Rüyada “Rüyada Elma Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Elma Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada elma görülmesi, talih, baht, helal kazanç, karlı iş, arzuya kavuşma, güç, kuvvet, başarı ve bolluk gibi olumlu anlamlara gelmektedir. Rüyada elma, rüya sahibine işlerinin rast gideceği ve talihin açık olduğu gibi işaretler vermektedir.

Elma, genel olarak da barışın ve bereketin sembolü niteliğinde bir meyvedir. Bu sebeple rüyada görülmesi de aynı anlamları ifade eder. Rüyada elma yenmesi ve elma ile ilgili semboller her işte şanslı olmaya ve başarıya delalet etmektedir. Bazı rüya tabircilerinin açıklamalarına göre tatlı elma helal kazanca, ekşi elma ise haram kazanca işaret eder. Diyanet açıklamasına göre rüyada görülen elma, ibadeti seven bir kişiye, ticari kazanca, iyi bir menfaate delalet etmektedir. Bazı rüya tabircilerine göre ise tatlı elma ve ekşi elma olarak da yorumlar değişebilmektedir. Rüyada tatlı elma her zaman olumlu ifadeler ile açıklanırken, rüyada ekşi elma görmek ise olumsuz durumlar ile ilgili yorumlara sebep olmaktadır. Rüyada elma görmek çok farklı anlamlar ve tabirler ile açıklanmaktadır. Elmanın çeşidine ve rüya sahibinin yaşadığı hayat standardına göre anlamı da değişecektir. Rüyada görülen elmayı yemek tadına göre de farklı anlamlar ifade edecektir.

Rüyada Elma Yemek Ne Anlama Gelir?

Rüyada elma yediğini gören rüya sahibi, hayallerini gerçekleştirecektir. Rüyada elma yenmesi istenilen, arzu edilen dileğin gerçekleşeceği, bolluk bereket kazanılacağı anlamına gelmektedir. Fakat rüyada elma yemek, tadı ve görüntüsü ile anlamı da değişebilen bir konudur. Elma ekşi veya çürük ise olumlu rüya anlamını olumsuza çevirecek ve tam tersi bir hal alacaktır. Rüyada ekşi elma yemek İslam alimlerinin de tabirlerine bakıldığında, işlerin bozulacağı ve kötü kazançların yaşanılacağı anlamları görülmektedir. Rüyada yenilen elma çürük ve tadı kötü ise hayallerin gerçekleşmeyeceğine ve planların sonuçlanmayacağına delalet etmektedir. Rüyada elma dolu bir ağaç görmek bolluk ve bereket ile tabir edilmektedir.

Ağaçtan kırmızı bir elma koparıp yiyen evli bir kişinin rüyası, kız evladı olacağı ile tabir edilmektedir. Bekar birinin rüyasında elma yediğini görmesi ise mutlu bir evlilik yapacağına delalet eder. Rüyada masa üzerinde birçok elma görülmesi ve bu elmalardan bir tanesinin yenilmesi halinde geniş bir çevreye sahip olunacağı, arkadaş sayısının artacağı anlamını taşır. Rüyada başkasının elma yemesini izlemek ise bir kişinin mutluluğuna ortak olmak anlamına gelecektir.

Rüyada elma yiyen kişilerin kar getirecek bir işe başladığını ve güzel fırsatlar yakalanacağını ifade etmektedir. Ekşi elmalar ise rüyada olumsuz olarak yorumlanmaktadır. Kirmani’ye göre rüyada ekşi elma veren kişi düşman olarak nitelendirilmektedir. Rüyada ağaçtan elma yemek ise yakın zamanda iyi bir haber alınacağına işaret eder.

Rüyada elma yenmesinin olumlu yorumları şunlardır;

 • Rüyada elma yenmesi huzuru ve barışı ifade eder,
 • Rüyada yenilen elmanın tadının güzel olması halinde, rüya sahibinin hayatında istediği bir şeye kavuşacağına işaret eder.
 • Rüyada elma yemek, iyi bir haber alınacağına delalet eder.
 • Rüyada kırmızı elma yemek, helal kazanca ve helal rızka yorumlanır.

Olumsuz olan tabirler ise;

 • Rüyada ekşi elma yemek kavga ve huzursuzluğa delildir.
 • Rüyadaki çürük elma genellikle aile içi sorunları ve maddi kayıpları ifade eder.
 • Rüyada sarı elma yemek, hastalıkların yaşanacağı ile tabir edilmiştir.
 • Tüccar birinin rüyasında sarı elma yediğini görmesi işinde sorunlar çıkacağına delalet etmektedir.

Rüyada Sarı Elmanın Anlamı Nedir?

Rüyada sarı bir elma görmek, genellikle hastalıkla tabir olunur. Seyyid Süleyman’a göre rüyada sarı elma görmek veya sarı elma yemek hastalık, bela, musibet ve güç kaybı gibi olumsuz ifadeler ile tabir edilmiştir. Rüyada sarı elma yemek de olumsuz bir anlam ifade eder. Rüyasında sarı elma yiyen kişinin hastalanacağı ve güçsüz kalacağına dair tabirler bulunmaktadır.

Rüyada sarı elma görmek,  evli kişiler için eşler arasında sorunlara delalet eder. Evlilikte mutsuzluk ve huzursuzluk olacağına delildir. Sarı elma rüyada, rüya sahibinin kötü konuşmalar yapacağı, hoşnut olmayacağı işlere girişeceği, sevdiği insanlar ile arasında tatsızlıklar çıkacağı ve yanlış anlamalara sebep olacak durumlarda kalacağına dair tabirleri bulunmaktadır.

Rüyada sarı elma görmek psikolojide de olumsuz ifadeler ile açıklanmıştır. Şiddet ve psikolojik olarak travmalar şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada sarı elma psikoloji biliminde ve İslami olarak genellikle olumsuz yorumlamalar ile açıklanmıştır.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Yeşil Elma Görmek neye işarettir? İslami Kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz. 

Rüyada Elma Dolu Olan Ağaç Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada üzeri kırmızı elmalar ile dolu olan bir ağaç görmek, başarı ve şans olarak yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin mutlu ve huzurlu olacağı, yeni dostluklar kuracağına delalet eder. Rüyada görülen elma ağacı, İslami açıdan makbul olunmuş şeyler olarak tabir olunur. İslam alimlerine göre rüyada görülen elma ağacı, anne baba duası almış hayırlı bir evlat olunduğuna delildir. Aynı zamanda harama bulaşmamış kişiler olarak da yorumlanır. Hayırlı ve güzel ameller işlemiş kişilerin rüyası olarak yorumlanmıştır. Elma ağacı rüyada, iyilik ve huzurun, sevginin sembolü olarak kabul edilmiştir.

Rüyada elma ağacı dikmek, rüya sahibinin tüm uğursuzluklardan kurtulduğuna işarettir. Önündeki ve hayalindeki tüm engellerin sona erdiği şeklinde tabir edilir. Elma ağacı rüya sahibin aydınlık ve ferah bir yolu olduğu anlamına gelmektedir.

Rüyada elma dolu ağaç görmenin en güzel anlamları şunlardır;

 • Bolluk, bereket ve helal kazançlar,
 • Geniş bir arkadaş çevresi,
 • Aile içi huzuru,
 • Bekar olan rüya sahipleri için hayırlı bir evlilik ve hayırlı evlatlar,
 • Kazanç sağlayan insanların rüyası ise elma ağacı bereketin, güzel işlerin delilidir.

Rüyada Yeşil Elmanın Anlamı Nedir?

Rüyada görülen yeşil elma, genellikle aile içindeki tatsız konuşmaları ifade etmektedir. Bazı huzursuzluklar yaşanılacağı ve rüya sahibinin sıkıntı içinde olacağına göre açıklamaları bulunmaktadır. Ancak bazı tabircilere göre de yeşil elma görmek rüya sahibinin hayatının düzene ve refaha erişeceğine delalet etmektedir. Rüyada yeşil elmanın görülmesi farklı konumlardaki kişilere göre şu anlamlara gelir;

 • Evli birinin yeşil elma görmesi, bir çocuk sahibi olmaya,
 • Bekar birinin rüyasında yeşil elma görmesi, hayırlı bir evliliğe,
 • Hasta olan birinin rüyasında yeşil elma görmesi, hastalığına şifa bulmasına,
 • Tüccar olan birinin rüyasında yeşil elma görmesi ise farklı kazanç kapılarının açılacağına şeklinde yorumlanır.
Yer Elması görmenin tabiri için, Rüyada Yer Elması Görmek neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Görülen Kırmızı Elma Ne İfade Eder?

Rüyada kırmızı elma görmek, rüya sahibine hayırlı kapılar açılacağına, huzura kavuşulacağına bir delildir. Rüyada kırmızı elma yemek evli kişiler için kız çocuğuna müjde olarak tabir edilmiştir.

Rüyada görülen kırmızı elma genellikle başarıya ve kazanca, şansa ve hayra yönelik yorumlar ile anlatım kazanmıştır. Kırmızı elmanın rüyada görülmesinin anlamları şunlardır;

 • Hayırlı bir evlat sahibi olmak,
 • Kazanç, bereketli bir rızık, hanede bolluğa sahip olmak,
 • Mücadeleden vazgeçmemek ve kararlı olmak,
 • Başarılı olmak,
 • Mutlu ve huzurlu bir hayat,
 • Şans açıklığı,
 • Sevinç ve mutluluk,
 • Sağlıklı olmak ve hastalığın iyileşmesi,
 • Kötü günlerin sona ermesi,

Rüyada Elma Ağacı Ne Demektir?

Rüyada elma ağacı görmek, hemen hemen tüm rüya tabircileri tarafından hayır olarak yorumlanmıştır. İslami açıdan elma ağacı himmetli kişilere ve ibadeti seven bir kişi olunduğuna delalet etmektedir. Çalışkanlık ve hayırlı kazançların elde edileceği şekilden yorumlanmıştır. Rüyada elma ağacı gören kişiler:

 • Hayırlı kazançlar elde edecekleri
 • İbadetlerini daha güzel bir tat ile yapacakları,
 • Huzur ve güvende hissedecekleri,
 • İyi huylu ve güzel yüzlü bir insanla tanışacakları,
 • Bir kişiden yardım alacakları,
 • Bir yerden helal para geleceği şeklindeki delillere kavuşacaklardır.

Rüyada Birine Elma Vermek Ne Anlama Gelir?

Rüyada birine elma vermek ve rüyada birinin elma verdiğini gören kişi evinde veya çevresinde hayırlı bir kısmete sahip olacağı anlamına gelmektedir. Dini açıdan rüyada elma vermek, baht ve rızık açıklığı olarak yorumlanır. Rüyada elma vermek aynı zamanda şu anlamlara gelmektedir;

 • Hayırlı kısmet,
 • Talih ve gerçekleşecek bir hayal,
 • Bereket ve bolluk,
 • İyilik,
 • Sevap kazanmak.

Birine elma verdiğini gören kişiler, rüya tabircisi Cafer-i Sadık (r.a)’ya göre evinde bolluk ve bereketin artacağı şeklinde açıklanmıştır.

Rüyada Birinden Elma Almak Ne Anlama Gelir?

Rüyada birinden elma almak yakın zamanda kısmetli bir haber alınacağı anlamış taşır. İyi bir haber geleceğine ve hayırlı kapıların açılacağına delalet eder. Doğum, hamilelik, evlilik, mevki değişikliği, miras gibi müjdeli ve olumlu durumlardan haberdar olunacağına ve bu durumlara çok sevinileceğine göre tabir edilmiştir. Rüyada elma almak istenilen bir işin de başarıyla sonuçlanacağına delalet etmektedir. İslami açıdan tabir edildiğinde ise hayırlı bir ibadet sonucunda kazanılan güzel, iyi amelleri temsil eder. Evli kişiler için haneye huzurun ve bereketin yağması şeklinde tabir edilmiştir.

Kırmızı Elma tabiri için, Rüyada Kırmızı Elma Görmek neye işarettir? Yazımızdan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Elma Toplamak Nedir?

Rüyada elma topladığını gören kişi için kısmetinin açılacağına delalet eder. Rüyada elma toplamak şans, bolluk ve bereket olarak tabir edilmiştir. Rüya sahibinin kazancından daha fazla kazanç sağlayacağı ve işlerinin artacağı şeklinde tabirleri bulunmaktadır. Rüyada kırmızı elma toplamak, rüya sahibinin çevresinde iyi insanlar bulunacağı şeklinde yorumlanır. Rüyada elma toplamak maddi anlamda destekler alınacağı ve refaha ulaşacağı gibi olumlu ifadeler ile sembolize edilmiştir. Ağaçtan elma topladığını gören rüya sahibi, helal rızka ulaşacağına ve geniş çevrelerde takdir kazanacağı gibi ifadeler kazanacaktır. Rüyada elma toplamak ile ilgili genel olarak ortak yorumlar şu şekildedir;

 • Geniş rızık, bolluk, bereket ve hayırlı kazançlar,
 • Konforlu, güzel ve refah dolu bir hayat,
 • Yeni başarılı girişimler ve başarılı bir iş hayatı,
 • Mutlu ve huzurlu bir evlilik hayatı,
 • Hayırlı ve başarılı evlatlar,
 • Büyük fırsatlar ve güzel haberler almak.

Rüyada Elma Soymak Ne Anlama Gelir?

Rüyada elma soymak, genellikle maddi ve manevi anlamda kazanca delalet etmektedir. Kişi bekar ise çok marifetli bir kişi ile evleneceğine, evliyse evinde bereket geleceğine, tüccar veya iş sahibi biriyse işinde hayırlı kazanca delalet etmektedir. Rüyada elma soymak, genellikle sıkıntıların geçeceğine, başarının artacağına delildir. İslam alimlerine göre rüyada elma soymak sıkıntılardan kurtulmak anlamı taşımaktadır. Rüyada elma soymanın çeşitli anlamları şu şekilde açıklanabilir;

 • Rüyada kırmızı elma soymak, rüya sahibinin aşık olduğu kişi ile evlenip mutlu, huzurlu bir yuva kurması,
 • Rüyada ekşi elma soymak, kötü bir durumun hayra dönüşmesi,
 • Rüyada ekşi elma soymak, kötü bir olay yaşamak ancak kısa zamanda bu kötü durumun düzelmesi,
 • Rüyada henüz tam olmamış bir elmayı soymak, ani alınmış kararların geç tamamlanması ve sonucunun geç alınması.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani