Rüyada “Rüyada Yılanı Tutmak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Yılanı Tutmak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada yılan yakalamak diyanet yorumuna göre kişinin sahip olduğu tüm mallarının bir şekilde zarara uğrayacağı ancak bu durumun beklenmedik bir hayra vesile olacağı düşünülmektedir. Oldukça karmaşık görünen bu yorum kişinin hayrına işaret eder. Her ne kadar maddi bir kayıp işaret edilse de kişinin müsterih olması ve bu doğrultuda Allah’a hamt etmesi gerekmektedir.

İmam Nablusi (r.a)’ye göre; rüyasında yılan yakalayan ve yılanı tuttuğunu gören kişilerin nefislerine hâkim oldukları ve günah işlemekten sakınacakları işaret edilmektedir. Bu yorumdan yola çıkarak kişinin manevi anlamda kazancının olacağı düşünülmektedir. En başta bahsedilen maddi kayıp manevi kazanç olarak dönüşecektir.

Rüyada Yılanı Boğazından Tutmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada yılanın boğazından ya da başından tutarak yılanı öldürmeye çalışmak kişinin hayrına işaret eder. Eğer yılan, yılanı tutan kişiyi ısırmıyorsa o kişinin kazanacağı büyük bir zafer işaret edilmektedir. İmam Cafer-i Sadık (r.a)’a göre; bir yerin sultanı / hükümdarı, rüyasında yılanı boğazından tuttuğunu görüyorsa ona kutlu bir zafer vardır. Şeklinde yorum yaptığı rivayet edilmektedir. Rüyada yılanı boğazından tutmak görüldüğü üzere zafere işaret eder. Bu zafer kişinin iş hayatında yükselmesi de olabilir okul hayatında başarılı olması da olabilir. Kişinin karakterine ve yaşantısına göre bu rüyanın tabiri değişiklik gösterebilmektedir.

Rüyada Tutulan Yılanın Isırması Neye İşaret Eder?

Rüyada yılan tutmak ve ısırması birçok açıdan kişinin aleyhine bir rüyadır. Bu rüyada bir yılan tarafından ısırılmak özellikle de kişinin yakaladığı ve elinde tuttuğu bir yılanın ısırması; o kişinin yakının bulunan ve bilindik bir kişiden göreceği büyük bir zarara işaret eder. Bu kişi aile dostu ya da akraba olabilir. Bunun yanı sıra kişinin büyük bir hata yapacağı ve bu hatadan dönmenin oldukça zor olacağı da işaret edilmektedir. Bu rüyayı gören kişiler için sıkıntılı bir dönemin başlayacağı uyarısı yapmak bu yorumlar doğrultusunda oldukça mümkündür.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Yılan Görmek neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Yılanı Yakalayıp Atmak Ne Demektir?

Rüyada yılan yakalayıp o yılanı fırlatmak genel olarak güzel ve hayırlı bir rüya olarak düşünülse de olumsuz olarak tabir edilmektedir. Rüyada yılan tutup atmak kişinin sıkıntılarının farkına varmayacağına ve bu nedenle büyük bir buhrana düşeceğine işaret etmektedir. Bu rüya aynı zamanda sıkıntıların kısa süreli olarak biteceğine ancak hemen akabinde tekrardan bu sıkıntının olumsuz sonuçlar doğuracağına işaret edilir.

Rüyada Yılanı Kafasından Yakalamak Ne Anlama Gelir?

Rüyada yılanı kafasından yakalamak rüyanın devamında görülen bazı özelliklere göre değişiklik göstermektedir. Rüyada yılanı kafasından yakalamak hakkında yapılan ilk yorum; eğer yılan ölüyse ya da öldürülmüşse sıkıntıların artık son bulduğu anlamına gelmektedir. Şayet yılan canlı ve saldırıyorsa kişinin devamlı bir sorunla karşılaşacağı düşünülmektedir. Bu devamlı sorundan kast edilen, hastalık ya da maddi darlık olarak düşünülmektedir.

Rüyada Başkasının Yılan Yakaladığını Görmek Neye İşaret Eder?

Rüyada yılan yakalamak hakkında yapılan yorumlar genellikle kişinin kendi yakaladığı varsayılarak yapılmaktadır. Ancak kimi zaman rüyada başka biri tarafından yılan yakalandığı görülebilmektedir. Bu durumda iki farklı yorum karşımıza çıkar;

  • Tanıdık Birinin Yılan Tutması: Bir kişi eğer tanıdığı birinin rüyada yılan tuttuğunu ya da yakaladığını görüyorsa; rüyayı gören kişinin alacağı yardıma ve kazanacağı sadık bir dosta işaret eder.
  • Yabancı Birinin Yılan Tutması: Yabancı yani tanınmayan biri rüyada yılan tutuyorsa bu durum kişinin kendisine yorumlanmalıdır.

Görüldüğü üzere her iki açıdan da rüyada yılan yakalayan birini görmek olumlu ve hayırla yorumlanmaktadır.

Yılan Tutmak görmenin tabiri için, Rüyada Yılan Tutmak neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Yılanı Çıplak Elle Tutmak Ne Demektir?

Rüyada yılanı elle tutmak kişinin sahip olduğu yakın bir dostunun ihanetine ya da eşi tarafından göreceği ihanete işaret eder. Bu yönüyle bu rüya oldukça karamsar ve kötü yorumlara sahiptir. Özellikle tanıdık ve yakın birinin ihaneti şeklinde yorumlanan bu rüya kişiye bir uyarı mahiyetindedir.

Rüyada Yılan Tutmanın Psikolojik Yorumu

Rüyalar geçmişte ve gün içinde yaşanan birçok olayın bilinçaltı tarafından yeniden yorumlanması olarak karşımıza çıkan bir olgudur. Bu durumda yaşanan hemen hemen her sıkıntı bizlere farklı sembollerle sunulmakta ve kişinin ruh hali hakkında çeşitli bilgiler vermektedir. Rüyada yılan tutmak ya da yılan yakalamak kişinin geçmişte yaşadığı çok büyük bir pişmanlığı temsil etmektedir. Bu yüzden bu kişilerin geçmişleriyle yüzleşmesi ve pişmanlıklarından arınması, yapılması gereken en doğru şeydir.  

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani