Rüyada “Rüyada Cenazenin Ağlaması Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Cenazenin Ağlaması Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada ağlayan cenaze görülmesi, ölü kişinin ağladığına tanık olunması halinde, iftiraya maruz kalınacağı veya rakiplerinizin size karşı üstünlük kuracağına delalettir. Sizi sevmeyen ve kötü durumda olmanızı talep edenlerin isteklerinin başarılı sonuçlanacağı ve tam olarak istedikleri şekilde bir anda büyük bir yıkımla karşılaşacağınıza delalet olunur. Hem maddi hem de manevi yönden yaşanan mağduriyetler nedeniyle yardım taleplerinde bulunduğunuzda da büyük bir kısmının geri çevrileceği şeklinde yorumlanır. Rüyada ölünün ağlaması İslami açıdan hayra değil de şerre yorulan bir durum olduğu için, görülmesi hiç hayırlı değildir.

Ölünün Ağladığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Ölünün sürekli olarak ağlaması, mezarından bu esnada ışıklar çıkması, seslerin artması ve hıçkırarak ağlanmaya başlanması şerdir. Rüyada ölünün ağladığını görmek Diyanet tarafından da özellikle maddi problemlerin sıkça karşılaşılacak bir durumunun bulunacağına ve maddiyatın değer kazanacağına delalet edilir. Normalde son derece güzel bir şekilde giden işlerin bir anda sarpa saracağına, yakınlarınız tarafınızdan erk edilmeye başlanacağınıza ve attığınız adımlar sonucunda önünüzü net bir şekilde görmenizin mümkün olmayacağına delalettir.

Ölünün Ağladığını Duymak Ne Anlama Gelir?

Yapılan yorumların büyük bir bölümü, ölüyle iletişime geçilmeyen ve ağladığı sadece duyulan rüyalar üzerinden yapılıyor. Ölünün mutluluktan ağladığının bilinmesi durumunda ise gurur ve sevinç duygularını sıkça yaşayacağınız, bu duygular sayesinde hayatınızın en güzel dönemlerini geçireceğiniz yorumlanır. Rüyada ölünün sarılıp ağlaması ile bir anda hissedilen duygunun önemi son derece önemlidir.

Sadece sevgi hissediyorsanız ve üzgünlük bulunmuyorsa, korku duymuyorsanız gelecekle ilgili olumlu konuşmak mümkün olacaktır. Genel olarak bir ölünün mezarının başındayken bağıra bağıra ağladığının duyulması, İmamı Caferi-i Sadık Hz. tarafından yapılan yoruma göre de son derece kötü bir durumdur.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Ağlamak neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Ölünün Bağırdığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada ölen birinin ağladığını görmek Diyanet tarafından yapılan yoruma göre, bu kişinin duyguları ve aranızdaki bağa bağlı olarak pişman bir şekilde ölmüş olabileceğine yorulur. İstediklerinizi birlikte yapamamış olmanız veya sizin istediklerinizin gelecekte gerçekleşmesinin mümkün olmayacağına delalettir. İmam Nablusi Hz. tarafından bu durum, mezarında ters dönmek deyiminde olduğu gibi bir ölünün üzüleceği ve yapılmasını asla istemediği bir olay üzerinde durduğunuza işarettir.

Ölünün Ses Çıkardığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Ölünün sadece sizin gittiğiniz zaman ses çıkarmaya başlaması ve bu seslerin şefkatli cümleler yerine bağırışlar olması ise huzursuz bir dönem geçireceğinize işarettir. Rüyada ölünün ağlaması İmam Nablusi tarafından yapılan yorumunda da tamamen olumsuz bir tablo çizilmiştir. İmam Gazali Hz. yorumuna göre; sürekli olarak pişman olacağınızı bildiğiniz hareketlere kalkışmanız ve bu tablonun çok uzun süre boyunca devam etmesi sonucunda mağdur olacağınıza delalettir.

Ölünün Bağırarak Ağlamasını Görmek Ne Anlama Gelir?

Ölen kişinin bir anda ses çıkarmaya başladığına şahit olmak ve bu seslerin seviyesinin sürekli olarak yükseldiğini görmek, ölünün mutlu olmadığına işaret eder. Emanetlerine hıyanet edildiği veya istemediği şeylerin yapılmaya başlandığı şeklinde yorumlanabilir. Üzdüğünüz, yapılmasını istemediğini bilmenize rağmen yapmaya çalıştığınız girişimler nedeniyle vicdanınızın rahat olmadığı süreçle karşılaşacağınıza delalet eder.

Rüyada ölmüş eşin ağlaması sonucunda ortaya çıkan temel durum, eş ile olan hasret giderme sürecinin olması gerektiği gibi yapılmamasının pişmanlığıdır. Eşlerin birbirini sevmesi ve sayması fakat birinin vefatı sonucunda pişmanlıkların gün yüzüne çıkması, uzun süre boyunca ölüsünün bağırdığının duyulmasına neden olacaktır.

Cenaze görmenin tabiri için, Rüyada Cenaze Görmek neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Cenazenin Ağlamasını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada ağlamak sadece erkek tarafından değil, kadının ağladığının görülmesi açısından da büyük bir sorumluluk olarak yorumlanır. Eşlerden birinin diğerine karşı hoşgörüsüz davranması ve her zaman için ağlatması da eşin ölmesi halinde, sağ kalanda pişmanlık doğuracaktır. Ölünün rahat edemediğinin görülmesi, İbn-i Sirin Hz. tarafından da olumsuz bir şekilde yorumlanmıştır.

Cenazenin Hıçkırarak Ağlamasını Görmek Ne Anlama Gelir?

Tanımadığınız bir cenazenin siz yanından geçerken ağlamaya başlaması ve geçtikten sonra susması, çevrenizdekilerin sizinle ilgili kötü düşünceleri olduğuna işaret eder. İnsanların ölü veya diri fark etmeksizin kötü düşünmesine neden olarak davranışlarda bulunduğunuz ve bu davranışlarınız nedeniyle maddi manevi sorun yaşayacağınıza delalettir. Rüyada ölmüş annenin ağlaması ve çocuklarına bağırmaya başlaması halinde çocuklardan rüyayı gören veya diğerlerinin bir kusur ettiği veya edeceğine işaret eder.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani