Rüyada “Rüyada Ağlayan Papağan Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Ağlayan Papağan Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada papağanı ağlarken görmek; hem rüyada papağan görmek hem de rüyada ağlayan hayvan görmek tabirleri bakımından ayrı ayrı değerlendirilebilir. Rüyada ağlayan hayvan görmek konusunda özellikle rüyadaki ağlayan hayvanın papağan olması oldukça derinlik içeren bir rüya olarak kabul edilir. İslam alimleri bu yönde hayvanların Allah tarafından insanlara emanet edilen varlıklar olduğunu belirtirken; her birinin evrendeki yaratılış yeri ve vazifesinden de bahsetmektedirler. Bu noktada rüyada ağlayan papağan görmek ile alakalı rüyadaki diğer detay ve sembollerin de birlikte değerlendirilmesi gerekmektedir.

Rüyada Papağanın Şiddetli Bir Şekilde Ağlaması

Rüyada ağlayan papağan görmek ya da başka bir deyişle rüyadaki papağanın şiddetli bir şekilde ağlaması pek hayırlı bir rüya olarak kabul edilmez. İmamı Gazali (r.a) yorumunda bu konuyu yaklaşmakta olan bir sağlık sorununun habercisi olarak kabul ederken sağlık sorunu ortaya çıktıktan sonra doğru önlemler alınması durumunda sorunun aşılabileceğini ifade eder.

Rüyada Papağanın Kafes İçerisinde Ağlaması

Rüyada ağlayan papağan görmek ile alakalı açıklanması gereken bir rüya da rüyada kafes içinde ağlayan papağan görmek olarak belirtilebilir. Câferi Sâdık (r.a) kafes içinde ağlayan papağanın ayrılık habercisi olduğunu belirtirken, rüya sahibinin ya da oldukça yakın bir aile üyesiyle alakalı bir yolculuk, bir özlem ya da bir gurbet anlamına geldiğini belirtmektedir.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Papağan Görmek neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Ağlayan Kırmızı Bir Papağan Görmek

Rüyada ağlayan kırmızı papağan görülmesi bu yönde pek çok yönden değerlendirilmesi yapılabilen bir rüyadır. İmamı Nablusi (r.a) ağlayan kırmızı bir papağanın oldukça güzel, düzgün ve alımlı bir kadını işaret ettiğini belirtirken, rüya sahibinin hamile bir kadın olması durumunda aynı şekilde doğacak çocuğun da oldukça güzel bir çocuk olacağını belirtmektedir. Rüyada ağlayan kırmızı bir papağan görmek ile alakalı rüya sahibinin erkek olması durumunda ise kişinin zinaya düşkün bir erkek olması üzerine yapılacak bir uyarı ve işaret olarak kabul edilmesi gerekliliğinden bahsedilmektedir.

Rüyada Hiç Durmadan Ağlayan Bir Papağan Görmek

Rüyada hiç durmadan ağlayan bir papağan görmek aydınlık ve hayırlı bir rüya olarak kabul edilir. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre rüyada hiç durmadan ağlayan bir papağan görmek rüya sahibinin yakın zamanda kendisini oldukça etkileyecek biriyle tanışacağı anlamına gelecektir. İbn-i Sirin (r.a) rüya sahibinin bekar olması durumunda bu kişiyle kurulacak hayırlı bir yuvaya da işaret ederken; bu noktada önemli bir iş ilişkisi içerisine girilebilecek bir kişinin varlığından da bahsedilmesi mümkündür.

Rüyada Ağlayan Bir Papağana Yem Vermek

Rüyada ağlayan bir papağana yem vermek rüya alimleri tarafından fitne ve dedikodu olarak tabir edilir. İmamı Nablusi’ye (r.a) göre oldukça tehlikeli olan dedikodu ve gevezeliğin görülen bu rüyayla beraber hızlı bir şekilde terk edilmesini, sürdürülmesine derhal son verilmesini tavsiye eder. Rüyada ağlayan bir papağana yem vermek ile alakalı ayrıca kişinin hakkında çok konuştuğu bir yakınından helallik alması gerektiğine de vurgu yapılır.

Rüyada Ağlayan Papağan Yavrusu Görmek

Rüyada ağlayan papağan yavrusu görmek oldukça güzel ve aydınlık bir rüya olarak kabul edilir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; rüyasında ağlayan papağan yavrusu gören kişinin yakın zamanda oldukça müjdeli bir haber alacağını ve bu sayede sıkıntıların yerini aydınlık ve sevincin alacağını ifade eder. Rüyada ağlayan papağan yavrusu görmek birden çok kez görüldüğünde ise müjdeli haberlerden her birinin oldukça mutluluk ve sevince yol açacak nitelikli müjdeler olduğu ifade edilmektedir.

Kuş tabiri için, Rüyada Kuş Görmek neye işarettir? Yazımızdan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Çok Renkli Bir Papağanın Ağladığını Görmek

Rüyada ağladığı görülen papağanın oldukça fazla renkte olduğunun hatırlanması da oldukça güzel ve hayırlı bir rüya olarak kabul edilir. Öncelikle kalıcı mutluluk, geniş saadet, kazanç ve başarı anlamına gelen rüyada çok renkli bir papağan ağladığını görmek Câferi Sâdık (r.a) tabirine göre ise kişinin bir süredir devam eden bir sağlık sorunu varsa bunun sona ereceği, kişinin eskisi kadar sağlıklı olacağı ve bir süre sağlık problemi yaşamayacağı olarak belirtilebilir.

Rüyada Beyaz Bir Papağanın Ağladığını Görmek

Rüyasında beyaz bir papağanın ağladığını gören kişi için ise yaşadıklarının geniş kapsamlı bir muhakemesini yapması gerektiği salık verilir. Rüyada beyaz bir papağanın ağladığını görmek rüyası için kişinin özellikle yanlışları anlamında yapacağı muhakemeyle gelecek hayatında daha doğru bir şekilde yaşayacağı düşünülür.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani