Rüyada “Rüyada Ağlayan Fotoğraf Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Ağlayan Fotoğraf Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Ağlayan fotoğrafın rüyada görülmesi çok fazla bilinen ya da görüle bir rüya olmamakla birlikte alimler tarafından derin anlamlar yüklenen bir rüya çeşididir. Sadece rüyada fotoğraf görmek bile birçok anlam içerebilirken, rüyada fotoğraf görmenin bir çağrı anlamına geldiği ifade edilir. Bu çağrı İslâm alimleri tarafından farklı şekillerde açıklanırken;

  • Kendi fotoğrafını görmek
  • Tanıdık birinin fotoğrafını görmek
  • Tanınmayan birinin fotoğrafını görmek
  • Ölmüş birinin fotoğrafını görmek
  • Ünlü birinin fotoğrafını görmek gibi değişik anlamlar içerdiği görülmektedir.

Rüyada Kendi Fotoğrafını Görmek

İmamı Nablusi (r.a) yorumuna göre; rüyasında kendi fotoğrafını elinde görmek kısa süreli bir hastalık geçireceğine işaret eder. Bu hastalığın günü yaklaşınca kişi rüyasında kendi fotoğrafını elinde görmeye başlar. Ancak bu hastalığın önemli olmadığı ve kısa sürede iyileşme sürecine girileceği de İmamı Nablusi (r.a) tarafından rivayet edilmiştir. Rüyada kendi fotoğrafının görülmesinin başka bir anlamında ise eğer fotoğraf ele alınmadan karşıdan bakılıyorsa kişinin inançsızlık duyduğu kişilere karşı haklı olduğu ve çevredeki insanların göründüğü kadar temiz ve masum olmadığı da belirtilmektedir.

Rüyada Tanıdık Birinin Fotoğrafını Görmek

Rüyada tanıdık birinin fotoğrafının görülmesi;

  • Fotoğraftaki tanıdığın fotoğrafta ağlıyor halde olması
  • Fotoğraftaki tanıdığın ağlama gibi bir durumunun olmaması olarak iki şekilde yorumlanabilir.

Câferi Sâdık (r.a) tabiri; fotoğrafın ağlıyor şekilde görülmesini işle ilgili bir sorun şeklinde yorumlarken, zahmetli bir işle uğraşılması, zor zamanlar geçirilmesi hatta bir süre parasız kalınacağı anlamına da gelmektedir. Câferi Sâdık (r.a) bu duruma kişinin geleceğini kökünden değiştirecek yanlış adımların da eşlik edebileceğini ekleyerek zahmetin büyüyerek çaresizliğin de artabileceğini belirtmektedir. Rüyada görülen fotoğrafta tanıdığın ağlamıyor olması ise rüyada tanıdık birinin fotoğrafını görmek olarak ifade edilirken, bu rüya tabirinde büyük mutluluklar yaşanarak aile hayatının kolaylaşacağı belirtilmektedir. Rüyaya işle ilgili bir yorum getirilecek olursa da bu, yüklü miktarda bir kazancı ifade etmektedir. Bolluk ve bereketin yanında kurulacak olan ya da halihazırda devam eden bir projenin nihayete ereceği; sadece manevi anlamda değil maddi anlamda da beklenen hazzın sağlanacağı beklenmektedir. İmamı Nablusi (r.a) tabirinde ise rüyasında eşinin fotoğrafını gören kadın eşiyle uzun yıllar mutlu bir birliktelik geçirecektir.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Ağlamak neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Tanımayan Birinin Fotoğrafını Görmek

Rüyada tanımadığın birinin fotoğrafını görmek kişinin hayatına yeni insanların gireceği, kişinin yeni ortamlarda bulunacağı anlamına gelmektedir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; yeni insanlarla tanışmak ve yeni ortamlara girmek haricinde kişinin hayatına yeni girecek bu insanlarla arasının da gayet iyi olacağına işaret eder. Bu da hayata daha güzel ve pozitif bakılmasını sağlayacaktır.

Rüyada Ölmüş Birinin Ağlayan Fotoğrafını Görmek

Daha önceden ölen bir kişinin rüyada fotoğrafını görmek çevre, dostluk ve barış ortamına işaret eder. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; rüyada ölmüş birinin fotoğrafının görülmesi kişinin uzun süredir çevresiyle yaşadığı maddi anlaşmazlıkların sona ereceğine işaret etmektedir. Rüya, uzun süredir devam eden problem ve kızgınlıkların artık çözülme vaktinin geldiğini, barış ortamının sağlanacağının da habercisidir. Bu noktada İmamı Nablusi (r.a) yorumu çok önemlidir. İmamı Nablusi (r.a) fotoğraf görmenin yanında rüyada ölüyle fotoğraf çektirme konusunda çevresinde çok sevilen ve güvenilen biriyle sağlam bir dostluk kurulacağını ifade etmektedir.

Fotoğraf tabiri için, Rüyada Fotoğraf Görmek neye işarettir? Yazımızdan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Ünlü Birinin fotoğrafını Görmek

Rüyasında ünlü birinin fotoğrafını gören kişinin işinde oldukça başarılı olup son noktaya kadar ilerleyeceği düşünülür. İmamı Nablusi (r.a) bu konuda işteki başarının yanı sıra çocuklu birinin rüyayı görmesi halinde maddi sıkıntılar içine girebileceğini ancak bu sıkıntıların kısa süreli olabileceğini belirtmiştir. Bekar birisinin rüyayı görmesi sevdiğiyle arasının bozulmasına hatta bu konuda yalanlar söyleyeceğine işaret edilir.

Rüyada Ağlayarak Fotoğraf Çekmek

Rüyada fotoğraf makinesiyle fotoğraf çekmek çok yakın bir arkadaş, dost tarafından büyük bir hayal kırıklığına uğranılacağı anlamına gelmektedir. Fotoğrafın ağlanarak çekilmesi ise hayal kırıklığı yanında münakaşa yapılacağı olarak da yorumlanır. Rüyada fotoğraf çekilmesi herhangi bir fotoğraf stüdyosunda yapılıyorsa ise bu durum hastalık geçirileceğine delalettir. Aynı zamanda fotoğraf çekme rüyasının kadın tarafından görülmesi ise pek hayra yorulmaz. Kadınlar için bu durum keder ve üzüntü olarak nitelendirilirken durumun fazla üzün sürmeyeceği de vurgulanır.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani