Rüyada “Rüyada Yılan Yuvası Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Yılan Yuvası Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada yılan yuvası görmek, genel olarak iyi olaylar ve durumların yaşanacağını bildirir. Rüyanın içinde bir yılan olması, o rüyanın gerçekten de uyarı veriyor olması unutulmamalıdır. Bu rüya hakkında en güvenilir rüya yorumcularından biri olan İmam Nablusi (r.a) demiştir ki; rüyada yılan yuvası görmek bir insanın hayatını nasıl yaşadığını irdelemesi gerektiğini anlatır ve olumsuz alışkanlıklarını gidermesini tembihler.

Rüyada Yılan Yuvası Görmek İslami Anlamı

Rüyada yılan yuvası görmek, İslami yorumu şöyledir ki; aslında kişinin yaşamını düzenleyerek huzura ermesi, kötü durumları terk etmesi gerektiği ve de hayırlı bir kısmet ile evlenmesidir. Ayrıca, bu rüyayı bir kadın görmüş ise, evlatlarından çok büyük iyilikler ve hizmetler görecektir.

Eğer rüya bir erkek tarafından görülmüşse, sağlığının düzeleceğine ve güç kazanacağına da yorumlanır. Bu rüyayı gören insanlar, her zaman güzel ve sevindirici haberler alırlar. Rüyalarda yılan olması, kişileri dini açıdan yaptıkları ve yapmadıkları eylemleri düşünmeye sevk eden bir semboldür.

Rüyada Yılan Yuvasını Kapatmak

Rüyada yılan yuvasını kapatmak, sevilen kişiden ayrılmak anlamına gelir. Rüya sahibi eğer evli ise eşinden, bekar ise sevgilisinden ayrılacağının işaretidir. Değerli rüya alimlerinden İbni Sirin (r.a) şöyle buyuruyor; rüyasında yılan yuvası kapatan kimse, gönül bağı kuvvetli olan birinden sebepsiz yere ayrılacaktır.

Rüyada Yılan Yuvasını Bozmak

Rüyada yılan yuvasını bozmak, kişinin işlerinde çok başarılı olarak çok iyi konumlara geleceğine ve düşmanlarını ve rakiplerini yeneceğine delalet eder. Aynı zamanda, dertlerinden ve sıkıntılarından da kurtulacaktır manasındadır.

Rüyada Yılan Yuvasına Girmek

Rüyada yılan yuvasına girmek, yakın zamanda iyi bir evlilik gerçekleştirileceğinin belirtisidir. Kişi zaten evli ise, bir tanıdığının evlenmesine sebep olacak demektir. Rüya tabirleri ile ünlü alimlerden biri olan Kirmani (r.a) yorumu; ‘Bu rüyayı görenler hiç istemeseler dahi bir anda dünya evine gireceklerdir ve bu onlara şans getirecektir’ şeklinde olmuştur.

Rüyada Yılan Yuvaları Görmek

Rüyada yılan yuvaları görmek, rüyayı gören kişi kadın ise, hamile kalacağını ya da o anda hamile olduğunu; erkek ise bir iş veya para teklifi alacağını gösterir. Ayrıca, bu rüyanın bir başka anlamı da doğacak olan bebeğin çok hayırlı bir evlat olacağını da haber vermesidir.

Rüyada Yılan Yuvasını Yakmak

Rüyada yılan yuvasını yakmak, rüya sahibinin bir kişi veya düşmanı tarafından iftiraya uğrayacağının göstergesidir. Rüya alimi Cafer-i Sadık (r.a) buyurmuştur ki; rüyada yılan yuvası yakan kişi, dini anlamı ile tüm günahları için tövbe edecektir ve kendisi için en doğru yolu seçecektir.

Rüyada Yılanın Yuvadan Çıkması

Rüyada yılanın yuvadan çıkması, kişinin yeni bir eve taşınacağının işaretidir. Çok istediği bir şeyi elde edeceği anlamını da taşır. Rüyasında yılanın yuvadan çıktığını gören kişiye, beklenmedik bir anda oldukça yüklü bir miras kalabilir ya da bir şekilde çok zengin olacağının müjdesi olabilir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

  1. Hamza oztepe dedi ki:

    Merhabalar rüyamda köye gitmiştim gece yarısı dışarıya çıktım elimde fener ile çalıların arasında ilerlerken bana başka bir fener tutuluyor ve çağırıyor bir kişi baktim beni çağıran teyzemin oğlu buraya gel diyor gidiyorum ufak bir tepenin üzerine oturmuş tavşan avlamaya çalışıyor ve bana diyor ki tam bu oturduğum toprağın altına girdi kucuk bir tavşan di kucuk bir delik var. Dedim ki ona çekil kazayım orayı sende fener tut bana kazıyorum baya derine doğru ıniyorum ama çok kolay katılıyor toprak kuru ve yumuşak deliğin içinde başka bir delik daha çıkıyor onuda kazıyorum derken birsey görüyorum ince kuyruklu bu ne diye tekrar kazıyorum açıyorum iyice içinde bir mavi kobra yılanı ama okadar güzel bir mavi renk hiç görmedim sonra abi yılan kaç diyorum yılan yuvasından hızla çıkıyor beni sokmak ısıtmak istiyor ama yapamadı kaçtım arkamdan gelmeye çalıştı ki geliyordu eve kaçtım kapıyı güzelce kapattım girdim bu kadar di yorumlaya bilirseniz sevinirim teşekkürler.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani