Rüyada “Kaçmak” Görmek

Kaçmak
Rüyada Kaçmak, Rüyada Kaçtığını Görmek, Rüyada Koşarak Kaçan çocuk, kadın veya adam görmenin anlamı. Rüyada Evden Kaçmak, hakkında İslami ve Dini rüya tabirlerini yazımızdan okuyabilirsiniz.

Rüyada kaçtığını görmek hayır getiren bir rüyadır. Rüyayı gören kişinin hatalarından ders almaya başlayacağına, kazalardan uzak duracağına ve mutlu olacağına delalet etmektedir. Eğer kişi bir dinin gerektirdiklerini benimsiyorsa, bu kişi gerçek hayatta istediği ibadetleri yapmaya başlayacaktır. Rüyada kaçtığını gören kişilerin bu rüyalarına ait yapılabilecek yorumlar rüyaya göre değişmektedir. Rüyanın geçtiği yer, zaman, içindeki diğer kişiler vb. ayrıntılar rüyanın yorumunu değiştirebilir. Sizin içinde derlemiş olduğumuz bazı rüya yorumları bulunmaktadır.

Rüyada Düşmandan Kaçtığını Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada düşmandan koşarak kaçmak, kişinin gerçek hayatta doğru yolu terk edeceğinin göstergesidir. Kişi kendi ve insanların doğrularını bir kenara bırakacaktır. Haram paraya yönelecektir. Kendine kötü arkadaşlar edinecektir ve bu arkadaşlar ile beraber kötü işlere karışacaktır. Bu işler sırasında hem dini hem de insani olarak zayıflayacaktır.

Rüyada düşmandan saklanmak ise; yukarıdaki yorum ile benzerlik göstermektedir. Rüyayı gören kişinin kötü yola düşeceği ve büyük günahlar işleyeceği öngörülmektedir. Kişi bütün inanç ve hislerini bir kenara bırakıp kötü yolu izleyecektir.

Rüyada Savaştan Kaçtığını Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada savaştan kaçtığını gören kişi daha önce bir tövbe etmiştir. Fakat, bu tövbesini bozacaktır. Hatta tövbesini bozmakla kalmayıp önceki seferden daha büyük bir günah işleyecektir. Diğer bir yoruma göre ise; rüyayı gören kişi bir hastalık yaşayabilir. Bu hastalığını kimseye söyleyemez hatta doktorlara bile gitmeyi utanır.

Rüyada Evden Kaçtığını Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada evden kaçtığını gören kişi eğer gerçek hayatta hem maddi hem de manevi anda sıkıntılar yaşayan biriyse onu yenilikler beklemektedir. Bu kişi artık hayatından sıkılmıştır ve hiçbir zaman istediği şekilde bir yaşam sürememiştir. Fakat, artık kendini ve hayatını değiştirebilecektir. Yepyeni bir başlangıç yapacaktır. Bu başlangıç ile kendine daha sakin ve mutlu bir hayat kuracaktır. Rüyada evden kaçmak ile alakalı diğer yorumlar ise şu şekildedir:

  • Rüyada evden kaçmaya çalışmak: Kişi, rüyasında bir evden kaçmaya çalıştığını görüyorsa, gerçek hayatta da bulunduğu evi terk etmek istiyordur. Fakat, evini terk etmesini engelleyen şeyler bulunmaktadır. Bu yüzden evinde yaşamaya devam etmektedir.
  • Rüyada yıkılan bir evden kaçmak: Bu rüyayı gören kişi de hayatına yenilikler katacaktır. Fakat, bu yeniliklerin altında bir acı yatmaktadır. Kişi, gerçek hayatında sevdiği birini kaybetmiş veya kaybedecek olabilir. Bu kayıp sonrasında kendini yeni bir hayata adayacaktır. Yeni kişiler ile tanışıp yeni ortamlarda bulunacaktır.
  • Rüyada bir kuşun evden kaçması: Rüyayı gören kişi maddi açıdan sıkıntı yaşayacaktır. Eğer zaten maddi sıkıntılar yaşayan biriyse, belini doğrultamayacaktır. Aile içerisinde de sorunlar yaşanabilmektedir.

Rüyada Koşarak Kaçtığını Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada koşarak kaçmak, rüyayı gören kişinin bir kurtuluşa doğru yol aldığının göstergesidir. Fakat bu durum rüyanın gidişatına göre değişmektedir. Koşarak kaçmak ile ilgili rüya yorumları şu şekildedir:

  • Rüyada kötülükten koşarak kaçmak: Kişi gerçek hayatta da kötülükten kurtulacaktır. Bu kötülük bir şey ya da kişi olabilir.
  • Rüyada yağmurdan koşarak kaçmak: Kişi bir fırsat ile karşılaşacaktır fakat bu fırsatı değerlendiremecektir.
  • Rüyada bir adamdan koşarak kaçmak: Rüyada bir erkekten kaçmak, meslek ve özel hayatta yaşanacak yeniliklerin göstergesidir.

Rüyada Kaçarken – Saklanırken Yakalandığını Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada saklanmak ve yakalanmak, rüyayı gören kişinin gerçek hayatta da benzer durumla karşılaşacağının göstergesidir. Fakat, bu durum şu şekilde olabilir; suç işleyen kişinin polis tarafından yakalanması ya da işini yapmayan kişinin şefi tarafından yakalanması gibidir.

Rüyada Bir Hayvandan Kaçtığını Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada hayvan tarafından kovalanmak, rüyayı gören kişinin gerçek hayatta bir zorluk ile karşılaşacağının göstergesidir. Örneğin; iş yerinde onun işini elinden almak isteyen kişiler olabilir. Fakat, kişi tüm bu olumsuzluklara rağmen zafer kazanacaktır.

Rüyada Kocaya Kaçtığını Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada kocaya kaçmak, rüyayı gören kişinin kafasına koyduğu her şeyi yaptığının göstergesidir. Kişi, bazı zorluklar ile karşılaşacaktır. Fakat, yine de istediği şeye kavuşacaktır.

Yukarıda belirtilen yorumlar ile beraber psikolojik durumlarınız da rüyalarınızı etkilemektedir. Uyumadan önce kaçmanın yaşandığı bir film izlediyseniz ya da kitap okuduysanız bu sizin rüyanızda yansayabilir. Bununla beraber kişinin hayal gücü de bu rüyaları etkileyebilmektedir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani