Rüyada “Rüyada Evden Kediyi Kovalamak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Evden Kediyi Kovalamak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada evden kedi kovaladığını görmek manevi olarak sizin gelişiminize yardımcı olacak unsurların kıymetini bilmemeniz şeklinde yorumlanır. Hatta ulvi yolda ayağınıza kadar gelen fırsatların farkına varmayarak tepilmesi tarzında da rivayet edilmektedir. İslam alimleri söz konusu kedi olduğu zaman bazı ihtilaflara düşebilmektedir. Bazı kişilere göre kedi mübarek bir hayvanken bazılarına göre tam olarak uğursuzluğun sembolüdür. Fakat İslam kaynaklarında yapılan araştırmalar uğursuz olduğu ile alakalı herhangi bir veri ortaya koymamaktadır.

Rüyaya Eve Giren Kediyi Kovalamak Ne Anlama Gelir?

Kedinin gizlice eve girdiğini görürseniz sizin için çaba sarf eden birinin olumlu/olumsuz etkisini görmeden onu hayatınızdan çıkaracağınız anlamına gelir. Kedi genel olarak olumlu niyetleri olan bir kişi şeklinde yorumlanır. Fakat bazı İslam alimleri eve izinsiz giren kim ya da ne olursa olsun art niyet beslediğini kabul etmektedir.

Eve giren kediyi kovalamak da hayatınıza müdahale etmeye çalışan bir kişiden kurtulmanız anlamına gelir. Kedinin kovalanması sırasında sizin üstünüzün temiz ya da kirli olması bile direkt olarak rüya tabirini değiştirecek olan unsurlar arasında yer alır. Özellikle üzerinizde kirler olması manevi yönden sizi yararı olacak kişileri sizin kötü hareketleriniz sebebi ile kaybedeceğiniz şeklinde yorumlamalar yapılmaktadır.

Yatak Odasına Giren Kediyi Kovalamak Hangi Anlamdadır?

Kişilerin yatak odası bir evde belki de en mahrem alanların başında gelir. Buraya izinli ya da izinsiz giren bir kedinin görülmesi yabancı bir kişiye işaret eder. Bu yabancı kişi karı koca ilişkilerini tahrip edebilir. Tam da bu nedenle  kedi kovalama rüyası gördükten sonra evinize girip çıkan kişilere dikkat etmeniz gerekmektedir.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Kedi Görmek neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Size Saldıran Kediyi Kovmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada size bir kedinin saldırması ve ardından büyük uğraşların sonrasında sizin onu kovmanız manevi bağlamda yücelmek için çaba sarf ettiğiniz anlamına gelmektedir. Size kedinin zararı dokunuyorsa bu yolda ilerleyebilmek için kendinizden az da olsa taviz vermeniz gerektiğinin işareti olarak algılanmalıdır.

Rüyada kedinin kovalanması çevrenizde sizin dini manada gelişmenizi engelleyecek olan kişilerin uzaklaştırılması şeklinde de yorumlanmaktadır. Bu durumu psikolojik temelde incelediğiniz zaman yakın çevrenizde birine karşı hat safhada kin beslediğiniz şeklinde bir gerçeklik ortaya çıkar.

Rüyada Kedinin Pencereden Kovalanması Hayırlı Mıdır?

Kişilerin bir kedinin pencerede beklediğini görmesi ve onu kovalaması direkt olarak hayır getirecek bir fırsatı kaçırmanız şeklinde yorumlanır. Fırsatları değerlendirirken daha dikkatli olmanız ve imanı bir adım daha ön planda tutmanız konusunda bir uyarı içerir. Pencerede duran zararsız bir kedinin kovulması bazı İslam alimlerine göre sizin için oldukça olumlu düşünceler besleyen bir kişiye sırt çevirmeniz şeklinde de yorumlanabilmektedir.

Rüyada Kendini Sevdiren Kedinin Evden Kovulması Hangi Anlama Gelir?

Kediler normalde hırçın yaratıklardır. Bu nedenle kendini sevdirmeleri ancak sizi sevmeleri durumunda ortaya çıkar. Bu rüyalarda kedi ibadetleri simgeler.  Kişilerin ibadet konusunda kendilerini sıkıntıda hissetmelerinin bir yansımasıdır. Örneğin namaz kılmak manevi bakımdan çok iyi gelse bile maddi dünya sebebi ile bunun bir türlü gerçekleşmediği görülebilir. Bu rüyada imanın sizden yana  olduğunu ve biat ederek kendi yolunuzu çizmeniz gerektiğini simgelemektedir.

Evden Kedi Kovmak görmenin tabiri için, Rüyada Evden Kedi Kovmak neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Evden Süpürge ile Kedi Kovalamak Ne Anlama Gelir?

Kişilerin süpürge ile kedi kovalaması özellikle manevi bakımdan sıkıntıya düşecekleri anlamına gelir. Rüyada kişilerin kediye verdikleri zarar ya da ona bir araç ile saldırmaları direkt olarak manevi zayıflık ile ilişkilendirilmektedir.

Süpürge burada sizin sıkı sıkıya sarıldığınız bir özellik olabilir. Örneğin maddiyata önem veren kişiler maneviyatlarını evden kovalamaktadır. Bu rüyayı bir uyarı olarak kabul edip kesinlikle manevi hayatı ikinci plana atmamanız gerekir.

Rüyada Sahiplendiğiniz Kediyi Evden Kovmanız Ne Anlama Gelir?

Rüyada daha öncesinde sahiplendiğiniz bir kediyi evden atmanız çok bağlandığınız bir hususa veda etmeniz şeklinde yorumlanabilir. Bunun dışında psikolojik olarak yorumlamak gerekirse kişilere yüklenen sorumlulukların artık fazla geldiği de dikkat çekmektedir.

  • Sorumluluklardan kaçma isteği
  • Yanınızda bulunan kişilerin artık size fazlalık gelmesi
  • Ailesel bağlardan bunalma

Bu hususlar rüyanın psikolojik çıkarımlarından sadece bazılarıdır. Hem dini bakımdan hem de sosyal yaşamda kendinize zaman ayırmanız gerektiğinin en önemli sembol rüyalarından bir tanesidir. Kişilerin rüyaların etkilerini reddetmemeleri ve onlara kesinlikle maddi hayatta yer vermeleri gerekir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani