Rüyada “Rüyada Tavşan Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Tavşan Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Tavşanın rüyada görülmesi hem olumlu hem de olumsuz olarak, farklı şekillerde yorumlanabilmektedir. Genel olarak hayatta kazanılacak zaferleri ve olumlu haberleri müjdelemektedir. Rüyada görülen tavşanın rengi, sayısı ve rüyanın durumuna göre tabiri değişiklik göstermektedir.

Rüyada tavşan görmek İmam Nablusi ’nin tabirine göre; tavşan kadın olarak simgelenmektedir. Tavşan tuttuğunu gören kişi evlenir. Tavşanı kestiğini gören kişinin ise eşinin ömrünün kısa olacağına işaret etmektedir.

Seyyid Süleyman’ın rüya tabirine göre; kötü ahlaklı bir kadına, rüyada tavşan yavruları görülmesi ise üzüntüye delalet etmektedir. Rüyada tavşan yemek, satmak ya da satın almak ise kişinin kısa süreli bir rahatsızlık geçireceğine işarettir.

Cabir’ül Mağribi’nin yorumuna göre rüyada tavşan görmek; inançlı bir bayan olarak yorumlanmaktadır. Rüyada tavşanı öldürdüğünü gören kişi, eşi sebebiyle sıkıntılı bir olay yaşayacak demektir. Rüyasında bir tavşanla konuştuğunu gören kişi ise herkesi şaşırtacak bir kadın ile ilişki yaşayacaktır.

Ebu Said’ül Vaaz (r.a)’ın yorumuna göre rüyada tavşan görmek; riya sahibinin eşini simgelemektedir. Rüyada tavşan tutuluyor ise bekar bir kişi evlenir, tavşanın kesildiğini gören kişi ise eşinden ayrılır.

El Salimi ’nin kavmine göre rüyada tavşan görmek, hayırlı değildir. Olumsuz ve kötü günlerin geleceğine işarettir.

Rüyada tavşan görmenin diyanet yorumu; bir kadın ya da erkek ile samimiyet kurulacağının ve unutulmaz anıların yaşanacağının işaretçisi olarak yorumlanmaktadır. Rüyada tavşan avlanması, kısıntılı günlerin yaşanacağına ve mutlu günlerin sona ereceğine dair haberci olarak yorumlanmaktadır. Rüyasında tavşan eti yediğini gören kişi kısa süreli ve gelip geçici bir aşka tutulacaktır. Rüyada ay ışığı altında tavşanlar görmek, büyük bir korku yaşanacağına işaret etmektedir.

Bazı rüya tabircilerine göre rüyada tavşanın koşması ve arkasından ateş edilmesi, rüya sahibinin birçok kişi tarafından aldatılacağının işaretidir. Bunun yanı sıra hamile bir kadın rüyasında tavşan otu görürse, doğacak çocuğu erkek olarak müjdelenmektedir.

Rüya sahibi erkek ise ve rüyada tavşanın etinden ya da derisinden bir parça aldığını görmüşse, eşinden az miktarda bir para ya da mala kavuşacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Görülen Gri Tavşan Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada gri tavşan görmek; istenilen bir ilişkiye başlanacağının işaretidir. Rüya sahibinin hayatında bulunan ve finansal yük oluşturan bir kişiden uzaklaşılacağının işaretidir. Farklı yorumculara göre rüyada tavşan görmek;

 • Kazançta oluşacak artışa,
 • Rüya sahibinin duygusal ilişkisinde her şeyin yolunda gideceğine,
 • Zorluklara göğüs gererek düşlenilen toplu paraya ulaşılacağına,
 • Başarısızlıklardan sonra ulaşılacak büyük başarılara,
 • Devlette ulaşılacak yüksek mertebeye işaret etmektedir.

Rüyada Görülen Sarı Tavşan Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada sarı tavşan görmek hem olumlu hem de olumsuz şekilde farklı rüya tabircileri tarafından yorumlanmıştır. Rüyasında sarı tavşan gören kişi bekar bir erkek ise; hayırlı bir eşe sahip olacağına ve mutlu bir yuva kuracağına işarettir. Bazı yorumculara göre rüyada görülen sarı tavşan, anlaşmazlıkların baş göstereceğine ve kötü günler geçirileceği şeklinde yorumlanmaktadır. Bunun yanı sıra rüya sahibinin hayatında yaşadığı talihsizliklerin sona ereceğine ve şansının döneceğinin habercisidir.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Kedi Görmek neye işarettir? İslami Kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz. 

Rüyada Görülen Siyah Tavşan Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada siyah tavşan görmek; rüya sahibinin kazancında gözü olan bir kişiye işaret etmektedir. Hane içerisinde görülen bir siyah tavşan, haneye nazar değeceğinin işaretçisidir. Rüyada siyah tavşan gören kişi bekar ise huysuz ve kötü niyetli bir kişi ile ilişkiye başlanacağını alamet etmektedir. Rüyada görülen siyah tavşan bir kadını temsil ettiğinde; kıskanç, saygısız ve huysuz bir kadını ifade etmektedir.

Rüyada Görülen Beyaz Tavşan Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada beyaz tavşan görmek; ağırbaşlı, sakin ve iyi huylu bir kadını temsil etmektedir. Rüyayı gören kişi erkek ise eşi ya da yeni tanıştığı bir kadın bu özellikleri taşıyor demektir. Rüyayı göre kişi kadın ise bu özelliklerin kendinde olduğunu keşfedecektir. Bu kadın, çevresindeki insanlardan takdir gören, insanların kendisine güzel gözle bakması sağlayan bir kişiliğe sahip demektedir. Rüyada beyaz görmenin farklı yorumları ise şu şekildedir;

 • Rüyada beyaz tavşan yavrusu görmek; üzüntülü bir haber ya da sıkıntılı bir döneme işarettir. Rüya sahibinin beklenmedik bir anda kötü haber alacağının işaretçisidir. Bazı yorumcular rüyada beyaz tavşan yavrusu görülmesini, yakın bir dostun vefatı haberi olarak yorumlamaktadır.
 • Rüyada beyaz tavşan sahibi olmak; rüya sahibinin daha önce hiç karşılaşmadığı bir durumla karşı karşıya kalacağının habercisidir. Rüya sahibi yapmak isteyip yapamadığı bir şeyi yapabilir ve hayatında büyük tecrübeler edinebilir. Rüya sahibi bu durumu tek bir sefer yaşayacak ve mutlu olacaktır.
 • Rüyada ölü bir beyaz tavşan görmek; rüya sahibinin işlerinin yolunda gitmeyeceği şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Görülen Kırmızı Tavşan Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada kırmızı tavşan görmek; yakın bir akrabanın vefatına ve rüya sahibine kalacak mirasa işarettir. Bazı rüya tabircilerine göre rüyada görülen kırmızı tavşan, emekle ve çabayla gelinen yerleri ve bu yerlerde bazı sorunlar yaşanacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada kırmızı tavşan görmek ile ilgili farklı rüya tabirleri şu şekildedir;

 • Rüyada kırmızı gözlü tavşan görmek; sıkıntıların biteceğine ve bozulan bir arkadaşlık ilişkisinin düzeleceğine işarettir.
 • Rüyada kırmızı tavşan görmek; gidilecek bir yerde biriyle tanışılacağına ve evlilik yapılacağına işarettir. Gidilen yere ya da ülkeye temelli yerleşeceği şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Görülen Mavi Tavşan Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada mavi tavşan görmek; iyi bir geleceğin ve getirisi yüksek uğraşların habercisidir. Karlı bir işe başlanacağının ve sıkıntı çekmeden kazanılan paranın işaretçisidir. Rüyada görülen mavi tavşan, mutluluk verici haberlerin ve hayırlı işlerin habercisidir. Rüyada mavi gözlü bir tavşan görmek ise geçim sıkıntısının ortadan kalkacağı ve hedeflerin gerçekleştirileceği anlamına gelmektedir.

Rüyada Görülen Kahverengi Tavşan Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada kahverengi tavşan görmek; rüya sahibinin oldukça şanslı bir döneme gireceğine işarettir. Rüya sahibinin hayal ettiği her şey kısa süre içerisinde gerçekleşir ve hayalleri gerçek olur. Rüyada kahverengi tavşan görmek farklı şekillerde yorumlanabilmektedir. Bu yorumlar şu şekildedir;

 • Rüyada kahverengi bir tavşanın doğurduğunu görmek; çok yakın bir zamanda evlat sahibi olunacağının habercisidir. Rüyayı göre kişi bekar ise çok yakın zamanda mutlu bir evlilik yapacağı müjdelenir.
 • Rüyada evde kahverengi tavşan görmek; hanede mutlu ve huzurlu zamanlar geçirileceğinin işaretidir. Hane içerisinde çok olumlu gelişmeler yaşanacağının müjdecisidir.
 • Rüyada kahverengi bir tavşanın işyerine doğru gittiğinin görülmesi; rüya sahibinin başarılı işlere imza atacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahibine işyerinde makam ve mevki müjdelenir.
 • Rüyada kahverengi tavşanı kucağına almak; rüya sahibinin geleceği için para birikimi yapacağına ve başarılı olacağına işarettir.
 • Rüyada kahverengi tavşanı başkasına vermek; rüya sahibinin şansının tersine döneceğine işarettir. Rüya sahibinin başladığı işleri bitiremeyeceği ve zararlı işlere gireceği şeklinde yorumlanır. Bu kişinin yaşadığı kayıplar ve üzüntüler sebebi ile depresyona gireceğinin habercisi olarak yorumlanabilmektedir.

Rüyada Tavşan Avlanması Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada tavşan avlamak; rüya sahibi için sıkıntılı günlerin yaklaştığının habercisidir. Endişeli ve şüphelerle dolu bir döneme işaret eder. Rüyada avlanmak olumlu olarak, ganimete işarettir. Bir kişinin rüyasında tavşan avladığını görmesi mal, miras ve ganimet kazanacağını müjdelemektedir.

Köpek tabiri için, Rüyada Köpek Görmek neye işarettir? Yazımızdan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Görülen Tavşan Sürüsü Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada tavşan sürüsü görmek; rüya sahibinin rahat bir hayata kavuşacağını müjdelemektedir. Rüya sahibinin ettiği duaların Allah katında kabul göreceği ve isteklerinin gerçekleşeceği şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada görülen tavşan sürüsü mutluluk dolu haberlere ve zamanlara işaret etmektedir. Rüyada tavşan sürüsü görmenin farklı yorumları ise şu şekildedir;

 • Rüyada bir sürü tavşan yavrusu görmek; rüya sahibinin işlerinin büyüyeceğine ya da çok iyi kişilerle ortaklık kuracağına işaret etmektedir. Çabalar ve uğraşlar sonucu istenilen hayata kavuşulacağına işarettir.
 • Rüyada bir sürü tavşan görmek; rüya sahibinin işlerini bozmaya çalışan düşmanlarına rağmen işlerini başarıyla yapacağına işarettir.

Rüyada Görülen Tavşan Yavrusu Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada tavşan yavrusu görmek; keder ve üzüntünün habercisidir. Rüyada eline tavşan yavrusu geçen bir kişinin kederli ve üzüntülü olaylar yaşayacağı şeklinde yorumlanır. Rüyada görülen tavşan yavrusunun olumlu bir tabiri ise uzun zamandır beklenilen bir haberin alınacağı ya da büyük bir projeden kazanç elde edileceği şeklindedir.

Rüyada Tavşanın Isırdığını Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada tavşan ısırması; kısmetsizlik yaşanmayacağına ve rüya sahibinin gönlünü hoş edecek haberler alacağına işarettir. Rüya sahibinin iş hayatında büyük ilerlemeler kat edeceği ve maddi olarak büyük kazançlar elde edeceği şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada görülen tavşan ısırması, aile mutlu haberleri müjdelemektedir. Rüyada tavşan ısırması ile ilgili farklı rüya tabirleri şu şekildedir;

 • Rüyada tavşanın başka bir şeyi ısırdığını görmek; huzur ve mutluluk verici haberleri müjdelemektedir.
 • Rüyada tavşan tarafından ısırılmak; hayırsız ve kötü kişilerle muhatap olunacağına işarettir. Rüya sahibinin işlerinin sarpa saracağı, fakat hızlı bir şekilde feraha çıkacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Tavşan Yakaladığını Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada tavşan yakalamak; birlikteliklerin kısa süreceği şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahibi erkek ise eşinin ömrünün kısa olacağına delalettir. Rüyada tavşan yakalamak ile ilgili farklı yorumlar şu şekildedir;

 • Rüyada beyaz tavşan yakalamak; iş hayatında büyük bir gelişme yaşanacağına ve büyük kar elde edileceğine işarettir.
 • Rüyada tavşan yakalamak ve kesmek; rüya sahibinin zorluklarla elde ettiği güzelliklere ve rızka işarettir. Zorluklar sonunda kazanılan ferah ve mutluluk anlamına gelmektedir.

Rüyada Öldürülen Tavşan Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada tavşan öldürmek; sevinçli ve mutlu bir haberden sonra ufak bir kederle karşılaşılacağının işaretidir. Bazı rüya alimleri tarafından rüyasında tavşan öldüren bir kişi yakın zamanda evlenir. Rüya sahibi evli değilse ya da hayatında biri yoksa ailesinden biriyle evleneceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada bir tavşanın öldüğünü görmek; rüya sahibinin çocuğunun hastalanacağının habercisi olarak yorumlanmaktadır. Bir sıkıntı yaşanacağı ve bir dert sahibi olunacağı şeklinde farklı yorumlar bulunmaktadır. Rüyada ölen bir tavşan görmenin hiçbir olumlu yorumu bulunmamaktadır. Hayırlı bir rüya olarak adlandırılmaz.

Kuş görmenin tabiri için, Rüyada Kuş Görmek neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Sevilen Tavşan Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada tavşan sevmek; kötü niyetli biriyle duygusal ilişki yaşandığına işarettir. Bu kişinin rüya sahibine karşı kötü bir niyeti olmasa dahi dolaylı yoldan ona zarar vereceği şeklinde yorumlanmaktadır. Bunun yanı sıra rüyasında tavşan seven kişinin bir yakınına, arkadaşına ya da sevdiği bir kişiye iyiliği dokunacağına işarettir.

Rüyada Tavşan Ayağı Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyasında tavşan ayağı gören kişinin; işlerinde başarı, bol kazanç ve hayatında şans elde edileceği düşünülmektedir. Rüya tabirlerinde göre rüya sahibinin zengin olacağı, mal ve mülk edineceğine işarettir. Rüya sahibinin haram el uzatmadığı ve dürüst olduğu, bu sebeple de zenginleşeceği müjdelenmektedir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani