Rüyada “Rüyada Kedi Kovalaması Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Kedi Kovalaması Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada kedinin sizi kovaladığını görmek bela ve musibetlerin peşinizden geleceği anlamına gelir. Aslına bakılırsa kedi İslam alimleri tarafından yorum konusunda sıkıntı çıkaran unsurların başında gelir. Alimin bakış açısına göre kedinin olumlu ya da olumsuz nitelendirildiği görülmektedir. Bazı alimler tarafından uğursuz sayılırken bazı alimler de bolluk ve bereket olarak yorumlamaktadır.

Rüyada Kedinin Sizi Kovaladığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada bir kedinin sizin peşinizden kovalaması görmek bela ve musibete yorulur. Bu kedinin renginden tutumlarına kadar birçok özellik rüyanın yorumlanma şeklini değiştirebilir. Örneğin üzerinde sarı ve kırmızı renklerin olduğu kedilerin direkt olarak kişiler için uğursuzluğun sembolü olacağının farkında olmalısınız.

Kedinin renkleri yeşil ya da beyazsa hayırlı bir rüya olarak dikkate alınmalıdır. Bu renkler İslam’da oldukça olumlu yorulur. Kedinin yeşil olması siz görmezden gelseniz bile bolluğun ve kısmetin sizin peşinizden geleceği anlamına gelir.

Rüyada Kedinin Sizi Evin İçinde Kovalaması Ne Anlama Gelir?

Kedinin evin içerisinde olması hayırlı bir durumdur. İslam alimleri peygamber efendimiz tarafından da oldukça sevilen bu hayvanların evin içerisinde olmasında herhangi bir sakınca görmezler. Özellikle evin içerisinde sizin peşinizden dolaşan bir kedi bulunuyorsa yaptığınız hayırların sizin hanenizin korunmasında büyük pay sahibi olduğu da ayrıca belirtilmelidir.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Kedi Görmek neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Kedinin Size Saldırıp Kovalaması Hangi Anlamdadır?

Rüyada kedilerin kovalaması ve renklerinin de kırmızı tonlarında ya da sarı tonlarda olması direkt olarak kişilerin hayırsızlıklar ile karşılaşacakları manasına gelir. Bu hayırsızlıklar konusunda önceden uyarı olarak dikkate alabileceğiniz rüyaların içeriklerinin Rabbani olması sebebi ile yol gösterici olacağını da bilmelisiniz.

Kedinin size saldırması ve sizin de kaçmanız aslına bakılırsa sizi ele geçirmeye çalışan nefis mücadelesinden galip geleceğiniz manasına gelmektedir. Bu sırada bulunduğunuz ortam dahi rüyanın yorumunu tamamen değiştirebilir. Örneğin temiz bir ortama kedi size saldırıyorsa tüm dış etkenlere rağmen kalp evinizi temiz tutabildiğiniz manasına gelir. Bulunan ortamın kirli olması ise içinde bulunduğunuz zorlukların sizin manevi değerlerinize zarar verdiği şeklinde de yorumlanmaktadır.

Rüyada Kedinin Önce Kendini Sevdirmesi Sonra Kovalaması Ne Anlama Gelir?

Rüyada kedinin öncelikle size yanaşması ve bunun sonrasında size saldırması direkt olarak iyi niyetli görünen düşmanlara karşılık gelir. Bu rüya yakınınıza sokulan art niyetli kişilere dair daha dikkatli olmanız adına size yapılmış olan uyarılar arasında yer almaktadır.

Sizin de sevgi duyduğunuz bir kişinin maddi ya da manevi hücumuna uğrayacağınızı sembolize eden bu rüyada zarar görmemek adına yakınınızda olan kişilere karşı daha dikkatli olmanız gerekir.

Rüyada Kedinin Sizi Kovalaması ve Pencereden kaçması Hayırlı Mıdır?

Kedinin sizi kovalaması bazı maddi zorluklar yaşayacağınız anlamına gelir. Kedinin renginin kırmızı tonlarında olması rüyanın musibetini artırmaktadır. Özellikle bu tip olumsuzlukların sizi kovalarken manevi değerlerinize zarar vermemesi için muhakkak içinizi temiz tutmanız gerekmektedir.

Rüyada kedinin sizi kovalaması ve ansızın vazgeçerek pencereye yönelmesi aldığınız tedbirlerin yerinde olduğunu belirtmektedir. Özellikle manevi bakımdan yara almadan hayatınıza devam etme imkanını elde edeceğinizi sembolize etmektedir.

Kedi Sevmek görmenin tabiri için, Rüyada Kedi Sevmek neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Evinize Giren Bir Kediyi Kovalamak Ne Anlama Gelir?

Rüyada evinize giren kediyi kovalamak ayağınıza kadar gelecek olan bazı şansları değerlendirmediğiniz yönünde bir uyarı olarak algılanmalıdır. Özellikle manevi olarak gelişiminizi tetikleyecek olan unsurları görmezden geldiğinizi işaret eder.

Bu rüyanın psikolojik bakımdan incelemesi yapıldığı zaman karşımıza çıkacak olan hususlar şu biçimdedir;

  • Sorumluluklardan bıkmak
  • Ev halkının yükünü kaldırmaktan sıkılmak
  • İş yerinde üzerinize yüklenen sorumlulukları artık yerine getirmek istememek

Bu tür hususlarda bunalmış olduğunuz ve iç dünyanızın da bir çıkış aradığını yansıtan bu rüyalar artık kendinize biraz zaman ayırmanız gerektiğini simgelemektedir.

Rüyada Sizin Yatak Odanıza Giren Kediyi Kovalamak Hayırlı Mıdır?

Kedinin yatak odasına girmesi bir yabancıya yorulur. Özellikle bir kadın olarak da nitelendirilir. Örneğin İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; hanenin mahrem alanlarına giren kedi kötü huylu ve niyetli bir kadına karşılık gelir. Yatak odasındaki kediyi kovalama rüyası uyarı olarak dikkate alınmalıdır.

Kişilerin Rabbani rüyalardan ders çıkarması ilerleyen süreçlerde yaşayacakları maddi manevi sorunların en aza indirilmesini sağlayacaktır. Rabbani rüyalara ışık tutan İslam alimi yorumları sizin için yol gösterici olacaktır.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani