Rüyada “Rüyada Zorla Evlenmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Zorla Evlenmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Zorla evlendiğinin rüyada görülmesi, rüya sahibinin neşesini kaçıracak olan birtakım olaylara dahil olacağına ve canını sıkacak sorunlarla uğraşmak zorunda kalacağına işaret eder. Bu rüyayı gören kişilerin sevdikleri ve güvendikleri bazı kişiler ile sorun yaşaması sonucunda aralarının soğuyarak birbirlerine karşı mesafeli olacaklarına ve aldıkları bu karardan sala pişmanlık duymayacakları şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada zorla evlendirilmek ile ilgili Diyanet yorumunda; rüya sahibinin güzel işlere aracılık yapacağına, öncelikle başkalarını düşünmesi nedeni ile mutsuzluk yaşayacağına ve mantıklı hareket ederek daha iyi işler yapmaya işaret eder.

Rüyada Zorla Evlendirilmenin Görülmesi

Rüyada zorla evlendirilmek, rüya sahiplerinin bazı kişilerle münakaşaya varacak derecede görüş aykırılar yaşayarak o kişilerle ters düşeceğine, gönül kırgınlığı yaşayacaklarına ve bir daha görüşmemek üzere yollarını ayıracaklarına işaret eder.

 • Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; Rüyada zorla evlendirilme, evladını düşünmeyen aileye ve para düşkünü büyüklere delalet eder.
 • İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; Rüyada zorla evlendirilmek, rüya sahibinin içerisinde bulunduğu çaresizliğe delalet eder.
 • İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; Rüyada zorla evlendirilen kız çocuğu için hayatında destekçisi olmayacağına ve zor geçecek günleri olacağına, erkek çocukları için başarılı işler yapmaya delalet eder.
 • Rüyada zorla evlendirilmek psikolojik yorumunda evlilik hayatında sıkıntı yaşayan ve mutlu olamayan kişilerin ve özel hayatlarına arzu ettikleri ilişkileri yaşayamayan kişilerin gördükleri rüya manasına gelmektedir. Bu rüyayı gören kişilerin sürekli olarak başkalarına bağımlı yaşadıkları, hiçbir zaman kendi istek ve arzularını yaşantılarında gerçekleştiremedikleri yapıda olduklarına işaret eder.

Rüyada Zorla Evlendirilmek İstendiğinin Görülmesi

Rüyada zorla evlendirilmek istendiğini görmek, rüya sahibinin kendisi hakkında konuşulmuş olan kötü sözleri duyarak üzüleceğine ve hakkında gıybet yapan kişilere karşı gönül kırgınlığı yaşayacağına işaret eder. Bazı yorumculara göre ise bir kişinin rüyasında zorla evlendirilmek istediğinin görmesi, moralinin bozacak üzüntü verici haberler alacağına işaret eder.

Rüyada Zorla Evlendirilmekten Kurtulduğunun Görülmesi

Rüyada zorla evlendirilmekten kurtulmak, rüya sahibinin hiçbir suçu olmadığı halde karşısındaki bir kişinin kendisine cephe almasına ve o kişinin rüya sahibi hakkında laf söylemesine işaret eder. Bu olayı yaşayan rüya sahibinin canının sıkılarak üzüntü yaşayacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Sevdiği kişi veya eşi ile arasında bazı sorunlar yaşayan bir kişinin bu rüyayı görmesi, kendi kontrolleri dışında gelişebilecek bazı olaylar sebebi ile ilişkilerinin sarsılacağına ve sıkıntılı bir dönem yaşanacağına işaret eder.

Rüyada Evliyken Zorla Evlendirildiğinin Görülmesi

Rüyada evli birisinin zorla evlendirildiğini görmesi, mazide kalmış olan bir gönül ilişkisinin ortaya çıkabileceğine işaret eder. Rüyada evliyken zorla evlendirilmek, rüya sahibinin bu ortaya çıkan gönül ilişkisi nedeni ile evliliğinde sorunlar yaşayacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada evli birisi ile zorla evlendirilmek hayırlı olarak yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin aile içerisinde yaşamış olduğu sıkıntılı olayların ve tatsız durumların ortadan kalkacağına, rahatsızlığı olanların şifa bulacağına işaret eder.

Rüyada Akraba İle Zorla Evlendirildiğinin Görülmesi

Rüyada zorla akrabayla evlendirilmek ile rüya sahibinin durumuna göre yapılan çeşitli yorumlarda;

 • Rüya sahibinin maddi durumunda güçlenme olacağına ve ekonomik açıdan rahatlayacağına,
 • Rüya sahibinin kimseye muhtaç olmadan kazandığı para ile rahat yaşayacağına,
 • Rüya sahibinin yeni bir işe başlayacağına,
 • Rüya sahiplerinin hayatında olacak güzel gelişmelere,
 • Rüya sahibinin hiçbir şekilde istemediği bir duruma düşerek pişmanlık yaşayacağına işaret eder.

Rüyada Ablanın Zorla Evlendirildiğinin Görülmesi

Rüyada ablanın zorla evlendirildiğini görmek, rüya sahibinin arzu ve isteklerinin gerçekleşerek sahip olmak istediğinden fazla imkân ve olanaklarla karşılaşacağına delalet eder. Bu rüya ile ilgili olumsuz olarak yapılan bazı yorumlarda göre;

 • Sevilen bir kişinin ölüm haberini almaya,
 • Sağlık problemleri yaşanmaya ve sağlığın bozulmasına,
 • Duygusal çöküntü yaşanacağına işaret eder.

Rüyada herhangi bir yakının zorla evlendirildiğinin görülmesi, hayırlı olarak yorumlanır ve hayırlı bir hayata işaret eder. Bu rüya, rüya sahiplerinin çok kısa bir süre içerisinde iş hayatlarında yükseliş yaşayacakları ve sorunlarından kurtulacakları şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada bir arkadaşının zorla evlendirdiğinin gören rüya sahiplerinin ise içinde bulundukları karamsar duygulardan kurtulacaklarına ve bundan sonra geçim derdi olmadan refah içerisinde yaşayacaklarına işaret eder.

Rüyada Küçük Yaşta Birisinin Zorla Evlendirildiğinin Görülmesi

Rüyada küçük yaşta birisinin zorla evlendirildiğini görmek, rüya sahibinin hayat şartlarının zor olduğuna ve maddi sıkıntı yaşadığına işaret eder. Bu rüya, rüya sahibinin hayatının çileli geçtiğine ve sürekli sıkıntı yaşayarak yüzünün hiç gülmediğine işaret eder. Kişiler bu rüyayı görmeleri hayatlarında birçok sorunla uğraştıklarına ve yıprandıklarına delalet eder.

Rüyada Kardeşinin Zorla Evlendirildiğinin Görülmesi

Rüyada kardeşinin zorla evlendirildiğinin görülmesi, rüya sahibinin helal kazanç sağlayarak hayatını rahat geçireceğine işaret eder. Bu rüyayı gören kamu görevlisi kişiler için şifa bulacakları ortamlarda bulunmaya işaret eder.

Rüyada Ünlü Birisi İle Zorla Evlendirildiğinin Görülmesi

Rüyada ünlü birisi ile zorla evlendirildiğini gören rüya sahibinin para için her türlü hileye başvuracağına işaret eder. Bu rüyayı kadın görmüşse zengin olma istek ve arzusu olduğuna, erkek ise helali olmayan bir kadın ile birliktelik yaşadığına işaret eder.

Rüyada Birisinin Zorla Evlendirildiğinin Görülmesi

Rüyada birisinin zorla evlendirilmesi ile ilgili yapılan yorumlara göre;

 • Rüya sahibinin düşmanları olduğuna ve düşmanlarından zarar göreceğine,
 • Rüya sahibinin sıkıntılarının artacağına ve düşmanlarına karşı dikkatli olması gerektiğine işaret eder.

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; bu rüya, rüya sahibinin bütün parasını bir işe yatıracağına, başarı elde edeceğine ve sevdikleri ile başarılarını kutlayacağına işaret eder.

Rüyada birinin zorla evlendirildiğini görmek ile ilgili bekar kişiler için yapılan yorumlarda, aile baskısı ile karamsarlık içerisinde düşerek istemediği bir kişi ile evlilik yapacağına işaret eder.  Rüya sahibinin git gel yaşayarak ve gönlü elvermeden yaptığı evlilik sonucunda hayatını mutlu bir şekilde geçeceğine ve gönül eşini bulmuş olduğuna işaret eder.

Rüyada Zorla Evlenmekten Kaçtığının Görülmesi

Rüyada zorla evlenmekten kaçmak, rüya sahibi için yaşanacak yeniliklere işaret eder. Bu rüya, rüya sahibinin çok kısa bir süre içerisinde yenililer yaşayacağına ve kendisini eksik gördüğü bazı konularda bilgi sahibi olarak ilerlemeler kaydedeceğine delalet eder. Rüyada evlendirilmeye çalışıldığının görülmesi ise rüya sahibinin kendisinin akıl danışılacak kadar güvenilir bir kişi olduğuna işaret eder.

Rüyada Zorla Nikah Kıyıldığının Görülmesi

Rüyasında zorla nikah kıyıldığını gören rüya sahibinin kırmak istemediği ve sesini yükseltemediği aile bireylerinden birisi ile arasında tatsızlık yaşanacağına işaret eder. Rüyada zorla nikah kıyılması, aşk hayatında ve iş hayatında yaşanacak olan değişiklikler şeklinde yorumlanmaktadır.

 • İş hayatında; Rüya sahibinin hayır diyemediği bir anlaşmaya imza atacağına ve bunu zorunlu olarak yapacağına işaret eder.
 • Aşk hayatında; Rüya sahibinin sevdiği insanın üzerinde çok baskı kurduğuna ve bu baskı sonucunda sorunlar yaşanabileceğine işaret eder. Bu rüya sahibinin sevdiğini çok sıkması ve rahat bırakmaması sonucunda ayrılık yaşanabileceğine işaret eder.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani