Rüyada “Rüyada Ağlayan Ses Duymak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Ağlayan Ses Duymak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada ağlayan birini duymak hakkında doğru ve kapsamlı bir yorum yapabilmek için rüyada bizlere verilen işaretleri doğru bir şekilde yorumlamak gerekmektedir. Örneğin; rüyada ağlayan kişi bir bebek ise; zaman içerisinde zorlu bir durumla karşılaşacağınıza ve etrafınızda sizi sıkıntıya sokacak kişilerin sayısının artacağına işarettir. Bunun yanı sıra rüyada yetişkin bir kişinin ağlama sesi duyuluyorsa ya da ağladığı görülüyorsa buda sizin karşılaşacağınız bir sıkıntıdan ve zorluktan kurtulup, ferahlayacağınız anlamına gelmektedir. Rüyalar hakkında yorum yapmak; rüyaların içinde barındırdıkları gizemler ve simgeler nedeniyle oldukça karışık bir iştir. Bu yüzden yorum yaparken dikkatli olmak ve rüyaları ayrıntılarıyla ele almak oldukça önemlidir.

Rüyada Ağladığını Görmek

Bu rüya yorumu için; rüyanın içinde barındırdığı anlam çok önemlidir. İmam-ı Nablusi (r.a)’ye göre;

  • Rüyada şiddetli bir şekilde ağlamak: Dünyalık bir iş için ağlayan kişinin zorlu bir durum karşısında çaresiz kalacağına işaret etmektedir.
  • Eğer kişi geçmiş günahları ya da Allah (C.C) için ağlıyorsa bu da kişinin günahlarının bağışlanabileceğine ve dünyada bir nebze ferahlığa kavuşacağına işaret etmektedir.

İslami çerçevede rüya tabiri yapan ve rivayetlerle rüyaların manalarını bizlere ulaştıran Nablusi Hz. Rüyada sesli ağlamak hakkında ki görüşleri bu şekildedir.

Rüyada Mezarlıkta Ağlamak

Rüyada mezarlıkta ağladığını gören bir kimse için yakın zamanda üstesinden gelmekte zorlanacağı bir durumla karşılaşacağına, sevdiği birinden ayrılacağına, etrafında güvendikleri tarafından ihanete uğrayacağına işaret etmektedir. Bu rüya hakkında yapılan yorumlar genel itibariyle olumsuz olarak görülmektedir. Bunun yanı sıra mezarlıkta ağlayan bir kimse için yapılan diğer yorum ise sağlıkla ilgili bir problemin yaşanabileceği yönündedir. Rüyada başkası için ağlamak eğer dünya menfaati düşünülerek gerçekleşiyorsa bu durum olumsuz yorumlanır.

Ancak kişi Allah (C.C) için iyi niyetle ağlıyorsa, kişinin gafletten kurtulacağına işaret eder.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Ses Duymak neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyadan Ağlayarak Uyanmak

Rüyada ağladığını gören bir kimse uyandığında da ağlamaya devam ediyorsa bu durum iki farklı bakış açısıyla açıklanabilir. Bunlardan ilki; rüyaların psikolojik etkilerinden kaynaklanmasındandır. Rüyadan ağlayarak uyanmak psikolojik olarak kişinin yoğun stres altında olduğuna ya da yaşadığı sorunlara çözüm bulamadığı durumlarda görülmektedir.  Bunun yanı sıra İslami açıdan ele alacak olursak bu rüyanın yorumu kişinin önemli bir kişi tarafından takdir edileceğine ve saygınlığının artacağına işaret eder.

Rüyada Hıçkırarak Ağlamak

Rüyada kendini ağlarken görmek, rüyayı gören kişinin çalışma hayatında karşılaşacağı problemlere ve kişinin özel hayatında üzücü bir durumun meydana gelmesine işaret etmektedir. Rüyada kişinin kendini hıçkırarak ağladığını görmesi hem maddi hem de manevi olarak yaşanacak birçok sıkıntıya işaret etmektedir. İş yaşamında karşılaşılacak problemlerde kişinin sakin kalması ve acele kararlar vermemesi kişinin ferahlayacağına da işaret etmektedir. Bir kişi eğer rüyasında hıçkıra hıçkıra ağladığını görüyorsa bu durum psikolojik açıdan da kişinin baskı altında olduğuna ve yoğun bir stres döneminden geçtiğine işaret edebilir.

Rüyada Güzel Bir Ses Duymak

Rüyada duyulan ses eğer güzel ve yumuşak bir ses ise bu rüyayı gören kişiler için; hayırlı ve uzun süredir beklenilen bir haber alacaklarına, sevilen biri tarafından yardım alınacağına ve eğer kişi sıkıntılı bir durumdaysa sıkıntılarının hafifleyeceğine delalettir. Bunun yanı sıra kişi eğer rüyasında kötü bir ses duymuşsa; sahip olduğu sıkıntının artacağına ve etrafında düşmanlarının kendini belli edeceğine işaret etmektedir.

Ağlamak tabiri için, Rüyada Ağlamak neye işarettir? Yazımızdan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Gözyaşı Dökmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyasında gözünden yaş geldiğini görmek genellikle hayra yorulmaktadır. Bunun temel nedeni ise rüyada gözyaşı döken kişinin; yakın zamanda dertlerinden kurtulacağı ve sıkıntılarının artık bir nihayete ereceği düşüncesinden kaynaklanmaktadır. Rüyada gözyaşı dökmek İslami açıdan eğer geçmişte yapılan günahlardan duyulan bir pişmanlık nedeniyle dökülmüşse, bu kişinin günahlarının bağışlanabileceği ve gafletten uyanması gerektiği şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Sevinçten Ağlamak

Rüyada sevinçten ağlamak kişinin sahip olduğu sıkıntılardan sevilen bir kişinin de yardımıyla kurtulacağına işaret etmektedir. Rüyada sevinçten sesli ağlamak aynı zamanda hayırlı bir müjde alınacağına, rızkının helal yollardan artacağına da işaret etmektedir. Rüyada olduğu kadar gerçek hayatta da insanlar ağladıklarında hem psikolojik olarak hem de manevi olarak bir rahatlığa kavuşmaktadırlar. Bu doğrultuda genel olarak rüyada ağladığını gören kimselerin bu durumu hayra yormaları daha doğru olacaktır.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani