Rüyada “Rüyada Araba Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Araba Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada arabaya bindiğini görmek ile rüyada sadece araba görmek farklı anlamlara gelmektedir. Bu rüyayı gören kişiler genel olarak maddi sıkıntılar içerisindedir. Rüya sahibi bazı konular konusunda endişelidir ve bu konular genel olarak maddiyatta toplanır. Rüyasında araba gören kişilerin yatırımları daha akıllıca olmalıdır. Bu rüyadan sonra kişi, yatırımlar konusunda daha dikkatli olmalıdır ve birikim yapmalıdır. Rüyada araba görmek çeşitli şekillerde yorumlanabilir. Genel olarak araba rüyaları şu şekilde görülür:

 1. Rüyada arabaya binmek
 2. Rüyada arabadan inmek
 3. Rüyada araba kullanmak
 4. Rüyada araba almak
 5. Rüyada araba çarpması

Rüyada Arabaya Binmek

Rüyada araba sürmek veya arabaya binmek gibi rüyalar sıkça görülmektedir. Rüyasında arabaya binen kişi ticaretle uğraşıyorsa, yakın zamanda büyük bir kazanç elde edecektir. Eğer bir iş yerinde çalışıyorsanız yakın zamanda terfi alabilirsiniz. Bu rüya devlete de işaret etmektedir. İşi olmayan kişiler devlet kapısında iş bulabilir. Devler dairesinde çalışan birinden yardım da alabilirsiniz.

Rüyada Arabadan İnmek

Rüyada arabadan indiğini gören kişinin dikkatli olması gerekmektedir. Rüyasında arabadan indiğini gören kişiler, kısa süre içerisinde gerileme yaşayacaktır. Bu kişilerin büyük zararlara ve hayal kırıklıklarına uğramaması için dikkatli olması gerekmektedir. Özellikle iş hayatında rüya sahibinin dikkatli olması gerekmektedir.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Spor Araba Görmek neye işarettir? İslami Kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz. 

Rüyada Otomobil Görmek

Rüyada otomobil görmek de sıkça yaşanmaktadır. Eğer ki rüyanızda otomobil görürseniz, yakın zamanda çevreniz tarafından takdir toplayabilirsiniz. Bu rüyayı gören kişiler önemli başarılara imza atar. Aynı zamanda iş yerindeki arkadaşlarınız tarafından da sevilirsiniz. Rüyasında otomobil gören kişiler istemeden bazı sorunlar yaşayabilir ancak bu olumsuzluklarında üstesinden gelinecektir.

Rüyada Otomobil Kullanmak

Rüyasında otomobil kullanan kişiler iş yerlerinde terfi alabilirler. Eğer bu kişiler ticaret ile uğraşıyorsa, yakın zamanda büyük bir kazanç elde edebilirler. Bu rüyanın görülmesi hanede berekete de işaret eder. Rüyada görülen arabanın çeşidi de yorumlanmasında önemlidir.

Rüyada El Arabası Görmek

Rüyada araba görmek sıkça görülse de, rüyanın detayı kişiden kişiye değişmektedir. Özellikle rüyada görülen arabanın türü büyük anlamda yorum farklılığı oluşturmaktadır. Rüyasında el arabası gören kişiler, yakın zamanda istedikleri bir için emek harcayacaktır. Harcanan emek oldukça zorlu olacaktır. Ancak bu zorluklar sonucunda kişi emeğinin karşılığını alacaktır.

Rüyada At Arabası Görmek

Rüyada at arabası görmek çeşitli şekillerde yorumlanmaktadır Bu yorumlar şu şekilde sıralanabilir:

 1. Yakın zamanda rüya sahibinin istediği amaca ulaşacağına
 2. Kısa zaman içerisinde seyahate çıkılacağına
 3. Araba sahibi olunacağına
 4. Birtakım konularda rahatsızlık duyacağınıza

İşaret edebilir.

Rüyada Bebek Arabası Görmek

Rüyada araba sürmek neye işarettir sorusu sıkça sorulmaktadır. Ancak bu rüya çeşitli şekillerde görülebilmektedir. Örnek olarak rüyasında bebek arabası gören kişiler de bir nevi araba görmüştür. Bu yüzden araba görmenin içerisinde yorumlanır. Rüyasında bebek arabası gören kişiler, özellikle hamile kişilerdir. Rüya sahibi hamileyse bu rüyanın görülmesi normaldir ve tabir edilmez. Ancak hamile değilse, kısa süre sonra yaşanacak maddi sıkıntıya delalettir.

Rüyada Yeni Araba Almak

Rüyasında yeni araba alan kişilerin uzun bir yolculuğa çıkacağı rivayet edilir. Bu rüyayı gören kişiler bir süredir maddi bir sıkıntı içindeyse, yakın zamanda rahatlayarak hayallerine kavuşabilecektir. Birçok açıdan hayırla yorumlanan bu rüya, rüya sahibinin güzel bir ömre sahip olacağına işaret eder. Kişinin dertsiz bir döneme girmesi, sevinçli haberler alması da rüyanın anlamları arasında yer alır.

Araba Sürmek tabiri için, Rüyada Araba Sürmek neye işarettir? Yazımızdan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Araba Almak

Rüyasında araba alan kişilerin genellikle hayatında bazı fırsatları kaçıran kişiler olarak görülmesine alışılmıştır. Bu rüyayı gören kişiler kısa bir süre önce hayatlarının fırsatını kaçırdığını düşünmüş olabilir. Ancak bu düşünce yanlıştır. Rüyasında araba alan kişiler, dostlarının ve ailesinin yardımıyla birlikte fırsatlara tekrardan kavuşacaktır. İş hayatında saygısını yeniden kazanacaktır ve maddi kazancı da artacaktır.

Rüyada Araba Sürmek

Rüyada arabaya binmek ve inmek gibi rüyalar sıkça görülmektedir. Bu rüyanın yanı sıra, kişi rüyasında araba sürdüğünü görürse, yakın zamanda büyük bir kazanç elde edecektir. Bu rüya hem maddi hem de manevi açıdan hayırla yorumlanmaktadır. Ancak en büyük etkisini maddi konularda gösterecektir. Rüyasında araba süren kişiler önemli projelere girişirler. Bu projelerle birlikte kişi çok daha başarılı bir iş hayatına sahip olur. Tecrübeleri ona yol gösterir ve kazanını geliştirir.

Rüyada Beyaz Araba Almak

Rüyada beyaz araba kullanmak ve rüyada beyaz araba görmek gibi durumlar sıkça yaşanmaktadır. Bu rüyaları diyanet de yorumlamaktadır. Rüyasında beyaz araba gören kişiler, geçmişte yaşanan kötü olaylardan ders çıkarır ve bir daha hata yapmamaya çalışır. Bu rüyanın görülmesiyle birlikte kişi daha önemli işlerle uğraşmaya başlar. Tecrübesini her geçen gün geliştirir ve maddi kazancı da artar. Bu kişinin başarısı herkes tarafından da konuşacaktır. Bu rüyayı gören kişiler başarılı kimselerdir.

Rüyada Araba Anahtarı Görmek

Rüyasında araba anahtarı gören kişiler esasında çok sevilen ve çok dua edilen kişilerdir. Bu kişiler özellikle anne ve babasından sıkça hayır duası almaktadır. Haberi olsun ya da olmasın bu kişiler anne ve babasından hayır duası alırken, hayatında birçok zorluğu atlatmıştır ve atlatamaya da devam edecektir. Kişi hayatındaki rekabetlerden ve kötülüklerden dualar sayesinde korunacaktır. Aynı zamanda bu rüya küs olanların barışacağına da işaret eder.

Rüyada Araba Satmak

Rüyada araba satın almak da, rüyada araba satmak da sıkça görülen rüyalardandır. Bu rüyayı gören kişiler iş ile ilgili bazı adımlar atarlar. Bu adımlar rüya sahibinin başına bazı sorunlar açacaktır. Ancak bu sorunlar kişinin daha önceden aldığı tedbirler ve önlemler sayesinde en az hasarla atlatılacaktır. Rüyasında araba satan kişiler sosyal hayat içerisinde de bazı sıkıntılar yaşar. Bu rüyanın görülmesinin ardından kişi, arkadaşları ile bazı soğukluk problemleri yaşayacaktır.

Rüyada Araba Çaldırmak

Rüyada arabasını çaldırdığını gören kişiler de bir hayli fazladır. Bu rüyayı gören kişiler için yapılan yorumlar şu şekilde sıralanır:

 1. Uzun zamandan beri istenen bir hedefe ulaşılacağı
 2. İş yerinde terfi alınacağı
 3. Kötü olayların üzerine bir veda gerçekleşeceğine
 4. Psikolojik dengesizlikler içerisinde olunacağına
 5. Zor durumlarla karşılaşılacağına ancak üstesinden gelineceğine
 6. Psikolog randevusu alınacağına

Dair yorumlar yapılmaktadır.

Rüyada Araba Çarpması

Rüyada araba kullanmak İslami açılardan da yorumlanmaktadır. Bu rüyaların bir diğer türü de rüyada araba çarpmasıdır. Rüyada araba çarpması gören kişiler, tıpkı rüyada gerçekleşen bu olay gibi ani ve beklenmedik sorunlarla karşılaşır. Rüyasında arabanın çarptığı kişi rüya sahibiyse, yakın zamanda bazı tatsızlıklar yaşar ve bu tatsızlıklar aniden gelişir. Kişi hayal kırıklığı, büyük bir hüzün ve benzeri durumlar içerisinde olabilir. Ancak rüyada arabanın çarptığı kişi başka bir kimseyse, bu kişinin maddi destek alması gerektiği yönünde yorumlar yapılır. Bu rüya kişinin ya da çevresinin mutsuz olacağı günlere işaret eder.

Rüyada Araba Kaybetmek

Rüyasında araba kaybeden kişileri oldukça stresli günler beklemektedir. Bu rüyayı gören kişilerin, rüyanın ardından yapması gereken şey uykuya ve hayat kalitesine dikkat etmektir. Bunun sebebi kişinin yakın zamanda hem maddi hem de manevi açıdan yorulacak olmasıdır. Kişi bu yorgunluk içerisindeyken, zor bir dönemde olduğunu hissedecektir. Rüyasında araba kaybeden kişiler yakın zamanda büyük bir sıkıntı içerisinde hissedecektir. Kişi içinden çıkılmaz bir durum içerisinde olmasa da, kötü psikolojisi ona daha da çaresiz hissettirecektir.

Rüyada Siyah Araba Görmek

Rüyada siyah araba kullanmak birçok açıdan olumsuz şekillerde yorumlanır. Ancak bu olumsuzluklar geçicidir. Kişi, kısa bir süre içerisinde mücadele ederek huzura kavuşacaktır. Rüyasında siyah araba gören kişilere yapılan yorumlar şu şekildedir:

 1. Rüya sahibinin aile içerisinde sıkıntılar yaşayacağına
 2. Çevresinde yaşanan tartışmaların son bulacağına
 3. İş hayatında önemli adımların atılacağına
 4. Sosyal hayatta yeni bir kişiyle tanışılacağına
 5. Saygınlığın artacağına

Dair yorumlar yapılmaktadır.

Rüyada Araba Çalmak

Rüyada araba çaldığını gören kişiler esasında zor bir dönemden geçiyordur ve geçecektir. Ancak bu dönemde sıkıntıyı ortaya çıkaran kaynak her neyse, bu durumdan kurtulacak ve çok daha huzurlu olunacaktır. Kötü olayların kaynağına işaret eden bu rüya, yakında her şeyin düzeleceğine ve huzurlu bir döneme girileceğine de delalettir.

Rüyada Araba Satmak Veya Almak

Rüyada başkasının arabaya bindiğini görmek de çeşitli anlamlara gelmektedir. Rüyasında araba alan, satan, bu arabaya binen ve buna benzer olaylar gören kişilerin sayısı bir hayli fazladır. Rüyasında araba alan veya satan kişiler için olumlu yorumlar yapılmaz. Bu rüyayı gören kişiler yakın zamanda büyük maddi sıkıntılar içerisinde kendini bulacaktır. Aynı zamanda iş hayatında birtakım sıkıntılar yaşayacak olan rüya sahibi, kontrolü eline almalıdır ve başarılı işlerle uğraşmalıdır. Yoksa hem maddi hem de manevi olarak çöküşe geçecektir.

Bebek Arabası görmenin tabiri için, Rüyada Bebek Arabası Görmek neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Araba Yanması Görmek

Rüyasında bir arabanın yandığını gören kişiler, bazı işler için yatırım yapabilir. Bu yatırımın sonunda kişi kara kara karşılığını bekleyecektir. Ancak karşılığını alamaması muhtemeldir. Genel olarak maddi imkansızlıklara işaret eden bu rüya, kişinin emeklerinin boşa çıkacağına ve hayal kırıklığı yaşayacağına işaret eder. Rüyasında arabanın yandığını gören kişiler, gösterdikleri çabanın karşılığını alamaz ve mutsuz olurlar.

Rüyada Araba Görmenin Psikolojik Yorumu

Rüyada arabaya binmek diyanet tarafından da sıkça yorumlanmaktadır. Bu rüyayı gören kişiler, rüyanın psikolojik açıdan anlamını da merak etmektedir. Rüyasında araba gören kişiler için yapılan psikolojik yorumlar şu şekilde sıralanır:

 1. Umarsızlık ve boş vermişlik içerisinde olduğunuza
 2. Hayatınızda önemli gelişmelerin yaşanması için beklediğinize
 3. İş hayatında büyük projeler için hazırlanmanıza
 4. Terfi beklemenize
 5. Hayaller kurmanıza
 6. Hedeflerinizi gerçekleştirmek için motive olmanıza
 7. İlişkinizin hayatınızda daha önemli bir yere sahip olduğuna
 8. Pişmanlık içerisinde olduğunuza

İşaret etmektedir. Bu rüyayı gören kişiler dengesiz ruh halleri içerisinde kendisini bulabilir. Bu rüya ne çok hayırlıdır ne de kötüdür. Kişi bahtsızlıkları kendi lehine çevirmeli ve kazançlı olmalıdır.

Rüyada Araba Görmenin Dini Yorumu

Rüyada araba kullanmayı bilmeyen birinin araba kullanması gibi rüyalarda da görülmektedir. Bu ve diğer tüm araba konulu rüyalar için hem rüya alimleri hem de diyanet açıklamalar yapmıştır. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında araba gören kişi tedbir alır. Kişi rüyasında araba görürse, eşyaları yüklenerek bir yolculuğa çıkacaktır. Bu rüya aynı zamanda kişiye ağır bir yük bindiğinin ve sorumlulukların kaldırılamadığının da işaretçisidir. Diyanet de İmam Nablusi Hazret’lerine benzer yorumlar yapmıştır. Kişi rüyasında araba görürse, dini olarak bu rüyayı işi sağlama almak ve tedbirler almak üzerine anlamaktadır.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani