Rüyada “Rüyada Korkmak ve Ağlamak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Korkmak ve Ağlamak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada korkudan ağlamak kişinin yaşadığı sıkıntıların yakın zamanda biteceğine, ferahlığa ve zafere işaret etmektedir. Özellikle İmam-ı Nablusi (r.a) şöyle demiştir; ‘’rüyasında geçmiş günahlarından dolayı ve Allah korkusuyla, korkup ve ağlayan kişiler için rüyaları hayırlıdır’’. Her ne kadar görülen rüya olumsuzmuş gibi görense de rüyanın taşıdığı anlam çoğu zaman olumlu ve hayra işarettir. Bu yüzden rüyaları yorumlarken rüyanın sahip olduğu özellikleri derinlemesine incelemek ve rüya içinde bizlere bildirilen her ayrıntıyı detaylıca yorumlamak gerekmektedir. Rüyada korkmak kişinin iman derecesinin artacağına ve sıkıntılarından büyük ölçüde kurtulacağına işaret etmektedir.

Rüyada Korkarak Kaçmak Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada birilerinden kaçmak ve korkmak sanıldığının aksine güzel yorumlanabilecek rüyalar arasında yer almaktadır. Rüyasında kaçtığını gören bir kişi için yapılan tabirler genellikle; rüyayı gören kişinin makam sahibi olacağına, uzun süredir beklenen ancak hiç akılda olmayan bir işin sonuçlanacağına, yöneticiliğe ve rüyada korkudan kaçılan kişi şayet tanıdıksa o kişinin sıkıntıya düşeceğine işaret etmektedir. Cafer-i Sadık (r.a)’a göre; rüyasında kaçtığı ya da kovalandığını gören kişiler için ‘’eğer kişi korkudan ağlıyor ve ardından gülüyorsa bu onun eceline işaret etmektedir’’. Şeklinde rüya tabiri rivayet ettiği söylenmektedir.

Rüyada Köpekten Korkmak ve Kaçmak

Rüyada görülen hayvanlar hakkında yapılan yorumlarda birçok ayrıntı bizlere rüya hakkında detaylı bilgi vermektedir. Örneğin rüyada görülen hayvanların fiziksel özellikleri, rengi, türü ve yapısını bilmek doğru yorum için oldukça önemlidir. Rüyada köpek görmek genellikle hayra yorulmaz ancak görülen köpeğin özelliğine göre bu durum değişiklik göstermektedir. Rüyasında köpek gören bir kişinin etrafında zina tehlikesi dolaşmaktadır. Eğer rüyasında köpek ısırmışsa o kişi yakın zamanda bu günaha düşecektir. Bunun yanı sıra olumlu bazı rüya tabirleri yapmakta mümkündür. Rüyada köpek görmek hakkında yapılan olumlu yorum ise; kişinin rakiplerinin ve gizli düşmanlarının ortaya çıkacağına ve onları alt edeceğine işaret etmektedir.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Ağlamak neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Şeytandan Korkmak Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada şeytandan korkmak ve şeytandan kaçtığını görmek sıkıntılı bir sürecin başlaması ve kişinin günaha yöneleceği şeklinde tabir edilmektedir. Rüyada görülen şeytan hakkında Büyük İslam Alimi İmam-ı Nablusi (r.a) şöyle demiştir; ‘’rüyada iblis gören kimseler için uhrevi bir düşmana ve dünyada fitneye delalet eder’’. Bunun yanı sıra rüyada görülen şeytan bazen hayra da işaret etmektedir. Bu rüya kimi zaman ferahlığa ve hayırlı bir evlada da işaret etmektedir.

Rüyada Ölümden Korkmak

Rüyada ölümden ya da ölmüş birinden korkmak genel itibariyle kişinin karşılaşacağı zorlu bir sürece işaret etmektedir. Karşılaşılan zorluklardan kurtulmak için birçok fırsatın doğması ve bu fırsatların doğru değerlendirilemeyeceği anlamı da mevcuttur. Rüyada ölümden korkmak diyanet yorumuna göre ise karşılaşılacak bir sağlık problemine ve ruhsal bunalıma işaret etmektedir.

Rüyada Yılandan Korkmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada yılandan korkmak birçok farklı duruma işaret etmektedir. Bu işaretler yılanın türüne ve özelliklerine göre değişiklik gösterse de genel itibariyle rüyada yılan görmek, rüyayı gören kişinin sıkıntılı bir sürece gireceğine ve çevresinde ona düşmanlık edenlerin sayısının çoğalacağına işaret etmektedir.

Korkmak görmenin tabiri için, Rüyada Korkmak neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Korkmamak İçin Ne Yapılmalıdır?

Rüyada korkmak  dua etmek hakkında yapılan rüya tabirleri, rüyada görülen sembollere göre farklılık göstermektedir. Rüyada birçok farklı nesneden ya da canlıdan korkmanın benzer olsa da değişik özellikleri vardır. Rüyada kişinin korkmasına neden olan bazı unsurlar şunlardır;

  • Kişinin ölüm, hastalık vb. durumlardan birini görmesi
  • Çok korkulan bir hayvan görmek
  • Güçlü ve kötü niyetli kişileri görmek
  • Şeytan, cin vb. manevi unsurları görmek

Rüyalarda korkulmasının en büyük nedeni bu ve benzeri birçok farklı unsurun görülmesinden kaynaklanmaktadır. Eğer kişi bu rüyaları gördükten sonra Allah’a dua eder ve her türlü kötülükten yine Allah’a sığınırsa korkusu azalır.

Rüyada Korkmanın Psikolojik Yorumu

Kötü rüyalar görüldükten sonra bu rüyaların etkisi kimi zaman gün boyu sizi rahatsız etmektedir. Bunun nedeni genellikle bilinçaltının kendinize açıklamaktan korktuğunuz olayları size göstermesinden kaynaklanmaktadır. Rüyada korkarak uyanmak yaşamınızın yoğun stres altında olduğuna ve rahatlamanız gereken aktivitelere yönelmeniz gerektiğine bir işarettir. Bu yüzden yoğun iş temposuna ya da strese biraz ara vermeniz bu rüyalardan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani