Rüyada “Rüyada Zemzem Suyu Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Zemzem Suyu Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Zemzem suyunun rüyada görülmesi birçok alim ve rüya tabircisi tarafından olumlu manalarda yorumlanmıştır. Bilindiği üzere zemzem Müslümanların kıblesi Kabe yakınlarında bulunan su kuyusunun ismidir. Müslümanlarca şifalı ve kutsal kabul edilen bu suyun kaynağı ve çıkışı da çok eskilere dayanmaktadır. Hz. İbrahim (a.s) eşi Hz. Hacer ve oğlu Hz. İsmail’i Kabe yakınlarında ıssız bir yere Allah’ın emriyle bırakır. Hz. Hacer oğluyla yalnız başına oğlunu korumak ve susuzluğunu gidermek amacıyla sağa sola koşuşturmaya başlar. Bu sebeple Allah (c.c) Hazreti Hacer’in su arayışına zemzem suyu göndererek ikramda bulunmuştur. O zamandan bu zamana zemzem suyu Kabe yakınlarında su kuyusundan devamlı olarak akmaktadır.

Kutsal kabul edilen ve şifa getirdiğine inanılan zemzem suyunun rüyada görülmesi de hep olumlu manalara gelecek şekilde yorumlanmıştır. İmam Nablusi (r.a) rüyada zemzem suyu görülmesinin dert ve sıkıntılardan arınma anlamına geleceğini, zemzemin aynı zamanda ilim öğrenmek ve mal sahibi olmak, zenginleşmek gibi birçok olumlu karşılığının olduğunu zemzemin murad edilen şeye nail olmaya delalet edeceğini, rüya sahibinin takva ve iyilik sahibi olacağına işaret edecek güzel yorumlarda bulunmuştur.

Rüyada Zemzem Suyu İçtiğini Görmek

Rüyada zemzem suyu içtiğini görmek dert ve tasalardan kurtuluşa işaret etmektedir. Rüya sahibinin hayırlı neticeler ile karşılaşacağına, sıkıntı ve hastalıklardan kurtulacağı anlamlarına da gelmektedir. Rüyada görülen suyun zemzem niyetiyle içilmesi kişinin isteklerine kavuşacağı ve mal istiyorsa mal, ilim istiyorsa ilim sahibi olacağı şeklinde yorumlanmıştır. Bazı rüya tabircileri ise kişinin rüyasında zemzem suyu içmesini, rüya sahibinin ölmüş yakınlarından birisinin dua ve hayır beklediği anlamlarına gelebileceğini söylemişlerdir.

Rüyada Zemzem Su İle Yıkanmak

Zemzem görülen rüyaların olumlu karşılanması gibi rüyada zemzem suyu ile yıkanmak rüya sahibine çeşitli hayır kapıları açılacağı şeklinde yorumlanmıştır. Kişiye iyilik getirecek bu durumları şöyle sıralayabiliriz:

 • Her türlü kötülükten kurtulacağı ve iyiliklerle karşılaşacağı
 • Nasibini helal yollarla kazanıp ailesine helal lokma yedireceği
 • Makam ve mevki olarak yükseleceği
 • İnsanların gözünde değer kazanacağı

Gibi rüya yorumcuları tarafından olumlu anlamlarda yorumlanmıştır.

Rüyada Zemzem Suyu Dağıtmak

Rüyada zemzem suyu dağıtmak ya da rüyada zemzem suyu ikram etmek sık sık görülen rüyalardandır. Kişinin bol bol hayır hasenat yapacağına ve karşılıksız iyiliklerde bulunacağı şeklinde olumlu yorumlarda bulunulmuştur. Rüyasında zemzem suyu dağıtan rüya sahibinin hayırlarının çok yayılacağı vakıf ve insanlara faydalı olacak ilim yuvaları, imarethaneler gibi toplu olarak insanların faydalanacağı atılımlarda bulunacağı şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyada zemzem dağıtan kişi eğer bekar ise hayırlı kısmet bulup insanları yedirerek sevindirerek güzel bir düğün merasimi yapacağına, rüyada zemzem ikram edilen kişi tanıdık biri ise bu kişiye faydasının dokunacağına işaret etmektedir.

Rüyada Zemzem Kuyusu Görmek

Rüyada zemzem kuyusu görülmesinin çok derin ve manidar anlamları bulunmaktadır. Rüya sahibi rüyasında zemzem kuyusu görmüşse ya da gördüğü kuyunun zemzem kuyusu olduğunu hissetmişse eski kötü alışkanlıklarından kurtulup tövbe edeceğine ve hayırlı bir yola gireceğine yorumlanmıştır. Rüyada zemzem kuyusu görmek kişinin hanesinin birikimde bulunacağı ve malının artacağı, eğer fakir ise fakirlikten kurtulacağı zengin ise malının daha da ziyadeleşeceği anlamını gelmektedir.

Rüyasında zemzem kuyusundan su içtiğini gören kimse vücudunda bulunan hastalıklardan şifa bulacağı ve sağlıklı bir hayat süreceğine delalet etmektedir. Rüyasında zemzem kuyusu gören kişi rüyasında iç sıkıntısı ve hoşnutsuzluk hissediyorsa ibadetlerinde olan eksiklik ve noksanlığa ve hayatındaki düzensizliğe işaret etmektedir.

Rüya tabircileri rüyada kuyu görülmesini hile ve aldatmaya yormuşlardır. Ancak kuyunun zemzem kuyusu olması hayır yönüyle karşılık bulmakta ve yorumlanmaktadır.

Rüyada Zemzem Bidonu Görmek

Birçok rüya gören kişi rüyasında gördüğü detayları çok net hatırlayamamaktadır. Bazen bilinçaltımız bazen ise hayal gücümüz ve üzerinde düşündüğümüz şeyler bizi rüya görmeye yöneltebilir. Bu durumlar haricinde ise rüyada zemzem bidonu görmek kişinin hacca ve umreye davet edildiği şeklinde yorumlanmıştır. Toplumuzda kutsal topraklara gidenler geri dönüşlerinde zemzem bidonlarıyla gelmekte ve ziyaretlere gelenlere zemzem suyu ikram etmektedirler.

Rüya sahibinin rüyasında Kabe’nin karşısında ya da Harem-i Şerifte ayakta dikilerek zemzem suyu içtiğini görmesi ileride kendisinin Allah’ın izni ile hacca gideceğine işaret etmektedir.

Rüyada Zemzem Suyu İle Yüz Yıkamak

Rüyada zemzem suyu ile yüz yıkamak hayır ve iyilik manalarında güzellik olarak yorumlanmıştır. Birçok olumlu manaya gelen rüyada zemzem suyu ile abdest almak rüya sahibine bazı delaletleri şu şekilde sıralanabilir;

 • Kişinin zorluk ve borçlarından kurtulacağına,
 • Hastalıklarını yeneceğine ve sağlıklı bir yaşam süreceğine,
 • Şansının ve talihinin açılacağına, ömrünün uzun ve bereketli geçeceğine,
 • Kişinin yaratana yaklaşacağına ve ahirete yönelik daha çok çalışacağına,
 • Kişinin çevresine ve dostlarına kötülükte bulunsalar bile hep iyilikle muamele edeceğine

İşaret ettiği yorumlanmaktadır.

Rüyada Zemzem Suyu Verilmesi

Rüyada zemzem suyu verilmesi kişinin erişeceği makam ve zenginlik olarak değerlendirilmiştir. Rüya sahibi tanıdığı ve bildiği bir kimseden zemzem suyu alıyorsa bu kimseden gelecek hayra işaret etmektedir. Eğer zemzem suyu veren tanınmıyorsa ve yüzü rüyada görülememişse kişinin tanımadığı kişilerden hayırlı nasipler elde edeceğine delalet etmektedir.

Bir hasta rüyasında kendisine zemzem suyu verildiğini ve o sudan içtiğini görse Allah’ın takdiri ile şifa bulur. Bir yönetici yani hükümdar tarafından zemzem ikram edilse rüya gören kişinin devlette makam sahibi olacağına işaret etmektedir. Bir kimse rüyasında ilim sahibi bir hocadan veya bir alim tarafından kendisine zemzem suyu verildiğini görürse o kişinin ilim yolunda büyük işler yapacağı ve hikmet sahibi olacağına işaret etmektedir.

Rüyada Ölüden Zemzem Suyu Vermek

Rüyada ölüye zemzem suyu vermek verilen kişinin tanınıp tanınmamasına göre farklı anlamlara gelecek şekilde yorumlanmıştır. Eğer rüya sahibi ölü birine zemzem dağıtıyor ve bu kişiyi tanımıyorsa genel olarak yapacağı hayır hasenata, insanlara faydalı olacağına ve bu sayede ahirette güzel bir makam elde edeceğine delalet etmektedir. Eğer zemzem suyu verilen ölü tanınan bir kişiyse bu kişinin rüya sahibinden dua ve hayır beklediğine işaret etmektedir.

Rüyada Zemzem Suyunu Bulanık Görmek

Kişinin zemzem suyunu görmesi çoğu manada olumlu yorumlansa da bulanık görülen zemzem suyu olumsuz anlamlarda da yorumlanmıştır. Olumlu anlamda;

 • Kişinin tehlikeli hastalıklardan arınacağına
 • Murad ettiği şeylere sahip olacağına
 • Sıkıntılı işlerinin yoluna gireceğine işaret etmektedir.

Olumsuz anlamda ise rüyada zemzem suyunu bulanık görmek şu şekildedir;

 • İş hayatında başarısız olacağı ve işlerinin varsa ortaklığının bozulacağına
 • Makam sahibi ise zorluklar çekerek mevki kaybedeceğine
 • Çevresinde sevdiği akraba ya da dostlarıyla arasına nifak gireceğine
 • Üzüntü ve sıkıntıları sebebiyle aile hayatında eşiyle birtakım sorunlar yaşayacağına

İşaret ettiği yorumlanmıştır.

Rüyada Hurma ve Zemzem Suyu Görmek

Rüyada hurma ve zemzem suyu görmek nasibe, huzur ve mutluluğa işaret etmektedir. Bekar bir kimse bu rüyayı görmüşse güzel bir kısmet sahibi olacağına ve mutlu bir evlilik yapacağına, rüya sahibi evli ise sağlıklı bir bebek sahibi olacağına işaret etmektedir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani