Rüyada “Rüyada Kedi Ölmesi Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Kedi Ölmesi Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada kedi görmek genel olarak düşmanlık, art niyetli kimseler ya da kıskançlık olarak nitelendirilir. Bir kişi rüyasında kedinin öldüğünü görüyorsa eğer, uzun süredir problem yaşadığı kişilerden kurtulacağı anlamına gelir. Rüyada kedinin öldüğünü görmek diyanet kaynaklarında da ferahlamak, rahatlamak ve daha huzurlu vakit geçirmek olarak ifade edilir.

Rüyada Kedi Öldürmek

Bir kimse rüyasında kedi öldürdüğünü görürse eğer, kendisine zarar veren art niyetli insanlardan kurtulur. İmam Nablusi Hz. tabirine göre; rüyasında kedi öldürenler, hem iş hem de sosyal yaşamlarında kendilerine problem yaratan kimselerden uzaklaşırlar. Bu sayede daha şansı bir döneme girileceği işaret edilir. Rüyada kedi öldürdüğünü görmek aynı zamanda kişinin şansının yakın zaman içerisinde açılacağına delalettir. Her ne kadar rüyada kedinin olumlu anlamları olmasa da yorumculara göre farklı şekillerde değerlendirmek mümkündür. Bu noktada yavru kedi görenlerin yeni bir işe başlayacağını belirtmekte yarar vardır.

Rüyada Kedinin Camdan Düşerek Ölmesi

Rüyada can çekişen kedi görmek uzun süredir rahatsızlık veren bir düşmanınızın sonunda pişman olduğu anlamına gelir. Can çekişmesi yaptıklarından dolayı kendisini kötü hissetmesi ve özür dilemesi olarak yorumlanır.  Bu gibi rüyalar haber verici olduğundan dolayı dersler çıkarmak ve yakın çevre ile iletişim kurarken dikkatli olmak önemlidir. Rüyada bir kedinin camdan düşerek öldüğünü gören kimse bundan sonraki hayatında kötü insanlardan uzaklaşır ve şansı açılır. Böylelikle sorunsuz bir arkadaş çevresi oluşturma imkanı bulacaktır.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Kedi Görmek neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Kedi Sürüsünü Ölü Görmek

Rüyada kedi sürüsünü ölü görmek, toplu halde art niyetli kimselerden kurtulmak anlamına gelir. İmam Gazali Hz. Yorumuna göre; rüyasında kedi sürüsünün öldüğünü gören kimse, kendisi için kötülük düşünen insanlardan arınır. Daha sakin ve huzurlu bir yaşam sürer. Rüyada kedi dövmek de yine aynı şekilde problem yaratan bir kişi ile arkadaşlığını bitirmek şeklinde belirtmiştir. Kedi dövmek ya da öldürmek uzun süredir sorun yaşanan insanların etkisini kaybetmesi şeklinde de yorumlanır. Aynı zamanda ölü kedi görmek, kişinin hastalıklarından kurtulacağı ve daha sağlıklı olacağı anlamına da gelir. Para kazanmak, yeni bir yaşam kurmak ve işte terfi olmak şeklinde de ifade edilebilen rüyada kedi ölüsü görmek, son derece şanslı bir döneme girileceğinin göstergesi olarak karşımıza çıkar.

Rüyada Başkasının Kedisini Öldürdüğünü Görmek

Bir kimse rüyasında başkasının kedisini öldürdüğünü görüyorsa eğer, çevresinde yaşanan bir olaydan dolayı pişmanlık duyduğu anlamına gelir. Rüya sahibi arkadaş çevresine ya da ailesine hata yaptığını düşünmektedir. Rüyada ölmüş kedi leşi görmek ise artık etkisi kalmamış bir düşman şeklinde yorumlanır. Rüya sahibi o kişinin kendisi için kötü olduğunu sonradan fark edeceği anlamlarını da taşır.

Rüyada Kedi Ölmesinin İslami Açıdan Yorumu

Rüyada kedi ölmesi İslami kaynaklar incelendiğinde de genellikle olumsuz olarak yorumlanır. İslami belgelerin büyük bir çoğunluğunda kedi ölüsü, düşmandan kurtulmak şeklinde ifade edilir. İmam-ı Caferi-i Sadık Hz. demiştir ki; rüyasında bir kişi kedinin öldüğünü görürse uzun süredir problem oluşturarak kimselerden kurtulur ve yaşantısı düzene girmeye başlar. Aynı zamanda rüya sahibinin şansının açılacağını ve sosyal yaşantısındaki kendisini daha iyi ifade edeceğini de belirtmekte yarar vardır.

Kedi Sevmek görmenin tabiri için, Rüyada Kedi Sevmek neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Yavru Kedi Ölüsü Görmek

Rüyada yavru kedi görmek her zaman olumsuz yorumlanmaz. Bazen iyi bir hizmetçi, hayırlı bir eş ya da işte terfi almak olarak da nitelendirilir. Ancak yavru kedi ölüsü görmek, henüz çok fazla zarar verememiş, kötü niyetli bir düşmandan kurtulmak olarak yorumlanır. Rüyada ölmüş kedinin canlanması ise artık zarar veremeyeceği düşünülen bir kimsenin yeniden problem oluşturmasını işaret eder. Kedi genel olarak düşman, kötü insan ya da art niyetli kimse şeklinde nitelendirildiği için rüyalarda benzer anlamlar taşır.

Rüyada Yavru Kedi Öldürmek

Rüyada ölmüş kedi kafası görmek, uzun süredir düşmanlık yapan bir kimsenin ortaya çıkacağı anlamına gelir. Rüya sahibi çevresindeki kıskanç kişiyi tahmin edemediği için zarar görmektedir. İbn-i Sirin Hz. diyor ki; kim rüyasında ölmüş kedi kafası görürse eğer çevresine dikkat etsin. Rüyada kedi görmek büyük bir düşmana sahip olmaya ve problemler yaşamaya delalet eder. Bu noktada görülen rüya ile ilgili detaylı araştırma yapmak önemlidir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani