktadır. Rüyasında erik yiyen kişi tüm sorunlarından kurtulacak ve rahat bir hayat sürecek demektir. Rüyada erik yemek dini olarak da hayırlı anlamlara sahiptir.

Rüyada Erik Ağacı Görmek

Rüyada erik ağacı görmek kalabalık bir ortamda bulunulacağının işaretçisidir. Rüyada erik ağacı görmenin anlamlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Bulunulacak olan bu kalabalık hayırlı bir kalabalık olup, doğum ve düğün gibi güzel işlerin habercisidir.
 • Rüyada erik ağacı görmek, evine misafir geleceğine ve uzun zamandır görmediği akrabalar ve dostlar ile görüşüleceğine delalet edilmektedir.
 • Rüya sahibinin temiz kalpli ve cömert biri olduğuna da tabir edilmektedir.
 • Rüyada erik ağacı gören kişi, bir süre kalabalık bir yerde bulunacak ve bundan bir hayli hoşnut olacaktır.
 • Erik ağacı aile ve akrabalar ile görülür ise, aile bağlarının güçleneceği şeklinde yorumlanmaktadır.
 • Rüyada erik ağacı gören bir kişi etrafındaki insanlar tarafından seviliyor ve saygı duyuluyor demektir.
 • Bu rüya eli açık ve cömert bir hayat sürülmesi gerektiğinin de mesajı vermektedir.

Rüyada Erik Dağıtmanın Anlamı

Rüyasında çevresindeki kişilere erik dağıttığını ya da ikram ettiğini gören kimse, bir işe ortak olacak demektir. Ortak olduğu bu iş ile yükselecek ve istediği yere gelecektir. Eğer rüya sahibi rüyasında sevdiği kişilere erik ikram ediyor ise, sevdiği biri ile yeni bir işe gireceğine tabir edilmektedir. Rüyada eriği sevmediği birine ikram eden rüya sahibi aynı kişiden kötü haberler alacağı ve işlerinin yolunda gitmeyeceğine delalet eden bir rüya görmüş olur.

Rüyada Erik Görmenin Dini Anlamı

Rüyada erik görmenin dini anlamı olumlu ve olumsuz anlamlara sahiptir. Dine göre rüyada erik yiyen bir kişinin işleri yolunda gidecek ve hastalıklarına şifa bulacaktır. Ancak eriğin rengi bu konuda önemlidir. Rüyasında tatlı erik yiyen birinin eline büyük bir para geçecek demektir. Rüyasında siyah erik gören birinin, hastalığına çare olacak bir doktor ile tanışmasına yorulmaktadır. Dine göre vaktinden önce ya da sonra görülen eriğin anlamı keder ve üzüntüdür. Yapılmaması gereken bir işe girilecek ve çok zarar görülecektir.

Rüyada Kırmızı Erik Görmenin Anlamı

Rüyada kırmızı erik görmek kazanç anlamına gelmektedir. Rüyasında kırmızı erik görmek, hiç beklenmedik bir anda maddi kazanç elde edileceğine tabir edilmektedir. Rüyada kırmızı erik ne şekilde görülür ise görülsün olumlu anlama sahiptir. Hayatın daha rahat bir hâl alacağına, maddi sorunların tükeneceğine, sağlıklı bir yaşam sürüleceğine delalet edilir. Rüya sahibinin uzun zamandır dilediği isteklerin de yerine geleceği şeklinde yorumlanan kırmızı erik rüyası, hayırlı bir rüyadır. Rüya sahibinin girdiği işlerde yolunun açılacağı ve hayırlara vesile olacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Siyah Erik Görmenin Anlamı

Rüyada siyah görülen siyah eriğin birçok anlamı bulunmaktadır. Rüyada görülen eriğin durumuna göre ise bu anlamlar değişkenlik göstermektedir. Rüyada siyah erik görmenin anlamlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Rüyada siyah erik toplamak: Rüyada siyah erik topladığını gören bir kimse için bu rüya büyümek anlamına gelmektedir. Rüyada siyah erik toplamak olgunlaşma, büyüme ve sorumluluk alınabileceğine tabir edilmektedir. Rüyada siyah eriği zamanında toplamayan bir kimse ise, hayatı boyunca çile çekeceğine ve mutsuz olacağı şeklinde yorumlanmaktadır.
 • Rüyada siyah erik görmek genel olarak olumlu anlamlara sahiptir. Büyümeye, gelişmeye ve yeni işlere delalet eden siyah erik rüyası aynı zamanda hayal kırıklığı yaşanacağı anlamına da gelmektedir.
 • Rüyada siyah erik yediğini görmek: Rüyasında siyah erik yediğini gören bir kimsenin hayatta yalnız kalacağını ve kendi ayakları üzerinde durabileceğine yorumlanır. Çevresinde onu düşünen iyi insanlar olduğunu ve aile problemlerinin biteceğine tabir edilmektedir.

Rüyada Mor Erik Görmenin Anlamı

Rüyada mor erik görmek, aile içinde neşeli bir hayat sürüleceğine tabir edilmektedir. Refah seviyesi daha yüksek bir hayata geçiş yapılırken zararlı alışkanlıkların da edinileceği şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada mor erik görmek çekilen çilelerin biteceği ve iyi olayların meydana geleceğine delalet etmektedir. Kısa bir süre için sağlık sorunları ile uğraşılacağına fakat bu durumun geçici olduğuna tabir edilmektedir. Mor erik rüyası, rüyayı gören kişi için hayırlı bir rüyadır ancak uyarıcı özelliği de bulunmaktadır. Rüya sahibi eğer dikkatli olmaz ise, para kaybı ve sağlık sorunları gibi problemler yaşayabilir.

Rüyada Ekşi Erik Görmenin Anlamı

Rüyada ekşi erik görmenin birçok anlamı bulunmaktadır. Ekşi erik gören kimsenin başına üzücü olaylar geleceği ve bir süre sıkıntılar çekeceği bilinmektedir. Rüyada ekşi erik görmenin anlamını şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Mevsiminde olmayan ekşi erik görmek, karamsarlık anlamına gelmektedir.
 • Hüzünlü birkaç olayın başa geleceğine,
 • Yabancı biri tarafından kötü bir haber getirileceğine,
 • Dedikodulara,
 • Can sıkıntısına,
 • Aile içi problemlere,
 • Moral bozukluğuna,
 • Evliliğinde oluşacak problemlere,
 • Maddi problemler yaşanacağına tabir edilmektedir.
Kuru Erik tabiri için, Rüyada Kuru Erik Görmek neye işarettir? Yazımızdan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Yeşil Erik Görmek Neye İşarettir?

Rüyada yeşil erik görmek uyarıcı bir anlama sahiptir. İş yerinde yapacağı bir sunum ya da hazırlayacağı bir projenin iş arkadaşları tarafından engelleneceğine işaret eder. Rüyada yeşil erik gören kişinin temkinli davranması gerekmektedir. Rüyada yeşil erik görmek genellikle olumsuz anlama sahiptir ancak bu olumsuzluktan ders çıkarılması gerektiğine dikkat çeker. Çalıştığı işten kazanç elde edeceğine ancak bu paranın haram para olduğuna tabir edilir. Aile bağlarının da sınanacağı bazı olayların yaşanabileceğini gösteren yeşil erik rüyası kişiyi dikkatli olmaya iter.

Rüyada Ekşi Eriği Yediğini Görmek

Rüyada ekşi erik yediğini görmek ise ekşi erik yorumlarının tam tersine yorulmaktadır. Olumlu anlamı daha çok olan ekşi erik rüyasında aile büyükleri tarafından yardım alınacağı şeklinde tabir edilmektedir. Rüyada ekşi eriği yediğini gören kimse, aradığı ruh eşine kavuşacağı ve sakin bir hayat süreceklerini görmüş olur. Eşinin sakin, cömert ve aklı başında biri olacağına yorulan bu rüyada olumsuz anlamlarda bulunmaktadır. Mevsiminde yenmeyen ekşi erikte aile büyüklerinin nasihatlerinin dinlenmemesine ve bunun sonucunda hatalar yapılmasına yorulmaktadır.

Rüyada Tatlı Erik Görmek

Rüyada tatlı erik görmek hayra yorulmaktadır. Eriğin rengi ya da türü fark etmeksizin rüya sahibinin eline para geçeceğine ve borçlarını kapatıp rahat bir dönem geçireceğine yorulmaktadır. Rüyada tatlı erik görmenin, kısmetin açılacağına dair anlamları da bulunmaktadır. İşsiz biri ise iş bulacak; iş sahibi ise çalıştığı yerde yeni ortaklıklar kurulacak ve terfi alacak demektir. Rüyada tatlı erik yemenin de anlamları aynı olup kazanç sağlanacağına ve iş sahibi olunacağına tabir edilmektedir.

Rüyada Erik Ağacına Tırmanmak

Rüyasında erik ağacına tırmandığını gören bir kimse, özlem duygusu ile baş ediyor demektir. Rüyada erik ağacına tırmanmanın birçok anlamı bulunmaktadır. Rüyada erik ağacına tırmanmanın anlamlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Rüyada erik ağacına tırmandığını görmek çocukluğuna dair özlediği bir şeylerin olduğu anlamına gelmektedir.
 • Rüyasında erik ağacına tırmandığını ve orada beklediğini görmek, geçmişten birini özlediğine tabir edilir. Özlenen kişiye ulaşmak için birçok yol denemesi gerektiği anlamına gelen bu rüya eski günleri özlemek anlamındadır.
 • Rahatsız hissedeceği birtakım olayların yaşanacağına ve bunu yakın gördüğü insanlara anlatılacağına yorumlanmaktadır.
 • Yeni bir ortama girileceğine ancak burada geçmişinde yer alan insanlar ile karşılaşacağı anlamına gelmektedir. Ayrıca geçmişte yaşadığı birtakım problemlerin gün yüzüne çıkacağı belirtilmektedir.
 • Yoğun bir kariyer hayatına sahip olunacağı ve sevilen kişilere zaman ayırılamayacağı anlamına da gelmektedir.
 • Rüyayı gören kişinin çok stres altında kalacağına da yorumlanmaktadır.
Kırmızı Erik görmenin tabiri için, Rüyada Kırmızı Erik Görmek neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Erik Sattığını Görmenin Anlamı

Rüyada erik satmak rüya sahibinin uzun zamandır dilediği bir şeyin yerine geleceğine delalet etmektedir. Uzun zamandır kurulan bir hayal ya da dileğin yakın zaman içinde gerçekleşeceğine ve rüya sahibinin bir süre mutlu kalacağına yorumlanmaktadır. Erik sattığını gören bir kişinin, uzun zamandır aklını kurcalayan bir olayın sonuçlanacağı ve bunun için belli kişiler ile görüşmeler yapmasına gerektiği de vurgulanmaktadır.

Rüyada Can Eriği Görmek

Rüyada can erik ağacı görmek yeni bir işe girişileceğine yorulmaktadır. Eğer rüya sahibi yeni evli ise problemleri göz ardı etmeli ve sakince çözmeleri gerekmektedir. Bekar ise, iş hayatında birtakım problemler yaşanacaktır ancak soğukkanlı olması gerekmektedir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani