Rüyada “Rüyada Kaplumbağa Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Kaplumbağa Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada görülen kaplumbağanın anlamı kaplumbağanın boyutuna, rengine, türüne ya da rüyanın nasıl görüldüğüne göre farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Genel olarak rüyada görülen kaplumbağa, rüya sahibinin inancını ve bilgeliğini temsil etmektedir. Rüya sahibi başarılı olabilmesi için devamlı değişimin şart olduğunu anlatır.

Rüyada kaplumbağa görmek; uzun ömrün, bilgeliğin, şansın ve refahın simgesidir. Rüyada görülen kaplumbağa bazı yorumculara göre hâkim ve savcıları temsil etmektedir. Bazı tabirciler ise rüyada görülen kaplumbağayı hileye yormaktadır.

Rüyada kaplumbağa görmek İslami yorumunda zenginlik alameti olarak değerlendirilir.  Rüya sahibinin devlette çalışan bir yetkili olacağına ve yüksek mevkilere ulaşarak zengin olacağına işaret eder. Rüyada görülen kaplumbağanın Diyanet yorumu ise; rüya sahibinin işleri için temkinli hareket etmesi gerektiği şeklindedir.

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada görülen kaplumbağa boy ve endamını erkeklere arz eden kadına işaret eder. Rüyada kaplumbağa görmek İmam Nablusi (r.a) yorumuna göre bolluk ve berekete tabir olunur. Kaplumbağayı kötü ve pis bir yerde görüyorsanız; ilim ve irfan sahibi olan bir kişinin, cahil kişiler arasında zayi olacağına delalet eder. Rüyada kaplumbağa eti yemek, rüya sahibine mal, ihsan ve hayırlı haberler müjdeler.

Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; her kim rüyasında kaplumbağa görürse, muhtaç olan birine yardımda bulunması gerekir. Bu rüyayı görüp, muhtaç olan birine yardım eden kişi Allah katında hayır işler ve mükafatlandırılır.

İbn-i Sîrîn (r.a) tabirine göre; rüyasında kaplumbağa gören bir kişi ibadete yönelmelidir. Bu rüya, rüya sahibine ibadetine yönelmesini gerektiğini delalet eder.

Rüyada Yeşil Kaplumbağa Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada yeşil kaplumbağa görmek; rüya sahibinin hayatının dönüm noktasına geleceğine ve bu dönemde doğru kararlar vereceğine delalet eder. Rüya sahibini yatırım yapacaksa bu yatırımların uzun vadede güzel kazanç getireceğine işarettir. Rüya sahibine hem ruhen hem bedenen sağlık müjdeleyen bu rüya, sıkıntıların biteceği bir dönemi işaret eder. Rüya sahibi sözlü ya da nişanlı ise dünya evine gireceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada Siyah Kaplumbağa Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada siyah kaplumbağa görmek; sıkıntılı günlerin geleceğine ve rüya sahibinin zorluklar karşısında güçlü duracağına delalet eder. Bazı yorumcular tarafından ölen bir tanıdığı için gerçek hayatta mevlit okutması gerektiği ve bu yapıldığında rüya sahibinin rahatlayacağı, huzura kavuşacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyasında siyah kaplumbağa gören kişi psikolojik olarak mesleki konularda endişe ediyor demektedir. Bilinçaltı kişiyi mesleki konularda daha temkinli olması gerektiği konusunda uyarır. Genel olarak olumlu yorumlara sahip olan rüya, rüya sahibine büyük işler ve hayırlı süreçler vadeder.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Kedi Görmek neye işarettir? İslami Kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz. 

Rüyada Su Kaplumbağası Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada su kaplumbağası görmek; uzun bir yolculuğu simgelemektedir. Bu yolculuk rüyada görülen diğer ayrıntılara göre farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Yapılacak olan yolcuğun hayırlı olduğu ve rüya sahibine hayır getireceğini delalet eder. Rüya sahibi bir kadın ise; bazı yorumcular su kaplumbağası görülmesini hamilelik olarak yorumlamaktadır.

Rüyada görülen su kaplumbağası kabuğuna çekilmiş ise; rüya sahibinin hayatındaki bencil bir insanı temsil etmektedir. Bu rüya, rüya sahibini bu insana karşı dikkatli olması gerektiği konusunda uyarır. Rüyada kabuğuna çekilmiş bir kaplumbağa görmek psikolojik olarak yorumu ise; rüya sahibinin agresif ve saldırgan olma eğilimini bastırdığı şeklindedir.

Rüyada su kaplumbağası öldürmek, rüya sahibinin kendi kısmetine engel olacağına delalet eder. Rüya sahibinin kendi kısmetine engel olması sonucu çok üzüleceği ve pişman olacağına rivayet eder. Bu rüya yorumunda kaybedilen kısmetin 40 yılda bir gelecek türden bir fırsat olduğu tabir edilir.

Rüyada su kaplumbağası almak; rüya sahibine şans ve dileklerinin gerçek olacağı müjdesini vermektedir. Bazı yorumcular rüyada su kaplumbağası alınmasını, rüya sahibinin hayatında kalıcı mutluluğu yakalayacağı şeklinde yorumlar.

Rüyada Büyük Kaplumbağa Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada büyük kaplumbağa görmek; aniden ortaya çıkacak büyük bir serveti müjdelemektedir. Bazı yorumculara göre; rüya sahibinin ihtiyacı olan parayı bulacağına ve finansal durumun iyileşeceğine delalet eder.

Rüyada Evde Kaplumbağa Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada evde kaplumbağa görmek; rüya sahibinin dostlarıyla güzel vakit geçireceği anlamına gelmektedir. Bazen rüya sahibinin dostları ile çıkacağı küçük bir seyahat olarak yorumlar. Rüyada evde kaplumbağa görmek; rüya sahibine beklemediği yerden gelecek olan rızkı müjdeler. Bazı yorumculara göre ise; rüya sahibinin ona yardımcı olacak ve iyi bir kimse ile arkadaş olacağına delalet eder.

Rüyada Ölü Kaplumbağa Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada ölü kaplumbağa görmek; rüya sahibinin hayatındaki kötü bir kişiyi temsil etmektedir. Bu kişinin kendi kötülüğü yüzünden zor duruma düşeceğine ve dostları tarafından dışlanacağına delalet eder.

Rüyada Kaplumbağanın Isırdığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kaplumbağa ısırması; rüya sahibinin hiç beklemediği anda büyük bir ihanete uğrayacağı şeklinde yorumlanır. Rüya sahibine ihanet eden kişinin çok güvendiği ve değer verdiği bir insan olacağına delalet eder. Rüyasında kaplumbağa ısırması gören kişi, rüyada eski bir etek de görürse; yakın zamanda sevdiği adam ya da kadının kalbindeki yerini kaybedeceğine delalet eder.

Rüyada kaplumbağanın elini ısırdığını görmek; rüya sahibine gamsız bir hayat ve başarıya giden yolda açıklık müjdeler. Bazı yorumcular tarafından; rüya sahibinin zor bir durumda kalacağı ve bu durumdan dostlarının yardımıyla kurtulacağı şeklinde yorumlanır. Rüyada kaplumbağanın elini ısırdığını görmek psikolojik olarak; rüya sahibinin baskıcı olmak zorunda kalabileceği durumlara maruz kalacağı ya da bundan korktuğu şeklinde yorumlanır.

Kuş görmenin tabiri için, Rüyada Kuş Görmek neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Kaplumbağayla Yüzdüğünün Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada kaplumbağa ile yüzmek, rüyayı gören kişiye göre farklı şekillerde yorumlanmaktadır;

 • Rüya sahibi inançlı bir kişi değil ise; ibadetlerini yerine getirmesi gerektiği şeklinde yorumlanır.
 • Rüya sahibi yakın bir zamanda yolculuğa çıkacak ise; rüya sahibinin bu yolculuk sonrası kendini daha iyi hissedeceğine delalet eder.
 • Rüya sahibi kamu sektöründe çalışıyor ise; sevdikleri tarafından ihanete uğrayacağına delalet eder.
 • Rüya sahibinin annesi hayatta ise; annesinin uzun yıllar sağlıklı bir şekilde yaşayacağını müjdeler.
 • Rüya sahibi işsiz ise; zamanını ziyan ederek, boş işlerle uğraşacağına delalet eder.

Rüyada Denizde Kaplumbağa Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada denizde kaplumbağa görmek; rüya sahibine hayal ettiğinden fazlasına kavuşacağını müjdelemektedir. Bazı yorumcular denizde kaplumbağa görülmesini, hayırlı bazı çalışmalar ile büyük kazançlar elde edileceği şeklinde yorumlamaktadır. Rüya sahibi evli ise; evliliğinde yaşadığı sıkıntıların son bulacağına delalet etmektedir.

Rüyada deniz kenarında kaplumbağa görmek; rüya sahibinin rahat ve huzurlu bir hayat için doğru adımlar atacağına delalet eder. Rüyada deniz kaplumbağası ile yüzmek ise; rüya sahibine hayırlı ve güzelliklerle dolu bir hayatın müjdesini vermektedir.

Rüyada Kaplumbağa Sürüsünün Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada kaplumbağa sürüsü görmek; rüya sahibinin emeklerinin karşılığını kat kat alacağına delalet eder. Rüya sahibinin işlerinin aşılacağı ve zengin olacağı şeklinde yorumlanır. Bazı yorumculara göre hatırı sayılır bir servet sahibi olunacağına işaret eder.

Rüyada kaplumbağa sürüsü gören kişinin; dürüst, bildiğinden şaşmayan, dedikodu yapmayan bir kişi olduğu şeklinde yorumlar bulunmaktadır. Rüya sahibi bu özellikleri sayesinde rahat bir geleceğe kavuşacak ve huzur bulacaktır.

Bazı yorumcular tarafından bu rüya olumsuz şekilde yorumlanır. Rüyanın olumsuz tabiri; rüya sahibi kötü bir haber alacağı ve hem kendisi hem de sevdiklerinin bu durumdan etkileneceği şeklindedir.

Rüyada Kaplumbağa Yavrusu Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada kaplumbağa yavrusu görmek; rüya sahibinin yakın zamanda güzel haber alacağına delalet eder. Rüyada kaplumbağa yavrusu görmenin farklı yorumları şu şekildedir;

 • Rüya sahibi erkek ise; hayatına girecek olan güzel bir kadına işaret eder.
 • Rüya sahibi evli ise; yakın zamanda bebek sahibi olacağını müjdeler.
 • Rüya sahibi bekar ise; yakın zamanda evleneceğine delalet eder.
 • Rüya sahibi maddi sıkıntı içinde ise; yakın zamanda para elde edeceğini müjdeler.
 • Rüya sahibinin evi yoksa; yakın zamanda yeni bir eve sahip olacağına delalet eder.
 • Rüya sahibi iş arıyorsa; yakın zamanda yüksek kazanç elde edebileceği, güzel bir iş sahibi olacağına delalet eder.

Rüyada Kaplumbağa Beslendiğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada kaplumbağa beslemek; rüya sahibine başarı, itibar ve saygınlığı müjdeler. Rüya sahibinin iş hayatında yükselme ve başarısının sonucunda yüksek kazanç elde edeceği şeklinde yorumlanır. Rüya sahibinin kendinin ya da bir tanıdığının sağlık sorunu var ise; yakın zamanda şifasına kavuşacağına delalet eder.

Rüyada Kaplumbağa Yumurtası Yediğini Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kaplumbağa yumurtası yemek, genel olarak hayırlı yorumlanmaktadır. Rüyasında kaplumbağa yumurtası yiyen kişi; çalışmalarının karşılığında başarı elde eder, dertleri sona erer, kazancı katbekat artar.

Rüyada Kaplumbağa Avlandığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada kaplumbağa avlamak; rüya sahibinin mal sahibi olacağı ve para biriktireceği şeklinde yorumlanır. Rüya sahibi evli ise; eşi ile güzel günler geçireceğine ve mutlu olacağına delalet eder.

Rüyada Kaplumbağa Yakalamak Ne Anlama Gelir?

Rüyada kaplumbağa yakalamak ya da yakalamaya çalışmak; rüya sahibinin sevilen, itibar sahibi bir kişi olacağına delalet eder. Rüyada kaplumbağa tutan kişiye şansının bol olduğu bir dönem müjdelenir. Rüya sahibi bekar ise; karşısına yeni bir kişi çıkacağı ve bu kişiden çok etkileneceğine delalet eder.

Köpek tabiri için, Rüyada Köpek Görmek neye işarettir? Yazımızdan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Kaplumbağa Eti Yemek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kaplumbağa eti yemek; rüya sahibinin işinde devri niteliğinde gelişmeler yaşayacağı ve yeni atılımlar yapacağına işaret eder. Büyük başarıların yakında olduğuna işaret eden rüya, genel olarak hayırlı şekilde yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin kaçırdığı fırsatlar var ise; tekrar bu fırsatlar için şans elde edeceğine delalet eder. Rüyada kaplumbağa eti yemek İslami yorumculara göre; mala ya da Peygamberlerin ilimlerinden bir ilme yorulmaktadır.

Rüyada Kaplumbağa Sevdiğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada kaplumbağa sevmek; rüya sahibinin yumuşak huylu, iyi niyetli bir kişi olduğuna delalet eder. Bu kişinin temiz ruhu karşılığında hayır göreceği ve güzel haberler alacağına işarettir.

Rüyada Kaplumbağa Öldürdüğünü Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kaplumbağa öldürmek, genel olarak hayırlı yorumlanmaz. Rüya sahibinin iş hayatında yaptığı hatalar sonucu zor günler yaşayacağına delalet eder. Rüya sahibinin sıkıntılı döneminde kendisini ve çevresindeki insanları üzeceğine işaret eder. Bu rüya, rüya sahibini bu durumlara karşı tedbirli olması konusunda uyarır.

Bazı yorumculara göre rüyada kaplumbağa öldürmek; rüya sahibinin dualarının kabul olacağına ve hayırlı işler için adımlar atacağına delalet eder. Rüya sahibi kadın ise; sevdiği erkek tarafından kandırılacağına ve hata yapacağına işaret eder. Bu rüya, rüya sahibini sevdiği erkek için dikkatli olması gerektiği konusunda uyarmaktadır.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani