Rüyada “Rüyada Korkmak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Korkmak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada Korkmak, gerçek hayatta bunun tam tersi anlamına gelmektedir. Rüyada korktuğunu görme, yani rüyasında korktuğunu gören biri gerçek hayatta tüm korkularından arınacak, hayata dört elle sarılacak ve daha cesur bir insan haline gelecektir. Rüyada korkmak, bazı yorumculara göre de rüyada korkmak kişinin hayatındaki zorluklara göğüs gereceğine ve olumsuzluklarla mücadele edeceğine delalet eder.

Rüyada Korkmak İslami Anlamı

İbni Sirin (r.a) ise bu rüya ile ilgili olarak şu şekilde bir yorum yapmaktadır: “Her kim rüyasında korktuğunu görürse mutluluktan havalara uçacağı bir haber alacaktır.” Yapılan birçok yoruma göre korkmak oldukça olumlu anlamlara sahip olduğundan hayırlı bir rüya olarak kabul edilir.

Rüyada Cinden Korkmak

Rüyada cinden korkmak, kişinin dünyevi işlerle çok fazla meşgul olduğu için dini sorumluluklarını aksattığı anlamına gelmektedir. Dünya malına çok fazla değer vermeye başlayan ve öteki dünyanın önemini unutan rüya sahibi dinle olan tüm ilgisini yitirecektir. Rüyasında cinden korktuğunu gören kimse ibadetlerini yapmayı bırakacak demektir.

Rüyada Yılandan Korkmak

Rüyada yılandan korkmak, kişinin etrafındaki düşmanların çok kötü niyetler içerisinde olduğuna ve rüya sahibinin bu düşmanlara karşı kendisini çok zayıf hissettiğine delalet eder. Rüyasında yılandan korktuğunu gören kimse düşmanlarına karşı çaresiz bir şekilde hareket etmekte ve çok korkmaktadır.

Rüyada Ölüden Korkmak

Rüyada ölüden korkmak, aile içerisine katılacak olan yeni bir birey ile tabir olunur. Rüyayı gören kişi evli değilse, yeni gelecek olan kişi hayırlı bir eş olacak; rüyasında ölüden korktuğunu gören kişi evliyse de yakın zamanda hayırlı bir evladı olacaktır. Rüyasında ölüden korktuğunu gören biri mutlu bir haber alacak demektir.

Rüyada Şeytandan Korkmak

Rüyada şeytandan korkmak, aslen hayırlı bir rüyadır. Rüyasında şeytandan korktuğunu gören biri Allah’a karşı çok inançlıdır ve O’nun yolunda çok hayırlı işler yaparak çevresindeki saygınlığını da arttıracaktır. Bazı yorumculara göre de rüyasında şeytandan korktuğunu gören biri Allah katında çok iyi bir insandır.

Rüyada Böcekten Korkmak

Rüyada böcekten korkmak, rüya sahibinin çok zayıf düşmanlar ile mücadele ederek zafer kazanacağı anlamına gelir. Rüyasında böcekten korktuğunu gören biri kendisinden sayıca az ve oldukça güçsüz düşmanlara sahip demektir.

Rüyada Birinden Korkmak

Rüyada birinden korkmak, kişinin hayata ve bu hayatın zorluklarına karşı gücünü yitirmediğini gösterir. Rüyasında birinden korktuğunu gören kişi aksaklıklara karşı tek başına mücadele ederek tüm korkularını bir şekilde yener.

Rüyada Denizden Korkmak

Rüyada denizden korkmak, kişinin psikolojik açıdan kötü bir dönem geçireceğine işaret eder. Rüyasında denizden korktuğunu gören biri ruhsal anlamda sıkıntılı bir sürece girecek ve bu süre boyunca da yalnız kalmayı tercih edecektir.

Rüyada Fareden Korkmak

Rüyada fareden korkmak, rüya sahibinin pis işlerle uğraşan bazı kişiler ile muhatap olarak toplumda bazı dedikoduları başlatacağına ve sevdiği insanları kırarak onları çok fazla üzeceğine delalet eder.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani