Rüyada “Rüyada Zürafa Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Zürafa Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada görülen zürafa genellikle rüya sahibinin çevresinde dolaşan kötü niyeti olan uzun boylu kimseye delalet eder. Bununla birlikte zürafanın genel anlam itibariyle maddi zarara uğramaya ve  bebek sahibi olmaya delalet ettiği bilinmektedir. Bu rüyayı gören kişiler genel olarak tuhaf sözlerle konuşan, dik başlı mizaca sahip, özellikle maddi konularda inatçı ve kim ne derse desin bildiğini okuyan kişilerdir. Zürafa, bildikleri konusunda ısrar eden yani inatçı olan bir kişi nedeni ile çok çekmeye işaret eder. Bu kişi için hayır gelmeyen kişi yorumu yapılır. Bazı rüya tabirleri zürafa için başarı ve zafer anlamına geldiği yorumunu yapmaktadır.

Rüyada Zürafa Görmek Diyanet Tarafından Nasıl Yorumlanmıştır?

Rüyada zürafa görmek Diyanet tarafından rüya sahibinin emek vermek istememesi şeklinde yorumlanmıştır. Zürafa, emeksiz yemek olmayacağının, kişinin emek vermeden hiçbir şeyi elde edemeyeceğinin bir göstergesi olarak kabul edilir. Rüya sahibinin oturarak ve hiç emek vermeden sahip olmadıkları hedefleri boştur. Bu kişiler bir şeye sahip olamayacaklardır. Bu kişiler sahip olmak istedik her ne varsa için alın teri dökmelidir ve bu işin bedelini ödemelidir. Aksi takdirde mutsuz olacaklardır.

Rüyada Zürafa Yavrusu Görmek Nasıl Yorumlanır?

Rüyada zürafa yavrusu görmek İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; rüya sahibinin hayırlı evlatlara sahip olacağına işaret eder. Bu evlatlar anne ve babalarını özellikle okul hayatında elde ettikleri başarılar sayesinde mutlu edebilirler. Anne ve babalar onların gerek okuldaki gerek iş hayatında başarıları ile gurur duyacak ve onlar adına mutlu olacaklardır. Rüya sahibi kişiler zorlu da olsa mutlaka kendilerine ve vatanına fayda sağlayacak güzel evlatlar yetiştirecektir. Bu anne ve babalar çocuklarının yaptıkları sayesinde her zaman göğsü kabaracaktır.

Rüyada Zürafa Saldırması Hangi Anlama Gelmektedir?

Rüyada zürafa saldırması kişinin kendini güvende hissetmediğinin göstergesidir. Bu kişiler olup olmadık her şeyi kendine tehike unsuru olarak görebiliyor olabilirler. Bu kişiler bu düşüncelere kapılmadan önce sakince düşünmeli ve gerçeği görmek için zihinlerini kullanmalıdırlar. Aksi takdirde gerçek olmayan bazı düşünceler onların mutsuz olmasına neden olabilir.

Rüyada Zürafa Kovalaması Hangi Anlama Gelmektedir?

Rüyada zürafa kovalaması bazı rüya alimleri tarafından sıyrılmayı sembolize eder. Genellikle zürafayı kovalayan kişinin tatlı dilli bir hanım olduğu söylenir.

Başka bir yoruma göre bu rüya, çatışmalar içerisinde olan bir kimseyle uzun zaman devam edecek bir arkadaşlığa da işaret edebilir. Bu arkadaşlık kısa sürecek fakat taraflar birbirlerinin arkadaşlıklarından son derece memnun kalacaklardır.

Rüyada Zürafaya Binmek Nasıl Yorumlanır?

Rüyada zürafaya binmek  uzun zamandır kişiyi takip etmekte olan şanssızlıkların son bulacağı anlamına gelmektedir. Buna ilaveten rüya sahibi kişinin aile içindeki kişiler arasındaki birliğin ve sevgi bağının çok uzun yıllar boyunca aynı şekilde ya da artarak süreceğinin bir işaretidir. Bu kişiler içerisindeki sevgiyi yalnızca aile içerisinde değil, dışarıdaki kişilere karşı da hissedebilirler. Bu sevgi sayesinde içlerinden diğer insanlara yardım etme arzusu gelebilir.

Rüyada Zürafa Beslemek Nasıl Yorumlanır?

Rüyada zürafa beslemek Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüya gören kişinin elinin açıklığının ve hayvan sevgisinin işaretidir. Bu kişiler sahip oldukları güzel özellikler sayesinde iş açmayı düşünebilir. Ve bu konuda başarılı olabilirler. Ya da yeni iş yeri sahibi olan kimseler çok kısa zaman sonra iş alanlarını genişletecekler ve daha da büyüyeceklerdir. Bütün bu gelişmelerin ışığında rüya sahibi kişiler işlerinden daha fazla kazanç elde ederek zenginliğe doğru adım atacaklardır. Bu kişiler zenginliklerini nasıl kullanacaklarına iyi karar vermelidirler. Çünkü bir yoruma göre, zürafa ile gelen zenginlik kötü kullanılırsa kişiye kötü şans getirecek ve elinde para olmasına rağmen kişiyi son derece mutsuz edecektir.

Zürafa beslediğini gören kişiler evlat eksikliği çekiyor olabilirler. Bu kişiler bu rüyayı gördükten sonra bebek sahibi olabilirler. Bu rüyayı gören kişilerin kadın olduklarında iyi anne olacağı ve erkekse iyi bir baba olacağı anlamına gelmektedir. Bu kişilerin diğer akrabalık ilişkilerinde de başarılı olan insanlar oldukları ve çevresi tarafından sevildiği görülür.

Rüyada Zürafa Sevmek Hangi Anlamlara Gelir?

Rüyada zürafa sevmek İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; çalışma hayatında pürüzlerin, rüya sahibi kişinin içerisinde yer alan güzel özellikler sayesinde giderileceğinin işaretidir. Bu nedenle iş hayatında pürüzler olanlar için zürafanın sevildiğini görmek bir müjde olarak görülmelidir. Bu kişiler sorunların çok kısa bir zamanda çözüleceğini ve mutlu olacaklarını göreceklerdir. Hatta rüya sahibini dahi şaşırtacak düzeyde kolay bir şekilde iş hayatına yönelik olan bütün sorunların çözüleceğinin ifadesi olduğu da söylenir.

Bir diğer tabire göre ise zürafa sevmek, sosyal alanlarda söz sahibi olmanın bir ifadesidir. Bu kişiler içlerinde yer alan konuşma becerisini sonunda topluma aktarabileceklerdir. Bir diğer güzel ve olumlu yorum da yalnızca kalbinde kötülük olmayan rüya sahipleri için geçerli olacaktır. Kalbinde kötülük bulunmayan kişilerin zürafa bulunan bir ortamda kendisi gibi iyi niyetli ve kalbinde kötülük bulunmayan insanlarla tanışacağı söylenir. Bu tanışma neticesinde kişiler birbirini çok sevdiğinden de ömür boyu sürecek iyi dostluklar kurulacaktır. Bu dostluklardan ileriki zamanlarda birlikte iş yapmak gibi farklı potansiyellerde doğabilir. Bu potansiyelin iyi değerlendirilmesi için kişiler mümkün olduğu kadar gözü açık bir şekilde davranmalıdırlar.

Rüyada Zürafaya Binmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada zürafaya binmek rüya sahibi olan kişinin uzun zamandır beklediği aydınlığa ve esenliğe çıkmaya bir işarettir. Bu kişiler artık problemlerden uzak bir hayat sürmeye başlayacaklardır. Bu sayede streslerinden arınmış bir şekilde hayatlarına davem edeceklerdir. Zürafaya binmenin görülmesi kişilerin aradığı şifayı bulmaya ve neye adak adadılarsa bu adakların en yakın zamanda gerçek olmasına alamettir. Bu kişiler uzun zamandır bekledikleri güzel haberleri hiç beklemedikleri insanlar tarafından alabilirler. Bu şaşkınlığın etkisinde yanlış kararlar alınmamaya özen gösterilmelidir. Kararlar etraflıca düşünülmelidir. Ani kararlar vermekten kaçınılmalıdır. Ani kararlar verilmesi zürafadan düşmek gibi yüksek bir yerden düşmeye benzetilerek kişilerin hayatında olumsuz etkilere sebep olabilecektir.

Rüyada Zürafanın Kovaladığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada zürafanın kovaladığını görmek Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; kişinin korktuğunun göstergesidir. Fakat bu kişilerin korkuları genellikle yersiz olmaktadır. Bu kişiler korkmayı bir kenara bırakarak mantıklı kararlar almak için çaba harcamalıdırlar.

Bir diğer yoruma göre ise, zürafanın kovalaması kısmetle alakalı bir durumdur. Bu yoruma göre hayırlı kısmeti olan genç kızların iyi bir evlilik yapacakları söylenir. Hatta bu evlilikten hayırlı evlatların doğacağı beklenir. Bekar erkeklerin ise evlilikten çok ailelerinin desteği ile yeni işlere girişeceğine işaret edilmektedir. Bu yeni iş olarak kendilerine iş yeri açmak örnek gösterilebilir. Bu erkekler maddi anlamda sahip olacakları güçlü konum ve karizmatik özellikler sayesinde genç yaşta evlenerek yuva kurabileceklerdir.

Zürafanın kovaladığının görülmesi bayanlar için gebelik manasına da gelir. Bu rüya doğacak olan çocuğun geleceğine ilişkin bilgiler de verir. Doğacak olan kişinin aşk ve iş konusunda, bütün hayatı boyunca şansının hep yaver gideceğinin müjdesini verir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani