Rüyada “Rüyada Araba Kullanmak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Araba Kullanmak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada araba kullandığının görülmesi, farklı rüya tabircileri tarafından hem olumlu hem olumsuz yorumlara sahiptir. Rüyada araba kullanmak, genel olarak rüya sahiplerinin iş ve ticaret hayatlarına işaret eder. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında araba gören kimse geçimi için tedbirler alır. Rüya sahibi bu rüyayı gördüğünde bir yolculuk planlıyorsa ya da yolculuğa çıkma isteği varsa bu yolculuğu yapamayacağı ya da işini tamamlayamayacağına delalet eder.

Rüyada araba kullanmak Diyanet yorumu; rüyada görülen arabanın pek hayırlı olmadığı şeklindedir. Diyanet yorumuna göre;

 • Bir kimsenin rüyasında at arabası görmesi; hastalığa işaret eder.
 • Bir kimsenin rüyasında el arabası görmesi; zahmet ve zorluk çekilecek bir döneme işaret eder.
 • Bir kimsenin rüyasında bebek ya da çocuk arabası görmesi; keder, geçim sıkıntısı ve sıkıntıları işaret eder.
 • Bir kimsenin araba kullandığını görmesi; uzun ve meşakkatli bir yolculuğa işaret eder.
 • Bir kimsenin arabaya bindiğini görmesi büyük bir mevkiye, arabadan indiğini görmesi bulunduğu makamı kaybedeceğine işaret eder.

Rüyada araba kullanmak İslami yorumunda ise; rüya sahibinin hayırlı bir işe gireceği şeklindedir. Rüya sahibinin hayırlı kazanç elde edeceğine, iş hayatında tecrübeli kişilerden yardım göreceğine, yakın zamanda güzel haberler alacağına işaret eder. Rüya sahibinin ailesine ve sevdiklerine olan bağlılığının herkes tarafından takdir göreceğine delalet eder.

Rüya araba kullanmanın psikolojik yorumu; rüya sahibinin özgürlüğüne düşkün ve daime rahat yaşamak isteyen bir kimse olduğu şeklindedir. Bu rüya; rüya sahibinin bilinçaltındaki özgür ruhu, hayatın getirdiği gerçeklerden ve tüm sıkıntılarından kurtulma isteğinin bir yansımasıdır. Rüya sahibi üzüntü ya da sıkıntı içindeyse, tüm bu sıkıntılardan kurtulması için mekân değişikliği yapması ya da farklı bir yere gitmesi gerekmektedir. Rüya sahibi araba kullanmayı seviyorsa, bu rüya içindeki araba kullanma isteğinin dışa vurumu olarak yorumlanabilmektedir.

Rüyada Başkasının Araba Kullandığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada başkasının araba kullandığını görmek; hayırlı yorumlara sahiptir. Rüya sahibine hayırlı işler müjdeler. Ticaret hayatında iyi noktalara geleceğine, hayırlı kazançlar elde edeceğine delalet eder. Rüyada başkasının araba kullandığını görmek ile ilgili farklı yorumlar şu şekildedir;

 • Rüyada annenin araba kullandığını görmek, rüya sahibinin eksik bir yanını tamamlayacağı ya da kendini yetersiz gördüğü bir konuda gelişeceğine işaret eder. Küçük ve mutlu haberlerin yoğun şekilde alınacağı bir döneme delalettir. Rüyada annenin araba kullandığını görülmesinin psikolojik yorumu, rüya sahibinin bilinçaltında hayatında değişiklik istediği şeklinde yapılmaktadır. Rüyada annesinin araba kullandığını gören kişi, kendini daha iyi hissetmek için dış görünüşü ile ilgili ufak değişikler yapmalıdır.
 • Rüyada babanın araba kullandığını görmek, rüya sahibinin hayatında onu sıkan ve üzen ne varsa hepsinden kurtulmak için çaba göstereceğine işaret eder. Rüya sahibinin sağlık sorunları var ise yakın zamanda iyileşeceğini müjdeler.
 • Rüyada kardeşinin araba kullandığını görmek, rüya sahibinin bol kazançlı günler geçireceğine delalet eder.
 • Rüyada eşinin araba kullandığını görmek; rüya sahibinin şansının döneceğine, etrafındaki kötü niyetli kişilerden kurtulacağına ve rahat yaşama fırsatı elde edeceğine işaret eder.

Rüyada Araba Kullanmayı Bilmeyen Birinin Araba Kullandığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada araba kullanmayı bilmeyen birinin araba kullanması, rüya sahibinin hayatında kötü giden ne varsa iyiye gideceğine yorumlanır. Rüya sahibi eşinden ya da sevdiğinden ayrılmışsa kavuşacağına, işsiz ise iş bulacağına, beğenilen işlerde yer alacağına, üzüntülü ise mutlu olacağına delalet eder.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Araba Sürmek neye işarettir? İslami Kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz. 

Rüyada Beyaz Araba Kullandığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada beyaz araba kullanmak, hayırlı ve iyi yorumlanır. Rüya sahibine başarılı ve büyük bir kariyer fırsatı müjdeler. Rüyada beyaz araba kullanmak, rüya sahibine hayırlı ve güzel haberleri işaret eder. Bu güzel haberlerin yakın zamanda geleceğini müjdeler. Bazı yorumcular rüyada görülen beyaz arabayı, rüya sahibinin inancı zayıf ise bunalıma gireceğine işaret eder. Rüya sahibinin uzun süre kimseyle görüşmek istemeyeceği ve yalnız kalarak kafasını dinleyeceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada Siyah Araba Kullandığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada siyah araba kullanmak; rüya sahibinin başarı peşinde koştuğu, azimli ve hırslı bir kişi olduğu şeklinde yorumlanır. Rüya sahibinin hayallerini gerçekleştirmek için azimli olacağı ve sonuç alacağı şeklinde yorumlanır. Bazı yorumcular rüyada görülen siyah arabayı, rüya sahibinin toplum önünde saygın bir kişi olacağı şeklinde yorumlamaktadır.

Rüyada Hızlı Araba Kullandığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada hızlı araba sürmek, rüya sahibinin gireceği tehlikeleri simgelemektedir. Rüya sahibinin altından kalkamayacağı kadar çok sorumluluk alacağı ve bu nedenle sıkıntılı bir dönem yaşayacağına delalet eder. Bazı rüya tabircileri bu rüyayı; rüya sahibinin günah işleyeceği, zararlı arkadaşlar edineceği şeklinde yorumlar.

Rüyada Arabanın Arkasından Koştuğunun Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada arabanın arkasından koşmak; rüya sahibinin yakın bir arkadaşının yaptığı hatayı kısa zamanda telafi edeceği şeklinde yorumlanmaktadır. Bunun yanı sıra rüya sahibinin bir yardım kuruluşuna destek olacağına, büyüklerinden destek göreceğine ve çok zengin bir döneme gireceğine işaret eder.

Rüyada Araba Kazası Olduğunun Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada araba kazası görmek; rüyayı gören kimsenin karmaşık duygularını simgelemektedir. Rüya sahibinin karmaşık ve umutsuz günler geçireceğine delalet eder. Rüyada araba kazası yaptığını gören kimse, hayatında büyük ve köklü değişiklikler yapar. Rüyada başka bir kişinin araba kazası yaptığını görmek, rüya sahibinin huzursuz bir döneme gireceğine delalet eder. Rüya sahibinin eski korkularını yeniden hissedeceğine, endişe duyacağına işarettir.

Rüyada Yeni Bir Araba Alındığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada yeni araba almak, rüya sahibine yaşayacağı birtakım yenilikleri müjdeler. Rüya sahibinin yeni bir ev, araba ya da iş sahibi olacağına delalet eder. Rüyada yeni araba almak ile ilgili farklı yorumlar şu şekildedir;

 • Rüya sahibi evli ise kısa zamanda bir evlat sahibi olacağına işaret etmektedir.
 • Rüyada alınan yeni araba beyaz ise, rüya sahibinin hayal ettiği iş ya da eve sahip olacağı şeklinde yorumlanır.
 • Rüyada alınan yeni araba koyu renk ise, rüya sahibinin isteklerine ulaşmak için çok çalışması gerektiğine işaret eder.
 • Rüyada eski araba aldığını görmek ise, rüya sahibine yaptığı hataları işaret eder. Bazı yorumcular tarafından rüya sahibinin gireceği sıkıntılı bir döneme delalettir.

Rüyada Arabanın Çalındığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada arabanın çalınması, rüya sahibinin hayırlı işlere vesile olacağına işaret eder. Rüya sahibinin vesile olduğu hayırlı işlerin ve yaptığı iyiliklerin karşılığını kısa sürede alacağını müjdeler. Bazı yorumcular bu rüyayı, rüya sahibinin hayatında yapacağı değişimlere yormaktadır. Rüya sahibi çalışıyorsa, işyerinde farklı bir şubeye geçebileceğine delalet eder. Rüya sahibinin evini ya da yaşadığı şehri değiştirebileceği şeklinde yorumlanır.

Araba tabiri için, Rüyada Araba Görmek neye işarettir? Yazımızdan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Araba Kullanan Kadın Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada araba kullanan bir kadın görülmesi; o kadının çok başarılı olacağı ve insanlar tarafından tanınıp, yüksek bir makama geleceği şeklinde yorumlanmaktadır. Bazı yorumcular rüyada arabayı kullanan kadının neslinden gelen bir kişinin yükselmesi şeklinde yorum yapar. Rüyada araba kullandığı görülen kadın tanıdık değilse, rüya sahibine bir kadından gelecek olan yardım ve ihsana delalet eder.

Rüyada Araba Anahtarı Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada araba anahtarı görmek, rüya sahibine çok isteği bir iş için mutlu sona yaklaştığını müjdelemektedir. Rüyası sahibinin ne istediğini bilen bir kişi olması sebebiyle hayallerine kavuşacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada araba anahtarını kaybettiğini görmek, şansız bir dönemin habercisidir. Rüya sahibinin üzüleceği, peş peşe gelen uğursuz olaylar yaşayacağı şeklinde yorumlanır. Rüya sahibinin karşısına çıkacak olan kötü niyetli kişiler, olumsuz olaylar sebebiyle başarıya giden yolda tökezleyeceğine delalet eder. Rüyada birine araba anahtarı verildiğinin görülmesi, rüya sahibinin bir kişiye büyük hayrı dokunacağına işaret eder.

Rüyada araba anahtarının kırıldığını görmek, rüya sahibinin maddi olarak kayıplar yaşayacağına işaret eder. Rüya sahibinin geleceğini düşünmeden, yanlış kararlar vereceğine ve dikkatli olması gerektiğine delalettir.

Rüyada Araba Yandığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada araba yandığını görmek; rüya sahibinin kendisi için hayırlı olmayacak bir iş için fazla ısrar ettiği ve sonunda işlerinin sarpa saracağı şeklinde yorumlanır. Rüya sahibinin egosuna yenik düşeceği ve hatalar yapacağına delalet eder. Bazı rüya alimleri rüyada araba yandığını görmeyi, planlanan bir yolculuğun yapılamayacağı şeklinde yorumlamaktadır.

Rüyada araba yaktığının görülmesi, rüya sahibinin bile bile hata yapacağına delalet eder. Bazı rüya alimleri bu rüyayı, rüya sahibinin nefsine hâkim olamayacağı şeklinde yorumlar. Kötü alışkanların pençesine düşeceği ve büyük kayıplar yaşayacağına delalet eder. Rüyada başka bir kişinin arabasını yakmak ise rüya sahibinin sorumsuzca davranıp, ailesi ve sevdiklerine zarar vereceğine işarettir.

Rüyada araba yanmasının psikolojik yorumu; rüya sahibinin sahip olduğu çok katı düşüncelerden kurtulmak istediği şeklindedir. Rüya sahibinin bilinçaltında büyük bir değişim yapması gerektiği fikrinin oluştuğuna işaret eder. Bu değişimler sırasında kişinin çok zorlanacağına delalet eder.

Rüyada Yanan Bir Arabayı Söndürmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada yanan bir arabayı söndürdüğünü görmek, rüya sahibinin farkında olmadan bir hata yapması ve bu hatanın farkına varması şeklinde yorumlanır. Rüya sahibinin sevdiği bir kişi hakkında dışarıdan duyduklarıyla hareket edeceği ve sevdiği kişinin kalbinin kıracağına delalet eder.

Rüyada Araba Kazasında Öldüğünü Görmek Ne Anlama Gelir?

Bazı rüya alimler rüyada görülen ölümün uzun ömre işaret ettiği şeklinde yorum yapmaktadır. Rüyada araba kazasında öldüğünü gören kimse uzun bir ömre sahip olacak demektedir. Rüyanın tam aksine huzurlu, sağlıklı ve güzel bir yaşama delalet eder.

Rüyada Araba Kazasından Kurtulmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada araba kazasından kurtulduğunun görülmesi, rüya sahibinin hayatının kolaylaşacağı şeklinde yorumlanır. Rüya sahibine kazancının arttığı bir dönem müjdeler. Çekilen sıkıntıların atlatılacağına ve rahat bir nefes alınacağına delalet eder.

Rüyada Araba Kazası Atlattığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada araba kazası atlattığını gören kimse güvende olacaktır. Bu rüya kötülüklerden, kem gözlü kişilerden kurtulmaya delalet eder. Rüya sahibine zor günlerden kıl payı kurtulacağını müjdeler.

Araba Yıkamak tabiri için, Rüyada Araba Yıkamak neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Arabanın Altında Kalındığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada araba altında kaldığını gören kimsenin zengin olacağı müjdelenir. Rüya sahibine yüklü bir miras kalacağına delalet eder. Rüya sahibi kısa zamanda aldığı bir haber ile mutlu olacağına ve büyük bir maddi kazanç elde edeceğine işarettir.

Rüyada Araba Sattığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada araba sattığının görülmesi, rüya sahibinin iş hayatı ile ilgili tedbirler alması gerektiği şeklinde yorumlanır. İş hayatında yaşanabilecek olumsuz durumlar için alınacak tedbirlerle rahat bir dönemi işaret eder.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani