Rüyada “Rüyada Zikretmek” Görmek

Rüyada Zikretmek

Rüyada zikretmek, bir dosta veya akrabaya duyulan özlem ile tabir olunur. Rüyayı gören kişi uzun süredir görmediği ve çok özlediği birinden haber alacak ya da onu görecek demektir. Rüyada zikretmek, birçok yorumcuya göre zikretmek birbirini çok özleyen ama uzun süredir de kavuşamayan iki insanın sonunda bir araya geleceğini ima eder.

Rüyada Zikretmek İslami Anlamı

İmam Nablusi (r.a) ise bu konu hakkında şu şekilde bir yorum yapmaktadır: “Her kim rüyasında zikrettiğini görürse, uzun zamandır görmeyi çok istediği bir akrabası veya dostu ile bir araya gelerek tüm özlemini giderir.” Birçok rüya tabircisi için rüyada zikretmek kavuşmayı temsil etmektedir.

Rüyada Allah’ı Zikretmek

Rüyada Allah’ı zikretmek, kişinin çok hayırlı bir insan olduğuna ve çevresi tarafından da öyle görüldüğüne işaret eder. Bu kimse tüm ibadetlerini yerine getiriyor ve dinin tüm gerekliliklerini yapıyor demektir. Rüyasında Allah’ı zikrettiğini gören biri insanlar tarafından çok mübarek bir insan olarak görülüyordur.

Rüyada Zikri Unutmak

Rüyada zikri unutmak, başa gelecek felaketlerin habercisi olarak yorumlanır. Rüya sahibi beklenmedik bir anda düşmanları tarafında bozguna uğratılacak ve aldığı zarardan ötürü bir süre toparlanamayacaktır. Rüyasında zikri unuttuğunu gören biri kendisini bir çıkmazın içinde bulur ve ruhsal bir çöküş yaşar. Düşmanları, bu kişiye karşı küçük de olsa bir zafer kazanacaktır.

Rüyada Zikir Yapan Topluluk Görmek

Rüyada zikir yapan topluluk görmek, birinin çevresinde bulunan temiz kalpli insanlar olduğuna delalet eder. Rüya sahibi çok iyi insanlarla birlikte hareket ediyor demektir. Rüyasında zikir yapan topluluk gören biri kendini iyi niyetli insanlarla çevrilmiş halde bulur. Bu insanlar rüyayı gören kişinin hayatını olumlu yönde etkileyecek ve onu iyiye, doğruya ve güzele yönlendirecektir.

Rüyada Kalabalıkla Zikretmek

Rüyada kalabalıkla zikretmek, kişinin yanlış yoldan ayrıldığına ve artık daha iyi işler ile meşgul olacağına işarettir. Bu kişi artık yaptığı hataların farkına varacak ve tövbe ederek af dileyecektir. Rüyasında kalabalık ile birlikte zikrettiğini gören kimse artık daha iyi bir insan olma yolunda adımlar atacak demektir.

Rüyada Zikir Çekenleri Görmek

Rüyada zikir çekenleri görmek, yapılacak birkaç küçük hatanın büyük sıkıntılara yol açacağı anlamına gelir. Kendisini büyük bir çıkmazın içinde bulacak olan rüya sahibi, hayatındaki sıkıntılar ile baş ederken fiziksel bir rahatsızlığa yakalanacak ve güçsüz düşecektir. Rüyasında zikir çeken insanlar gören biri kendi felaketini kendi hazırlayacak demektir.

Rüyada Sesli Zikir Yapmak

Rüyada sesli zikir yapmak, bir büyük tarafından gelecek uyarı ile tabir olunur. Aslında bu uyarı iki farklı şekilde yorumlanır. Bir büyük tarafından yapılacak olan uyarı ya rüya sahibinin yanlış yolda olduğuna dair ya da düşmanlarının yaklaşmakta olduğuna dair yapılacak bir uyarıdır. Birçok tabirciye göre ise bu, hayırlı bir rüyadır. Çünkü rüyayı gören kişi uyarıyı dikkate alarak harekete geçecektir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani