Rüyada “Rüyada Aslan Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Aslan Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada aslan görülmesi, devlet başkanı, devlet işleri ve resmi makamlar ile ilişkilidir. Genellikle rüyada görülen aslan sembolü devlet işleri için mevki ve makam olarak tabir edilmektedir. Tabi ki bu rüyanın tabiri her rüyada olduğu gibi görülme çeşidine göre değişiklikler gösterecektir. Farklı anlamdalar ve farklı tabirler ile açıklanacaktır. Diyanetin tabirine göre rüyada aslan görmek bir topluluğu veya büyük bir grubu yönetebilecek bir fırsatın ortaya çıkacağıdır. Aynı zamanda Diyanetin rüyada aslan görmek açıklamasına göre rüya sahibinin daha fazla sorumluluk alabilecek güçte biri olduğu yönündedir.

Aslan soylu ve güçlü karakteri temsil etmesi sebebiyle rüyalarda da bu konumda bir açıklamada yer bulmuştur.  Buna göre rüyada aslan görmek, güç, kudret, makam, mertebe ve mal sahibi olmak, kıdem olarak yükselmek, gösteriş, zenginlik gibi çeşitli anlamlar ile birlikte tabir edilmektedir. Bu belirli temsillere göre rüyada nerede ve ne şekilde görülmesi ile farklı anlamlarla da karşılaşılmaktadır. Genel olarak rüyada görülen aslan, rüya sahibi için müjdeli bir habere işaret etmektedir. Rüya sahibi aynı zamanda mal ve mülk bakımından yükselir ve yeni kazançlar sağlayabilir. Üst makamdaki kişiler tarafından takdir edilir ve işinde de yükseliş sağlar. Rüyada aslan görmek aynı zamanda sağlıklı bir kişi tarafından görüldüğünde hayat uzunluğu, hasta olan bir kişi tarafından görülürse hayat kısalığı şeklinde de yorumlanmaktadır.

Cafer-i Sadık yorumuna görerüyada aslan görmek, hükumet başkanı, cesaretli bir adam ve inatçı bir düşman olarak belirtilmiştir.

Rüyada aslan görmenin çeşitli tabirleri şunlardır;

 • Bir genç kızın rüyasında aslan görmesi: Gelecekte iyi bir evliliğe delalet etmektedir.
 • Bekar bir erkeğin rüyasında aslan görmesi: Yeni bir kişi ile taşınacağına işaret eder.
 • Rüyada dişi aslan görmek: zenginlik ve mal, mülk olarak tabir edilmiştir.
 • Rüyada koşan aslanlar olduğunu görmek: Hiç beklenmedik bir anda çok fazla zenginliğe ve refaha ulaşmayı temsil etmektedir.
 • Rüyada iki aslanın kavga ettiğini görmek: Rüya sahibinin çok sevdiği iki kişi arasında bir kavgaya şahit olması ve ikisi arasında kalması anlamına gelmektedir.
 • Rüyada aslan eti yemek: Rüyasında aslan eti yediğini gören kişi birden zenginliğe ve üne kavuşur.
 • Rüyada aslan ile konuşmak: Rüya sahibinin güçlü dostluklar edineceği veya zaten dostları var ise daha uzun ömürlü dostluklara sahip olacağı anlamına gelir.
 • Rüyada aslan kükremesi duymak: Rüyasına bir aslanın kükrediğini gören kişi genellikle kısa bir zaman içinde kötü bir haber alacaktır.
 • Rüyada bir aslana sırtını dayamak: Rüya sahibinin bazı kayıplar vereceğine bu duruma oldukça üzüleceğine delalet etmektedir.
 • Rüyada aslanın yürümesi: Rüya sahibinin uzun ömürlü olacağına işaret etmektedir.
 • Rüyada aslanın bir kimseye doğru yürümesi: Rüyadaki o kişinin çok üzülüp ağlayacağı anlamını taşımaktadır.
 • Rüyada bir aslan tarafından gizlice takip edilmek: Rüyayı gören kişinin büyük bir korku duyacağı aynı zamanda beklenmedik bir şekilde tuzağa düşürüleceği anlamındadır. Bu rüya aynı zamanda bir düşmanın habercisi şeklindedir. Rüyada aslan kükremesi görmek, güç ve ele geçecek ganimeti, bir iş adamından alacağı desteğin göstergesi olarak da yorumlanabilir.
Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Ağlamak tabiri daha önce bu rüyayı görmüş olabilirsiniz.

Rüyada Aslan Sürüsü Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada aslan sürüsü görmek iş hayatındaki olanakların ve kazançların artacağına delalet etmektedir. Farklı konumlardan iş tekliflerinin geleceğine ve aynı zamanda iş hayatındaki başarıya delalet etmektedir. Rüyada aslan sürüsü görmek, birden fazla iş yapıp her işten e edinilecek başarıya işaret eder. Bazı İslam alimleri rüyada aslan sürüsü görmeyi, farklı kısmet kapıları olarak yorumlamıştır. Bu kısmetlerin olumlu olup olmadığı rüyada görülen aslanın hal ve durumuna göre farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Rüya sahibi en üst makama çıkabilecek bir fırsat bulacağına işaret etmesi aynı zamanda rüyada aslan görmenin devlet işleri ile ilişkili olmasının sebebi olmaktadır. Rüyada aslan sürüsünden kaçmak ve rüyada aslan sürüsünün kovalaması, genellikle bir düşmanın varlığı şekilden tabir edilmiştir. Rüyada aslan sürüsü tarafından kovalanmak, rüya sahibi hakkında ortada bir dedikodunun dolaştığına işaret etmektedir. Rüyada aslan sürüsünden kaçtığını gören bir kişi hakkında olumsuz yorumlara maruz kalacak ve hakkını savunamayacaktır. Rüyada iki tane büyük aslan görmek, bu rüya birden fazla düşman ile uğraşmak demektir.

Rüyada Aslan Saldırısı Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada aslan saldırısı genel olarak bir düşman şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada aslan saldırdığını gören kişinin bir düşman tarafından tuzağa çekilmek istendiği şeklinde bir tabiri bulunur. Rüyada aslan saldırması görmek, Aynı zamanda düşmana karşı savunmasız kalınacağı şeklinde de yorumlanmaktadır.

Rüyada Aslan Beslemek Nedir?

Rüyada aslan sürüsü beslemek iş bakımından yükseleceğine işarete etmektedir. Kadın veya erkek bu rüya sonucunda başarılı olacaktır. Yüksek mevkilerin ve büyük kazançların işaret edildiği bu rüya mertebe ve geniş bir saygı kazandırdığına dair tabirleri bulunur.  Aynı zamanda rüya sahibinin, çok istediği bir yere yönetici olarak atanmasına da işaret etmektedir.

Rüyada aslan beslemek, yönetici konumunda kıdem atlamaya delalettir. Aynı zamanda helal kazanç kapılarının açılacağı ve ömür boyu sürecek olan maddi bir zenginliğe sahip olunacağı anlamı taşımaktadır. Rüyada aslan beslemek gelecek hayatın çok rahatlık içerisinde geçeceği ancak bu sebeple çok zor sorumluluklar altına girileceği anlamına gelmektedir. Genellikle aslan devlet işleri ile ilişkilendirildiği için rüyada aslan beslenmesi de devlet kapısından bir işe girileceği şeklinde yorumlanmıştır. Devlet kapısında hayırlı bir iş bulmaya ve maaşın artmasına, terfi almaya gibi olumlu anlamlar içeren bir rüyadır. Bu rüya İslam alimleri tarafından da oldukça olumlu be hayırlı olduğu şeklinde açıklanmıştır. Rüyada aslan beslediğini görmek kişinin gerçek hayatta küs olduğu birileri var ise o kişiler ile barış sağlanacağına ve bu barışın bir dostluğa sebep olacağına işaret etmektedir.

Rüyada Kafeste Aslan Beslemek Ne İfade Eder?

Rüyada kafeste aslan beslemek, genellikle yeni arkadaşlıklar ve güzel dostlukların kurulacağına işaret etmektedir. Rüyada beslenen aslan büyük bir kafeste ise yeni insanlarla yakın bir zamanda tanışılacağını, farklı bir ortama girileceğini ve orada rüya sahibinin saygı göreceği şeklinde bir tabiri bulunmaktadır.  Bu rüya, aynı zamanda rüya sahibinin kendi yakın çevresine yeni kişilerin de katılacağı anlamı da taşımaktadır.

Rüyada Aslan Tarafından Kovalanmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada aslan tarafından kovalanmak, beklenmedik bir kişi tarafından tuzağa düşürülmek olarak tabir edilmektedir. Aynı zamanda rüyada bir aslan tarafından takip edilmek, bunun verdiği korkuyu yaşamak yakın biri tarafından kötülüğe uğranacağı anlamına gelir. Rüyada bir aslan tarafından kovalanmak ve kaçmak gerçek hayatta büyük bir korku yaşanacağına, şüpheli duruma düşme ve kuşku duyulmasına işaret etmektedir.

Kaçtığını görmek yorumu için; Rüyada Kaçmak ne demek? Anlamına bakın

Rüyada Aslan Yavrusu Nedir?

Rüyada aslan yavrusu görmek bazı rüya alimlerine göre aileye katılacak yeni bir çocuk olarak tabir edilmiştir. Aynı zamanda rüyada aslan yavrusu görmek, rüya sahibinin kendine güvenen biri olduğuna delalettir. Rüya sahibi güçlü bir insan ve hayatta başarılı bir kişi olduğuna delil sayılacaktır. Rüyada aslan yavrusu gören kişi bekar ise yakın zamanda mutlu bir yuva kuracağı anlamı taşır. Rüyada aslan yavrusu gören kişi evli ise, bu rüyanın anlamı yeni bir çocuğa işaret etmektedir. Rüyada aslan yavrusu görmek, kişi hasta ise hastalığından kurtulacak ve daha sağlıklı bir şekilde hayatına devam edeceği şeklinde tabir edilir. Bir kişi aslan yavrusunu kendi evinde beslediğini ve sahiplendiğini görmesi, uzun ömürlü bir hayata ve saltanat dolu lüks bir yaşama işaret etmektedir. Aynı zamanda rüyadaki aslan yavrusu aynı aslan görmek gibi yüksek mertebeye işaret etmektedir. Bazı alimlere göre rüyada aslan yavrusu görmek sağlıklı ve hayırlı bir erkek evlada işaret etmektedir. Rüyada aslan yavrusuna süt içirmek beklenmedik bir yerden gelecek olan hayra delalet etmektedir. Rüyada aslan yavrusunu koşarken görmek beklenmedik bir yerden müjdeli bir haber alınacağına işaret etmektedir.

Rüyada Zararsız Aslan Görmek Nedir?

Rüyada zararsız aslan görmek, genellikle olumsuz bir tabire sahiptir. Kötü bir haber alınacağı ve bu haberden dolayı çok üzüntüye kapılacağına delalet etmektedir. Genellikle rüyada zararsız aslan görmek iş hayatında da bir takım sıkıntılar ile karşılaşılacağı anlamı taşımaktadır. Rüyasında zararsız aslan gören kişilerin hayatlarında bazı belalar ortaya çıkar ve bunlardan kurtulmak için çok fazla çaba sarf etmeleri gerekecektir. Rüyada zararsız aslan görmek aile hayatından da olumsuzluklara işaret etmektedir. Aile içinde huzursuzluklara ve tatsız kavgalara sebebiyet verilebilecek durumlarda kalınmasına işaret eder.

Rüyada Aslan Eti Yemek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada aslan eti yemek genellikle büyük bir güç ile ifade edilmektedir. Rüya tabiri alimlerine göre aslan eti rüyada, mal ve mülk kazanmak olarak yorumlamışlardır. Rüyada aslan eti yediğini gören bir kişi iş hayatında çok büyük bir kazanç sağlayacağı şeklinde bir durumla karşılaşır.

Rüyada Aslan Yavrusu Öldürmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada aslan yavrusunu öldürmek, rüya sahibinin düşmanlarından emin olacağına ve düşmanlarına karşı galip geleceğine işaret etmektedir. Rüyada aslan yavrusu öldürdüğünü gören kişiler günlük hayatlarında bazı sıkıntılardan kolayca kurtulacaklar ve saygınlık kazanacaklardır. Aynı zamanda bu rüya belirli bir düşmandan da kurtulmaya delalet etmektedir.

Sık Görülen Rüyalar arasında, Rüyada Altın görmek rüyası var! Daha önce bu rüyayı görmüş olabilirsiniz.

Rüyada Aslanın Birini Yediğini Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada aslanın bir insan yediğini görmek, hayırsız bir kişi sebebiyle bazı sıkıntılar yaşanacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Yakın bir arkadaşlığın arasında bazı yalanlar olduğu ve bu yalanlarını ortaya çıkması anlamına da gelmektedir. Umulmadık bir kişi tarafından kötülük görüleceği, en yakınlara karşı güvenini kaybetmek anlamları da taşımaktadır. Rüya sahibi aslanın birini yediğini görmesi halinde en yakınlarından büyük bir ihanete uğrayacak demektir.

Rüyada Aslan Ağzı Görmek Ne Anlam Gelir?

Rüyada aslanağzı çiçeğini görmek evlilik ile tabir edilmiştir. Bekar birinin rüyasında aslanağzı görmesi hayırlı bir kişi ile evleneceği anlamına gelecektir. Evli birinin rüyasında aslanağzı çiçeğini görmesi ise evlilik hayatının çok mutlu bir şekilde devam edeceğine işaret eder.

Rüyada Aslan Sevmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada aslan sevmek mal ve mevki sahibi olunacağı anlamına gelmektedir. Aynı zamanda iş hayatında yükselme ve takdir kazanma olarak açıklanmıştır. Bu rüya sonucunda kişinin hayatı olumlu yönde değişecek demektir. Büyük kazançlar elde edilecek ve güzel bir başarıya sahip olunacaktır. Aynı zamanda rüyada bir aslanı sevmek helal kazanç anlamına gelir. Helal elde edilecek mallar ile birlikte uzun ömürlü bir zenginliğe kavuşmak olarak açıklanmaktadır.

Rüya tabirleri yorumu yapan Alim ve Ulemanın ortak görüşüne göre, aslanı rüyada görmek devlet ile ilişkilendirilmiş ve özellikle bir devlet başkanı ile sembolize edilmiştir. Genel olarak rüyada aslan görmek rüyayı gören kişi için şöyle yorumlanır devlette üst mevkilerdeki kişiler ile tanışabilir, bu kişilerle yeni bir iş fırsatı yakalayabilir veya bu kişilere özel hayatıyla alakalı durumları açıklamak zorunda kalabilir gibi anlamlara gelmektedir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani