Rüyada “Rüyada Zorla Ağlamak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Zorla Ağlamak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada ağlamak sık karşılaşılan bir durumdur. Ağlamakla beraber kişinin rüyasında yaptığı olaylar değişiklik göstermektedir. Her bir durum kişinin rüyasının yorumlanmasında önem taşıyacaktır. Rüyasında ağlayan kişilere yapılan yorumlar şu şekilde sıralanır:

 1. Rüyada erkeğin ağlaması
 2. Rüyada kadının ağlaması
 3. Rüyada sessiz ağlamak
 4. Rüyada sesli ağlamak
 5. Rüya sahibinin cinsiyeti
 6. Rüyanın hangi vakitte görüldüğü

Tüm bu durumlar rüyasında ağlayan kişinin rüyasını yorumlamada önemli olacaktır. Rüyada ağlamak genel olarak sıkıntılardan kurtulmaya ve huzura ermeye işaret etse de, bazı durumlar olumsuz olarak da yorumlanabilmektedir.

Rüyada Tövbe Ederek Ağlamak

Rüyada ağlamak diyanet tarafından yorumlanan rüyalardan biridir. Bu rüyada kişi gündelik hayatında yaşanan bazı konuların pişmanlığını çekmektedir. Rüyasında tövbe ederek ağlayan kişiler bir süre sonra huzur bulacaktır. Özellikle rüyasında tövbe ederek ağlayan kişiler için huzurun insanın içinde olduğunu söylerler ve vicdana işaret ederler. Mutlu günler yakındadır.

Rüyada Gözden Yaş Gelmesi

Rüyada kendini ağlarken görmek gibi rüyalar detaya inerek anlatıldığında, kişinin gözden yaş geldiğini görmesi şeklinde de tasvir edilir. Bu rüyayı gören kişiler, kısa bir süre sonra dileklerine kavuşacaktır. Kişi, bir süredir içinden bazı hayaller geçiriyorsa ancak ulaşamıyorsa, beklemekten sıkıldıysa ve dayanacak gücü kalmadıysa, bu rüyanın ardından huzura kavuşacaktır.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Ağlamak neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Sessiz Sessiz Ağlamak

Rüyada hıçkırarak ağlamak ve sessiz ağlamak arasında farklar vardır. Rüyasında sessizce ağlayan kişiler için yapılan yorum, kişinin maddi anlamda berekete kavuşacağını söyler. Aynı zamanda manevin yönün de zenginleşmesine işaret eden bu rüya, bazı rüya alimleri tarafından özellikle yorumlanmıştır. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; rüyasında sessizce ağlayan kişilerin her işi hayırla sonuçlanır. Pek çok kişi bu rüyayı görür ancak hepsi de mutluluğa ulaşır.

Rüyada Ağlayarak Rahatlamak

Rüyada ağlamak üzülmek olumsuz gibi görülse de, bazı kişiler bu rüyaların ardından rahatladığını ifade eder. Rüyasında ağlayarak rahatlayan kişiler, yakın zamanda hayata dair tüm sıkıntılarından kurtulur. Bu sıkıntı gerek maddi olsun gerek manevi, kişi kısa bir süre içinde dertlerinden arınacaktır ve mutlu olacaktır. Aynı zamanda ayrıldığınız kişinin ardından artık gözyaşı dökmezsiniz.

Rüyada Kan Ağlamak

Rüyada içli içli ağlamak çeşitli formlarda görülebilir. Rüyasında kan ağladığını gören kişiler, çevresinde birinin mutsuzluğuna şahit olabilir. Bu rüya, rüya sahibinden çok çevresindeki kişilere ve akrabalarına yorulmaktadır. Rüyasında kan ağlayan kişiler ailesinden ya da dostundan sıkıntı dinler.

Rüyada Sesli Ağlamak

Rüyada sesli ağlamak olumlu yorumlanan bir rüya değildir. Bu rüyayı gören kişiler bir zaman sonra sıkıntılı bir döneme girerler. Rüyasında sesli ağlayan kişiler, hatalı bir adım atar ve bu adımdan dolayı pişmanlık duyar. Hayalini kurduğu işlere ulaşamaz ve emekleri boşuna harcanır. Bazı kişiler ise bu rüyanın sağlık sorunlarına işaret ettiğini söyler.

Rüyada Biri İçin Ağlamak

Rüyada başkası için ağlamak kişinin emeklerinin boşa gitmeyeceğine işarettir. Aynı zamanda bu rüya şu şekillerde yorumlanmıştır:

 1. Hasretlerin son bulacağına
 2. Uzun zamandır beklenen bir haberin geleceğine
 3. Allah yolunda yürünüp ibadet edileceğine
 4. Kişinin yeni bir işe girişeceğine ve başarılı olacağına
 5. Kazancını muhtaçlarla paylaşacağına
Ağlayan Ünlü görmenin tabiri için, Rüyada Ağlayan Ünlü Görmek neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Zorla Ağlamak Psikolojik Yorumu

Rüyada çocuğu için ağlamak da kendi için ağlamak da kişinin bazı psikolojik durumları hakkında ipucu vermektedir. Rüyasında zorla ağlayan kişiler için yapılan yorumlar şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Kişinin kendisini içinden çıkılmaz bir durumda hissetmesi
 2. Rüya sahibinin yeni bir işe girişmenin stresi içinde olması
 3. Emeklerin boşa çıkmasından kurtulması
 4. Yakın zamanda önemli bir mülakata ya da sınava girmek
 5. Sevilmeyen insanlarla sürekli bir arada olmak

Rüyasında zorla ağlayan kişiler için yapılan yorumlar bu şekilde sıralanmıştır. Rüyasında zorla ağlayan kişiler şu an için kötü bir ruh halinde olsa da, kuşkuları ve endişeleri yersizdir.

Rüyada Zorla Ağlamak Dini Yorumu

Rüyada bağırarak ağlamak, rüyada sessiz ağlamak, rüyada üzülmek gibi durumlar diyanet tarafından da sıkça yorumlanmaktadır. Bu rüyalar her ne kadar kişiyi üzse de, esasında oldukça hayırlı işlere işaret vermektedir. Kim ki rüyasında ağlamak görürse, yakın bir zamanda büyük bir mutluluğa ulaşır. Rüya sahibi huzur içerisinde yaşar.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani