Rüyada “Rüyada Zikir Çekmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Zikir Çekmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada zikir çekmek, kişinin Allah’tan dua yolu ile istediklerinin gerçekleşeceğine, huzura, mutluluğa, sıkıntılardan arınmaya, manevi yönden güçlü olmaya ve kişinin takva bakımından derecesinin artmasına işarettir. Genel olarak hayırlı anlamlara sahip olan bu rüya, kişinin günahlarının affedilmesi olarak da yorumlanmaktadır.

Rüyada Zikir Çekmek İslami Anlamı

Bu rüyanın İslam alimleri tarafından yapılan yorumları da bulunmaktadır. Buna göre İmam Nablusi (r.a) demiştir ki; her iki dünyada da mutlu ve huzurlu bir yaşama delalettir. Bu rüya günahların affedilmesine, cehennem azabından kurtulmaya ve şeytanın insanın kalbine verdiği vesveselerden emin olmaya işaret etmektedir.

Aynı rüya hakkında İbni Sirin (r.a) şöyle buyuruyor; rüyada zikir çekmek eğer Allah’ın isimlerini zikretmek şeklinde görülüyorsa, bu kimse için büyük hayırların habercisi bir rüyadır.

Rüyada Zikir Verilmesi

Rüyada zikir verilmesi, rüya sahibinin manevi yönden iyi ahlak sahibi olduğuna, bu kimsenin o zamana kadar yaptığı yanlışlar varsa bunlardan döneceğine, bundan sonraki yaşamında doğru bir kul olarak yaşayacağına delalettir. Rüyada zikir çekmek, bu kimse geriye kalan yaşamında Allah’ın kendisinden razı olacağı biçimde bir yaşama sahip olur. Bu kimse toplum nazarında sözü dinlenen, güvenilen, emin bir kimse haline gelir.

Rüyada Zikir Tespihi Görmek

Rüyada zikir tespihi görmek, kişinin yaşamında alacağı doğru kararlara ve yürüdüğü yolda attığı doğru adımlara delalet edilir. Tespih nasıl zikir için bir araç ise, rüyada görülen zikir tespihi de kişinin iyi ve güzel şeyler başarmak için kullanacağı doğru araçları temsil eder.

Rüyada Zikir Halkasında Olmak

Rüyada zikir halkasında olmak, yapılan hayırlı amellerin Allah’ın katında kabul edildiğine, bu amelleri sayesinde kişinin ahiretini kurtardığına delalettir. Ancak başka bir yoruma göre bu rüya kişinin beklenmedik olaylar neticesinde olumsuz durumlar yaşayacağına delalettir. Bu yoruma göre bu rüya kişiye bir uyarı niteliğini taşır. Bu kimsenin çevresindeki insanlara dikkat etmesi gerekir.

Rüyada Zikir Sesi Duymak

Rüyada zikir sesi duymak, kişinin hayattan olan beklentilerini ve bu beklentilerin kısa zamanda gerçekleşeceğini işaret etmektedir. Bu kişinin yolu ve bahtı açık olacak, istediklerine kavuşacaktır. Bu kimsenin çevresinde kendisine yardımcı olan, onu hayırlı ve iyi yaşama sevk eden iman ehli kişilere, dünyevi konular söz konusu ise bu konularda karar almak için kendisine akıl veren bilge kimselere delalet eden bu rüya hayırlıdır.

Rüyada Zikir Edenleri Görmek

Rüyada zikir edenleri görmek, sıkıntıların sona erdiğine ve kişinin yaşamında bolluk, bereket ile geçecek aydınlık bir dönemin başladığına yorulur. Bu aydınlık dönem bir ömür boyu sürecektir.  Bu rüyayı gören kimse dünyevi ve manevi bütün sıkıntılarından kurtulur ve maddi ve manevi olarak bir rahatlamaya erişir.

Rüyada Zikir Halkası Görmek

Rüyada zikir halkası görmek, kişinin nefsi ile yaptığı mücadeleyi ve bu mücadelede başarılı olacağı olarak yorumlanmaktadır. Bu kimse amaçlarına ulaşacaktır.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani