Rüyada “Rüyada Yılanın Isırdığını Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Yılanın Isırdığını Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada yılan tarafından ısırıldığını görmek rüya sahibinin yakın zamanda büyük bir sıkıntıya düşeceğini simgeler. Rüya da yılan görmek çok fazla düşmana ve sıkıntıya yorulur. Rüyada yılan ısırması İhya tabirine göre düşmandan zarar görmek anlamı taşımaktadır. Pek çok farklı yorumunda ortak kanısı rüyada görülen yılanın çevrede var olan bir düşmana işaret etmesidir. Rüya içerisinde görülen yılanın rengi, boyutu, biçimi, yılanın nerede olduğu gibi pek çok farklı unsur rüyanın olumlu ya da olumsuz yorumlanmasını değiştirir. Eğer rüyada kan varsa rüya bozulmuş demektir. Rüyada yılanın ısırdığını görmek ve kanaması var ise rüya bozulmuş görülen yılanın çevredeki düşman ve problem olarak yorumlanmasına gerek kalmamıştır.

Rüya Tabirlerine Göre Yılan Ne Anlama Gelir?

Pek çok rüya tabirine göre rüyada yılan görülmesi kişi hakkında kötülük yapmak isteyen düşmanları olduğu sonucuna varılmıştır.

  • Diyanet tabirine göre rüyada görülen yılan korkuyu ve düşmanı simgeler.
  • İhya tabirine göre görülen yılan düşmandan zarar görmeye işaret eder.
  • İmam Nablusi (r.a) tabirine göre rüyada gözüken yılan aslında gerçek hayatta çok güçlü, varlıklı bir düşmanın varlığına işaret eder.
  • Caferi Sadık (r.a) tabirine göre görülen yılan açıkça bir düşmanı değil ancak gizli bir düşmanlığa işaret eder.
  • İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre ise kişinin ansızın büyük bir dertle baş etmesi gerektiği şeklinde yorumlanmaktadır.

Yılanın Isırdığı Yerden Kan Akması

Rüya içerisinde yılan rüya sahibini ısırmış olabilir. Bu kişinin sahip olduğu düşmanın yapacağı eylemin rüya sahibini derde sokacağına yorumlanır. Ancak eğer kişi ısırıldığı yerden kan aktığını görürse rüya bozulmuş demektir. Rüyada yılan ısırması kan akması olumlu şekilde yorumlanmaktadır.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Yılan Görmek neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Yılanın Isırdığı Yerden Kan Akmaması

Rüyada yılanın ısırması ve kanamaması olumlu şekilde yorumlanmaz. Kişinin rüyasında gördüğü yılan büyük bir probleme ya da çevrede bulunan bir düşmana işaret eder. Kişi başına gelen bu dertlerin altından kalkamamış ve baş edememiş olursa yılanın ısırdığı yerden kan akmaz. Kişiye düşmanlık eden kişi yaptığı kötülüğü başarırsa yine aynı şekilde bu rüya içerisinde yılanın ısırıp ancak kan akmaması şeklinde simgelenir.

Rüyada Isıran Yılanı Öldürmek

Rüyada görülen yılanın ısırması rüya sahibi için olumsuz bir durum şeklinde yorumlanır. Yani ya rüya sahibinin başına sıkıntılar gelecek ya da düşmanlarından birinin yaptığı bir eylem sonucunda problem yaşayacaktır. Rüyada yılanın ısırması ve öldürmek rüya sahibi kişinin başına gelecek kötülüklerden etkileneceğini ancak kısa sürede o problemlerden kurtulacağına işaret etmektedir. Kişi yılanı öldürerek kendisine zarar veren düşmanı hayatından çıkarmış olmaktadır. Eğer kişi maddi anlamda bir probleme sahipse de bu problemin çözüleceği ve maddi anlamda varlıklarının artacağına işaret eder. Diğer yandan eğer rüyasında bunu gören kişi evli ve evliliğinde sıkıntıları varsa bu yılanın ölmesi simgesiyle birlikte evliliğindeki sorunları da bitirecek ve evlilik içinde de ferahlık hakim olacak şeklinde yorumlanmaktadır. Burada yılanın ısırması olumsuz olsa da yılanın rüya sahibi kişi tarafından öldürülmesi rüyanın olumlu yorumlanmasını sağlamaktadır.

Yılanın Ayağı Isırması

Rüyada ayağını yılan ısırması rüya sahibinin samimi olmadığı, pek fazla tanımadığı biri tarafından bir kötülük yaşayacağı anlamına gelmektedir. Kişi için önemsiz sayılan bu kişinin herhangi bir probleme neden olması rüya sahibini şaşırtacak olsa da bu problemle uzun bir süre baş etmek durumunda kalabilir. Yılanın ısırması tabirlerde başa bir problem gelmesi ve bu problemin etkilerinin sürmesi anlamını taşır.

Yılanın Ayağını Isırması görmenin tabiri için, Rüyada Yılanın Ayağını Isırması neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Yılanın Eli Isırması

Rüyada elini yılan ısırması rüya sahibinin kendi neden olduğu bir olay yüzünden başına pek çok sıkıntı geleceğine işaret eder. Kişi istemeden de olsa kendi kendine kötülük getirecek bir işe kalkışabilir. Burada yılan şeklinde simgelenen de o işi yapması için ısrar eden biri olabilir. O kişi rüya sahibine kötülük yapmak istediği için bu olayın sonuçlarını ona tam olarak anlatmamış olabilir. Böylelikle rüya sahibi kendisinin uğraştığı bir iş sonucu bir süre sıkıntılar yaşayabilir.

Yılanın Parmağı Isırması

Rüyada parmağı yılan ısırması rüya sahibinin başına küçük küçük de olsa problem ve sıkıntılar geleceğine ancak kısa sürede geçeceğine işaret eder. Rüya sahibi önemsemediği biri yüzünden de problemler yaşayabilir. Bu sıkıntılı dönemin uzun sürmeyeceği söylenebilir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani