Rüyada “Rüyada Üzüm Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Üzüm Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyamda üzüm gördüm diyen kişileri güzel yorumlar bekliyor. Rüyada görülen üzüm dini olarak da güzel yorumlara sahiptir. Üzüm, bol kazanca, şansa, hayra ve dostluğa delâlet etmektedir. Rüyada üzüm görmenin, görülüş şekline göre birçok anlamı olabilmektedir.

Rüyada Üzüm Ağacı Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada üzüm ağacı görmek (üzüm asması), kişinin büyük bir rızık ile karşılaşacağına işaret etmektedir. Birçok şans ve uğur da kişiyi beklemektedir. Eğer kişi rüyasını üzüm mevsiminin dışında görüyorsa bu beklenenden önce istediği maddi değerlere sahip olacağını işaret etmektedir. Rüyada üzüm ağacı kesiliyor ise; bu kişinin şerefli bir hayat yaşayacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Asmayı yapraksız görmek, kişinin işlerinin bozulacağına işarettir. Asmayı yapraklı bir şekilde görmek kişinin terfi alacağına işarettir. Rüyada asmanın altında oturduğunu gören kişiyi gerçek hayatta mutluluk beklemektedir. Başında asma ağacının belirdiğini gören kişinin etrafı kalabalıklaşacaktır.

Rüyada Siyah veya Yeşil Üzüm Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada siyah üzüm görmek birçok hayra vesile olmaktadır. Rüyasında siyah üzüm gören kişi sağlıklı bir yaşam sürecektir ve ailesiyle mutlu bir hayat onu beklemektedir. Fakat rüyada siyah üzüm yemek kötü bir anlam taşımaktadır. Siyah üzüm yemek kederi getirecektir.

Rüyada yeşil üzüm görmek aile mutluluğuna delâlet etmektedir. Yeşil üzüm mevsiminde rüyada yeşil üzüm görülüyorsa; bu kişinin isteklerinin olacağına, yardım alacağına ve maddi olarak gelişmeler olacağına işarettir.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Kara Üzüm Görmek neye işarettir? İslami Kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz. 

Rüyada Üzüm Topladığını Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada üzüm toplamadığını gören kişiler iş ve özel hayatında birçok yenilikle karşılaşacaktır. Bu yenilikler onları iyi yönde etkileyecektir. Yani hem maddi hem de manevi olarak iyi gelişmeler yaşanacaktır. Üzüm toplama ile ilgili rüya yorumları şu şekildedir:

 • Rüyada yeşil üzüm toplamak: Rüyayı gören kişi yeni bir iş ya da projeye girişiyorsa, bu iş ile büyük kazançlar ve başarılar elde edecektir.
 • Rüyada bağdan üzüm toplamak: Rüyasında bağdan üzüm toplayan kişi uzun süredir planladığı projeyi hayata geçirecek ve büyük başarılar elde edecektir.
 • Rüyada siyah üzüm toplamak: Rüyada siyah üzüm toplayan kişileri iş hayatında büyük kazançlar beklemektedir.
 • Rüyada koparılan üzümü başkasına vermek: Rüyada birine üzüm vermek, kişinin kişinin kazandığı helal parayı başkasıyla paylaşmasını belirtir. Diğer bir yoruma göre ise; ikinci bir evliliği işaret etmektedir.

Rüyada üzüm satın almak ise kişinin mal sahibi olacağına delâlet etmektedir.

Rüyada Üzüm Yıkadığını Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

Kişi rüyasında üzüm yıkadığını görüyorsa, gerçek hayatta onu bol kazanç beklemektedir. Rüyada üzüm yıkamak maddi anlamda gelişmelerin yaşanacağının ve her zaman yakınındakiler tarafından destekleneceğinin habercisidir. Rüyada bir salkım üzüm yıkanıyorsa bu ailedeki mutluluğu işaret eder. Mevsiminde görülen üzüm sağlıklı ve mutlu bir yaşamı belirtir. Fakat, mevsimin dışında görülen üzüm kişinin büyük zorluklara yaşayacağını gösterebilmektedir.

Rüyada Üzüm Yediğini Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyasında üzüm yiyen kişi iş hayatında istediği başarılara kavuşacaktır. Bununla beraber hayallerini de gerçekleştirecektir. Rüyada üzüm yemek ile ilgili diğer yorumlar şu şekildedir:

 • Rüyada kuru üzüm yemek: Rüyasında kuru üzüm gören kişilerin iyi kalpli ve helal para kazanmak isteyen biri olduğu düşünülmektedir. Kuru üzüm yemek işlerinde iyi kazançlar da kişiyi beklemektedir.
 • Rüyada sarı üzüm yemek: Rüyada yenilen sarı veya yeşil üzüm kötü ve uzun soluklu bir sağlık sorununa delâlet etmektedir.
 • Rüyada siyah üzüm yemek: Eğer kişi üzüm mevsimi sırasında rüyasında siyah üzüm yiyorsa, yakınında olan birinden kötü haber alacaktır. Mevsim dışında üzüm yeniyorsa kişi sağlık problemleri yaşayacaktır. Diğer bir yoruma göre ise rüyada yenilen siyah üzüm gerçek hayatta para getirmektedir.
 • Rüyada başkasının siyah üzüm yediğini görmek: Rüyayı gören kişinin, rüyadaki üzüm yiyen kişiye karşı önyargılarının olduğunun habercisidir. İleride bu durumları düzeltebilir ve önyargılarınızı yıkabilirsiniz.
 • Rüyada ekşi üzüm yemek: Rüyada yenilen ekşi üzüm rızkınıza haram paranın karıştığının habercisidir.
 • Rüyada salkım üzüm yemek: Rüyada yenilen yeşil salkım üzüm yeni bir ürün alacağınız ile, siyah üzüm ise para ile ilgilidir.
 • Rüyada başkasının üzüm yediğini görmek: Rüyayı gören kişinin gerçek hayatta kendi gibi davranmadığına ve başkalarına özendiğine işarettir.
 • Rüyada başka birine üzüm yedirmek: Rüyada kişi başka birine üzüm yedirirse bu gerçek hayatta mevki kaybı yaşamaktadır. Bir başka yoruma göre de kişi eşiyle ilgili sağlık sorunları yaşayabilir.

Rüyada Üzüm İstediğini Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyasında üzüm isteyen kişinin bu rüyası için çeşitli yorumlar bulunmaktadır. Birincisine göre kişi sosyal olarak iyi bir konuma gelecek ve iş hayatından istenilen sonucu alacaktır. İkincisine göre ise kişi çeşitli yeni projeler sunacaktır fakat bu projeler kabul edilmeyecektir. Aile ile sorunlar yaşayacaktır ve bir arkadaşının ihanetine uğrayacaktır.

Ölmüş biri rüyanızda üzüm istemesi, rüya gören kişinin gerçek hayatta bazı iş konularında lider konumuna gelmesini işaret etmektedir. Rüyada ölüden üzüm alınırsa bu gerçek hayata uğur ve şans olarak yansımaktadır.

Rüyada Üzüm Suyu Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada üzüm suyu görmek genelde olumlu yorumlar getirmektedir. Rüyada bulunan üzüm suyu maddi ve manevi olarak iyi olaylar yaşanacağına delâlet etmektedir. Kişi rüyasında ekşi üzüm suyu içiyorsa bu harama ve üzüntüye işaret olmaktadır. Rüyada üzüm suyu sıkmak sağlığa ve paraya delâlet etmektedir. Bekar bir kişi rüyasında üzüm suyu sıkıyorsa gerçek hayatta evliliğe yaklaşmış olur. Ailesiyle beraber üzümü sıkan kişi üst makamlarda bulunan birinden yardım görecektir. Rüyayı gören kişi erkek ise ve sıkılan üzüm suyu topraktan yapılma bir kaba konuyorsa, bu kişi bir kadınla tanışacaktır.

Rüyada Kuru Üzüm Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada kuru üzüm görmek mutlu ve huzurlu bir aile yaşantısı ile hayır rızka delâlet etmektedir. Rüyayı gören kişi gerçek hayatta önemli biriyle tanışacaktır ve ondan büyük yardımlar alacaktır. Sağlık sorunu varsa, bu konu hakkında iyi yönde gelişmeler sağlanacaktır. Rüyasında kuru üzüm aldığını gören kişi gerçek hayatta çok istediği bir şeye kavuşacaktır. İş hayatında da iyi sonuçlar elde edecektir. Rüyada görülen siyah kuru üzüm maddi konularda sorun yaşayabilir. Rüyada satın alınan kuru üzün ticareti, satmak ise bereketi belirtmektedir.

Rüyada Üzüm İkram Ettiğini Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada birine üzüm vermek, kişinin rızkını başkalarıyla paylaşacağına delâlettir. Ayrıca rüyayı gören kişinin ailesinde maddi konular yüzünden tartışma çıkabilir. Diğer bir yoruma göre ise rüyada verilen üzüm uzak yerlerden gelen bir misafiri işaret etmektedir.

Kuru Üzüm tabiri için, Rüyada Kuru Üzüm Görmek neye işarettir? Yazımızdan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Üzüm Sirkesi Görmek Ne anlama Gelmektedir?

Rüyasında üzüm sirkesi görenleri gerçek hayatta iyi sonuçlar beklemektedir. Kişi aynı zamanda hayırlı bir haber alacaktır. Eğer evliyse ve çocuk istiyorsa bir bebek haberi alabilir. Rüyada üzüm sirkesi içen kişileri mutlu bir aile hayatı beklemektedir. Rüyasında üzüm sirkesine ekmek bandırması helal kazanca delâlet etmektedir. Kişi rüyasında üzüm sirkesi yapıyor ise, gerçek hayatta rızkına haram karışmış olabilir.

Rüyada Üzüm Bağı Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada üzüm bağı görmek aile içinde yaşanan mutluluğu belirtmektedir. Ayrıca aile içerisinde bulunan ve herkesi destekleyen bir kadını da ifade etmektedir. Rüyada üzüm bağını satın almak ise kişinin çok istediği bir kişiye veya bir şeye kavuşacağını belirtmektedir. Eğer rüyasında üzüm bağı satın aldığını gören kişi sevdiği ile kavuşmamışsa, bu rüyadan sonra kavuşma ihtimali artacaktır. Rüyasında üzüm bağı budayan kişiler ise mutlu bir haya sahip olacaktır.

Rüyada bağ bozumu görmek kişinin gerçek hayatta maddi zorluklar ile karşılaşacağına delâlet etmektedir. Bununla beraber hayatında bazı sorunlar da baş gösterecektir.

Rüyada Üzüm Diktiğini Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada üzüm dikmek ve yetiştirmek şansı göstermektedir. Kişi istediği şeylere kavuşacaktır ve mutlu olacaktır. Sevdiği bir kişi var ise de beraber olacaktır. Rüyasında üzüm çubuğu diktiğini gören erkek asil ve zengin bir kadınla tanışacaktır.

Rüyada Suyun İçinde Üzüm Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada suyun içinde üzüm görmenin iki anlamı bulunmaktadır. Birincisi; rüyayı gören kişinin maddi durumunun iyileşmesine ve hatta zengin olmasına delâlet etmektedir. İkincisi; rüyayı gören kişinin ders alacak nitelikte sorunlar yaşamasıdır.

Rüyada Üzüm Çaldığını Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyasında üzüm çaldığını gören kişi gerçek hayatta hakkı olan maddi değer kavuşacaktır. Rüyalar ayrıca şu şekilde yorumlanabilir:

 • Rüyada zengin birinden üzüm çalmak: Kişinin zengin birinden yardım göreceğine delâlet etmektedir.
 • Rüyada fakir birinden üzüm çalmak: Kişinin, başkasının hakkını yemesine ve başarısının başkasına zarar verdiğine delâlet etmektedir.
 • Rüyada kuru üzüm çalmak: Kişinin bereketli ve kazançlı bir hayat geçireceğine delâlet etmektedir.
 • Rüyada bağdan üzüm çalmak: Kişi hakkı olan şeylere kavuşacaktır ve başarıları devam edecektir.
 • Rüyada yeşil üzüm çalmak: Aile bağlarının güçleneceğine ve mutluluğa delâlet etmektedir.
 • Rüyada siyah üzüm çalmak: Kişinin yakınlarında ondan yararlanmak isteyen kötü insanların bulunduğuna delâlet etmektedir.
 • Rüyada çocuktan üzüm çalmak: Kişinin yeni bir işe başlayacağına ve mutlu haberler alacağına delâlet etmektedir.
Aşermek görmenin tabiri için, Rüyada Aşermek neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Şarap Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada dinen haram olan içecekleri görmek hayra vesile olmamaktadır. Rüyasında şarap içen kişi gerçek hayatta işini kaybedebilir. Borçlanmak, evlat kaybı, anne ve babaya kötü davranma gibi sonuçlar da doğurabilir. Şarap akan ir nehir görüldüyse bu nehir fitneyi temsil etmektedir. Kişi şarap yapmak için üzümleri sıkıyor ise; yüksek kademedeki kişiler ile çalışacaktır. Bir diğer yoruma göre de tatlı şarap içenler elinde bulunanları kaybeder. Acı şarap içen haram mal kazanır ve fakirleşir. Kıvamına gelmemiş şarabı içeni ise keder beklemektedir.

Rüyada Üzüm Yaprağı Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyasında üzüm yaprağı gören kişinin etrafındakiler tarafından sevilen ve sayılan biri olduğunu belirtmektedir. Rüyada kişi üzüm yaprağı yiyorsa, tüm dertleri çözüm bulacaktır. Maddi olarak güçlenecek, sağlıklı biri olacak ve iş hayatında da başarılı olacaktır. Üzüm yaprağı toplanan rüyalar için iki çeşit yorum bulunmaktadır. Birincisi; kişinin tüm sorunlarını bazı yardımlar ile çözeceğidir. İkincisi ise; kişinin maddi zorluklara çekmeye başlayacağıdır. Eğer kişi rüyasında üzüm yaprağı satıyor ise; işinde başarı kazanacaktır. Ortak sahibi olacaktır ve aile üyelerinde de maddi durumunu iyileştiren kişiler bulunacaktır. Kiri rüyasında üzüm yapraklarını toplanmış bir şekilde görüyorsa ailesine bol kazançlar ve mutluluk gelecektir. Salamura olmuş üzüm yaprakları ise yeni arkadaşlıklara ve zor günleri atlatmaya delâlet olmaktadır.

Üzüm yaprağı yemek, kişinin herkes tarafından sevilen biri olduğunun ve şanslı olduğunun işaretidir. Rüyada görülen üzüm yaprağına yapılmış dolma, kişinin keyifleneceğinin, hayallerini yaşayacağını ve sevdiği kişiler ile buluşacağının habercisidir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani