Rüyada “Rüyada Ağlayarak Polisi Aramak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Ağlayarak Polisi Aramak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada polis görmek, genel itibariyle olumsuz olarak yorumlansan da, rüyanın görülüş biçimi ve rüyada görülen çeşitli semboller, rüyanın yorumunu da değiştirmektedir. Rüyalar yüzyıllardır insanların merak ettiği ve gizemini tam anlamıyla çözemediği, canlılara has özelliklerin başında gelmektedir. Birçok batı bilgininin yanı sıra İslam âlimleri de rüyaları İslami çerçevede açıklamaya çalışmışlardır. İmam Nablusi, İmam Gazali, İmam-ı Cafer-i Sadık Hz. ve daha birçok İslam âlimi ve filozofu rüyaları ve rüyalarda en sık görülen sembolleri yorumlamışlardır. Rüyada polis görmek ise kısaca; ölüme, korkuya ve kedere bir işaret olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada Polis Olduğunu Görmek Neye İşarettir?

Rüyalar yorumlanırken birçok farklı unsura dikkat etmek gerekmektedir. Bu unsurlar rüyalar hakkında daha doğru ve isabetli yorumlar yapılabilmesini sağlamaktadır. Rüya yorumları;

  • Kişinin ruh haline
  • Rüyanın içeriğine
  • Rüyada görülen simgelere
  • Rüyanın görüldüğü zamana vb.

Birçok farklı unsur göz önünde bulundurularak yorumlanmaktadır. Rüyada sivil polis olduğunu görmek için yapılan yorumların başında; kişinin çalıştığı yerde yükseleceğine, terfi edeceğine, saygın bir konuma geleceğine dair bir işaret olarak yorumlanmaktadır. Bunun yanı sıra olumsuz yorumlarda yapılabilmektedir. Bu yorumlar ise; kişinin tehlikede olacağına, sorunlarının çözümünde sıkıntıya gireceğine vb. olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada Polis Baskını Görmek

Rüyalar görülüş biçimlerine göre yorumlanmaktadır. Genel itibariyle rüyada polis görmek, üzüntüye, çözümsüzlüğe ve kedere işaret etse bile, rüyada polis baskını gören kişiler için yapılan yorumlar olumludur. Bunlar; kişinin önemli bir sorumluluk alacağına, devlet ile ilgili bir işinin sonuçlanacağına işaret etmektedir. Rüyada polisin evi araması, herhangi bir devlet makamında derece elde etmek ve oldukça yorucu olan bir süreç sonunda ferahlığa kavuşulacağına delalet eder. Ancak unutulmamalıdır ki, İmam Nablusi Hz. rüyaları yorumlarken bizlere verdiği nasihatler arasında, rüyanın değil gerçek hayatın önemli olduğu şeklindedir. ”Rüya ile amel edilmez’’ sözü de bu durumu açıklar niteliktedir.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Polis Görmek neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Resmi Polis Görmek

Rüyada resmi üniforma giymiş polis görülmesi, hakkında yapılan yorumların başında, olumlu ve hayırlı işlerin gerçekleşeceğine yorumlanmaktadır. Özellikle temiz kıyafetli bir polis görmek için yapılan yorumlar şu şekilde karşımıza çıkmaktadır; güven duyacağınız kişilerle karşılaşacağınıza, özgüveninizin artacağına ve ferah bir döneme gireceğinize işaret etmektedir. Rüyada polis görmek diyanet yorumuna göre bazı olumsuz durumları işaret eder. Bu olumsuz yorumlar; yaklaşan bir ölüme, düşmanlara ve zarara uğrayacağı şeklindedir.

Rüyada Polisi Aramak, İhbar Etmek

Rüyada polis ile konuşmak ya da bir hırsızı ya da kötü bir olayı polise ihbar etmek hakkında yapılan yorumlar, rüyada sizlere verilen işaretler doğrultusunda çeşitlilik göstermektedir. Genel olarak rüyada polisi aramak, polise ihbar etmek hakkında yapılan yorumlar şu şekildedir;

  • Size kurulan tuzakların bozulacağına
  • Size kötülük yapanların ortaya çıkacağına
  • İnsanların vereceği zararlardan kurtulacağınıza

Şeklinde olumlu olarak yorumlanmaktadır. Bunun yanı sıra olumsuz olarak da; vaktinizin boşa geçeceğine ve maddi kayıp yaşayacağınıza şeklinde yorumlarda mevcuttur.

Rüyada Polis Tarafından Göz Altına Alınmak

Rüyalar, İslami çerçevede incelendiği zaman eğer sahih denilen ilahi rüya özellikleri taşıyorsa bu rüyalar sizlere Allah (C.C) tarafından gönderilen mesajlardır. Eğer doğru yorumlanırsa kişi temkinli davranarak, karşılaşacağı sorunlardan kurtulabilmektedir. Rüyada polisin birini tutukladığını görmek ya da polis tarafından tutuklanmanız, çevrenizde birçok düşmanın bulunduğuna, düşmanları tarafından zarara uğratılacağına şeklinde olumsuz yorumları bulunduğu gibi düşmanlarının gün yüzüne çıkıp onların zararlarından etkilenmeyeceği şeklinde olumlu yorumlarda mevcuttur.

Polis Karakolu tabiri için, Rüyada Polis Karakolu Görmek neye işarettir? Yazımızdan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Çok Sayıda Polis Görmek   

İmam Cafer-i Sadık Hz. rüyaları İslami çerçevede inceleyen ve bizlere bugün bile yol gösteren rüya yorumları yapan önemli bir İslam âlimidir. Onun hadis ve ayetlerden yola çıkarak rüyaların sahih yani hak rüyalar olduğunun anlaşılması için, rüyanın görüldüğü zaman ve kişinin maneviyatının öneminden bahsetmektedir. Buna göre; rüyada çok sayıda polis görmek, huzurlu ve ferah bir dönemin sizleri beklediğine, hayırlı kişilerle karşılaşacağınıza, kazanılacak zaferlere ve başarıya işaret etmektedir.

Rüyada Polis Görmenin Psikolojik Yorumu

Bilindiği üzere rüyalar hakkında birçok farklı yorum mevcuttur. Genel itibariyle rüyalar ilahi bir işaret olarak algılansa da psikolojik nedenlerde rüyaların görülmesinde etkilidir. Sigmund Frued ve daha birçok batı düşünürü ve filozofu da rüyalar hakkında yorumlar yapmışlardır. Rüyaların psikolojik analizi, kişinin bilinçaltıyla ilgilidir. Rüyada polis görmek psikolojik olarak kişinin, herhangi bir konuda suçluluk duyduğu ya da geçmişte yaşadığı bir durumun bilinç altına aşırı baskı yaptığı şeklinde yorumlamak mümkündür.     

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani