Rüyada “Rüyada Ağlamak Ama Konuşmamak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Ağlamak Ama Konuşmamak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada ağlamak üzülmek genel itibariyle hayra işaret eden rüyalardır. Dünya hayatında karşılaşılan sıkıntıların ve yaşanan maddi sıkıntıların son bulacağı, maddi ve manevi tüm hastalıkların şifa bulacağı rivayet edilmektedir. Bu rüyada dikkat edilmesi gereken ve rüya tabiri yaparken üzerinde durulması gereken detay kişinin rüyasında ne için ağladığıdır. Eğer dünyalık ve masivadan bir işin ağladığını görüyorsa o kişi için bu rüyanın yorumu; hastalığa ve haram işlemeye işaret eder. Fakat Allah için, din için ya da peygamber sevgisiyle ağlanıyorsa, rüyayı gören kişi için birçok müjdeli haber vardır.

Rüyada Bağırarak Konuşmak ve Ağlamak

Bu rüyayı gören kişiler için yapılan yorum genellikle rüyanın birtakım olumsuzluklara işaret ettiği yönündedir. Rüyada konuşmak istemek ama konuşamamak rüyayı gören kişinin başladığı işi hayırlı ve tam bir şekilde bitiremeyeceğine, maddi kayıp yaşayacağına ve iş hayatında birçok olumsuzluğun ortaya çıkacağına işaret etmektedir. Bilhassa rüyada bağırarak konuşan ve ağlayan kişiler için sıkıntılı bir dönemin başlayacağı şeklinde yorumlanmaktadır. İmam Cafer-i Sadık (r.a)’a göre; rüyasında bağırarak ağladıktan kısa bir süre sonra güldüğünü gören bir kimse için ölümle ilgili bir haber yaklaşmaktadır. Şeklinde bir rüya tabiri yaptığı rivayet edilmektedir.

Rüyada Sıkıntıya Düşmek

Rüyada sıkıntı hissetmek ya da sıkıntıya düştüğünü görmek birçok farklı açıdan yorumlanabilmektedir. Rüyasında sıkıntılı olduğunu gören kişi için yakın zamanda önemli haber alacağı rivayet edilmektedir. Bunun yanı sıra, hayırlı işler yapmaya ve iş hayatında yaşanan sıkıntıların adil bir yönetici tarafından çözümleneceğine işaret etmektedir. Rüyalar çoğu zaman bizlere olumsuz bir anlama sahipmiş gibi görünseler de aslında taşıdıkları anlam itibariyle birçok hayırlı işi işaret eden mesajları da bizlere sunmaktadır. Rüyada sıkıntıya düşmekte bu rüyalara bir örnek oluşturmaktadır.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Ağlamak neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Ağladığı Halde Gözden Yaş Akmaması

Rüyasında ağlayan ancak gözlerinden yaş akmadığını gören kişiler için; karşılaşacakları bir sıkıntıya ve edilecek bir zarara işaret etmektedir. Bunun yanı sıra uzun süredir beklenen bir haberin olumsuz sonuçlanacağı ve bu durumdan dolayı yoğun bir üzüntü hatta hastalığın ortaya çıkacağı da yapılan diğer tabirler arasındadır. Rüyada gözyaşı damlası görmek ise genel itibariyle kötü haberlerin alınacağına bir işarettir.

Rüyada Ağladıktan Sonra Gülmek

Rüyada gözyaşı dökmek hakkında İmam-ı Nablusi (r.a) şöyle demiştir; ‘’rüyada kişinin soğuk gözyaşı akıttığını görmesi o kişi için birçok hayra alamettir fakat gözyaşı sıcaksa karşılaşılacak sıkıntılarda sıcaklığa göre artacaktır’’. Bu yorum doğrultusunda kişinin rüyasında ağladıktan sonra gülmesi; aceleyle karar vermeye, borç ve sıkıntıların artacağına ve ölüm haberine işaret etmektedir. Bunun yanı sıra bu rüya hakkında yapılan diğer yorum ise; kişinin helal kazanç ile elde edeceği bir birikime ve hayırlı kazanca işaret etmektedir. Rüyada ağlamak ya da gülmek birbirine benzer ancak farklı yorumlara sahip işaretlerdir. Bu yüzden bu iki kavramın detaylıca yorumlanması gerekmektedir.

Rüyada Sessizce Ağlamak

Rüyada ağlamak, rüyada görüldüğü biçimine ve sebebine göre değişiklik göstermektedir. Örneğin; rüyada bir ağlayıp bir gülmek farklı bir mana taşırken; rüyada sessizce ağlamak daha farklı bir anlam taşımaktadır. Rüyada kendini ağlarken görmek ve sessizce ağlamak yakın zamanda alınacak iyi bir habere işarettir. Bu işaretler; hayırlı bir kısmete, erkek çocuğuna ya da maddi kazancın artacağı şeklinde yorumlayabilmek mümkündür. Rüyada sessizce ağlamak aynı zamanda psikolojik olarak bastırılmış bazı duygulara ve yaşanan birçok pişmanlıktan dolayı duyulan üzüntüye de işaret etmektedir.

Zorla Ağlamak görmenin tabiri için, Rüyada Zorla Ağlamak neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Kavga Ettikten Sonra Ağlamak

Rüyada kavga görmek kişinin uzun zamandır beklediği bir haberin sonuçlanacağına ve bu haberden dolayı büyük ferahlık yaşayacağına işaret etmektedir. Kavga ettikten sonra ağlayan bir kişi ise rüyasından ders çıkarmalıdır çünkü bu rüya uyarıcı bir rüya olmakla birlikte bazı olumsuz anlamları da içinde barındırır.

Rüyada Kan Ağladığını Görmek

Rüyasında ağlarken gözlerinden yaş yerine kan aktığını gören kişiler rüya tabiri; gözlerden akan kanın biçimine ve miktarına göre değişiklik göstermektedir. Rüyada kan aktığını görmek, aynı zamanda kötü haberlere ve beklenmedik bir kısmete de işaret etmektedir. Bilindiği üzere rüyalar yorumlanırken hemen hemen tüm özellikler ayrı ayrı incelenmeli ve genel bir tabirde bulunulmalıdır. Rüyada kan ağladığını görmekte bu rüyalardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani