Rüyada “Yol” Görmek

Yol
Rüyada Yol Görmek, Rüyada taşlık yol görmek, Rüyada yol ayrımı görmenin anlamı. Rüyada yol görmek, hakkında İslami ve Dini rüya tabirlerini yazımızdan okuyabilirsiniz.

Yolun rüyada görülmesi, görülen yolun şekline göre değişik durumların işareti olarak genellikle hayırlı olarak yorumlanır. Rüyada yol görülmesi çoğunlukla İslami temsil etmektedir. Rüyada yol görmek genellikle hayırlı olarak yorumlansa bile rüyada yolun görülme şekline göre olumsuz olarak da yorumlanan rüyalar vardır. Rüyalarda yolların görülme durumu çok farklı yorumlara sebebiyet verir.

Rüyadaki yollar hayatımızdaki seçimlerimiz ve başarılarımız ve hayata dair yapılan planların tümü anlamına gelir. Rüyasında düz yolda yürümeye çalışan kişiler için Allah katında günah işlemekten korkan dini bütün insanlara işaret eder. Rüyada düz yol gören kişiler kendilerini dinlerine ve Allah’a adamış kişilerdir.

İslam âlimlerimizden İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; Rüya sahipleri, yoldan ayrılmış bir şekilde yürüyorsa dinden uzaklaştığına delalet eder.

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; Rüyada görülen yol dine delalet eder. Rüyada görülen yolun durumu rüya sahibinin dindeki durumunu belirtir.

Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; Rüyada yol görmek beş farklı şekilde yorumlanmaktadır.

 • Dileklerin gerçekleşmesi ve muradına kavuşmaya delalet eder.
 • Dini işaret eder ve dini ölçülere yorumlanır.
 • Bereket ve bolluğa delalet eder.
 • Rahat ve iyi bir iş olarak yorumlanır.
 • Hayırlara işaret eder.

Rüyada Asfalt Yol Görmek

Rüyada asfalt yol görmek, rüya sahibinin elindeki malları kaybederek uğradığı zarar sonucunda yaşadığı ekonomik krizden kurtulacağına ve yeniden güç kazanacağına dair güzel haberler alacağına işaret eder. Rüyada asfalt yolda yürüdüğünü gören kişiler için yapılan olumlu yorumlara göre;

 • Karmaşık meseleler içersinde bulunan rüya sahiplerinin feraha kavuşacağına,
 • Umudunu yitirmiş olan rüya sahibinin hayata yeniden umutla sarılacağına,
 • Gerçekleştirmek istediği bütün planlarından olumlu sonuçlar alacağına,
 • Rüya sahibinin ailesi ile beraber zorlukların üstesinden gelerek moral toplayacağına işaret eder.

Meslek seçimi aşamasında olan gençlerin bu rüyayı görmesi, yöneticilik, idari işler, seyahat etmeyi gerektiren işler ve mühendislik gibi işlerden birisine yöneleceğine işaret eder.

Rüyada Taşlı Yol Görmek

Rüyada taşlı yol görmek, rüya sahibinin hayatının zorluklarla geçeceğine ve hiçbir arzusunun istediği gibi olmayacağına işaret eder. Bu rüyayı gören kişiler eğer iş kurmak istiyorlarsa doğru zamanda olmadıklarını bilmeleri ve bu hayallerini biraz ertelemeleri gerekir. Bu rüya, rüya sahiplerinin maddi konularda sıkıntı yaşayacaklarının habercisi olur. Bekar bir bayan bu rüyayı görürse yaşadığı ilişkideki sıkıntılı durumlara ve kavgalara, mutsuzlukla sonuçlanacak evliliğe işaret eder.

Rüyada Toprak Yol Görmek

Rüyada toprak yol görmek, rüya sahibini emek çekerek geldiği noktada emeklerinin karşılığını alacağına ve zengin bir hayat yaşayacağına işaret eder. Bazı yorumlarda ise rüyada görülen toprak yol, miras yoluyla kalacak arsa veya toprağın işletileceğine ve rüya sahibine gelir sağlayacak gayrimenkullere işaret eder. Bu rüya, bekâr rüya sahiplerine ileride zengin olacaklarının müjdesini verir.

Rüyada Ağaçlık Yol Görmek

Rüyada ağaçlık yol görmek, rüya sahibinin elde edeceği üstün başarıları işaret eder. Rüya sahiplerinin yaşamış oldukları sıkıntılar varsa bu sıkıntılardan en kısa zamanda kurtularak huzura kavuşacaklarına ve yaşantılarındaki çalkantıların sona ererek düzene gireceklerine işaret eder.

Rüyada ağaçlık yolda yürüdüğünü gören rüya sahiplerinin ferahlık yaşayacaklarına ve sıkıntılarından kurtulacaklarına işaret eder. Bu rüya, rüya sahiplerine kaybettiklerini sandıkları umutları en kısa sürede kazanacaklarının müjdesini verir.

Rüyada Yeşil Yol Görmek

Rüyada yeşil yol görmek, rüya sahibinin Allah’ın emirlerine uyan kişi olduğuna hakkın emrettiği her şeyi yerine getirdiğine işaret eder. Bu rüya, rüya sahibinin çıkacağı yolculukta hayırlarla karşılaşarak yardım sever insanlarla tanışacağına işaret eder. Yeşil yol dini vecibeleri ifade ettiği şeklinde yorumlanır ve bu nedenle rüyalarında yeşil yolda yürüdüğünü gören kişilerin önlerinde hayırlı birçok kapı açılacağının müjdesini verir.

Rüya sahiplerine umulmadık yerlerden ardı ardına kısmetler gelecek ve hayırlı işlerle karşılaşacaklardır. Bu rüyayı gören günahkâr kişilerin tövbe ederek günahlarından kurtularak arınacaklarına ve dualarının kabul olacağına işaret eder.

Rüyasında yeşil yolun içerisinden yürüdüğünü gören kişilerin iman gücü yüksek ve sözünün eri kişiler olduğu şeklinde yorumlanır. Yeşil yolun eğri olduğunu gören rüya sahiplerinin doğru yoldan sapmaya meyilli olduklarına işaret eder. Yeşil yolun dik ve yokuş olduğunu gören rüya sahiplerinin evlilik yapacağına ve bu evlilikteki hayat arkadaşının kendisinden başkasını düşünmeyen bencil birisi olacağına işaret eder.

Rüyada Uzun Yol Görmek

Rüyada uzun yol görmek, rüya sahibinin iş hayatında;

 • Doğru kararlar vereceğine,
 • Akıllı hareket ederek doğru yatırımlarda bulunacağına,
 • İşlerini büyüteceğine,
 • İşi gereği bolca seyahat edeceğine,

İş çevresinde sevgi dolu ve barışçıl bir ortamda olacağına ve ailesinden daima destek göreceğine işaret eder. Bazı yorumlarda ise uzun yol gören rüya sahibinin yıllardır sevgilisi olan birisi ile evlilik kararı alacağına işaret eder. Bu rüya, rüya sahibinin evlenme kararı ardından uzun süre sonra evleneceğinin habercisi olur.

Rüyada Çamurlu Yol Görmek

Rüyada çamurlu yol görmek, rüya sahibinin sevdiği kişilerin başına bir felaket geleceğine ve kendisinin b duruma çok üzülerek acı çekeceğine işaret eder. Rüyada görülen çamurlu yol aile içerisinde birisinin yapacağı bir yanlış yüzünden zor duruma düşeceğine işaret eder. Rüyayı gören kişi bir bayan ise iffeti ile ilgili dedikodulara maruz kalarak istenmeyen sıkıntılı durumlar yaşayacağına işaret eder.  Rüya sahibi çamurun içerisinde yürüdüğünü görüyor ise kendisinin başına bir felaket geleceğine işaret eder. Rüyada çamurlu yol görmek İslami yorumlarına göre rüya sahibinin;

 • Bulunduğu ortamlardaki kişiler ile kurduğu ilişkilerde dikkatli olması gerektiği,
 • Haramdan uzak durması gerektiği,
 • Hal ve hareketlerine dikkat etmesi gerektiğini öğütleyen ikaz olmaktadır.

Çamurlu yol gören genç kızların ailelerinden gizli yaşadıkları cinsellikten dolayı korkularının olduğuna delalet eder.

Rüyada Engelli Yol Görmek

Rüyada engelli yol görmek, hayırlı olarak yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin sakin bir hayatı olduğuna ve insanlara saygısı olan sevilen kişiliğe sahip olduğuna işaret eder.

Rüyada bozuk bir yol görmek, rüya sahibinin kısa bir yolculuğa çıkacağına ve bu yolculuğun sonunun iyi biteceğine veya rüya sahibinin mazisinde yapmış olduğu yanlışları tekrarlayacağına işaret eder.

Rüyada yol yapımı görmek, rüya sahibinin güçsüz bir durumun içersinde kalacağına ve aile hayatında sıkıntılı bir süreç geçireceğine işaret eder. Bu rüyayı gören kişilerin yakın akrabaları ile aralarında kırgınlık yaşanabileceği şeklinde de yorumlanmaktadır.

Rüyada Yol Yapım Çalışması Görmek

Rüyada yol yapım çalışması görmek, rüya sahibinin iş hayatında yaşamış olduğu skıntı ve problemlerin en kısa süreçte çözüme kavuşacağına ve işlerinde olumlu gelişmeler kaydederek rahat bir nefes alacağına işaret eder. Rüyayı gören kişi sağlık çalışanı birisi ise yaşadığı sorunların katlanarak artacağına ve hayatında zor geçireceği sıkıntılı bir döneme girdiğine işaret eder.

Rüyada Yolun Çökmesini Görmek

Rüyada yol çökmesi görmek, rüya sahibini bekleyen güzel ve hayırlı bir hayata işaret eder. Bu rüya, rüya sahibinin sorunlarının üstesinden başarı ile geleceğine ve hayatının renklenerek güzellikler yaşayacağına işaret eder. Rüyada yol çökmesinden korktuğunu görmek ise rüya sahibinin yaşayacağı üzüntülere ve gözen düşerek itibarının azalacağına işaret eder.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.