Rüyada “Rüyada Zafer Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Zafer Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada zafer kazanıldığının görülmesi birçok rüya tabircisi tarafından olduğu gibi yani nasıl görüldüyse anlamı odur şeklinde yorumlansa da rüyada zafer görmek bazen sıkıntılı ve meşakkatli bir yolculuğu ifade etmektedir. Rüyada zafer görmek genel anlamıyla din alimi rüya yorumcuları tarafından gaza ve cihat olarak yorumlanmıştır. İslam dininin farz kıldığı konulardan olan zafer ve cihatın rüya sahibi tarafından olumlu yorumu yapılmış ve kişiye hayır getireceğine şeklinde yorumda bulunulmuştur.

Rüyada zafer gören kişinin rüyası sadece gaza ve savaş anlamlarında değil belki bir isim belki de farklı yorumlara da çıkabilmektedir. Bu sebeple rüya sahibi rüyasında gördüğü diğer ayrıntı ve detay noktaları da hatırlamalıdır. Rüyanın daha sağlam ve net anlamlarının yorumlanması için ayrıntılar rüya tabir eden için son derece önem arz etmektedir.

İbn-i Şirin (r.a) tabirine göre; rüya sahibinin rüyasında zafer görmesi Allah yolunda cihat etmek olarak yorumlanmıştır. Rüyasında cihat edip galip gelen kişi hem kendi rızkını hem de eş ve çocuklarının rızkını genişletir. Maddi olarak zenginleşir ve serveti artar. Eğer rüya sahibi savaştan yüz çevirdiğini görmüşse eş çoluk çocuğuna karşı şefkat ve merhametinin azlığına işaret etmektedir.

Rüyada Zafere Ulaşmak

En çok ve en sık görülen rüyaların başında kişinin rüyasında zafere ulaştığı rüyalar gelmektedir. Zafere ulaşmak illa ki savaş meydanlarında savaş kazanmak anlamında değildir. Kimi zaman rüyada görülen durumun başarıyla nihayete ermesi ve o işten alnının akıyla çıktığının görülmesi de zaferdir. Rüyada zafere ulaşmak bazı durumlarda olumsuzluğu ve meşakkati bazı durumlarda ise başarı ve kazanç anlamlarında yorumlanmıştır. Olumlu anlamda rüyada zafere ulaşmak;

 • Rüya sahibinin dilek ve arzularına kavuşacağına
 • Dünya ve ahiret nimetleri ile donatılacağına
 • Kişinin maddi imkanlarının ve gelirinin artacağına
 • Rüya sahibinin sıkıntı ve hastalıktan kurtulacağına

İşaret ederken olumsuz manada;

 • Kişinin çok sıkıntılı ve meşakkatli bir hayat süreceğine
 • Yokluk ve maddi imkansızlıklar arasında hayat mücadelesi vereceğine
 • Eşi ve ailesiyle birtakım sorunlar yaşayacağına

Şeklinde anlamlarda yorumlanmıştır. Ayrıca diyanet tarafından yapılan zafere ulaşmak ile ilgili rüya tabirinde bir kimse herhangi bir işte kendisinin zafer kazandığını görmüşse rüya sahibinin güzel ve sevindirici bir haber alacağına işaret ettiği şeklinde yorumda bulunmuştur.

Rüyada Zafer İsmini Duymak

Rüyada Zafer ismini duymak olumlu yönleri ağır basan rüyalardandır. Kişinin rüyasında Zafer ismini duyması genelde hamile çocukları olan annenin ya da çocuk bekleyen babaların sağlıklı bir bebek sahibi olacakları ve güzel bir bebeği kucaklayacakları anlamlarına gelmektedir. Ayrıca rüyada Zafer isminin duyulması iş ve çalışma hayatında başarılı olunacağına, çevresinde takdir edilen işler yapılacağına, birçok ihtiyaç sahibinin yardımına koşulacağına yorumlanmıştır.

Rüyada Zafer ismini duymanın parasal olarak çok sıkıntılar çekileceğine, arkadaş ve dostlarıyla beklenmeyen kavga tatsızlıklar yaşayacağına gibi olumsuz anlamlarda yorumlanmıştır.

Rüyada Zafer Bayramı’nı Görmek

Rüyada Zafer Bayramı’nı görmek zorlukların aşılacağı ve güzel hayırlı bir ömre sahip olunacağı anlamına gelmektedir. Kişinin neşe ve sevinçle dolacağı, zor günlerinin ve maddi sıkıntılarının geride kalacağına işaret etmektedir.

Bayram rüyaları oldukça sık görülen rüyalardandır. Bayram rüyası görmek eğer görülen bayram dini bir bayram ise af ve bağışlanmaya, kurtuluş ve günahlardan arınmaya işaret etmektedir. Eğer Zafer Bayramı gibi insanların sevinçli oldukları milli bir bayram görülüyorsa dünyalık manada rüya sahibinin rahat bir hayat yaşayacağı ve mutlu bir yaşam süreceğine yorumlanmıştır.

Rüyada Zafer İsminde Birini Görmek

Rüyada Zafer isminde birini görmek rüya sahibinin moralinin ve keyfinin yerine geleceği, güzel ve hayırlı insanlarla karşılaşacağına delalet etmektedir. Olumlu manalarda yorumlanan bu rüya ayı zamanda rüya sahibinin üstesinden gelerek başaracağı işlere, aile kurmamışsa güzel ve mutlu bir yuva kuracağına işaret etmektedir.

Rüyada Savaşta Zafer Kazanmak

Rüyada savaşta zafer kazanmak hayırlara işaret olunan ve olduğu gibi yorumlanan rüyalardandır. Nasıl ki gerçek savaşta galip gelen kimse güllük gülistanlık bir savaş kazanmamıştır aynı gerçek hayattaki gibi bu rüyanın yorumunda da kişi emek sarf ettiği çaba harcadığı konularda muzaffer olacaktır. Rüya sahibi savaşta zafer kazandığını görmüşse bu rüya ilerleyen hayatında zorluk ve meşakkatli yollardan geçeceği, sabrının sınanıp imtihan olunacağına işaret etmektedir. Fakat verilen feraset ve öngörü ile bu zorlu yolculuktan galibiyetle çıkacağı, sahil-i selamete ulaşacağı, maddi sıkıntılar yaşamışsa bunları ardında bırakacağı gibi olumlu anlamlara işaret edecek şekilde yorumlanmıştır.

Caferi Sadık (r.a) ise rüyada zafer kazanmayı 7 cihetle yorumlamıştır. Bunlar;

 • Hayır
 • Menfaat
 • Sünneti ihya yani sünnete uygun hareket etmek
 • Ganimet
 • Hasta için afiyet ve şifa
 • Adaletli devlet yöneticisi
 • Düşmana karşı galibiyet

Şeklinde anlamlara geldiğini ifade etmiştir.

Rüyada Zafer İşareti Görmek

Zafer işareti, elin diğer parmakları kapalıyken işaret ve orta parmaklarının açık ve birbirinden ayrı konuma getirilecek iki işaretinin yapılmasına denmektedir. Rüyada zafer işareti görmek sorunları aşmak, zorlukların üstesinden gelmek ve rakip olarak gördüğü kişileri mağlup etmek anlamına gelmektedir. Rüyada zafer işareti yapmak ise iyi bir şöhret sahibi olunacağına, çevresince iyi bir isimle anılacağına işaret etmektedir.

Rüyada Askeri Zafer Görmek

Rüyada askeri zafer görmek olduğu gibi yorumlanan rüyalardandır. Bir ordunun rüyada zafer kazandığını görmesi rüya sahibi için başarı ve kazanca işarettir. Geleceğe dair işlerinde iş kuracaksa zengin olacağı, aile hayatı kurmayı planlıyorsa mutlu bir yuva sahibi olacağı, önünde bir eğitim hayatı varsa eğitim hayatında başarılı olacağı şeklinde yorumlar yapılmıştır.

Diyanetin bu konudaki yorumuna göre; ordunun düşmana karşı zafer kazandığını görmek ya da işitmek rüya sahibinin işinde ve gücünde başarılı olacağına işaret etmektedir.

Rüyada Zafer İsmini Görmek

Rüyada Zafer isminin görülmesi çok farklı çeşitleri ile karşımıza çıkabilen ve her rüyanın detaylarına göre farklı yorumlanan rüyalardandır. Rüyada Zafer ismini görmek ileride alınacak güzel ve hayırlı haberlere işaret etmektedir. Bu durum rüya tabircileri tarafından mutluluk ve zenginlik olarak yorumlanmıştır. Rüyada Zafer ismini sürekli tekrar etmek veya sayıklayarak görmek ise iyi değildir. Rüya sahibinin üstesinden gelemeyeceği çok zor ve meşakkatli yollara gireceğine, ilerleyen günlerin kedisine hayır getirmeyeceğine, iş hayatında zorlu mücadeleler vereceğine ve maddi sıkıntılar çekeceğine şeklinde rüya yorumlarında bulunulmuştur.

Rüyada İsim Görmek

Rüya gören kişilerin sıkça sorduğu “rüyada isim görmek neye işarettir” sorusu akılları kurcalamaktadır. Rüyada herhangi bir ismin görülmesi diyanetin rüya tabirine göre iki farklı anlama gelecek şekilde yorumlanmıştır. Eğer rüya sahibi anlamı olumlu bir ismi rüyasında görmüşse bu ismin delalet edeceği anlama, eğer rüyasında anlamı olumsuz bir isim görmüşse o ismin manasının delalet edeceği bir halin kişinin başına geleceğine şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyada Savaş Kazanmak

Rüyada savaş kazanmak sonucu bakımından insana zafere ulaştıran rüyalardandır. Rüya sahibi savaşa girdiğini ve savaş kazandığını görmüşse bu durum rüya tabir edenler tarafından olumlu manalarda yorumlanmış ulaşılacak hayır ve nasip olarak nitelenmiştir.

İmam Nablusi (r.a) bu rüyayı şu şekilde yorumlamıştır: Rüyada harp etmek rüya sahibinin çoluk çocuğunun rızkını temin etmek için çok büyük gayretler göstereceğine ve çevresinde hep iyi bir isimle anılacağına delalet ettiğini, rüyada düşmanın mağlup edilmesini ise nice nimete ve hayra vesile olacağına işaret ettiğini belirtmiştir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani