Rüyada “Rüyada Zıplamak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Zıplamak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Birisi tarafından rüyada kendisini zıplarken görmek zaman zaman yetişkin veya çocuk herkes tarafından görülen bir rüyadır. Bu rüya genellikle hayırlı bir rüyadır. Kimi alimlere göre çabalamak ve çalışmak manasında yorumlansa da çabalamak da hayırlı bir iş olduğundan bu rüyada genellikle hayra yorulmaktadır.

Rüyada Zıplamak Nedir?

Çocukların çok gördüğü ancak yetişkinlerin de görebildiği rüyada zıplamak görülen şekle göre yorumu değişen bir rüyadır. Zıplamak hem sevinçten yapılabilecek bir eylemdir ancak aynı zamanda bir yere yetişmek için de yapılır. Rüyada zıplayan kişi zıplayamıyorsa genellikle bu durum amacına ulaşmakta önünde engeller olduğunu gösterir. Şayet rahatlıkla zıplayabiliyorsa bu durumda kendini yakın zamanda büyük bir müjde veya kısmet bekliyor demektir. Zıplamak çocukça bir haldir ve bu sebeple saflık ve temizlik simgesidir. Zıplayan kişinin her dileği kabul olur. Diğer yandan rüyada zıplayan kişinin mutlaka ulaşmak istediği bazı mertebeler vardır. Zıplamanın derecesi ve şekli de bu mertebelere nasıl ve ne zaman ulaşabileceğini gösterir.

Rüyada Çok Kez Zıplamak

Bazı yorumlara göre tekrar tekrar rüyada yukarı zıplamak kişinin emeklerinin karşılığını alacağını gösterir. Bu her konuda olabilir iş ile ilgili de olabilir mesela bir hastalık veya sıkıntıdan kurtulmak için gösterilen gayret ve verilen emek için de olabilir. Bu rüyayı gören bir hasta çok yakın zamanda şifa bulur. Genç bir kız ise kısmetine kavuşup evlenir. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; rüyada sürekli zıplamak topluma örnek olacak bir iş yapmış olmak veya yapacak olmak anlamına gelir. Sürekli zıpladığını gören kişi insanlık yararına olacak önemli bir iş yapmış ve bunun heyecanını taşıyor olabilir.

Rüyada Yatakta Zıplamak

İnsanların bazen görebildiği bir rüya olan rüyada yatak üstünde zıplamak sevilen bir kişiye özlem duyulduğunu ve o kişinin de rüyayı gören kişiyi düşündüğünü ve özlediğini gösterir.

İmamı Gazali (r.a) yorumunda; yatak üstünde zıplamak hastalık habercisi de olabilir der. Gerçekten de yatak üstünde zıplarken yatağa düşmek bir çok alimin yorumunda hastalık habercisi görülmüştür. Ancak bazı alimler yatağa düşmeden zıplamanın hastalık ne ise o hastalığın hafif bir şekilde atlatılacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada Zıplayan Birini Görmek

Rüyada birisini zıplarken görüyorsanız eğer o kişi yakınız ise o durumda o kişiye çok özel duyuyorsunuzdur. O kişi iş ile ilgili bir tanıdığınızsa sizinle çok yakın zamanda ortak ve büyük bir iş yapabilir. Şayet ailenizden birisi ise o durumda o kişi size karşı bir suç işlemiştir veya sizden saklamaması gereken bir sır saklıyordur ve bu sır yakın zamanda ortaya çıkacaktır ve ayrıca o kişi size karşı suçluluk duygusu içindedir. Diğer yandan rüyada olduğu yerde zıplamak kişi için sağlığa kavuşmak veya uzun ömür anlamına da gelir. Zıplamak bir enerjiyi yansıtır ve zıplayan kişi sağlıklı olacaktır.

Rüyada Zıplamaktan Duramamak

Görülen rüyada zıplayarak ilerlemek her ne kadar ulaşılmak istenen bir amaca veya yapılmak istenen büyük bir şe çarçabuk ulaşılacağını gösterse de şayet kişi rüyasında zıpladığını ama kendisini durduramadığını görüyorsa bu durum kişinin ya çalışmaya çok uzun yollar devam edeceğini veya daha amacına ulaşmak için önünde uzun bir yol olduğunu gösterir.

Câferi Sâdık (r.a) durdurulamayan zıplamanın kişinin başarısının kimse tarafından durdurulamayacağı anlamına gelebileceğini de söyler.

Rüyada Zıplarken Uçmak

Rüyada uçmak çok sıklıkla özellikle çocuklar tarafından görülen bir rüyadır. BU rüya genellikle bazı anlamlandırılamayan durumlar karşısında tepki olarak görülür. Diğer yandan rüyada zıplamak uçmak ise kişinin Allah katında makbul bir iş yaptığı veya yaptığı bir yardımın çok büyük hayırlara vesile olduğu şeklinde yorumlanır. Birçok âlime göre rüyada bir zıplayışta göğe yükselen kişi çok büyük ve kendisinin bile ulaşılması güç olarak gördüğü bir emeline çok kolaylıkla ve hiç tahmin etmediği bir anda ulaşacaktır. Yükselmek iş yaşamında en tepeye çıkmak ve servet sahibi olmak ve ayrıca sözü dinlenir kimse olmak anlamın gelir. Başka bir yoruma göre rüyada zıplayarak yükselmek tüm günahlardan arınmak ve kâmil olmak anlamına gelir. Bu rüyayı gören kişi şayet evli ise başına gelecek müjdeli hadise aynı zamanda ailesini de çok olumlu etkileyecektir.

Rüyada Sevinçten Zıplamak

Rüyada sevinçten zıplamak çok büyük olayları müjdeler. Sevinçli bir olay sebebiyle rüyada havaya zıplamak kişinin rüyasında gördüğü sevinç sebebinden kat ve kat fala müjdeli bir haber alacağını gösterir. Bu genellikle bebek veya evlilik olarak veya ev almak olarak yorumlanır. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyada sevinçten zıplayan kişinin başına bunlar gelebilir:

  • Bekârsa evlenir
  • Evliyse çocuğu olur
  • Evi yoksa evi olur
  • İşi yoksa çok büyük bir iş kapısı açılır
  • Evlatları var ise evlatlarının başına çok güzel hadiseler gelir

Rüyada Bir Yere Yetişmek İçin Zıplamak

Rüyada bir yere uzanmak üzere zıplamak bir yolda harcanan üstün gayret ve çabanın simgesidir ve bu çabanın karşılığı alınacak anlamındadır. Bu sebeple kişinin amaçladığı yoldan asla dönmemesi gerekir. Bu rüya aynı zamanda kişinin biraz daha gayret göstermesi ancak sonunun ferah olduğunu gösterir. Diğer yandan zıplarken ilerlemek veya rüyada zıplayarak yürümek ise kişinin maddi ve manevi amaçlarına çok kısa sürede ulaşacağını gösterir. Rüyasında bir sevdiğine zıplayarak koşan bir kişi o kişiyle yakın zamanda evlenir. Veya bir asker rüyada zıpladığını görüyorsa tez zamanda sağ salim tezkeresini alır. Bir kişi iş yerinde zıplayarak yürüyorsa işini büyütür veya iş yerinde terfi eder. Bir talebe zıplayarak ilerlediğini görüyorsa okul hayatında büyük başarılar elde edecektir.  Düşmanlardan kaçarken zıplayarak kaçmak ise kişinin etrafındaki varsa kötülük, fesat ve kötü niyetlilerin ona asla ulaşamayacağı ve onun işlerine engel olamayacağı anlamındadır.

Rüyada Zıplayan İnsanlar Görmek

Rüyada zıplayan insanlar görmek kişinin yakın zamanda çok hareketli bir işe başlayacağını ve bu işte son derece yorulacağını gösterir. Bu rüya aynı zamanda insanın bir rekabet ortamına göreceğini gösterir. rüyada hoplamak zıplamak bir başarıya ulaşmak anlamındadır aslında. Bu sebeple şayet kişi kendisi de o insanlarla beraber zıplıyorsa bu durumda o kişiler ile beraber büyük bir başarıya ulaşacağını gösterir. İmamı Nablusi (r.a) başkaları ile beraber zıplamanın bir cemaat içinde ortak bir mutluluğun yakın zamanda müjdecisi olduğunu söylemektedir.

Rüyada Kalabalık İçinde Zıplamak

Rüyada kendini kalabalık içinde zıplarken gören bir kişi herkesin üstüne çıktığını görüyorsa bu ilimde yetkinlik kazanma veya yapılan işte başarılı olmak anlamını taşır. Bu rüya o kalabalığa düşecek nimetlerden ve kısmetlerden en çok o zıplayan kişinin pay alacağını ve nasipleneceğini gösterir. Birçok yorumun ortak noktası rüyada havaya sıçramak kişinin içinde bulunduğu insanların üstüne çıkma isteğini gösterir. Bu rüyayı gören kişiler istediği her alanda istediği mevkie ve kısmetlere kavuşur ve çok başarılı olur. Rüyasında bir şey görmek için kalabalığın arasında zıplamaya çalışmak ise kişinin bir amacına ulaşmak için çok fazla emek harcayacağını ancak emeklerinin karışığını kısa sürede alacağını gösterir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani