Rüyada “Rüyada Kapı Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Kapı Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada kapı görülmesinin çok farklı anlamları bulunmaktadır. Rüyada görülen kapıya göre farklı anlamlara gelmektedir. Kapının çeşidine ve rengine göre değişen bir tabiri bulunur. Rüyada genel olarak kapı görülmesi sembolik bir ifade ile güvenlik ve korunma ihtiyacıdır. Rüyada kapı görmek evin sahibini temsil eder. Evi geçindiren kişi için oluşacak olan bir soruna veya hayırlı bir durumun oluşmasına yorulur. Kapı simgesi rüyalarda birçok olumlu ve olumsuz anlama gelmektedir. Bilinçaltında en çok akılda kalan nesne olarak bilinen kapı rüya tabirlerinde de en fazla aranan simgelerden birisidir. Kişinin iş, aile ve kişisel hayatını etkileyen rüyaların en çoğu kapıyı temsil etmektedir.

Rüyada kapı görmenin çeşitli tabirleri şunlardır:

 • Rüyada oda kapısı görmek, kadını temsil eder ve evin kadınına yorulur.
 • Rüyada sokak kapısı görmek, o bölgenin yöneticisine yorulmaktadır.
 • Rüyada açık kapı görmek, rızkın artacağı ve bolluk, bereket anlamındadır.
 • Rüyada kapalı kapıyı açmak, işleri kolaylaştırmak ve rahata ermek anlamındadır.
 • Rüyada eve girip kapıyı kapatmak, günahlardan kaçınan bir kişiye delalettir.
 • Rüyada kapıyı yerinden çıkarmak, evin satılacağı anlamına gelmektedir.
 • Rüyada sağlam bir kapı görmek, güvenilir kişiler ile ortaklık yapılacağına ve haksızlığa uğramayacağına delalet etmektedir.
 • Rüyada kapı kilitlemek, korkularından kurtulmak ve güvende hissetmek anlamını taşımaktadır.
 • Rüyada kapı mandalı görmek, hizmetçiye veya hizmet eden kişiye yorulur.
 • Rüyada kapı kolunun kaybedilmesi, evin bir bireyinin vefat edeceği anlamını taşımaktadır.
 • Rüyada bir kapıdan geçmek, iftiraya uğranılacak demektir.
 • Rüyada kapalı bir kapı görmek, büyük bir fırsatın kaçırılacağına ve bu durumdan zarar görüleceğine işaret eder.
 • Rüyada kapı kapatmak, rüya sahibinin düşmanından kendisini koruyacağı anlamına gelmektedir.
 • Rüyada açık bir kapı görmek, bolluk ve bereketin simgesidir.
 • Rüyada kapı içinde başka bir kapı görmek, rüya sahibinin eşine ihanet edeceği anlamını taşımaktadır.
 • Rüyada evin kapısının yerinden çıktığını görmek, evin idarecisi için büyük bir musibet ve dert olarak yorumlanır.

Rüyada Tahta Kapı Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada tahta kapı görülmesi,  bir işten emin olamamak ve kararsızlık ile yorumlanmaktadır. Rüyada görülen tahta kapı rüya sahibinin işinde eksiklikler olacağına ve bu durumun onu zarara sokacağına işaret eder.  Rüya sahibinin işindeki bazı durumlardan memnun olmadığının da işaretidir. Evli kişilerin rüyasında tahta kapı görmesi, aile hayatlarında çok da sözlerinin geçmediği anlamına gelmektedir. Sözünün dinlenmemesi ve çok umursanmaması anlamındadır. Rüyada kapalı bir tahta kapı görmek, işlerin çok fazla düşeceği ve çok büyük kayıplar verileceği anlamındadır.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Kapı Çalmak neye işarettir? İslami Kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz. 

Rüyada Kapının Açıldığını Görmek Neyi İfade Eder?

Rüyada kapının açıldığını görmek, rüya sahibi için hayırlı ve nimetlerin bol olduğu anlamına gelmektedir. Yol üzerindeki kapıların açıldığını gören rüya sahibi, başına ummadığı birinden iyilik geleceği ve bu duruma çok mutlu olacağı anlamı taşımaktadır. Bir evin kapısının açıldığının görülmesi ise rüya sahibine farklı bir iş fırsatı geleceğine delalettir. Aynı zamanda bu rüya farklı birinden toplu miktarda para almak anlamına gelmektedir. Kapı açıklığı aynı zamanda rüyalarda rızık olarak temsil edilmiştir. Helal kazanç ve mutlu bir yuva olarak yorumlanmıştır. Açık kapı görmek rüyada, aile hayatının refahı için kazançlar sağlanacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada kapının açıldığını görmek, kısmet açıklığına delalet etmektedir. Rüyada kapıların kendiliğinden açıldığını gören kişiler bekar ise hayırlı bir kısmet ile evleneceği anlamını taşımaktadır. Evli bir kimse rüyasında kapıların açıldığını görmüşse evi için huzur ve bereketin yakın bir zamanda geleceği anlamını taşımaktadır. Rüyasında bir kapının dışarıdan açıldığını gören rüya sahibi yakın ve sevdiği bir akrabasına yardım edecek demektir.

Rüyada evin dış kapısını açık görmek genellikle dışarıdan gelebilecek olan tehlikeli durumları ifade etmektedir. Tehlikeli bir durumda kalınacağını ve bunun için önceden önlem alınması gerektiğini ifade etmektedir. Ayrıca bu tehlikenin rüya sahibin çok yakınında birinden kötülük göreceği şeklinde açıklanmıştır. Rüyada açık olan kapıdan biri girdiyse eğer tehlikenin evin içine gireceği ve hane halkını çok huzursuz edeceğine delalet etmektedir. Rüya sahibi kendisini açık bir kapıdan geçtiğini görüyorsa ailesi için iyi ve olumlu bir gelişme yaşanacağı anlamı taşımaktadır.

Rüyada Kapıyı Kapatamamak Ne Anlama Gelir?

Rüyada kapıyı kapatamamak, rüya sahibinin büyük bir iftiraya maruz kalacağına işaret eder. Rüya sahibi aynı zamanda dedikodusu yapılan biri haline gelecek demektir. Bu dedikoduların önüne geçemeyecek ve kendisini boşuna yıpratacaktır. Rüyada kapıyı kapatamamak, mutsuzluk ve huzursuzluğu temsil eder. Elden bir şey gelmeyeceği ve çaresiz bir durumda kalınacağına delalet etmektedir. Aynı zamanda bu rüya haksızlığa uğramak olarak da tabir edilmektedir. Rüya sahibinin en umulmadık bir kişiden ağır bir darbe yemesine ve güveninin sarsılmasına sebep olacaktır. Rüya sahibi için ruhsal bunalımlara ve kötü düşüncelere yol açılmasına yorulur.

Rüyada kapıyı kapatamamak ve sonrasında uğraş sonucu kapıyı kapatmayı başarmak ise kötü bir durumdan bazı mücadeleler verilerek kurtulacağına delalet etmektedir. Rüyada bir kapıyı zor kapatmak da aynı anlama gelir. Kapının zor kapanması bazı zorluklardan uzun bir zaman sonrasında kurtulacağı anlamı taşmaktadır. Aynı şekilde bu rüyada çabalamadan asla bir şey elde edilemeyeceğinin de uyarısı yapılmaktadır.

Rüyada Kahverengi Kapı Görmek Ne İfade Eder?

Rüyada kahverengi kapı görmek, genellikle hayra yorulan bir rüyadır. Zenginlik, bolluk ve bereketin simgesi olarak kabul edilir. Rüyada kahverengi kapı çok mutlu olunacağı ve hayatta maddi anlamda sıkıntı çekilmeyeceğine delalettir. Rüyada kahverengi kapı gören kişinin işleri hızlanır ve kazançları artar. Genel olarak maddi anlamda büyük kazançlar elde edeceği şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyasında kahverengi kapı gören kişi hasta ise çok kısa bir zaman sonrasında hastalığından kurtulacak demektir. Rüya sahibi hastalıklardan kolayca ve rahatça kurtulacağı anlamını taşırken aynı zamanda büyük bir huzuru da yakalayacak demektir.

Rüyada kahverengi kapı gören rüya sahibi evli ise aile hayatında mutlu olacağı ve hiçbir zorluk, sıkıntı yaşamayacağı anlamına gelmektedir. Rüyada kahverengi kapı görmek aynı zamanda huzura ve mutluluğa yorulur. Rüyada kahverengi kapı gören kişi hapis hayatı yaşıyorsa özgürlüğüne kısa zaman sonrasında kavuşacak demektir. Rüyada kahverengi kapı bekar kişiler için evlenecekleri kişinin çok saygın bir aileden geleceği şeklinde yorumlanır.

İş hayatı açısından rüyada kahverengi kapı görmek büyük bir fırsatın yakalanmasına delalet etmektedir. Bu fırsat sayesinde çok olumlu gelişmeler elde edileceğini ve işinin büyüyeceğini temsil etmektedir.

Kırık Kapı tabiri için, Rüyada Kırık Kapı Görmek neye işarettir? Yazımızdan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Oda Kapısı Görmek Nedir?

Rüyada oda kapısı görmek,  genellikle aile hayatı ile temsil edilmektedir. Aile hayatı arasında bazı sorunlar olacağını ancak bu sorunların üstesinden gelineceği şeklinde yorumlanmıştır. Rüyada oda kapısının kolu evin babası anlamına gelir. Evli birisi rüyasında oda kapısı görmüşse bu rüya onun eşi ile yorumlanacaktır. Oda kapısı evli kişiler için eş demektir. Aile hayatlarında huzuru yakalayabilmek için bazı fedakârlıkların yapılması gerektiğine işaret eden bir rüyadır. Aynı zamanda bu rüya aile fertleri arasında anlaşmazlıkların sadece inatçılık yüzünden oluştuğunun habercisidir. Bu rüyayı gören kişilerin mutsuzluklarının sadece kendi sabit fikirleri yüzünden oluştuğunu bilmeleri gerekmektedir.

Rüyada Kapıdan İçeri Girmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kapıdan içeri girmek, girilen kapının çeşidine göre farklı anlamlara gelebilmektedir. Rüyada renkli bir kapıdan içeri girmek hayatta çok sayıda karışıklıklar oluşacağı anca bunların üstesinden gelip, hayatı düzene sokacağı anlamına gelmektedir. Rüyada beyaz bir kapıdan içeri girmek, bazı işlerde başarılı olunacağı anlamı taşımaktadır. Rüyada yeşil bir kapıdan içeri girmek hayatı boyunca huzurun hissedileceği anlamı taşımaktadır.

Rüyada eski bir kapıdan girmek, bazı alışkanlıkların terk edileceğine delalet etmektedir. Rüyada kahverengi kapıdan girmek, bolluk ve bereketin kazanılacağını ve işinde başarılı olunacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada Beyaz Kapı Görmek Ne Anlam Gelir?

Rüyada beyaz kapı görmek, çok hayırlı bir rüya olarak bilinmektedir. Dini açıdan da olumlu ve hayra yorulan bir rüya olarak kabul edilmiştir. Rüya sahibi bir evin kapsının beyaz olduğunu görüyorsa kendi ailesinin huzura ve mutluluğa kavuşacağı anlamı taşımaktadır. Rüyada beyaz kapı her zaman olumlu ve hayırlı açıklamalar ile tabir olunmuştur. Rüyada beyaz kapı silmek ise hayra yorulmaz. Rüya sahibi için hayırsız ve kötü durumların gerçekleşeceği ve sonunda büyük üzüntülerin olduğu anlamına gelmektedir. Üstelik bu durumlar sonucunda rüya sahibi kendini suçlayacak ve kendini affetmeyecektir. Ruhsal bunalımların artacağı anlamına da gelir.

Rüyada Yeşil Kapı Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada yeşil kapı görmek, dini açıdan takva sahibi olunacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Aynı zamanda rüyada yeşil kapı görmek, mal ve paranın artacağı, bolluk, bereketin geleceği şeklinde yorumlanır. İslami açıdan rüyada yeşil kapı görmek, ahiret hayatı için bereketli bir ibadet birikimi yapılacağı şeklinde yorumu bulunmaktadır. Rüyada yeşil kapı gören kişiler birisinden hayırlı bir kazanç sağlarlar. Ve yuvaları huzurlu ve mutlu olur. Rüyada yeşil kapıdan geçmek genellikle büyük ve hayırlı bir kısmet demektir. Rüyada yeşil kapıdan geçmek iş hayatından çok kıskanılan biri olduğuna delalet etmektedir. Rüya sahibi gelişmeler kaydederken kendisi hakkında olumlu söylemler duyulacağı anlamına gelir. Ün ve şöhret anlamında da büyük kazançlar sağlanacağı şeklinde yorumlanmıştır.

Kapı Silmek görmenin tabiri için, Rüyada Kapı Silmek neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Kırıl Kapı Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kırık kapı görmek, hayal kırıklıkları yaşamak ile anlamlandırılmıştır. Rüya sahibinin hayal kırıklığı yaşayacağı ve bunun etkisinden uzun bir süre kurtulamayacağı anlamına gelmektedir. Rüyada kırık bir kapıdan girdiğinin görülmesi zorlu bir dönemde yalnız kalınacağına işaret eder. Rüya sahibinin kimseden destek göremeyeceğine ve yalnız kalacağına işaret etmektedir. Aynı zamanda bu rüya mutsuzluk ve başarısızlık olarak düşünülebilir. Sağlıklı bir kişinin rüyasında kırık bir kapı görmesi, bir hastalığa yakalanacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada Kapı Çalmak Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada kapı çalmak genellikle kıskançlık ile yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin biri tarafından çok kıskanıldığına ve nazar edildiğine delalettir. Rüya sahibinin bir kişiden zarar göreceğine ve aldatılacağına işaret etmektedir. Rüyada bir kapıyı çalmak genellikle hayal kırıklığı ve mutsuzluk olarak tabir edilir. Fakat rüyada birinin rüya sahibinin kapısını çalması, bir kimsenin yalanını ortaya çıkarmaya delalet etmektedir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani