Rüyada “Rüyada Zaman Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Zaman Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada zaman görmek, kişinin dünya hayatında helal yollardan yaşaması, alın teri ile para kazanması, eşinin ve çocuklarının boğazından haram lokma geçirmemeye çalışması ve her zorluğa rağmen haktan ve adaletten sapmayan birine işaret eder. Rüyasında zaman gören kişi için genel olarak iyi yorumlar yapılmaktadır.  Genel olarak rüyada zaman görmek sabır ile imtihan olunacak anlamlarına gelmektedir.

Rüyada Zaman Görmek İslami Anlamı

İslam alimleri rüyada zaman görmek ile alakalı olarak şu yorumları yapmışlardır. Cafer-i Sadık (r.a) buyurmuştur ki; Zamanın rüyaya girmesi, rüya sahibinin beklediği güzel haberleri alması, sabır ile tüm sıkıntıların geçmesi, uzun süren bir tedavi sonrasında sağlığına kavuşmasına delalet eder.

İbni Sirin (r.a) şöyle buyuruyor; Rüyaya zamanın girmesi, iş yerinde mevki ve makam olarak yükselmesi, maaşında artışlar olacağı, yüksek bir makama gelmesinin sonucu olarak daha fazla sorumluluk alması bu anlamda daha stresli günlerin olacağı söylenir. Bundan dolayı kişinin yüksek makamlarda adalet ile davranması ve sabırlı olması gerektiği önerilir.

Rüyada Zaman Saymak

Rüyada zaman saymak, kişi için beklenilen bir haberin olduğunu, sabırsız davrandığını, bir an önce gelmesini istediği haber ya da birine sabırsızlıkla özlem duyulduğunu göstermektedir. Kişinin aşırı derecede sabırsızlıktan dolayı, isyana girişmemesi gerekir.

Rüyada Zaman Verilmesi

Rüyada zaman verilmesi, rüya sahibine verilen bir görevin, ödevin ya da projenin tamamlanması gerektiği rivayet edilir. Verilen bu görevin zamanında yapılması sonucunda daha da büyük işlerde fırsat verilmesi, prestijli ve saygın biri olması yönünde yorum yapılır.

Rüyada Zaman Kayması

Rüyada zaman kayması, yaşamda hiç bir şeyin planlandığı gitmediğini, her şeyin zamansız olarak gerçekleştiğini, bundan dolayı rüya sahibinin hiç bir işinin rast gitmediği söylenir. Bu bağlamda kişinin daha tertipli ve düzenli bir yaşama özen göstermesi gerekmektedir.

Rüyada Zaman Söylemek

Rüyada zaman söylemek, sabırsızlıkla beklenen bir sonucun, sevinçle duyulması, hayırlı bir haber olarak alınması, her şeyin belli bir süre sonrasında pozitif olarak devam edeceği şeklinde tabir edilir.

Rüyada Zaman Yolculuğu Yapmak

Rüyada zaman yolculuğu yapmak, uğursuzluğa, kedere ve sıkıntıya yol açar. Geçim sıkıntısının başlayacağına, borçların ve hastalıkların geleceğine ve bu sıkıntıların uzun bir süre devam edeceği olarak nitelendirilir. Yanlış yapılan bir durumda ise bu durumdan vazgeçilmesi gerektiği tavsiye edilir.

Rüyada Zaman Tüneli Görmek

Rüyada zaman tüneli görmek, acı çekmek, yas tutmak, hastalık ve ölüm gibi zor imtihanlardan geçmek olarak adlandırılır. Bu tür durumların hayatta hep olacağı ve insanın bunlara hazırlıklı olması gerektiği ifade edilmektedir.

Rüyada Geçmiş Zaman Görmek

Rüyada geçmiş zaman görmek, gerçek yaşamda bazı konularda geç kalmak, yapılacak işleri aksatmak, evden geç çıkan bu yüzden her yere geç kalan biri olarak belirtilir. Hazırlanması ve giyinmesi çok uzun süren bu yüzden okula işe veya başka bir yere geç kalmamak için erken kalkmak zorunda olan biri olarak açıklanmaktadır.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani