Rüyada “Rüyada Kedi Oynaması Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Kedi Oynaması Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada kedi, bazı rüya yorumcularına göre yeni bir çocuk müjdesi, bazılarına göre ise düşmanlık ya da kıskanç bir dost şeklinde yorumlanır. Kişinin rüyasında kedi ile oynaması, yakın zaman içerisinde sıkıntılarından ya da problemlerinden kurtulacağının da bir habercisidir. Rüyada çok kedi görmek bazı durumlarda birden fazla düşman ya da kötü insan şeklinde ifade edilir.

Rüyada Kedi Kovalamak

Rüyada kedi ile oynamak ya da kovalamak, bazı rüya tabirlerinde yaşanacak olaylar sonrasında yakın çevredeki düşmanların farkına varmak şeklinde de ifade edilir. İmam-ı Cefari-i Sadık Hz. diyor ki; her kim rüyasında kedi görürse, yakın çevresinde bir düşman var demektir. Aynı zamanda kedi yeni doğacak olan çocuğun ya da çalışkan bir hizmetcinin de habercisidir. Rüyada kedi görmek diyanet kaynaklarında da olumlu ve olumsuz birbirinden farklı anlamlar içermesine rağmen genel olarak yakın çevreden görülecek bir zarar ya da düşmanlık olarak belirtilmiştir.

Rüyada Kedinin Oynarken Düşmesi

Rüyada kedi kovalamak ya da oynarken düşmesi, önemli bir düşmandan kurtulmak ya da etkisiz hale getirmek anlamlarını taşır. Bir kimse rüyasında kedinin oynarken düştüğünü görürse eğer sıkıntı ve problemlerinden en kısa süre içerisinde kurtulur. Daha huzurlu ve sakin bir hayat yaşayacağı anlamına gelir. Kedi görmek rüya sahibinin farkına varamadığı bir düşmanı olduğunu da simgeler.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Kedi Görmek neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

 Rüyada Kediyle Oynarken Yaralanmak

Kişi rüyasında, kediyle oynarken yaralandığını görüyorsa eğer, çok sevdiği bir yakınından darbe alacaktır. Rüyada kediyi beslerken tırmalaması ya da yara almak, sevilen bir dostun kötü davranışı olarak da belirtilir. İbn-i Sirin Hz. demiştir ki; rüyasında kediden zarar gören birinin ailesinde ya da arkadaş çevresinde kötülüğünü düşünen düşmanı vardır. Bu gibi rüyalar haber verici olduğundan dolayı en iyi şekilde yorumlamak ve gerçek hayatta da dikkatli olmak önem taşır. Rüyada kedi sevmek ise  tam tersine mutlu günlerin yaklaştığının bir habercisidir.

Rüyada Kedinin Tırmalaması

Rüyada kedi ısırması ya da tırmalaması olumsuzluk olarak ifade edilir. Kedinin rüya sahibini tırmalaması yakın zaman içerisinde bir zarar göreceğinin işaretidir. Üstelik zararı verecek olan kişinin en yakınlarından biri olması beklenir.  Kedi görmek genellikle nankörlük ve kıskançlık olarak yorumlandığı için rüyayı gören kişinin de çevresine karşı dikkatli hareket etmesinde yarar vardır. Kedi tırmalaması aynı zamanda kötü ve üzücü bir haber şeklinde de ifade edilir.

Rüyada Yavru Kediyle Oynamak

Kişinin rüyasında yavru kediyle oynaması bir çocuk müjdesi alacağı anlamlarına gelir. Rüyasında yavru kedi besleyen ve oynayan kimse eğer evli ise yakın zamanda çocuk haberi alacaktır. Bekarların bu tür bir rüya görmesi ise en kısa sürede evleneceği ve hayırlı bir eşe sahip olacağı anlamlarına gelir. Rüyada kedi yavrusu görmek aynı zamanda çalışkan bir hizmetçiye sahip olmak şeklinde de nitelendirilir. İmamı Gazali Hz. tabirine göre; rüyasında kedi yavrusu seven kimsenin hayatından üzücü olaylar uzaklaşır. Yakın zamanda hem kendisi hem de sevdikleri için hayırlı olacak bir haber alacağına işaret eder.

Kedi Sevmek görmenin tabiri için, Rüyada Kedi Sevmek neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Kedi Oyuncağı Görmek

Rüyada kedinin oynaması için birbirinden farklı oyuncaklar görmek, kötü ve üzücü olaylardan uzaklaşılacağının habercisidir. Rüyada kedi görmek İslami kaynaklarda da nankörlük ya da kötü olaylar şeklinde yorumlanır. Kedi oyuncağı aldığını gören birisi hiç beklemediği şekilde haber alır. Aynı zamanda kedi oyuncağı görmek ya da kedi ile oynamak alınacak yeni haberler ve güzellikler olarak betimlenmiştir. Alimler ve aynı zamanda rüya tabircileri de kedi görmeyi nankörlük olarak betimler.

Rüyada Kedi Beslemek

İmamı Nablusi Hz. yorumuna göre; rüyasında kedi beslediğini gören birinin hayatına yenilikler gelir. Aynı zamanda bu kişi özel yaşamında ve aile hayatında da büyük başarılar kazanır. Rüyada kedi görmek her ne kadar olumsuz bir şekilde yorumlanıyor olsa da görülme şekline göre değişir. Bekar, evli, kadın ya da erkekler için farklı şekillerde yorumlamak ve sonuç çıkarmak mümkündür. Rüyada kedi beslemek yeni bir çocuk sahibi olmaya da işaret eder. Özellikle evli olan kadın ve erkeklerin böyle bir rüya görmesi haber verici olur. Rüyada erkek kedi görmek kişinin daha huzurlu ve mutlu bir dönem içerisine gireceğinin haberini verir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani