Rüyada “Rüyada Hamilelik Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Hamilelik Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada hamile olduğunu görmek genellikle hayra yorulur. Fakat bazı rüya tabirlerine göre hem hayra hem şerre yorulur. Ama genel kabul gören yorum, sıkıntılı bir sürecin ardından ferahlamaya geçileceğinin işareti oluşudur. Hamilelik görmek, bazen de bir yerden gelecek habere işaret edebilmektedir. Bu haber beklenmedik bir yerden gelecektir. Bu rüyayı gören kişi ister erkek ister kadın olsun, herkes için maddi kazanca ve maddi anlamda büyümeye işaret etmekte olduğu din ve rüya âlimleri tarafından işaret edilmiştir. Hamilelik dünya malını sembolize ederek rüyalarımıza işlenir.

Hamilelik yeni bir başlangıcı göstermektedir. Neticede hamilelik bir tür hazırlıktır. İşte bu yüzden hayırlı manalara yorulmuştur. Fakat hamile olduğunu gören kişi eğer erkekse, bu rüya, sakladığı şeylerin ortaya çıkmasından dolayı birtakım sorunlar yaşayacağının da göstergesi olabilmektedir. Her ne kadar böyle olumsuz bir yorum bulunuyorsa da genellikle tıpkı kadınlarda olduğu gibi erkeklerin hamilelik görmesi de beklenmedik kazançlara işaret edilmektedir. Yine başka bir anlama göre, eğitim gören kimselerin bu rüyayı görmesi, aldıkları eğitim sonucunda istedikleri mevkilere geleceklerine de yorulmaktadır.

Rüyada hamile olmak evlilik hayatında bazı sorunların baş göstereceğine de işaret olabilmektedir. Gerçek hayatta hamile olan kişi rüyasında da hamile olduğunu görmüşse bu rüya, rüya sahibinin rahat bir hamilelik geçireceğine delalettir.

Rüyada Hamile Olduğunu Öğrenmek Ne Demektir

Hayırlı anlamlara gelen bir rüyadır. Şansın açılacağına delalettir. Yeni gelişmeler meydana geleceğine ve bu gelişmelerin rüya sahibini memnun edeceği işaret edilir. Yapılacak yatırımın da göstergesi olabilen rüyada hamile olduğunu öğrenmek, bu yatırımın oldukça hayırlı sonuçları olacağını gösterir. İyilik gibi bir anlama da gelebilmektedir.

Hamileliğin ardından doğum yaptığını gören rüya sahiplerinin mevcut sıkıntılarından kurtulacağı işaret edilir.

Hamilelik testinin pozitif çıktığını rüyada görmek ise, gerçekleşmesi çok istenilen bir emel konusunda istenilen şekilde sonuçla karşılaşılacağı işaret edilir.

Rüyada Bekârken Hamile Olduğunu Görmek

Bekâr kişiler rüyalarında kendilerini hamile görürse, bu rüya, kısa sürede evleneceklerini işaret eder. Bundan başka diğer rüya tabirlerine göre ise şu anlamlara gelmektedir:

 • Tasarrufu artırarak birikim yapılacağına,
 • Rüya sahibinin çalışkanlığıyla herkesi kendine hayran bırakacağına,
 • Uzun zamandan beri gerçekleşmesini istediği şeylere kavuşulacağına,
 • Kazanç kayıpları sonucunda büyük sıkıntılara girilerek yıpranmalar yaşanılabileceğine,
 • Verilecek büyük kararlar neticesinde kötü durumlara düşülebileceğine işaret etmektedir.

Rüyada evlenmeden hamile kaldığını görmek, çok yakında mutlu edecek bir haber geleceğine işaret olduğu gibi, huzura ve kazançlı bir işe de delalet edilir. Hayırlı bir rüyadır.

Rüyada başkasını hamile görmek rüya tabirlerinde farklı olarak şu anlamlara gelebilmektedir:

 • İş yaşamında başarılı olacağını göstermektedir.
 • Rüyadaki başkası, rüya sahibinin kendi çocuğuysa oldukça hayırlı bir rüyadır. Rızkın artacağı, nimetlerin bolluğu söz konusu olacaktır.
 • Rüya sahibi, kendi eşinin hamile olduğunu gören bir erkekse, gelirinde artışa işarettir.
 • Rüyada hamile bir hayvan görmek ise beklenmedik yerlerden gelecek faydalı durumların delaletidir.
Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Kızını Hamile Görmek neye işarettir? İslami Kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz. 

Rüyada Kendini Hamile Olduğunu Görmek

Rüyada hamile olduğunu söylemek ve hamile olduğunu görmek farklı rüya tabirlerine göre geldiği olumlu anlamlar şunlardır:

 • Eğer rüyadaki hamilelikte karın büyüklüğü söz konusuysa, o büyüklükle doğru orantılı şekilde kişinin serveti artacaktır.
 • Rüyayı gören kişi başarılarının meyvelerini toplayacak ve övgü görmek istediği kişilerin onunla gurur duymasını sağlayacaktır.
 • Rüya sahibinin istediği başarıya ulaşana kadar azimli çalışma yürüteceğine delalettir.
 • Rüya sahibinin arzulu bir aşka yelken açacağı işaret edilir.
 • Rüya sahibinin birine bağlanarak o kişiyi seveceğine işarettir.
 • Rüya sahibinin bir erkek ile bir kadının tanışmasına vesile olacağı söylenir.

Rüyada hamile olduğunu görmek genellikle hayra alamet olarak gösterilirken gelebildiği olumsuz anlamlar ise şunlardır:

 • Rüyayı gören kişi bazı problemler ve endişelerle yüz yüze gelebilir. Üstü kapatılan bazı sorunlarla baş etmek zorunda kalabilir.
 • Yanlış yerlere tohum ekerek yersiz ümitlere kapılarak sonuç alınamayacağına da delalettir.
 • Cinsel tercihlerde sapmalar olabileceği gibi, her iki cinse birden ilgi duyulabileceğine bile işaret edebilmektedir.
 • Rüya sahibinin vücudunda rahatsızlık yaşayabileceği bazı sağlık sorunlarının meydana gelebileceğine de işaret edebilir.
 • Rüya sahibi bu rüyayı görerek bir hırsızlık vakasına şahit olabilir ya da çaldığı bir şeyi kendi evine saklayabilir.
 • Bu rüyanın en olumsuz anlamlarından biri olarak, rüya sahibinin sevdiği birini kaybedeceği anlamına da gelebilir.
 • Rüya sahibine söylenilen büyük bir yalandan ötürü zarar görmek meydana gelebilir.
 • Rüyayı gören kişi evinde kötü bir kadını misafir etmek zorunda kalabilecektir.
 • Rüya sahibinin bir hırsızlık yaparak bu eşyayı saklamak zorunda kalacağı işaret edilir.
 • Düşük yapılacağı anlamına da gelebilmektedir.
 • Yalan konuşarak istenmeyen sonuçlara sebebiyet vermek söz konusu olabilecektir.

Rüyada Bekâr Kızın Hamile Olduğunu Görmek

Bu rüya, “rüyada bakire birini hamile olarak görmek” olarak da ifade edilebilir. Bu rüyayı gören kişiler için şöyle tabirler bulunmaktadır:

 • Hamile olarak görülen kişinin ve ailesinin başında kötü durumlar oluşabileceği delalet edilir.
 • Hamile olan kişinin aklının kötülükle dolu olduğu ya da olacağı işaret edilir.
 • Hamile olan kişiye gelecek hediyelerden memnun olmayacağı, kimsenin onu beğenmeyeceği de söylenir.
 • Hamile olarak görülen kişinin kendine denk olmayan, kendinden daha aciz biri ile evleneceği de işaret edilir.
 • Hamile olarak görülen kişinin yapacağı evlilikten sonra zina işleyeceği ve bunun sonucunda uzun bir yalnızlık dönemi geçireceği rivayet edilir.
 • Genellikle olumsuz olarak yorumlanan bu rüya, bazı rüya tabirlerine göre de hamile olarak görülen kişinin evleneceği anlamına da gelerek gelir.

Rüyada İkiz Hamile Olduğunu Görmek

Hayırlı ve güzel haberlerin habercisidir. Zahmetsiz kazançlara, gerçekleşmesi istenilen hayırlara delalettir. İyi dost gibi görünen kişilerin iki yüzlülüğünün ortaya çıkacağına da bazı rüya tabirleri işaret etmektedir. Büyük haberlerin ve terfilerin de göstergesi olabilmektedir.

Rüyada üçüz hamile olduğunu görmek, rüya sahibinin yaşamış olduğu tüm zorlukları arkada bırakacağına ve sıkıntıdan uzak bir hayata adım atacağına, ama bunun için sabırlı olması gerektiğine işaret etmektedir. Üç farklı yerden gelecek kısmetin de simgesi olan üçüz bebeğe hamile olduğunu görmek, farklı yerlerden gelecek haberlere de delalettir. Başka bir tabire göre de rüya sahibinin yenilenmesine, yeniden doğmuş gibi olmasına delalettir.

Rüyada dördüz bebeğe hamile olmak, tek bir anlama gelmez:

 • Birtakım borçların ortadan kalkacağına ve sıkıntıların sona ererek mutluluğun rüya sahibine ve ailesine geri döneceğine işaret eder.
 • Oldukça hayırlı bir rüyadır ve rüya sahibini çekemeyenlerin dara düşeceğine delalettir.
 • Dördüz hamilelik, genellikle aileyle ilgili gelişmelerin işaretidir.
 • Kişinin onu üzen insanlarla olan ilişkisini askıya alacağına da delalettir.

Rüyada Hamile Olduğunu Öğrenmek

Oldukça hayırlı bir rüyadır ve talihin açılacağını gösterir. Yeni gelişmelere gebe olunduğu anlamına gelir. Yatırımda bulunmak isteyen kişilerin bu rüyayı görmesi, hayırlı sonuçlar elde ederler.

 

Kendini Hamile Görmek tabiri için, Rüyada Kendini Hamile Görmek neye işarettir? Yazımızdan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Tanıdık Birini Hamile Görmek

Şu şekilde farklı yorumlanabilmektedir:

 • Genellikle rüyada görülen kişi için hayra yorulur. O kişinin mutlu haberler alacağına yorulur.
 • Sıkıntılı durumlardan rahatlığa geçileceğini de haber verir.
 • Rüyadaki tanıdık kişi hamile ise hamileliğinin sorunsuz ve güzel geçeceğine delalettir.

Rüyada hamile birini görmek, rüya sahibini üzen sorunların çözülmesine işarettir. Maddi anlamda zorda olanlar bu rüyayı görürse tüm maddi problemleri çözülecek demektir.

Rüyada bir başkasının sizi hamile görmesi, olumsuz anlamlara gelmektedir.

Rüyada bir kişinin hamile olduğunu duymak, paraya, mala ve mülke işarettir. Rüya sahibinin yakın zamanda maddi kazançlar elde edeceğine delalettir. Rüya sahibi bu parayla hayırlı yatırımlar yaparak malına daha çoğunu katacaktır. Bu para yatırıma dönüştürülecek ve daha büyük amaçlar için kullanılacaktır. Yani, bu rüya, maddi anlamda büyük ferahlıkların işaretidir. Başkasının hamile olduğunu duymak ise, rüyada görülen kişinin varlığı ile geçinmek gibi bir anlama gelmektedir.

Rüyada akrabanın hamile olduğunu görmek, rüya sahibinin gerçek hayattaki sıkıntılarından beklenmedik birinden gelecek yardımla kurtulacağına delalettir.

Rüyada Hamile Birini Görmek Neye İşarettir?

Rüyasında hamile bir kadın gören kişinin yakında bir evladı olacaktır. Rüyada hamile bir kadın görmek, sevindirici haberlere de yorulur. Şansın artmasına, sıkıntılı günlerin atlatılacağına da yorulur.

Rüyada Erkek Çocuğa Hamile Olduğunu Görmek

Devlet kuşudur! Fakat rüyayı gören kişi erkekse ve erkek bebeğe hamileyse, o kişi için üzüntüye işaret edebilmektedir. Rüyada birinin erkek çocuğa hamile olduğunu görmek de erkek ve kadınlar için farklılık arz edebilmektedir.

Rüyada kız bebek sahibi olmak ise rüya sahibinin birilerinden borç alacağına delalettir. Bu yüzden bu rüyayı gören kişilerin dikkatli olması gerekir.

Ablayı Hamile görmenin tabiri için, Rüyada Ablayı Hamile Görmek neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Kendini Hamile Görmek Neye İşarettir

Yukarıda bahsedilenlerin yanında rüyada kendisinin hamile olduğunu gören kişilerin gönül ilişkilerinde mutlu olacakları işaret edilir. Rüya sahibi eğer bekârsa yeni ilişkilere yelken açacağına yorulurken, evli kişilerin de eşleriyle ilişkilerinin artacağına delalettir.

Rüyada kıza hamile olmak, refah düzeyinin artacağına işarettir. Hamileliğin genelde güzel haberlere yorulduğu tabirlere göre de rüyada kız bebeğe hamile olduğunu görmek, güzel ve beklenmedik haberlerin işaretidir.

Rüyada Hamilelik Görmenin Psikolojik Yorumu

Rüyada görülen simgelerin bilinçaltımızda bir altyapısı bulunur. Günlük hayatımızda başımıza gelen şeylerin ya da bazı düşüncelerimizin göstergesi olarak rüyada hamilelik görmenin farklı psikolojik yorumları şöyledir:

 • Rüyada hamile olduğunu görmek, rüya sahibinin bir yönünün geliştiğinin göstergesi olabilmektedir. Karar verilemeyen bazı konulardaki yeni fikirlerle çeşitli kararlara varılabileceğinin göstergesidir.
 • Gerçek hayatta hamile olmak isteyen kadınların bu rüyayı görmesi, kendileri için yapacakları bir şeyi gösterir. Hamile kalmak istemeyen kadınlar için ise almak istemedikleri sorumlulukların bir tür işaretidir.
 • Rüyasında hamile olduğu halde bebeği düşürdüğünü gören kişi, aksattığı işleri ya da günlük hayattaki olumsuzluklarının bir göstergesi olarak bu rüyayı görmüş olabilir.
 • Rüya sahibi, rüyasında hamile olarak gördüğü kişinin tanıdığı biri olması halinde, bu kişiye karşı yakınlık duyuyordur. Bunun tersi olarak tanınmayan biri hamile görülmüş ise, bu kişinin özellikleri mutlaka rüya sahibinin tanıdığı kişilerden özellikler taşıyordur ve tanınılan kişilerle ilgili çağrışımlar yapıyordur.
 • Gerçek hayatta hamile olan birisi rüyasında da hamile olduğunu görmüşse muhtemelen hamileliğiyle ilgili kaygıları vardır. Doğumla ilgili endişe taşıyan hamileler rüyalarında hamile olduklarını görürler.
 • Gerçek hayatta hamile olup olmadığından emin olmayan kadınlar için rüyalarında hamilelik görmek, yeni oluşumların göstergesidir. Başka bir yönden bakılırsa, bu rüya, günlük hayattaki endişelerin de göstergesi olabilir. Öncelikle hamile olmak rüya sahibini korkutuyor olabilir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani