Rüyada “Rüyada Zekat Vermek” Görmek

Rüyada Zekat Vermek

Rüyada Zekat vermek, görülebilecek en hayırlı rüyalar arasında yer alan bir rüya türüdür. Rüyada zekat verdiğini gören kimse için, çok hayırlı bir rüya olduğundan dolayı güzel ve ferah günlerin kapıda olduğu anlamına gelir.

Rüyada zekat veren kimse için, Allah’a dualarının kabul olması için yalvarması, yaşanılacak olan huzurlu günler için ibadet etmesi anlamına gelmektedir. Rüyada zekat almak, bu rüyayı gören rüya sahibinin mal ve mülkünün kat ve kat artacağı anlamına gelmektedir. Rüyada zekat istemek, borçtan kurtulur, hastalıktan kurtulur iyileşir, güzel günler onu bulur, hayırlı eş ve çocuğu olacağı manalarına gelir.

Rüyada Zekat Vermek İslami Anlamı

Rüyada Zekat vermek, Cafer-i Sadık (r.a) buyurmuştur ki; bu rüyayı gören kişinin hayırlı ve mutlu bir aile hayatı olur, borçlarından kurtulur, girdiği işten kazançlı olarak ayrılır. Bu yüzden hayırlı ve güzel rüyalar arasında yer alan bir rüya türüdür. Rüyada zekat toplamak, bir kişinin günahlarından kurtularak tövbe etmesine, kötü alışkanlıklarını bırakmasına, kötü arkadaş çevresinden vazgeçmesine işaret etmektedir. Zekat topladığını gören kişi ailesine daha çok bağlanır ve kötü çevresinden uzaklaşır.

Rüyada Zekat Almak

Rüyada zekat alacağını gören kimse fakirleşeceği şeklinde tabir edilmektedir. Borç almak, iş hayatında zor süreçlerden geçmek ile de rivayet edilir. Kişi bu sıkıntılı günlerden eş dost çevresi sayesinde zorlanmadan kurtulacağı manasına gelir. Akrabalardan alınacak yardım sayesinde borçlar kısa sürede kapanacağı anlamı taşır.

Rüyada Zekat Toplamak

Rüyada zekat topladığını gören kimse hayırlı bir başlangıç yapacağına, yapacağı başlangıçla sevdiği arkadaşlarının kendisine destek vereceği şeklinde rivayet edilir. Rüyada zekat topladığını gören kimse hayırlı bir iş için emek verir. Emeklerinin karşılığında büyük sevap kazanır.

Rüyada Fitre Vermek

Rüyada Fitre verdiğini gören kimse hayatına huzur hakim olacak anlamına gelmektedir. İş yeri olan kimse bu rüyayı görürse işleri açılır, helal para kazanır, mal ve mülkü giderek artar. Rüyada fitre veren kişi sağlıklı bir hayat yaşar, çevresinde olan insanlar saygı ve sevgi duyar. Rüya sahibi kişinin kazadan beladan uzak duracağı şeklinde rivayet edilir.

Rüyada Sadaka Vermek

Rüyasında sadaka veren kişi gerçek hayatta vermiş gibi kazalardan ve belalardan uzak kalmış olur. Sadaka veren kişi borçlarından zaman içerisinden kurtulur. Güzel ve hayırlı bir rüyadır. Rüyasında sadaka veren kişi ibadete ve maneviyata yönelir. Rüyada sadaka veren kişi hayatı boyunca kimseye muhtaç kalmaz. İşleri yoluna girer ve kazançları artmaya başlar.

Rüyada Sadaka Kutusu Görmek

Rüyada sadaka kutusu gören kişi hayırlı bir işe başlayacağı anlamına gelir. Borçlarından kısa sürede kurtulur. Sıkıntılı ve zor günler geride kalır. Sadaka kutusu gören kişi bir kişinin hayatında yapmış olacağı yardımlar sayesinde yeni bir iş bulmasına, okula gitmesine veya sevap işleyeceği bir eylemde bulunmasına rivayet edilir. Gönül ferahlığı yaşamak, aile huzuru ve birliği, iyilik yapak şeklinde de tabir edilir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani