Rüyada “Rüyada Yılan Zehri Görmek” Görmek

Rüyada Yılan Zehri Görmek

Rüyada yılan zehri görmek kişinin üzerinde maddi açıdan külfet olan birinden kurtulamayacağına yorulur. Ayrıca rüyada yılan zehri görmek hayra yorulmaz.

Rüyada yılan zehri görmek, bu rüya kötü ve düşüncesiz birinin sürekli olarak rüya sahibine külfet olduğu ve kötülükler planladığı ve bunları belli etmeden sinsice yaklaştığı anlamı çıkarılmalıdır.

Rüyada Yılan Zehri Görmek İslami Anlamı

Bazı bilginlere göre bu rüyanın tabiri hayırsız ve kötü olayların yaşanmasına ve bundan kişinin zarar görmesine yorumlanır.

İbni Sirin (r.a) şöyle buyuruyor “kim rüyasında yılan zehri görürse o kişinin yaşamına kötü biri girer ve kısa sürede onun hem ibadetlerini yapmasına engel olur hem de çoluğunun çocuğunun rızkını yer” demiştir. Bazı İslami yorumculara göre yılan zehrinin rengi önemlidir. Eğer açık renk ise kişiden kısa süre içinde kurtulunacak olup koyu renk ise kurtulmanın zaman alacağı anlamı çıkarılmalıdır.

Rüyada Yılan Zehri Akıtmak

Rüyada yılan zehri akıtmak kişinin sırtına yük olan ve ona sürekli zarar veren birinden kurtulmak anlamı çıkarılmalıdır. Bu kişiden kurtulmak için çok fazla çaba sarf edilmesi gerektiği ve büyük mücadeleler sonunda bu kişiden kurtulabilineceği anlamına gelmektedir. Ayrıca bazı dini yorumculara göre bu rüya aile ve sevdiklerine kötü sözler sarf etmiş kişinin hatasını telafi edeceği anlamına geldiğini söylemektedirler.

Rüyada Yılan Zehri Kusmak

Rüyada yılan zehri kusmak kişinin iş hayatında kuyusunu kazan bir kişi olduğu ve bu kişinin gün geçtikçe daha tehlikeli olacağı anlamı çıkarılmalıdır. Görülen bu rüya zararlı ve kötü niyetli kişilerin daha fazla kötülük yapmaya zemin bulacakları anlamına gelmektedir. Din bilginlerine göre kötü niyetli ve haris kişi zararını arttırarak vermeye devam eder ve çevresindekilere hem maddi hem de manevi külfet olur.

Rüyada Yılan Zehrini Emmek

Rüyada yılan zehrini emmek ne anlama gelir? Bu rüya hayra yorulmayan bir rüya olup bazı İslam alimleri tarafından düşmana yenik düşemeye gelir. Ayrıca rüyada zehrin emilmesi kötülük ve günaha ortak olma anlamına da gelmektedir. Kişi kötülüğü gördüğü halde engellemeyerek ortak olması anlamına gelen rüyayı bazı din bilginleri rüşvet almaya ya da iş yerinde olmadık yapılmaması gereken iş yapmaya yorarlar.

Rüyada Yılan Zehrini Çıkarmak

Rüyada yılan zehrini çıkarmak kötü ya da günahlı bir işi ortaya çıkarmak anlamına gelmektedir. Bazı alimlere göre ise bu rüya ayıplı mal satan tüccarı ifşa etmek anlamına gelmektedir. Kötü iş yapan ve halkı dolandıran satıcının ortaya çıkarılması rüyayı gören kişi tarafından sağlanarak saygın bir yere kavuşulacaktır.

Rüyada Yılanın Zehir Atması

Rüyada yılanın zehir atması etraftaki zararlı ve külfet veren bir kişinin bundan vazgeçmesi ve doğruyu bulması anlamı vardır. Bazı alimlere göre ise bu rüya çevredeki bir kişinin Müslüman olması ya da dini gereklerini iyi öğrenerek yapması anlamına geldiğini belirtmektedirler. Bu rüya hayırlı bir rüya olarak yorumlanır.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

  1. melda sever dedi ki:

    rüyamda anneme babama ve erkek kardeşime şırıngadan yılan zehri enjekte ediyodum. anne ve babama uyurken, kardeşimi de odasına kitleyip. hepsinin sağ ayağının sağına enjekte etmiştim, kardeşime yaparken de korkma bu seni güçlendirecek diyordum ama güçlendirmeyeceğini biliyordum. sonra heryerlerinde küçük kırmızı noktalar çıkıp kaşınıyodu ve kardeşim abla sen bana ne yaptın diyodu. ama bunları yapmadan öncr bi ir olay oluyodu erkek bir arkadaşım okulda bana ben aileme yılan zehri enjekte ettim diyodu ve sonra eski okuluma gidiyodum. okulun arka bahçesinde yılan görüyodum ve zehri o yılndan aldım sanırım. yorumlar mısınız 🙁

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani