Rüyada “Rüyada Ağlamak Ama Gözünden Yaş Gelmemesi Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Ağlamak Ama Gözünden Yaş Gelmemesi Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada bağırarak ağlamak, rüyayı gören kişinin yakın zamanda bir sıkıntısında kurtulacağına ancak sağlıkla ilgili bir sıkıntının zuhur edeceğine işaret etmektedir. Genel olarak rüyada ağladığını görmek hayra ve berekete işaret eder bu yüzden rüyaları iyi anlamlarıyla yorumlamak gerekmektedir. Rüyada ağlamak ama gözünden yaş gelmemesi ise; kişinin sıkıntılarının artacağına ancak önemli bir kişinin yardımıyla bu sıkıntıdan kurtulacağına işaret etmektedir. Karşılaşılan sıkıntıdan, şükrederek, Allah’a sığınan kişilerin bu rüya ile sıkıntıdan başarılı bir şekilde kurtulacağı da müjdelenmektedir. İmam Nablusi (r.a)’ye göre; Allah için rüyasında ağlayan kimselerin mutlaka hayırda oldukları ve ahirette güzelliklerin nasip edileceği rivayet edilmiştir.

Rüyada Konuşmak İsteyip Konuşamamak

Bu rüyayı gören kimseler için yapılan yorum; kişinin yapacağı girişimlerin kötü sonuçlanacağına ya da yakın bir dönemde yanlış kişilerle yeni bir işe atılacağına yorumlanmaktadır. Bunun yanı sıra rüyada konuşmak isteyip konuşamamak uzun süredir beklenen bir işin sonuçlanacağına ve yıllardır söylenmek isteyip de söylenemeyen birçok şeyin varlığına işaret eder. Aynı zamanda bu rüyayı tıpkı kişinin rüyasında ağlaması fakat gözünden yaş akmaması gibi yorumlamakta mümkündür. Bu yoruma göre; kişinin sıkıntılarının artacağına ve beklenmedik bir kişi tarafından bu sıkıntısının giderileceği de rüyanın tabirleri arasında karşımıza çıkmaktadır.

Rüyada Ünlü Biriyle konuşmak

Rüyada sesli konuşmak, rüyada konuşulan kişiye göre farklı yorumlanabilmektedir. Bilindiği üzere rüyaların içinde barındırdıkları işaretler ve sahip olduğu birtakım özellikler neticesinde anlamlarında büyük farklılıklar gerçekleşebilmektedir. Bu yorumları kısaca sıralayacak olursak;

  • Rüyada Ünlü Biriyle Konuşmak: Kişinin işlerinde yakalayacağı başarıya ve elde edeceği saygınlığa işaret etmektedir.
  • Rüyada Yabancı Biriyle Konuşmak: Kişinin imanının ve manevi derecesinin düşeceğine ve günaha yöneleceğine işarettir.
  • Rüyada Sevdiği Biriyle Konuşmak: Kişinin karşılaşacağı sıkıntıların artacağına ve hakkında birçok dedikodunun çıkacağı şeklinde rivayet edilmektedir.

Görüldüğü üzere birçok farklı işarete göre değişiklik gösteren rüya yorumları, tüm detaylar dikkate alınarak tabir edilmesi gerekmektedir.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Ağlamak neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Hayvanla Konuştuğunu Görmek Ne Anlama Gelir?

Bir kişinin rüyasında hayvan görmesi ya da herhangi bir hayvanla konuştuğunu görmesi; yapılmak istenen işte başarılı olacağına, saygınlık ve güç kazanacağınıza işaret etmektedir. Rüyada hayvan görmek hakkında İmam Cafer-i Sadık (r.a) şöyle demiştir; ‘’rüyada görülen yırtıcı hayvanlar; düşmana, fitneye, iffetsiz kadına ve sıkıntıya işaret ettiğini rivayet etmiştir’’. Bu rüya genel itibariyle uyarıcı nitelikte bir rüyadır. Bu yüzden kişinin günahtan uzaklaşması ve daha çok ibadete yaklaşması tavsiye edilmektedir.

Rüyada Kuran Okuyarak Ağlamak

Rüyada kuran okumak, kuran dinlemek, kuran okurken ağlamak güzel haberlere ve hayra yorumlanmaktadır. Rüyada kuran okuduğunu görmek güzel işlerin habercisi olduğu gibi kişinin daha çok ibadete ve Allah’a yönelmesi gerektiğini de işaret etmektedir. Bu rüyayı gören kişilerin uyandıktan sonra şükür namazı kılmaları ve şükretmeleri birçok İslam âlimi tarafından tavsiye edilmektedir.

Rüyada Sağ Gözden Yaş Akması Ne Anlama Gelmektedir?

Bu rüyanın yorumu birçok güze haberin alınacağına ve sevilen bir kişiyle yaşanacak olan yakınlaşmaya işaret etmektedir. Rüyada gözyaşı damlası görmek ve bu damlanın kişinin sağ gözünden gelmesi uzun süredir süren bir hasretin sona ereceğine ve kavuşmaya işaret etmektedir. Bu yönüyle anlaşılacağı üzere bu rüya hayır olarak yorumlanmaktadır. Bu rüyayı gören kişiler aynı zamanda eğer evliyse hayırlı bir evlat sahibi olacağına da delalettir.

Özlemden Ağlamak görmenin tabiri için, Rüyada Özlemden Ağlamak neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Ölüm Haberi İçin Ağlamak Ne Demektir?

Rüyada ölmek ya da birinin ölüm haberini almak sanıldığının aksine hayra yorumlanan rüyaların arasında yer almaktadır. Rüyada ölüm haberi almak ya da ölen biri için ağladığını görmek genellikle rüyayı gören kişinin müjdeli bir haber alacağına ve sıkıntılarının bitip ferahlayacağı bir döneme gireceğine işaret etmektedir.

Rüyada Ağlamanın Psikolojik Yorumu

Rüyada ağladığını gören kişiler için yapılan psikolojik yorumların başında; kişinin gündelik hayatında yaşadığı problemlerin bilinçaltına yaptığı baskıdan dolayı kaynaklanmaktadır. Karşılaşılan sorunlara gündelik hayatında doğru tepkileri veremeyen kişiler bu işlemi rahatlamak için otomatik olarak rüyasında yapmaktadır. Rüyada kendini ağlarken görmek yaşanan sıkıntılardan kaynaklandığı için uzmanlar tarafından günlük stresten ve çalışma hayatından biraz uzaklaşmaları gerektiği tavsiye edilmektedir. Yoğun iş temposu ve üzüntülerde bu tarz rüyaların görülmesinde oldukça etkilidir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani