Rüyada “Rüyada Ağlamak Ama Gözyaşı Akmaması Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Ağlamak Ama Gözyaşı Akmaması Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada kendini ağlarken görmek ve ağladığı halde gözyaşı akmaması genel itibariyle olumsuzlukların biteceğine ve güzel günlerin geleceğine yorumlansa da bu durumun bazı kötü yorumları da mevcuttur. Rüyada dünya meseleleri için ağlamak kişinin kedere ve maddi darlığa düşeceğine aynı zamanda bir hastalığa yakalanacağına da işaret etmektedir. İbn-i Sirin, İmamı Gazali, İmam Nablusi ve Cafer-i Sadık Hz. gibi rüya tabirleriyle günümüze kadar ulaşmış olan bazı İslam âlimleri de bu konu hakkında çeşitli tabirlerde ve rivayetlerde bulunmuşlardır. Bu doğrultuda kişinin rüyasında Allah için ağlaması hayırlı işlerin geleceğine ve sıkıntıların biteceğine işaret etmektedir.

Rüyada Tövbe Ederek Ağlamak

Rüyada ağlamak ve ağlayarak tövbe etmek hayra işaret ettiği gibi bazı şer gibi görünen hayırlara da işaret etmektedir. Cafer-i Sadık (r.a)’a göre; rüyasında ağlayıp ardından sevinen kişilerin ölümlerine rivayet etmektedir. Bunun yanı sıra rüyasında tövbe eden ve geçmiş günahlarından dolayı şiddetli bir şekilde ağlayan mümin kişilerin ibadete daha çok yöneleceği ve manevi derecelerinin artacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada Sesli Ağlamak ve tövbe etmek genel itibariyle hayırlı bir rüyadır.

Rüyada Ağlayan Erkek Çocuğu Görmek

Rüyada ağlayan çocuğu teselli etmek, kişinin birtakım sıkıntılarla karşılaşacağına ancak bu sıkıntıların, sevdiği birinin yardımıyla üstesinden geleceğine işaret etmektedir. Rüyada erkek çocuk görmek hakkında yapılan bir diğer yorum ise; uzun zamandır beklenen önemli bir işin nihayet bulacağına ve olumlu ya da olumsuz olarak sonuçlanacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Bekâr bir kişinin rüyasında erkek çocuk görmesi ise yakın zamanda hayırlı bir kısmetle karşılaşacağına ve nikâha yorulmaktadır. Rüyalar yorumlanırken en çok dikkat edilmesi gereken ise şüphesiz ki rüyanın ayrıntılarının tam olarak hatırlanıp, yorumlanmasıdır. En doğru ve sağlam rüya tabiri ancak bu şekilde yapılabilmektedir.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Ağlamak neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Ağlayan Kız Çocuğu Görmek

Rüyada ağlayan çocuk görülmesi genelde hayra işaret etmektedir. Rüyada kız çocuğu görmek kişinin müjdeli bir haber alacağına işaret etmektedir. Bununla birlikte sizden bir konu hakkında yardım isteneceğine ve bu yardım neticesinde çok büyük saygınlık kazanacağınız rivayet edilmektedir. Rüyada başkasının kızını görmek yine benzer anlamlar taşıdığı gibi hayra ve berekete yorumlanmaktadır. Rüyasında kız çocuğu ya da kız bebek görmek maddi kazancın artacağına ve iyi bir haber alınacağına işaret etmektedir.

Rüyada Ağlarken Gözden Kan Akması

Rüyada kan aktığını görmek, rüyayı gören kişinin karakterine, içinde bulunduğu duruma ve ruh haline göre değişiklik göstermektedir. Örneğin; rüyasında kan gören biri zengin ve varlıklı bir kişiyse, maddi sıkıntıya; fakir ise kazancının artacağına; sağlıklıysa hastalığa; saygın biriyse de tam tersi duruma işaret etmektedir. Bununla birlikte rüyada ağlarken gözden kan akması; özlediğiniz ya da sevdiğiniz bir kişinin ölümüne işaret etmektedir. Genel olarak gözden kan akması kişinin başına gelecek belalara, üzüntüye ve sıkıntıya işaret eder. Ancak unutulmalıdır ki rüyaları yalnızca hayırlı manalara yormak gerekmektedir. Rüyaların kötü yorumlanması dinimizce de yasaklanmıştır.

Rüyada Ağlayan Bebek Görmek

Rüyalar sahip oldukları özelliklere göre bizlere bazı uyarılarda ve hayatımız hakkında bazı ipuçlarına sahiptirler. Örneğin; rüyada görülen birçok imge tek başına farklı anlam taşısa da bir arada görüldüğünde farklı anlamlara gelmektedir. Rüyada Bebek Ağlaması görülen bebeklerin özelliklerine göre yorumlarda değişiklik göstermektedir. Örneğin;

  • Rüyada ikiz bebek görmek
  • Kız bebek görmek
  • Erkek bebek görmek
  • Bebek sahibi olduğunu görmek vb.

Rüyada görülen bebekler hakkında yapılacak yorumlar farklılık gösterir.

Şükrederek Ağlamak görmenin tabiri için, Rüyada Şükrederek Ağlamak neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada İkiz Bebek Görmek

Rüyada ikiz bebek görmek ise genellikle rüyayı gören bir kişi için yakında iki güzel haber alacağına ve bu haberlere çok sevineceğine işaret etmektedir. Aynı zamanda ikiz bebek görmek hayır ve bereket anlamına da gelmektedir. Rüyada ağlayan bebek kucaklamak ise sıkıntıların başka biriyle paylaşılacağı ve size destek olacak birinin hayatınıza gireceği anlamına gelmektedir.

Rüyada Ağlamak Ne Anlama Gelir?

Rüyada ağlama sesi duymak rüyayı gören kişinin karşılaşacağı sıkıntıya ve yaşayacağı maddi zorluklara işaret etmektedir. İmam Nablusi (r.a)’ye göre; rüyada Allah korkusu için ağlamak hayra ve kişinin sevaplarının artacağını rivayet etmiştir. Rüyada ağlamak genelde olumsuz bir rüya gibi görünse de bu rüyaların yorumu genellikle hayırdır.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani