Rüyada “Rüyada İki Kişi Karşılıklı Ağlamak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada İki Kişi Karşılıklı Ağlamak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüya içinde iki kişinin karşılıklı ağlaması rüyayı gören kişinin önem verdiği birinin oldukça dertli olduğu şeklinde yorumlanır. Kişi bu derdin ağırlığı altında hissettiği için karşılıklı ağlama şeklinde rüyaya yansımış olabilir. Ancak bu ağlama kişilerin bu yüklerinden kurtulacağını ve rahatlayacağını simgeler. Kişiler kendi sorunlarına çevreden gelen desteklerle birlikte kendini mutlu hissedeceğine ve içinin huzurlu hissedeceğine işarettir.

Kendini Ağlarken Görmek

Rüyada kendini ağlarken görmek insanın maddi problemlerinin çözüleceğine işaret eder. Rüyayı gören kişi büyük bir borç altında ise bu borcun ödenmesi yakın zamanlıdır. Eğer iş arayan biri ise aradığı işe bulacak demektir. Rüyayı gören kişi herhangi bir işte çalışıyor ya da bir proje üstünde çalışıyorsa yaptığı işlerde başarılı olacak, ilerleme kaydedecek şeklinde yorumlanabilmektedir.

Başka Birini Ağlarken Görmek

Rüyada başkasının ağladığını görmek ağladığı görülen kişi yakını ise o kişi ile ilgili işlerin yolunda olmadığına delalet eder. Ancak ağlamak olumlu olarak rüyalarda yorumlanabilir. Bu şekilde rüyada ağlandığı görülen kişi sakince ağlıyorsa yolunda gitmeyen işlerinin yoluna gireceği anlamına gelir. Eğer evli ve evlat sahibi bir kadının ağladığı görülürse bu kadının evladının hayırlı işler yapacağı ve başarılı olacağı anlamına gelebilir. Ancak ağlayan kişi çok üzgün ve dövünerek ağlıyorsa bu rüyanın olduğu gibi çıktığına yorumlanır. Yani gerçek hayatta da rüyada ağlayan kişinin ağlayacağına, hüzünleneceğine yorumlanabilir. Eğer rüyada sevdiğin birinin ağladığını görmek o kişi ile iletişiminizin ve ilişkinizin güçlenerek artacağı anlamına gelmektedir.

Eğer rüyada görülen kimse ağladığı zaman yüzünde acı ifadesi yoksa birlikte hayırlı işlerle uğraşacağınız şeklinde yorumlanabilir. Rüyada birinin ağladığını görmek rüya gören kişinin ağlayan kişiye destek olacağı, işlerini yapması konusunda ona yardımcı olacağı anlamına gelir. Eğer birisi için rüyada ağlamak üzülmek varsa bu gelecek zamanda başka tanımadığınız insanların size yardım edeceği ve işlerinizi kolaylaştıracağı anlamına gelmektedir. Eğer toplu bir iş yapılacaksa yükün tek sizde kalmayacağını herkesin size yardım edeceğini simgeler.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Ağlamak neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Ağlayan Kadın Görmek

Rüya içerisinde ağlayan birini görmek eğer sizin tanıdığınız biri ise sizin ona yardımcı olacağınız anlamına gelmekle birlikte eğer tanımadığınız biri ağlıyor ve yüzü size dönükse bu ağlayan kişinin sizden yarım isteyeceği anlamına gelmektedir. Rüya içerisinde ağlamada bir ağıt yoksa Rüyada ağlayan tanıdık kadın görmek eğer bu rüyayı gören bir kadınsa akrabalarından ya da arkadaşlarından birini görüyorsa o kişinin son zamanlarda mutsuz olduğu ya da ilerde kötü bir olay yaşayacağı şeklinde yorumlanabilmektedir. Burada rüyayı gören kişi ağlayan kadına yardım ederek onun rahata kavuşmasına yardımcı olabilir.

Rüyada Ağlamanın Olumlu Yönleri

İmamı Nablusi (r.a) diyor k; eğer rüyada ağlamak Allah korkusundan, Kuran dinlemekten ya da işlenen günahlara pişmanlıktan dolayı ise, rüyayı gören kimsenin üzüntülerinin yerini sevincin alması ile yorumlanır. Ağlamak, Allah’tan korkmaya, rahmetin inmesine, muhtaç kimseler için yağmur yağmasına işaret eder, şeklinde yorumlamaktadır. Rüyada ağlamak Diyanet yorumlamalarına göre ise kişinin içinde bulunduğu sıkıntılı durumların artı ksona ereceği anlamına gelmektedir.

Rüyada Ağlamanın Olumsuz Yönleri

Rüyada ağlamak olumlu bir sonuç şeklinde yorumlansa da ağlamanın şekline göre de farklı yorumlanabilmektedir. Örneğin rüya tabirlerinde sessizce yüzünde acı ifadesi olmadan ağlamak insanın kederinden kurtulacağına, beklediği sevince kavuşacağını ifade eder. Ancak kişinin rüyası rüyada başkası için ağlamak ve rüyada başkası için üzülmek ise bu o görülen kişinin şimdi ya da ileri de bir sıkıntıya düşeceği anlamına gelmektedir. Rüyada ağlayan kişi kendi içerisine kapanmış hıçkırarak ağlıyorsa ağır bir sıkıntı yaşayacağını ancak bu acıyı çektikten sonra ferahlayıcı şeklinde yorumlanabilmektedir. Ağladığı görülen kişi elleri açık haykırarak ağlıyorsa yaşadığı sıkıntı sonrasında acı çekmeye devam edeceği bir an evvel feraha kavuşamayacağına işarettir.

Ağlamak Ama Gözyaşı Akmaması görmenin tabiri için, Rüyada Ağlamak Ama Gözyaşı Akmaması neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Ağlamak Ne Zaman Olumsuz Yorumlanmalı?

Yorum yaparken rüyanın geneli düşünülmelidir. Eğer rüya kötü ve sıkıntılı bir rüya ise sonunda da yoğun bir ağlayış görülmüşse olumsuz yorumlanır. Ancak rahat ve mutlu bir rüyada ya da huzurlu bir anda ağladığı görülüyorsa bu rüyanın olumlu yorumlanmasını sağlar.

Rüyada Önce Ağlayıp Sonra Gülmek

Cafer-i Sadık (r.a) demiştir ki; rüyada ağladığını sonra güldüğünü görmek, ecelin yaklaştığına işarettir. Çünkü dünya müminin zindanı mesabesindedir, buradan kurtulmak sevinç getirir, şeklinde yorumlamıştır.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani