Rüyada “Rüyada Yılan Kesmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Yılan Kesmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada yılan kesmek, rüyayı gören kişinin, kendisine düşman olanlara karşı gücünün artacağına ve rakiplerine karşı gelerek onları mağlup edeceğine işarettir. Rüyada yılan kestiğini görmek, bu rüyayı gören kişinin güç kazanması anlamına gelmektedir.

Rüyada yılan kesmek, ayrıca ticaret hayatında ve iş yaşantısında başarıya ulaşmasına dalalet eder.

Rüyada Yılan Kesmek İslami Anlamı

İslam din alimlerine göre, rüyada yılan kesmek, kişinin günlük yaşantısında bir takım şeyleri rayına oturtacağı ve hem parasal yönden hem de maddi sıkıntılarını atlatacağına yorumlanmaktadır.

Kirmani (r.a) yorumu; eğer rüyayı gören kişi hasta ise ve sağlık yönünden bir takım sıkıntılar yaşıyor ise, bu rüya hastalıklardan kurtulmanın habercisidir ve daha rahat bir hayat yaşamaya delalet ettiğini belirtir.

İbni Sirin (r.a) şöyle buyuruyor; eğer bir kişi rüyasında yılan kesiyor ise ve bu rüyayı gören kişi bekar ise, en kısa zamanda dünya evine gireceği ve bereketli güzel bir evlilik yapacağı anlamına gelir.

Rüyada Yılan Kesip Öldürmek

Rüyada yılan kesip öldürmek, kişinin hayatında fazla çocuğu olacağı yönünde tabir edilir. Parasal yönden iyi gelir elde edeceği anlamında da yorumlanmıştır. Rüyada yılan kesip öldürmek; yılan rüya aleminde düşmana alamet ettiği için, yılanı kesmekle düşmana karşı galip gelerek zafere ulaşma manasını taşır. Rüyayı gören kişinin korkusuz ve yürekli bir kişi olduğunu belirtir. İmam Nablusi (r.a) demiştir ki; rüyada yılan kesip öldürmek, hayırdır ve kişinin yaşantısında başarılı olacağını ve içinden geçen arzu ve isteklerini yapacağı manasını taşımaktadır. Bu rüyayı gören kişinin, hayatında yapmak istediklerine gücünün olduğunu ve bunları gerçekleştirmeye hazır olduğunu belirtir.

Rüyada Yılan Başını Kesmek

Rüyada yılan başını kesmek; bu rüyayı gören kişinin yakınında ya da kendi ailesinin içinde olan birisinden zaman zaman kötülükler gördüğü ve artık o kötü insana karşı eline kötülük yapması için fırsat vermeyeceği onu kendi yanlışlarıyla mağlup edeceğine işarettir. Cafer-i Sadık (r.a) buyurmuştur ki; her kim ki rüyasında yılanın başını keser ise, o kişi evinde ya da dışarıda yakınında olan düşmanlarını mağlup edecektir.

Rüyada Bıçakla Yılan Kesmek

Rüyada bıçakla yılan kesmek, beklenmedik bir şekilde Allah tarafından bu rüyayı gören kişiye daha önceden çeşitli yollar ile maddi veya manevi zarara uğratmış birinin durumunun iyi olmadığının haberi gelecektir. Bu rüya, daha çok olarak manevi anlamda zarar gören kişilerin gördüğü rüyalardandır.

Rüyada Kılıçla Yılan Kesmek

Rüyada kılıçla yılan kesmek rüyasını gören kişi de bıçak ile kesme gibi gerçek hayatta tarafına maddi veya manevi yönden zarar veren birinin durumunun iyiye gitmediğinin haberini veren rüyadır.

Rüyada Yılan Kesmek Ve Yemek

Rüyada yılan kesmek ve yemek, rüya sahibinin iş hayatında yakalayacağı başarılara; azmi ve kararlı duruşuyla önüne çıkacak olan her engeli yıkıp geçerek başarıya ulaşacağına işarettir. Herkesin kendisini parmak ile gösterecek bir kişiliğe sahip olacağına, çevresine örnek bir şahsiyet olacağına, düşmanlarını bertaraf ederek ulaşılması zor başarılara imza atacağına dalalet eder.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani